Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
12. máj 2009

a fakt plnu sumu.. to su spiny.... som si to ani nevsimla... zdieraci

emmka3
12. máj 2009

sak mna skoro pepka trafila, aj s danou je to skoro 80 Euro!!!! este ze je to az do augusta, tak som dala splatkovy a po jednom seku mesacne to pude ... viem, ze vynimku maju len dochodcovia a studenti ... deticky nie, ale ked si zoberies, tak plienky tvoria dost vela odpadu ... mam "smolu", ze som sa rozhodla pre inu alternativu

danka.k
12. máj 2009

no niekoho musia zdriet z penazi 😠 😠

emmka3
12. máj 2009

tak, tak ... ale len, ze horsie neni 😉 idem ja uz do spisa, blizi sa moja hodinka aj ked Eurovizia v telke drazdi, ale odolam ... dobru nocku ...

danka.k
12. máj 2009

dobru nocku aj tebe 😉

bolulka
12. máj 2009

emmka, ja som s pamperskami nie velmi spokojna, lebo su pekelne drahe a ten odpad co tvorime.. 😝 a zaparene ritky.. uz sa na latkovky tesim..

danka, kedy druhe? kedy pan boh da.. 😉

miura
13. máj 2009

Ahojte mamicky, opat sa hlasim po dlhej dobe, o 2 mesiace mam termin a zaujima ma, kde ste rodili? Tu v DK? A mali ste zazmluvneneho lekara k porodu? Chcela som sa poinformovat, ako to v nemocnici prebieha, vraj tam mozem ist na "navstevu" kde si obzriem izby a dohodnem sa na nejakych veciach a sestricka u doktorky na mna prekvapene pozerala, ze to prvykrat pocuje, ze co vlastne chcem a naco to chcem. Ale chcela som si vybavit vlastnu izbu (vraj sa to da) a aspon sa ist pozriet na oddelenie, mam uzku panvu, podla ortopeda budem rodit sekciou, ale moja doktorka mi stale tvrdi, ze je na to este cas, ze sa to bude riesit potom. Ale ja nechcem zbytocne lezat niekolko hodin na porodnej sale, ked mi potom povedia, ze to nepojde, ze musim ist na cisarsky. Naco sa zbytocne trapit, ak to nema ziadny vyznam. Potesi ma kazda informacia 😉

emmka3
13. máj 2009

mirua a koho mas Dr? Izby si asi pozriet nebudes moct a rovnako neviem o tom, ze by sa dala vybrat nejaka konkretna ... ale nemusis sa bat, novorodenecke je pekne zariadene a je jedno ktoru izbu dostanes, vsetky su rovnake 😉
Na saly sa mozes ist pozret ale to sa robi v ramci predporodnej pripravy, ktoru organizuje sestricka v tej dolnej gyn ambulancii, kde je vedla aj sono a pasy ... cize len organizovane 😉
Co sa tyka zazmluvnenia lekara, tiez neviem ci to v DK tak oficialne bezi, ci s tym ma niekto skusenost ... viem, ze Tholtove rodicky rodia s nim ale ci to maju aj nejak na papieri neviem ... ja som chcela Hrudu a ten mal akurat vtedy sluzbu, takze tiez som nezazmluvnovala ... a na cisarsky sa "objednava" tak ak mas nejakeho porodnika, ktoreho chces, mozes sa dohodnut s nim na dalsom postupe ...

emmka3
13. máj 2009

a ak budes rodit cisarskym, tak to budes na operackach ... porodne "saly" (ono su to vlastne take velke izby, si v nich po samom ale az v 2. dobe porodnej, dovtedy si vo "vzdycharni" - izba s 2 postelami a s monitormi kontrakcii) su fajne, moderne zariadene, mas polohovatelnu postel, mozes pouzit fit loptu, je tam CD prehravac s radiom ... celkom prijemne prostredie ...

miura
13. máj 2009

emmka3, dik za odpoved. Mam Dr. Kapralcikovu. Len ma mrzi to, ze mam v karte uz snad od narodenia napisane, ze mam problem s bedrovymi klbami, ze mi nedovolia uvolnit panvu a normalne porodit a doktorka to neberie do uvahy, fakt si myslim, ze by sa na to malo prihliadat a vsetko vopred pripravit. Rada by som rodila "prirodzene" ale ak to nema ist touto cestou, tak je podla mna sa zbytocne trapit niekde v sale a cakat, kedy to vzdaju aj doktori a povedia, ze treba ist "rezat" nie?

anicka
13. máj 2009

muira súhlasím s Tebou ak dopredu vieš, že to nepôjde "prirodzene" tak to netreba siliť 😉 pozerám, že emka sa tu tak rozpísala, že už nemám čo dodať 😀

anicka
13. máj 2009

ospravedlňujeme sa miura 😉

miura
13. máj 2009

anicka,neviem sa co by si sa mi mala ospravedlnovat 😉 to ja som vdacna za kazdu radu, aj ked je zopakovana, lebo opakovanie je predsa matkou mudrosti. Nemam ziadneho zazmluvneneho lekara a ani nechcem, spolieham sa na to, ze chytim niekoho schopneho, ked pojdem rodit, ale radsej by som fakt vedela, ako to so mnou vlastne bude vypadat.
Ozaj, vraj posledny mesiac sa chodi niekde inde na poradne? Uz nie ku gynekologovi, ale k niekomu inemu? Fakt si pripadam ako amater, ale neviem dokopy nic.

miura
13. máj 2009

aha, az teraz som si vsimla, za co sa vlastne ospravedlnujes😉. To nic, mne sa tiez hocikedy podari nieco skomolit 🙂 . Kym sa neprezyvame ako decka v skolke, tak je este dobre 😀

danka.k
13. máj 2009

miura anicka sa ospravedlnovala lebo ti poplietla meno 😀 teda aspon si myslim...

a na porodnici si izbu vybrat nemozes.. ak by si lezala na gynekologii tak je tam jedna izba co si tam sama.. tu si mozes asi vybrat..

anicka
13. máj 2009

miura danka má pravdu ospravedlňovala som sa za to skomolené meno 😉

Môj názor: pokiaľ vieš, že sú jednoznačné indikácie k tomu, aby si šla rodiť cisárskym tak to treba urobiť tak, aby si tým cisarskym rodila. Je predsa logické, že to nežiadaš z rozmaru ale kôli tomu, aby si neohrozila bábätko a seba. Ak sa Ti to podarí, cisársky rez je plánovaný lekársky výkon, takže budeš prijatá deň pred zákrokom. Operačné dni v DK sú utorok a štvrtok, takže v pondelok alebo v stredu. Samozrejme ak sa bábätko nevypýta na svet skôr. Ak je to plánované tak si mylsím, že by sa dalo vybrať kto by ten cisársky robil. Vieš pre nás, ktoré máme gynekológov (gynekologičky), ktorí pracujú zároveň aj v nemocnici (Tolt, Hruda, Regulyová, Bláhová, ...) je to myslím ľahšie. Nie som si istá ako sa to dá keď si u Dr. Kapralčíkovej. Ale každopádne pani sestrička Milka Drengubiaková robí predpôrodné cvičenia a je to taký zlatý človek, že si mylsím, že by Ti v tomto mohla poradiť. Robí v ambulacii (tak ako píslala emka) tam ako je bankomat SLSP. Pokiaľ viem, tak je tam každý pracovný deň od siedmej do pol štvrtej. Takže ja by som na to šla tak že by som určite chodila k nej na cvičenia (tie sa zídu vždy) zároveň budeš mať možnosť vydieť "rodiace" sály a budeš mať možnosť opýtať sa jej aj na toto. 😉 Mám na ňu aj telefón, takže ak sa rozhodneš kľudne Ti ho pošlem do IP.
Úprimne Ti napíšem, že som jej veľmi vďačná, Maťka sa na svet pýtala veľmi chytrúčko a veru neviem neviem ako by som tam panikárila keby som na tých cvičeniach nebola.

bolulka
13. máj 2009

ahojte babenky, stale sa chce spytat a zabudam.. odkedy vedia deti skladat puzzle? Klaudika uz od dvoch rokov sama sklada a mne to pride dost skoro..

emmka3
14. máj 2009

bolul, ja si myslim, ze kazde dieta to ma indy-vindy ... moja neter to tiez vedela uz nejak v tom veku ... baby su proste sikovne 😉

majdiska
14. máj 2009

ahojky,
vy ste sa nejak rozpísali, mi trvalo kým so to dočítala dokonca 😀 .. pozerám že rozoberáte pôrody a plienky. no čo k tomu dodať, k pôrodu som sa vyjadrila už dávno a plienky - mám rada pampersky, síce teraz ma hnevajú, lebo malý má nádchu a včera neviem čo mu bolo, ale celý obed vyvrátil - asi hlieny a mal hnačku. a to si viete predstaviť akú mal ritku zaparenú, až do krvi. ešte dobre že existuje Imazol a Hylak kvapky 😉 .. už mu je lepšie a stále rozmýšlam či to už nie sú stoličky 😝
a ešte niečo segra zmen si foto v profile, nemusíš mať to čo ja 😝 😉
a ozaj ešte som zabudla, nemáme streptokoka - ATB zabrali, tak sa vytešujem 🙂 😵
a zajtra ideme s polovičkou na 3 hod do Oravíc sa kúpať, sa teším som dávno nikde nebola. malého príde strážiť starká 😵

majdiska
14. máj 2009

😉 bolul náš ešte ani nevie čo to je 🙂 , ale kúpim mu to a vyskúšam ho, či mu to pôjde 😉

danka.k
14. máj 2009

majdiska ved ked ste sestry preco by ste nemohli mat podobne foto... 😀 😀 😀

emmka3
15. máj 2009

erzi, ja neriesim ci ju mame podobnu ... ja priebezne aktualizujem, takze o mesiac (a mozno aj skor) bude zas nova 😉

majdiska
15. máj 2009

ahojky, na chvíľu mám voľno, stretla som svokrovcov na traktore a zobrali malého - huráááááááá 😲 😀
taký je zlý, od 3h len reve a reve a už 4 den, potom zaspí a spí do 8h, ale aj tak mám celu noc rozbitú.. a mám potom z neho nervičky 😝 a doobeda je tiež zlý... no na nervy.. už aby som šla do práce, lebo ma picne 😖

emmka3
15. máj 2009

kliideeeeekkkkkkkkkkkk ... nepicaj sa 😉 nadych, vydych ... dnes je asi nieco vo vzduchu, lebo aj nas je troska viac mrzuty ako obvykle ...

bolulka
15. máj 2009

majdiska, len sa na pracu netes.. este len to bude to orechove.. niekedy mam pocit, ze sa zosypem.. 😝

babenky, neviete o niekom kto by potreboval spravovat uctovnictvo?

danka.k
15. máj 2009

moje dietatko je krasne ako vzdy.... 😉 klop klop klop radsej si zaklopem 😉

bolul neviem o nikom, ale skus dat daky inzerat isto by sa niekto nasiel..

a ak si nahodou myslite ze ci my sibe ked som tu tak neskoro tak mi nesibe, len sme boli na grilovacke a segra spi u nas, a strasne chrape tak nemozem spat..... 😀

emmka3
16. máj 2009

danka, tak pozdrav segru 😀 😀

bolulka
16. máj 2009

danka, to bola donedavna moja vecierka.. ako pracujem, tak je mojou vecierkou 23:00.. 😉

moja zlatucka drobulka ako chodi do skolky vie tak rychlo zaspat.. jedna radost ju teraz uspavat.. dve-tri minutky a spi, ani si nestihnem kosti ponatahovat.. 😀

bolulka
16. máj 2009

danka, mate krasnu narodeninovu fotku.. 😉

majdiska
16. máj 2009

ahojky,
tak my sme včera boli kúpať v tom mender parku. bolo super, tie masážne trisky skoro všade, tá teplučka vodička.. bože no fakt som si odýchla ako ešte nikdy za posledných 5 rokov.. a možno o mesiac pôjdeme zasa 😵 a 2x som stihla aj umelé vlny, no super, nachlipala som sa vody, skoro sa utopila ale bohovské 😀
tak mi to bodlo, už som potrebovala vypnúť. malého bavili starkí a tí mu pripravili super program, boli sa previezť na aute a malý pozeral zvieratká a bol úplne ako vymenený.. asi ho budem davať našim častejšie, ked pri nich tak pekne seká dobrotu.. 😀 a nerobí zle.. asi sa už nudí, pre neho by už bola ideálna škôlka 😉