Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
2. máj 2010

kati, ako dlho maly teplotoval, ako cca 3 dni a teraz sa ti vyhadzal, tak to moze byt 6. choroba ... take cervene vyrazocky az flaky najma na trupe a chrbatiku ... ak samozrejme nema ine priznaky ako sopliky alebo kasel ...

emmka3
2. máj 2010

a co sa tyka autosedacky z nemocnice, my sme isli tiez v tej vanicke od kocika vo fusaku a perinke, ale pozam mnoho mamiciek, co isli vo vajci v tych speci zavinovackach do vajca ... deni, ja mozno tiez budem zla, ale mne sa zas nepaci novorodeniatko napchat do rifliciek, nech su akokolvek rozkosne 😅 aby ti potom z toho nebolo mrzute a este napchat to cez siroku plienku da tiez zabrat ... ja som take male nohavice pri malom ani nevyuzila, podla mna je to len na vytiahnutie penazi od rodicov, lebo babatka sa do toho cez plienku zle instaluju a potom su v tom tak napratane, ze mi je ich az luto 😅 ale to len moj nazor 😉

katika82
2. máj 2010

emka presne tak tri dni teplota a od včera tie vyrážky,
bola som akurát teraz na tej pohovotovosti no naša dokyna zlatá, mu aj krv zobrala hned vyšetrila u seba, či to nemá náhodou z antiobiotík čo mu dali na pohotovosti vo štvrtok karetková, no ale je to presne to čo píšeš tá 5. horoba mi povevedala, že dieťa má najskôr teploty a potom sa vysype a do dvoch dní to prejde, má to na chrbátiku a brušku, trošku na rúčkach.

a bola zlatá že nám hned aj poradňu urobila mali sme ísť až v utorok a hovorí že ked sme už tam že mu urobí aby sme nebehali zasa v utorok s ním ked máme ešte aj ocina o barliach 😀 no fakt super bola.

anicka
2. máj 2010

katika tak to máte parándu doktorku 😉 nech ste čím skôr fit 😉

My sme šli s Maťkou tiež domkov z pôrodnice v tej prenosnej taške z kočíka, ja sa priznám nemala som predstavu ako ju takú maličkú nasáčkujem o sedačky a keď som si predstavila ako jej tam bude "bimbať" hlavička tak som nad vajíčkom ani neuvažovala, to sme začali používať až vtedy keď už pekne vedela držať hlavičku.

No my, Maťka dnes ráno začala soplíkovať. Len neviem či to má nádchu alebo alergiu, lebo má len vodové soplíky a keď má klasickú nádchu, tak keď kýchne tak jej vyletia soplíky a keď spinká tak kašle ako jej zatekajú a teraz nič. Tak uvidím čo sa z toho nakoniec vydeje. Chystali sme sa v utorok plávať tak hádam to do vtedy bude OK. A ak nie tak počkáme len už som sa tešila 😖 😢

katika82
2. máj 2010

anička ja som tiež chcela ísť teraz v utorok ale určite ešte počkám ked mal teraz tie horúčky pôjdeme ak tak až den další týždeň

deniskateniska
2. máj 2010

no baby to som bola taka nasrata asi skor koli tomu, ze sa svokra nema co do toho starat ako ja pojdem z porodnice.. je to moja vec, ona si 5 deti odniesla sama z porodnice a nik jej do toho nekefral, tak co ma co kefrat mne... ja neviem co bude ked sa mi babo narodi, mozno sa ho budem bat aj chytit.. vsetko sa uvidi ked ocino pride po nas 😉 a s tymi riflickami emi to su take teplacky, co vypadaju ako riflicky a schvalne som toto kupila, ze su 0-3 a ta guma nie je taka silna ako na ostatnych teplackou.. ved uvidime ci to vyuzijeme ale tie kratasky na traky urcite ano.. ked sa mi bude chciet tak ich odfotim 😉

no my sme si teraz fajne pospinkali, ocinko este spi mna akosi zobudil maly ked sa mi zatlacil na mechur a musela som na wc letiet 😀 😀

a co dnes maminky robkate ked je takto skaredo? 😉

deniskateniska
2. máj 2010

a vsetkym drzkam palce nech sa co najskor vyliecite... myslime na vas 😉

ema1987
2. máj 2010

no emmak diki za pomoc ..
No a tiez sa priklanam ku emme ohladom tych rifliciek je to dost neprakticke uz len z toho dovodu ze su balene na siroko. ja som iba niako pred mesiacom a pol zacala malej aj na domka davat iba ponozticky a nohavice a kosielku takze by som neriskovala a aj z toho dvodu ze take malinke babo si este nevie udrzat teplotu 😉 😉 😉

majkad2
2. máj 2010

bolul gratulujem a prajem veľa zdravíčka 😀

anicka
2. máj 2010

majkad Ty si tu dávno nebola, ako sa máte? 😕

danka.k
2. máj 2010

nadi 😀 jasne gulasovali sme... a paradne.. a ta burka vecer..juuuuj ja to mozem 😀 😀 a kedze zacalo tak liat a burka, tak sme sa uz domov netrepali a ostali sme spat uz u nasich 😉

chorobkam skore uzdravenie 😉

majkad2
2. máj 2010

no nebola som tu dlho, lebo som požíčala notebook bratovi, takže som nemala prístup na internet.....
máme sa dobre, aspoň zatiaľ 😀

nadezdah
2. máj 2010

Ahojte dievčatá. Ja som vstala len pred hodinkou. Ráno ma starý naštval, tak som si povedala, že ma ani nehne nič robiť a válala som sa v posteli. Som mu vynadala a pekne navaril, aj na nákupe bol a poučil sa s Luckou. Len ma teraz bolí krč. chrb. ako koňa. Bola som sa prejsť a kuk na Vás.
Všetkým čo sú choručkí: skoré uzdravenie.

salvinka
2. máj 2010

nadi aj u nas plati ze ked sa povadime tak "stary" sa robi takym chrumkavuckym 😀 😀 aj teraz som urazena bo sa zasa nachlastal tak vseeeetko poupratoval po navsteve 😀 😀

my sme dnes lenosili.. vstali sme o pol desiatej, svokra mi bola povozit maleho tak som si dopriala riadny kupel ze az pena vytekala 😀 pak dosla navsteva a uz je vecer...

inak mayocka by uz mala byt doma nie? som zvedava kedy sa nam ukaze 🙂

nadezdah
2. máj 2010

No presne, najprv ťa vytočí a potom mi doniesol ružu a myslel si, že sa z toho asi pokakám od šťastia. 😠
salvi:Tebe sa má aspoň kto postarať s malého a ja som sama na všetko a ešte ten jeho ksicht - moja mamka ho volá mráčik, lebo sa furt mračí, keď sa naňho človek pozrie, hneď má po nálade, najlep. keď je v práci . Čo robíš zajtra doobeda? Nedojdeš na kavčo?

salvinka
2. máj 2010

volala som s mayockou, tak zajtra idu s ivankou domov, mame sa tesit na fotku 🙂

nadi ja sa ti o babatko postaram, uz budem skusena mamicka 😀 doobeda asi nebudem stihat ale okolo jednej by si mohla ist s nami uspat maleho v kociku, potom aj tu kavu stihneme 😉

deniskateniska
2. máj 2010

no babulky tak toto poznam, ale musim povedat, ze sa mm snazi 😝 lebo ja ked sa naseriem tak sa neviem len tak "odsrat" 😀 😀 a musi riadne zehlit... a potom taky cukricek 😀 😀

salvinka
2. máj 2010

deni ved to.. ze mna staci pomasirovat a uz sa prestanem hnevat 😀

deniskateniska
2. máj 2010

salvi to ta este stale nepreslo ??? no ved si velmi dobre spomynam ze masaz bola tvoja 😀 😀 😀

nadezdah
2. máj 2010

Jój babenky, keď budete vydaté 9 r. potom mi poviete. Mňa už málo čo na mojom vytočí, ale tiež tá včerajšia búrka bola proti mne malina., keď som vytočená. To aj pes zalezie. No môj si pustil na DVD Bonda, to je jeho, a ja sa idem hrať na PC.
Salvi: dík. Malá zajtra príde až pred 14., tak by to mohlo časovo aj vyjsť. Tak napíš, kde sa pôjdete prejsť. Ja sa moc po dedine ešte nemôžem túlať, skrz kontrolu, ale máme dosť veľký dvor. Môžeš vziať aj hafana, aspoň sa s našim vybláznia.
Kočky a ako dlho sa chystáte ostať na materskej? Ozaj kolko je materská? Je tých 256 ako slubovali? Aj tak to je almužna., podľa mňa.

ema1987
2. máj 2010

no tak to sa teda tesim na malu Ivanku dalsia kocka do klubu.xiixix 😀 😀 😀 😝
Baby no to mate teda fakt super no u nas sa este nestalo ze by mi po hadke doniesol ruzu alebo niaky iny kvietok no co uz mozno niekedy inokedy v buducnosti 😀 😀 😢

deniskateniska
2. máj 2010

emi to moj mi milu vzdy donesie po riadnej hadke 😀 😀 ale iba po riadnej ...

no ja mojho poznam ako svoje ponozky (totalne rovnake myslenie ako ja), ako nic ma neprekvapi, ale ked mna vacsinou vytocia veci, o ktorych vie ze ma brutalne vytacaju a ze mi vadia... ine asi vobec... 😝

nadezdah
2. máj 2010

No ja som teraz piodraždená s krz tehu, a ktomu PN, Inak sadnem do auta a rajzujem po obchodoch. Keď chcem aby niečo zrobil, tak mu to musím povedať 10x, alebo poriadne vynadať. Čo zvládnem sama, to už za ním ani neleziem, ale teraz so mnou vybabral, nemôžem pomali nič a to ma hrozne štve. A tie kvietky to sú len raz za čas. Inak mi vydržíme aj týždeň sa nebaviť. Deni kolko ste spolu? Lebo podla mňa, chlapi sú nevyspitateľný zmrdi. Výnimiek je málo. A to nehovorím len preto, že by som mala zlé skúsenosti s mojim, ale robím s chlapmi a to mi je niekedy na grc, čo tí dokážu.

deniskateniska
2. máj 2010

nadi vyse 5,5 roka... ja zase sa nemozem stazovat, mna neneha teraz robit nic, okrem trosku poupratovat a to sme v jednej izbe tak to moc nie je a inak sa snazi, len niekedy ma vytaca a to este teraz som tehu tak pre vsetko revem a kricim aj pre blbosti... 😒 a nadi mne neprisla kontrola ani raz, neviem sice aku mas diagnozu ale, ci chodi alebo nie, ale mne za pol roka neprisli ani raz... a inak si uzivam bez strachu teraz lebo od piatku niesom na PN 😀

deniskateniska
2. máj 2010

baby inak ja teraz rozmyslam nad tym, ze ked pojdeme do zaskova tak tam nebudem mat net ☹ ☹ ved umriem 😅 no ale sa to da odtialto premiestnit len ci tam budem mat dosah na wifinu ☹

nadezdah
2. máj 2010

No mne na kontrolu chodia z mojej roboty, to je tá smola, a u nás je prac. čas 24 hod. denne, takže si moc nemôžem vyskakovať. Keď sa idem večer prejsť, tak mi inak lepí a to som preč všeho všudy 5-10 min. Už sa teším, v stredu idem na kontrolu, len dúfam, že tam nepresedím celý deň, ako to je zvykom u môjho dr. chcela by som skočiť pozreť kočíky a kúpiť osušku.

deniskateniska
2. máj 2010

nadi tak to hej, no uz len vydrzat ked ti skonci 10 dni PN.. a si na PN od gyndy? no lebo ono to ak si raz na PN vacsinou to byva ze si uz potom stale.. 😅

ema1987
2. máj 2010

no tak to budes musiet teda deni niako vyriesit co tu mi budeme bez teba??hm???,
Babky ako rada by som sa s vami uz dade stretla ale ked to sa stale akosi este neda Emmča je ešte maličká a navyse este teraz ked je chorucka ale myslim ze jej to ustupujem bo vcera mala troska zvsenku 37,5 a dneska nam teplotka nevysla za celý den iba na 36,5 tak som rada ale zase pre zmenu mm je uz chory prvej svokra potom mala a teraz on takze cakam ze to asi chyti aj mna ale to by som velmi nerada a ja som sa tak strasne tesila na milu boze to nie je spravodlive !!!! 😢 😢 😢 😅

deniskateniska
2. máj 2010

emi neboj ked budeme uz aj my v zaskove, ked trosku podrastieme budeme chodit na plavosku s babami 😉

ema1987
2. máj 2010

no uvidime keby uz mala mala aspon rok co by sa s nou uz aj dalo dade ist .. ☹ 😉