Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

julia225
4. máj 2010

maji, nic lepsie ako vypnut mobil a zamknut dom by si ani urobit nemohla!!!
presne to potebujes...6tyzdnov lezat v posteli a uzivat si tazko odrobene zlaticko!!! 😉

nadezdah
4. máj 2010

mayocka: fakt krásne dievčatko. Nech sa vám obom darí a prajem do života len to naj 🙂
A kludne vypni mobil a zamknite sa, to iba nevychovanec chodí tak zavčasu po pôrode. Nanajvýš by som zniesla mamu,aj to len preto, aby mi pomohla. Ja som drzo povedala nie návštevám, keď niekto volal, tak to zobral manžel, alebo mama a povedali, že som unavená a ubolená a že návštevy min 2 tt neprijímam. A potom len jednu denne a do 17 hod., potom nech vypadnú. Veď to musí každý normálny človek pochopiť, že aj bábo aj seba musíte dať do poriadku.
Inak kočky mne mamka varievala rascovú polievku, malé potom fajne prdká. Všetko čo spapáte Vy (ak kojíte) ide cez mlieko dieťatku, tak sa vyhnite ostrému a ťažkému jedlu, ale to asi všetky viete. Juj. Tak by som tie krásne detičky vycmukala, že až. Milujem deti a je to najväčšie šťastie ktoré Pán Boh môže žene dať. Teším sa na krpčeka, už aby to bolo.

emmka3
4. máj 2010

maji, mala je uzasne nadherna babaaa 😵 😵 😵 😵 krasna, krasna, krasna ... posielam bozteky na ten malicky nostek 😉 a suhlasim s babami, vynut mobil, zamknut dvere a nech ti vsetci vylezu na hrb ... teraz si dolezita len ty a Ivanka - pucik 😵 😵 😵

salvinka
4. máj 2010

mayi ty si teda extrem riadny!! najskor 34hodin rodis a potom hned po prichode domov pustas navstevy! silno ta obdivujem ako to zvladas..
mna pustili v pondelok a nemohla som predychat ked sa mi v piatok vecer dotrepali tetky.. ale im som to odpustila kedze mali jediny volny vikend a trepali sa z ba..
vyser sa na nich, nech si myslia co chcu, nech sa aj urazaju, ja by som ich poslala kade lahsie.. ved nikto ani jeden z nich nemoze ani len tusit ako sa ty citis!! a ak ti je tazko, mas pocit ze nezvladas, zavolaj, pridem ti upratat, navarit, pobavit ivanku aby si mala cas pre seba 🙂

juli drobec buva odvtedy ako ste odisli 🙂 si ho riadne vycerpala 😀 😀

julia225
4. máj 2010

salvi, ty sa nezdas 🙂 sikulka, to nestiham ani ja :D prides???
som rada, ze spinka, mal toho dnes moc a teda...riaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadne sa nakotil :D si ho riadne objedla....super! tesim sa.

danka.k
4. máj 2010

mayocka mala ivanka je nadherna 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
a tie navstevy fakt potesia

mayocka
4. máj 2010

salvi: horsie je ze ja to nezvladam to je ten problem ☹ chcem si najst nejaky ten rezim aby som vedela kedy mam aj na nieco cas a podla toho niekedy niekoho pustit do domu...po dllllhom dlhom case...jedin ani klinik box som si este nevybalila,ani balicek z Dôvery co dali mm ked bol poistit malu...esteze mi mamina navari inak by som skolabovala a odviezli by ma...
Dnes ani neviem ako a bola jedna hodina poobede a ja furt v pyzame co mala jedla a prebalovali sme sa...ona pri papani zaspi tak papa castejsie,navyse kym sa odstriekam tak to trva dlho predlho,som rada ze mame vela mliecka ale treba na to vela casu,pride obed a clovek sa najde v pyzame...spravila som si "rannu" hygienu a ked odbili dve hodiny,prisla malej krstna zo skoly a rovno do nas...u nas su ludia taki zvyknutí chodit rovno hore,ze sa uz ani pri dverach nezvoni 😒

potom prisla dalsia baba kuknut...ako ked ju niekto chce iba ze vidiet nech pride ale ked nevie odist po dvoch hodinach...niekto by zase chodil kazdy den...ja viem ze je to maly magnet ale tak bude taka rozburana v rezime,kazdy ju len budi a chce aby sa na neho kukala a smiala a neviem co ze sa cudujem ze sa to dieta aj v noci vobec zobudi napapkat...

dnes som uz krstnej povedala ze nie,chcela prist za den uz druhy krat tak volala ci moze este raz prist tak som povedala ze nie,no ked nie dnes tak zajtra...

a tak mm som kazala vcera zavolat svokre nech nechodia uz,ze som ich o tretej cakala,tak sa somar spytal iba ze kedy pridu a potom mi vravi ze ci im mal povedat nech nechodia...jedin a co ked ide otec do roboty,mna to netrapi ze ju chce vidiet...mna nikto nelutuje a myslia si ze som stroj...birmovna mi vravi lahni si ked aj mala spi...no da sa ti kurnik,ked furt ktosi dvere otvara???u nas sa nejak moc dom nezamyka lebo nasi chodia casto vonku aj do mastale a tak...budem musiet nieco spravit s tymi krstnymi malej,lebo ti do nas pridu a idu rovno hore,ze sa ani neozvu a ked sme nahodou dole obaja so stanom tak hore navsteva sedi a my ani nevieme lebo ani nikto nezvonil ani nic...ja neviem ci som uz taka makka alebo co ale kazdy si somnou robi co chce a ked nieco poviem tak zase tu nikto uz uplne nepride...

a ohladom svokrovcov-ked nevedia samy kedy su "navstevne hodiny" tak je to smutne....ked im poviem nech nechodia tak to potom budem mat asi tazke s nimi ked budem za papulnatu ☹

mayocka
4. máj 2010

katika: prid na pytacky 😉

babenky dakujeme krasne ze sa vam pacime,som taka rada ze ju mam a ze som maminkou no niekedy si myslim ze ja som len stojan na mlieko lebo kazdy si s nou robi co chce a ked poviem niekomu nieco co sa mi nepaci tak som za sekeru,vravim mm nech ju nehojda ze si s nou nedam rady ked odide do roboty,ze ani nezaspi potom a ze nech ju nebere na ruky zakazdym co oko otvori,lebo nebudem moct ani z izby vyjst kym ju nebudem nosit a uz budem na nej len prilepena,nevravim ze teraz nie som ale tak trosku zdravo prilepena,vsak nech si pohundre drobec a troska nech sa aj pohneva ale tak netreba ju hned vlacit...no ked tu furt niekto je tak ju furt vlacia...som zvedava kedy pride ten den kedy budeme samy ako rodinka doma ...akonahle pride nedela tak tu budu kazdu nedelu asi svokrovci nasackovani alebo budu vyvolavat preco neprideme...no si viem predstavit

baby ja sa prestavam citit ako matka ☹ mam pocit ze ma to oddaluje od malej...ked je hladna MM iba zakrici ze je hladna,inak ju nosi na rukach,ked niekto pride robi si s nou co chce...ja som mimo,citim sa fakt len ako dojka... 😢 😢 😢

danka.k
4. máj 2010

mayocka neboj bude dobre.. na vsetko si zvyknete a bude fakt dobre.. najtažsie su prve dni

deniskateniska
4. máj 2010

konecne som vas docitala babulky... 😀

mayocka ivanka je nadherna, posielame pusinky a drzim palce nech to zvladnes.. hlavne tie otravne navstevy a vsetko.. a neboj sa otvorit hubu a co je to tvoje dieta 😉

no tak v poradni doktorka pochvalila ze mame ukazkove brusko, krcok zavrety 21.5. ideme znova do poradne, a v ten tyzden mam ist na ctg.. od 10 teho nastupujem na MD 😀 a termin porodu mi tam napisala tak ako tu na koniku 26.6. to bol povodny termin podla tt, tak neviem teraz co mam cakat ci este 2 mesiace budem vlacit toto chlapcisko, ktore maminku vobec neposlucha a okopava do rebier cely den 😀 😀 😝 😝 😝 alebo ci do mesiaca porodim.. no uvidime 😀

a inak sme sa boli kupat, ja som sa moc nie, ale tak fajn bolo, a ten moj drobec stvara take kusky v brusku ze az... tisne sa kdesi na zaludok a mam dolu hrcu, potom nic a zase hrcu pri zaludku.. je to betar 😀

a videla som riska salvinkineho.. cmuuuuuk krasny nadherny 😉

katika82
4. máj 2010

maji ja som bola v pyžame niekedy aj celý deň hlavne prvý týždeň, to bolo len krvmenie, muž prebalil, ja odstriekavala mlieko, zasa nakojiť, spinkať medzi tým odstriekať mlieko, prvý týždeň som veru nevedela či je deň či noc. a tiež som neprijímala návštevy, boli len svokrovci na druhý deň aj to len chvíľočku kukli na hodku a išli.

moja najlepšia kamoška bola dva dni po tom ako sme prišli domov, a do teraz my vyčíta že som bola divná, ale poviem ti že ja fakt ani neviem že bola u mňa som si pripadala jak na práškoch. ani o krste som jej nedala vedieť tak sa hnevá na mna trošku, ale mali sme krst dva týždne po tom ako som prišla z pôrodnice, bola som v takom stave že prišla do kostola a ani nevnímala a domov som prišla a hned išla do postele. proste kto to nezažil to nepochopí.
chcú len vidieť malé že aké zlaté a najradšej by ho každý zobudil ale nevedia si predstaviť že to malé potrebuje spinkať a nie aby ho každý obkukoval a budil stále.

ja kým som sa necítila aspon trošku lepšie tak som nechcela nikoho ani vidieť.

danka.k
4. máj 2010

mayocka ze si v pyzame do jednej... ja som strasne rada cely den v pyzame.. ja keby som mohla tak som aj kazdy den 😀 😀 😀 😀 😀 takze si z toho nic nerob 😉

mayocka
4. máj 2010

ak tu aj niekto pride zajtra si asi davam pauzu,lahnem do spalne s malou na posteli a odtial mi ju nikto nevezme a ak ma bude chciet budit tak bohuzial...spime 😉

ved to,niekto ti vola pridem na 15minut a potom kukas na hodinky po kazdej hodine ze kedy to asi pojde...

mayocka
4. máj 2010

bolulka ide zajtra pravdepodobne domkov,bez Klaudinky este nespinkali od seba,malej je riadne smutno za maminou tak uz nech su spolu nech malinka neplace ☹ je mi tak luto ked je detickom luto ☹

danka.k
4. máj 2010

uz zajtra?? nejako skoro ci??? hlavne nech su uz vsetci spolu 😉

katika82
4. máj 2010

dani ani nie skoro však porodila ráno v sobotu a musíš mať plné 4 dni na to aby ťa pustili domov, ak je všetko ok ak nemá bábo náhodou žlatačku alebo niečo iné zlé. ja som cisárskym v pondelok večer porodila a v sobotu ráno som išla domov. 😉

nadezdah
4. máj 2010

Dievčatá, ako vás čítam, tak sa mi vlasy ježia, že niektorí ľudia sú taký nechápaví. V prvom rade je matka+dieťa, nech sa aj manžel, rodičia, svokrovci, aj kamarátky neposerú, lebo ja by som to nezvládala ako vy a chuďa teraz majka. Ja som papula a neberem ohlad na nikoho, ak to mne resp. môjmu dieťati má urobiť dobre. Neviem ako u ostatných, mne mamka povedala: Pred krstom ti nemá kto cudzí okukovať decko. A ani do dediny som nemohla ísť na prechádzku, lebo že to sa nepatrí. Dodnes som jej za tieto slová vďačná a bude to aj pri druhom. Majka pošli všetkých do ri..., mužovi povedz nech malú furt nenaťahuje, aspoň dúfam že mm znamená manžel(ak nie tak ten čo je to mm- ešte som tu krátko neviem všetky skratky) a že keď si nájdeš systém režimu, tak návštevy až potom. Nech na teba bere ohlad, ty si v prvom rade do rozkazu čo sa týka dieťaťa. Nosila si ju 9 mesiacov, neraz si nespala, tak nech sa postaví aj na hlavu, nenechaj so sebou kývať. Zavri sa v izbe a nech ti dá každý pokoj. No nech si za papulnatú, dôležité je aby si ty a malá boli v pohode. Držím palce, hlavne sa neprispôsobuj, lebo budú s tebou kývať aj potom.

katika: to čo za kámošku máš, že sa na takom uráža, to nie je dobrá kámoška. Kámarát je na to aby ťa chápal a podporil, pomohol a nie sa kôli takému urážať.

Kočky ja sa cítim ako stará krava medzi vami. Ste také mladučké, ale verte my aj ja som si to prešla,ale kývať so mnou nikto nemohol a ani teraz nebude. V manželstve sa navzájom okrešete, nájdete si svoj systém a bude dobre. Moja svokra mi skoro 5 rokov nevedela na meno prísť a teraz som najlepšia nevesta, tiež to bolo občas ťažké, aj som si poplakala a malú som si do 9 mes. vychovávala sama, bez mužovej pomoci,ale zvládli sme to .Vždy si povedzte JA A MOJE DIEŤA, to je dôležité. Viem že to niektoré máte ťažké, všade je niečo, treba sa obrniť.Svet je krutý a nikto sa s vami nebude maznať, tak prečo by ste mali vy.

emmka3
5. máj 2010

maji, vobec si nevycitaj tie pocity, nie si len dojka a je jasne, ze ta to vsetko vycerpava ... my sme si presli vsetky tym, tak to vieme pochopit ... aj ja som byvala cely den v pyzame, "ranna" hygiena az poobede, vyflusnuta jak rezanec ... ja osobne cele celucicke sestonedelie ... bola som neprijemna, nervozna, to su proste hormony, unava ... posielam vela sil aby si to zvladla ... za mesiac, dva sa nad tym vsetkym len pousmejes a je super, ze ti ma aspon kto navarit ... navstavy zredukuj, nech sa vsetci srdia ... pocas sestonedelia by do kontaktu s mrnusom nemal prist do styku nik okrem najblizsej rodiny, t.j. mama a tato 😝 normalne im povedz, ze si rada, ze vas chcu prist pozret, ale teraz si potrebujes odychnut, ze na malu tolko ludi zle vplyva (aj si vymysli, ze je nervozna, blbiny, sak nemusia vediet 😝 ) a ze mozu prist, ale az zaciatkom juna, ze teraz to nie je vhodne a ak su aspon troska empaticki, tak to pochopia ...

emmka3
5. máj 2010

a nadezda ma pravdu, aspon na nieco su tie predkrstove povery dobre 😉

emmka3
5. máj 2010

jo maji, a ako noha, uz lepsie? upravilo sa to porodom?

emmka3
5. máj 2010

nadi a nie si stara 😀 sak aj majdiska uz ma 30, mne uz tiez pomaly tiahne na 30ku 😉 ono to tu tak mlado len vyzera 😉

Maji, a fakt, zavri sa do izby aj s malou, tam si vystacite len vy dve, spite spolu, napapa sa kedy chce, prebalis ju a nech si vsetci myslia, ze si divna a ja neviem este co, ja som si v tom obdobi aj poplakala, aj to pomaha .... proste TY SI PAN, a oni ta MUSIA RESPEKTOVAT ... poviem este jednu prihodu, ale uz koncim 😉 ja som kedysi bola tiez naramna, ked sa v rodine narodilo babo, ale raz sme takto boli pozret tetu este v sestonedeli (neviem ci 2-3 tyzdne nemala sesterka), ona bola fakt uzlicek nervov, aj nam tam plakala, vyflusnuta .... fakt, to ze som videla male skvrna mi nestalo za ten blby pocit, ze to fakt nebol dobry napad a odvtedy mam tento pocit stale nejak v sebe a pri dalsich babatkach sme uz na navstevy chodili omnoho neskor ...

anicka
5. máj 2010

maji Ivanka je nááááááááááááááááááádherná

maji aj ja na 100 % súhlalsím s tým, čo tu baby popísali. Teraz si dôležitá Ty a Ivanka a ostatní môžu ísť vieš kam 🙂 😉
z toho ako sa cítiš si nič nerob, myslím si že si tým preide každá mamina ani ja som nebola výnimkou. Úprimne sa priznám, že si prvé 3 týždne zo života vôbec nepamätám. Viem len, že som na stredačku kojila, odsávala, prebaľovala a že mi strašne pomohla mamina za čo som jej neskutočne vďačná, ale ninak nič. A čo sa týka návštev, ja som jednoznačne ešte pred pôrodom povedala, že minimálne 4 týždne u nás nechcem nikoho vidieť, obhajovala som to tým, že Maťka si potrebuje nájsť režim a hlavne nemá v podstate žiadnu imunitu a že ja nepotrebujem aby hneď ochorela. Tak ako píše emka na niečo sú tei predkstové povedačky dobré. 🙂 😉 A keď sa chce niekto urážať, no nech sa uráža. Neboj on (ona) sa veľmi rýchlo "odrazí" lebo mu nedá, aby nevidel Ivanku.

anicka
5. máj 2010

nadezda a aká stará ja mám za dva mesiace 29 😀

d198815
5. máj 2010

Maji malicka je nadherna, musim pochvalit..a fakt ta obdivujem ze to zvladas...ja som nezvladala uz tie kazdodenne navstevy v nemocnici a ked som prisla domov tak chceli znova vsetci chodit no dovolila som iba prve tri dni aj to iba fotrovcom a bratom a dost bo potom som od unavy dostala mensiu poporodnu depku tak som to stopla a bolo fajne🙂tak si to stopni aj ty bo ta depka je nieco hrozne.. 😒

katika to si mala dobre ze ti ho aspon chlap prebalil mne ho chlap prebaloval raz aj to to mam na videu😀a doteraz to nevie poriadne...no co uz chlap🙂

salvinka
5. máj 2010

maji preto som ti vravela aby si sa mi ozvala kedy ta mozme prist pozriet, ze pockam aj dva mesiace kym si vy najdete system a budete zohrata dvojka 😉 skutocne sa vyser na vsetkych! nech sa naseru, (coskoro ich to prejde) nech si myslia co chcu... a hore si zamkni dvere, ak nemas kluc, tak ich zablokuj kocikom alebo cim 😀
a tie pocity ma asi kazda mamicka.. na to tu mame to sestonedelie, aby sme sa dostali do pohody.. neboj, budes tou najlepsou maminou aku ivanka moze mat, nic si nevycitaj, cochvila to bude lepsie.. ked sa na teba princezna usmeje len preto ze ta vidi.. ♥

ale nepotesim ta.. bude este horsie.. predstav si situaciu ze ta brutalne ale fakt strasne tlaci na velku.. a drobec nie a nie v klude lezat alebo chvilocku pospat.. ja ho chudadtko musim nechat kolkokrat vyrevat kym tlacim na wc 😀 😀
uz ani nepamatam kedy som si to tam !uzila" 😀 vzdy len taka rychlovka 😀 😀 😀

nani ty si mala aj nejaku depku?? vsak ty si vyzerala uplne bezstarostne cely cas co ta poznam 🙂

katika82
5. máj 2010

salvi tak s tým wc - viem o čom hovoríš, kým som ešte kojila som sa modlila aby už dopil malý. 😀

ja teraz ked potrebujem tak ho dám do lehátka na chvíľku pred telku pustím minimax a kuká ako sa menia obrázky v telke a to sa mu páči tak je ticho.

maji a tie popôrodné hormóny - no tak ja tiež viem o čom hovoríš, ja osm sa za svoje stavy až hambila. proste chvíľku som bola úplne happy z malého a o 5 minút už totálne nervozna že by som ho najradšej mame dolu zaniesla potom po piatich minútach zasa eufória. no prešlo to po tých 6 týždňoch a potom som si malého začala naplno užívať.

nadezdah
5. máj 2010

Čaute kočeny. Všetky spoločne myslíme na majku tak dúfam, že jej to aspoň trochu pomôže.
Tak ja som bola dnes v poradni a na kontrole cez PN, Deniska: mala si pravdu.Nevypísal ma, pokračujem v PN - som na rizikovom, ale budem to musieť ešte nejako poriešiť. Ešte šťastie, že mi dal vychádzky.
Čo píšete o tom wc, ja som si musela dávať aj gutalax, čo som sa zo začiatku nemohla vy...A potom keď mi bolo treba a žaba revala, tak som ju pacla do kočíka a na záchode som hompálala, inak sa nedalo i keď to je nehygienické.
A s tým prebalovaním, tak môj muž ju neprebalil ani raz, a keď v noci plakala, tak som odišla hompálať do inej miestnosti, aby chudáčik mohol spať. Robila som chybu, teraz si to pri druhom vyžere aj s úrokami.
Za chvílu pobežím ešte do roboty a po Lucku, kuknem na vás večer. Pa-pa

bolulka
5. máj 2010

ahojte babenky, juj ale vas precitat.. iba zbezne som to stihla.. dakujeme za gratulacie.. 😉

tak sme konecne domka a uvidime co nas caka.. Klaudinka je este v skolke, tak ju caka prekvapko.

mayocka, chudatko moje. ludia su strasne bezohladny.. treba na zaciatku povedat odkial pokial. no je katastrofa, ze sa najdu taky ludia, ktory to aj tak nepochopia.

jemine som sa naucila tak chodit zhrbena koli bolestivym bradavkam. ta kosele sa mi obtierali, tak to neskutocne bolelo. a teraz mam pekne tricko a chodim ako zvonar matky bozej. no budem sa musiet nanovo naucit chodit 😀

a k porodu: prisla som do nemocnice o polnoci s pravidelnymi dvojminutovymi intervalmi. doktor ma vysetril a bola som na 3 prsty otvorena, no a o pol druhej na pasoch mi oznamil ze mam poslicky, prosim pekne a ze naco som tu chodila. tak ma dali na prvu dobu porodnu, ze so mnou budu robit az rano. no a intervaly sa mi posunuli na kazdych 5 minut. sestricky na zazname mi o piatej oznamili, ze to su take poslickove a ja reku ak su toto poslickove bolesti, tak si prosim urobit vysetrenia na epidural. no a ked ma vysetrili, bola som uz na 7 prstov. a o siedmej malinky na svete. bez akehokolvek zasahu - teda bez infuzie, prepichovania plodovej vody a bez strihania.. no splnil sa mi sen. az na to, ze som sa trocha potrhala. 😝

julia225
5. máj 2010

jeeeej bolul, tak sa tesim, ze Vas pustili, rano som sa v satni stretla s manzelom tvojim, tak vravel, ze asi uz pojdete domkov 🙂 tak budu radi, kluka je chutna, som si ju vy&stiskala vcera, ked prisla...smejko maly, hned je veselsie ked su tam zname tvaricky 🙂

bolulka
5. máj 2010

oh a zabudla som. v nemocnici nas dnes vazili a ja som na vahe videla 3 390 g, no a napisali nam do spravy pre dr. 3 490 g. ponahlali sa k porodu, tak sa mohli pomylit, ale zas aj ja som mohla zle vidiet. Tak mam teraz obavu, aby nas v poradni nevazili a nebol problem, ze sme schudli, alebo tak.