Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

lubecka
7. aug 2008

ozaj majdiska, a kde si kupila tie ryzove piskoty? v lekarni? ja som zhanala kukuricne chrumky bez soli, ze vraj ich maju v bile, no najblizsia je az v RK, a v tescu nemali, vsetko len osolene...este musim pozriet u v obchodaku..

tretulka
7. aug 2008

lubecka, presne ako spomenuli kocky predomnou, nenut malu sediet, kazde dietatko sa vyvija svojim tempom a aj Tvoja Vaneska sa k sedeniu "prepracuje" 😉 ...ja som tiez mala tendencie porovnavat maleho s inymi detickami, ze kto uz co vie, ale vzdy som si spomenula na jednu sestricku, ktora mi pri odchode z porodnice povedala jednu mudru vetu "mamicka a nikdy neporovnavajte Vase dieta s inym, kazde je jedinecne" 😵 ...aj my sme stale cakali, kedy sa uz bude vediet Martinko pretocit, kedy bude lozit, sediet, chodit...atd...ale casom si povies, ze to neskutocne rychlo leti a zrazu nebudes mat doma babatko ale velku slecnu, tak si to uzi 😉

maminy, dipl. por. asistentka Mirka Removcikova organizuje stretnutie mamiciek a deticiek /aj oteckov 🙂 / v hoteli Belez pod Kubinskou Holou, uskustocni sa 24.8.2008 /nedela/ od 15-18hod /cca, kto chce moze prist aj skor/...bude to take mile popoludnie spojene so spominanim na "maminkovske zaciatky", chcela by z tejto akcie urobit tradiciu, tak dufam, ze sa jej to mozno aj s nasou pomocou podari 😉 ...blizsie info by sa malo coskoro objavit aj vo vysielani infostudia a v dvojtyzdenniku Kubin...tak ak nemate este na spominanu nedelu ziadny program, radi Vas tam uvidime 😵 ....a konecne by sme sa aj spoznali ako sa vravi "nazivo" /mohlo by to byt to nase uz tolko krat spominane stretko, co na to povies bolulka 😉 /

lubecka
7. aug 2008

tretulka, presne si trafila do cierneho s tym porovnavanim.. 😒 ale som si uz neraz povedala, ze moja je zase v inom lepsia, a vie ine veci, ktore ine deti nevedia 😉 ... tak uz budem len trpezlivo cakat, aj ked dakedy mi to neda a uz jej hovorim, ze kedy sa nauci sediet, ze preco je taka leniva 😀 takze uz len slovne ju k tomu pobadam 😉 tak ma hadam raz posluche 😉

tretulka
7. aug 2008

lubecka, ja viem, ze to laka porovnavat, ja sa aj teraz pri tom pristihnem 😔, pripadne ma "vytocia" poznamky okolia, ze on este toto nevie atd., ale netreba si to vsimat 😎

anicka
8. aug 2008

Kočky plne s Vami súhlasím, každé dieťatko má svoj vlasný správny čas. Aj mňa to veľa krát "núti" provnávať Maťku s inými detičkami. Hlavne keď je medzi nimi iba 8 dňový rozdiel a som s nimi v neustálom mailovom kontakte (lubeckina Vaneska) 😉 Ale potom si uvedomím, že ten môj pokladík je predsa individualita a osobnosť a ja nemôžem od nej chcieť, aby bola ako niekto iný. 🙂

Lubcka neboj Vaneska si sadne ani nebudeš vedieť ako chytručko. Keď to je tak Maťka sa začala otáčať až dva týžne po Vaneske, tak možno Vaneska začne sedkať dva týždne po Maťke 😀 A možno zase Vaneska bude skôr chodkať a Maťka rozpávať 😵 Veď uvidíme, všetko má svoj čas a určite nič netreba uponáhľať, lebo to prinesie viac škody ako osohu. Podstatné je, že sú naše detičky zdravé a spokojné a to ostatné určite príde samo. 😀

Pôjde niekto na to stretnutie? 😕

majdiska
8. aug 2008

ahojte 🙂 ,
lubecka, tak tie piškóty mi odporučila moja dr., a mali ich v lekárni u aniela - pri Elkope. ale teraz ich tam už dosť dlho nemajú, tak som ich malému objednala z internetu a vyšli ma rovnako ako v lekárni. na nete síce balenie stojí okolo 50 sk ale ked si k tomu prirátaš poštovné a balné 90 sk tak je to rovnako - ja som objednávala 6 krabíc. tu je mailová adresa, odkiaľ som to objednala: http://www.fendtrade.sk/.. tak ak chceš vyskúšať viac.. ak chceš len tak dať malej, tak by som ti jedno balenie - sú v nom 2 piškotky dala.. len neviem či ta tu stretnem a vyskúšaš, ak budú chutiť potom si objednáš 😉

veronika13
8. aug 2008

Ahojte, súhlasím so všetkým čo bolulka písala, ohľadom ponáhľania aj príkrmov, netreba sa nikam náhliť, na všetko majú detičky čas, niektoré to zvládnu skôr, niektoré neskôr, kľuuuud, reči typu a tvoj to ešte nievie a podobne berte jedným uchom dnu, druhým von... Len by sme im tým náhlením uškodili, toť moja švagriná, malý jej tiež dlho nesedel, svokra samozrejme stará škola, treba ho obkladať vankúšmi a dávam sedieť.... ten malý bol vykrútený ako paragraf, hlava dolu, chrbtica do esíčka, ale sedel... 😖 ja som švagrine povedala to čo aj tu odznelo, netreba ho dávať sedieť, kým si sám nesadne, až vtedy je pripravený, poslúchla ma, boli sme potom na prechádzke a asi po hodke sa jej malý začal ťahať do sedu, ešte nejaký týždeň potrénoval a už sedí. Sama švagriná uznala, že sa netreba náhliť a rady našich starých mám treba tiež brať z rezervou.
Príkrmy som tiež zavádzala postupne, no piškoty som začala dávať asi okolo pol roka tie obyčajné Opávia, papá ich doteraz. Snažím sa riadiť takým zdravým sedliackym rozumom, niektoré tie knižkové postupy sa mi zdajú trochu pritiahnuté, ale keď uznate za vhodné prosím. Možno nerobím všetko správne, ale snažím sa, a myslím, že sme nič nepokašľali 😀

veronika13
8. aug 2008

oprava, piškoty asi od 8 mesiaca, až teraz som sa zamyslela akú blbosť som napísala 😅

bolulka
8. aug 2008

majdiska, tak ty sa bojis, ze malemu v desiatich mesiacoch uskodi stat 😀 😀 😀 moja ked mala rovnych 5 mesiacov tak sa postavila a stala odvtedy takmer celyy den 😀 v desiatich uz sama behala.. tak sa nicoho neboj.. nech len veselo stoji 😉

lubecka
8. aug 2008

dakujem vam 😉 majdiska, vyskusam ich zohnat, dakujem za link, podla mna budu chutit, ona je taky vsezrutko, vsetko co jej dam zje 😉

veronika13
8. aug 2008

môj sa postavil, keď mal presne pol roka, a dlho štvorkoval, mu to vyhovovalo, dostal sa kde chcel a na nohy a chodiť sa pustil sám nejaké týždne pred prvými narodkami 🙂

tretulka
8. aug 2008

anicka - ja ano 😉

majdiska
9. aug 2008

ahojky,
tak nám vyšiel další zúbok a zasa dvojka hore. 🙂 tak máme celkovo - dole dve jedničky a hore dve dvojky 😀 , takže za chvíľku budeme ako upírik 🙂
a čo sa týka pokrokov, tak malý sa už preplazí tam kde chce a za ruky pekne chodí.. loziť zatiaľ nevie ale pokúša sa 😉

veronika13
10. aug 2008

baby, včera som nakukla do témy nedonosenátka, deti do 1kg, som si uvedomila aké šťastie a dar od Boha máme, že máme zdravé a donosené deti. Veď to nie je samozrejmosť a ako musia tí rodičia bojovať každý deň, kým sa tie deti dostanú z najhoršieho. A tie detičky na tých fotkách, chudatka, ešte mali byť v brušku a už musia bojovať na vonku... ale vďaka Bohu, že medicina je v tomto smere tak ďaleko, že dokáže aj také detičky zachraniť 🙂

nenka83
10. aug 2008

no ta medicina urcite nie je vdaka Bohu tak daleko.... 😉

veronika13
10. aug 2008

ale hej 🙂

anicka
11. aug 2008

ahojte, ide nietkto zajtra plávať? 😕 😵 My sa chystáme 😀

majdiska
11. aug 2008

my hej 😀
síce malému idú asi jedničky hore, tak bude nemrdom, ale chystáme sa 😉

bolulka
11. aug 2008

neviete, kde zasklím obrazy? chcela by som to len tak do skla, alebo dvoch, neviem ako sa to robi, ale hlavne je aby to bolo bez ramov.. po pripade, kde sa da ramovat? 😕

majdiska
11. aug 2008

bolulka ak sa nič nezmenilo,tak si myslím že tam kde bol starý doliečovák - oproti gymplu, pri kruhovom objazde... ja som tam dávala tiež zaskliť, ale naše interiérové dvere a obraz, tak to tam bolo pred rokom alebo dvomi 😉

bolulka
11. aug 2008

dakujem majdiska, skusim pohladat.. 😉

nenka83
11. aug 2008

bolulka a este tam kde je kvetinarstvo, neviem ako sa vola. tam ked z krizovatky neodbocis do mesta, ale smerom na stanicu.kvetinarstvo Vana! sa vola.som si spomla. tak tam.alebo za elkopom, kde je estauracia Savana. svokra vysiva, tak chodi tam kdesi.pa

veronika13
11. aug 2008

no ale sa nedoplatíš... lacnejšia varianta je kúpiť si také rámy, no ono to neni rám, lebo je to len sklo, je to taká doštička na ňu si dáš obrázok a priložiš to sklom, po stranach to uchytíš takými želiezkami. Aj v 30,- som to videla aj v Dk, pozri najskôr tam. Mne sa to páči 🙂

bolulka
11. aug 2008

no veď také chcem.. ale v ktorej 35-tke? 😕

veronika13
11. aug 2008

v Orave som ich tiež videla, a aj v tej na námestí čo si si tam bola čelenku kedysi kupovať 😉

bolulka
11. aug 2008

veronika aj take vacsie? 😕

veronika13
11. aug 2008

to neviem, musíš kuknúť, väčšie som potom videla v Baumaxe, no už neviem po koľko, no nebolo to tak veľa

anicka
12. aug 2008

bolulka tie väčšie majú v obchoďáku dole v tej fotoslužbe 😉

bolulka
13. aug 2008

jeee, anicka dakujem...zbehnem tam 😉

veronika13
13. aug 2008

Dnes som bola od rána u našich, konečne som sa stretla s kamoškami, porozprávali sme sa dosýta, obe majú bábátka jedna mesiac a pol, druhá dvojmesačné. Jedna ma hrozne problémy s bradavkami a prsníkmi, vkuse od narodenia malého zápaly, dnes že jej už ide mlieko aj s krvou a malý jej na prechádzke vracal čiernu zrazenú krv s mliekom. Že už minula dvetisícky na maste, no zaberie na chvíľu a potom zas. Neviete nejakú zázračnú? Je mi jej ľúto, lebo ma to ťažké, malý jej aj zle spáva a ešte aby toho malo nebolo, dvakrát ju zle zašili, tak dnes jej ranu vypalovali, lebo jej tam nechali akúsi dierku a ta jej mokvala. No nezabili by ste toho doktora čo ju šil??? Druhá v pohode, dieťa jedna báseň, spí celý deň, celú noc, len čo papá medzitým.
No som sa dobre odreagovala, len Riško mi dneska kakal asi 5krát normálnym tuhým, tak neviem prečo, už asi týždeň tak divoko kaká, nie je to hnačka, len proste často, nestačím prebalovať

bolulka, boli si už tie rámy kuknúť?