Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anicka
27. aug 2007

milé maminky a budúce maminky mám na Vás prosbu:
nepozná niektorá z Vás prírodné liečiky (najlepšie bylinky) na zastavenie ranného (doobedného) vracania. Kým to bol druhy, tretí a štvrtý mesiac tak som to zvláda, ale už sa to ťahá celý piaty a mám strach, aby to neublížilo dobčekovi. ☹ vštci ma utešujú, že už to skončí, len sa toho skončenia akosi nemôžem dočkať 😢 Klasické lieky by som papať nechcela, predsa len je to chémia. ☹ Budem vďačná za akúkoľvek radu 😀

ritaklea
27. aug 2007

anicka, to ma mrzi ale skutocne to raz prejde. ale popozeram v casopisoch a potom ti to dam vediet, ak ti dovtedy niekto neporadi... 🙂

nenka83
27. aug 2007

anicka chod do lekarne do Anjela, tak ti poradia homeopatika! ak si teda neni prosti tomu, mne vzdy pomohlo ked som mala nejaky problem!

ritaklea
27. aug 2007

nenka, no u Niky su take mudre zienky ako nikde.. ja som tam vzdy prisla a vyvalili na mna encyklopedicke vedomosti - dr. sa muzu schovat...

anicka
27. aug 2007

Kočky ĎAKUJEM 🙂 dnes sa skúsim zastaviť v lekárni a popýtať sa, čo by mi odporučili. 🙂 Verím, že to zaberie 😀

majdiska
27. aug 2007

ahoj anicka 🙂 , ako bolo na žúrke? na tej mojej sa ani vyjadrovať nebudem. otras 🙄 . to už fakt nie je nič pre mna. všetci pili, len ja triezva. a vieš ako je triezvim na oslave. v noci som nič nespala, lebo drobček neuveriteľne kopal. najprv pre hluk a potom od hladu 😉 - to už bolo nad ránom

anicka
27. aug 2007

Ahoj majdiska,
nakoniec som nebola. Boli sme dohodutné na pol siedmu a mne prišla o štvrtej kamoška a tak sme sa dobre zakeckali, že bolo pol osmej keď od nás odchádzala, ale neľutujem. Kočky samozrejme neostali triezve a jasné, že zakotvili na diske. To, ako sa cíti abstinent medzi opitými, Ti vysvetľovať nemusím 🙂 a čo by som robila na tej diske to už naozaj neviem. Zafajčené prostredie a aby som sa ešte bála, že mi nejaká zaručne "triezva" 😀 duša vrazí do bruška, tak to naozaj nepotrebujem.
My budúce mamičky a mamičky by sme sa mali stretnúť niekde, kde je koncentrácia opitých nulová a hlavne sa tam nefajší. 😉

majdiska
27. aug 2007

no najlepšie miesto je cukráreň 😀

anicka
27. aug 2007

Súhlasim na 100 % 😀 Mali by sme zorganizovať nejaké to stretko, čo Ty na to? 😀

vavka33
27. aug 2007

Anicka,k tomu vracaniu-ja som v prvom tehu vracala 42tyzdnov,nedalo sa to nijako zastavit.
No ked som teraz bola v porodnici,boli tam tehulky s tymto problemom a dostavali infuzie a magnezium a potom im uz bolo lepsie.Skus sa popytat tvojej gynekologicky,nepapaj radsej nic sama,myslim,ze to aj tak nepomoze

ritaklea
27. aug 2007

majdiska, ja len tiez cukraren a cukraren - super miesto - a zeriem granitu... 😀 😀 😀

ja som bola s manzelom na chvilku na kapustnici ako tehotna - vsetci namol a mala som strach. odvtedy viem, ze ked si nahodou raz vypijem (co veru neplanujem 🙂 ) tak sa k triezvym nepriblizim. strasne neprijemny pocit..

veronika13
27. aug 2007

ahojte, aj jaaaa chcem stretkooooo 🙂

ritaklea
27. aug 2007

hej sakra, kto je tu organizacny typ 😀

janulap
27. aug 2007

Ritaklea,
babatka nepotrebuju specialnu vodu,ale cistu..a vJane ju menia kazdy den...babatka maju plienocky na plavanie,tak sa nozaj nemusis bat 😀

ritaklea
27. aug 2007

joooj sla by som ale sa mi urcite nebude dat...

veronika13
27. aug 2007

organizačný typ som ja, ale problém je že nie som priamo z Kubína ☹

veronika13
27. aug 2007

moju švagrinu práve vezú do pôrodnice 🙂 bože taká som vzrušená, normálne si to predstavujem, keď som ja išla

ritaklea
28. aug 2007

aj jaaaa chceeeem...

anicka
28. aug 2007

vavka33: to si ma moc nepotešila 😢, ako si to prosím Ťa zvládala. Chodila si do roboty alebo si bola doma? Dúfam, že pri druhom to už bolo lepšie 🙂
majdiska, ritaklea, veronika13: no miesto by už bolo (cukráreň) tak už treba dohodnúť len dátum a čas 😀 ja by som sa s vami a samozrejme aj s ostatnými mamičkami čo tu chodia keckať stretla aj dnes 😀

vavka33
28. aug 2007

chodila som do roboty,zvladnut sa to dalo,len to bolo narocne na hladanie miest,ked mi prislo zle niekde na ulici a pod. 😀 A Vaneska sa narodila malinka,ale rychlo to dohnala 😉
pri druhom to bolo lepsie,bolo mi zle len prve tyzdne,no jedla som len suche rozky a ovocie cele tehu,lebo by mi bolo zle.a lea mala 3.5kg
Neboj zvladnes to,len sa obrat na svoju gynekologicku,nic nepapaj sama od seba-myslim lieky

anicka
28. aug 2007

vavka33:
s tým hľadaním miest na ulici mám svoje skúsenosti 🙂 nie je to sranda 😉 , ale čoby som nevydržala pre naše vytúžené bábätko 😀 Tie homeopanika sa mi zadajú najprijateľnejšia cesta, ale pre istotu sa ešte poradím s gynekologičkou.

Učívali ste nejaké vitamíny počas tehotenstva? 🙂

veronika13
28. aug 2007

calibrum mami len.
Idem zavolať švagrinke, čô je nové 😀

veronika13
28. aug 2007

joooj, chúďa nezávidím jej, už ju previezli na 4. odvčera večera je stále otvorená len na 3 prsty, dávajú jej infúzky, bolesti má festné ☹ 😖 😢

tretulka
28. aug 2007

veronika - drzim palce svagrinke, nech to ma rychlo za sebou a moze sa tesit z babatka, vedia co budu mat?
vavka - ak to Ti nezavidim, mne uplne stacilo, ze ma nadrapovalo prve tri mesiace, neviem si predstavit byt tak cele tehu...ale co nevydrzime pre nase deturence, ze ano? 😉
anicka - ja som brala len kyselinu listovu aj to tusim len styri mesiace, uz si ani nepamatam 😔 , potom uz nic, len som pila caje pre tehulky a to som sa riadne premahala, nakolko ja velmi bylinky nemusim 😒

anicka
28. aug 2007

vavka33:
ďakujem za povzbudenie 😀 veľmi sa tešíme na naše prvé bábätko, tak to musím zvláduť. 😉
veronika13:
držkám švagrinke palčeky, aby to mala čím skor za sebou 🙂
tretulka:
aj ja som brala prvé štyri mesiace kyselinu lisovú, ale momentálne nepapám žiadne vitamíny. Všetky budúce mamičky okolo mňa papajú vitamíny, tak som bola zvedavá, či ste niečo papali aj vy. Je pravda, že keď je dieťatko v poriaku tak asi netreba telo dopovať chémiou 🙂 veď čerstvého ovocia a zeleninky je teraz kdosť 😀

tretulka
28. aug 2007

anicka - suhlasim 🙂 😉 😀

vavka33
28. aug 2007

Tretulka,vy idete oslavovat 1.rocik,ze?kedy? 😎
Veronika,to je svagrinine 1.tehu?Lebo keby nebolo,netrapili by ju tam tak dlho.Ale viem co preziva,ja som to tam prezila pri Vaneske.
Anicka,papaj ovocie a zeleninku,presne ako pises. 😉
Moja dcera je teraz v Kubine. 😎

veronika13
28. aug 2007

druhé tehu, ale prvý pôrod, prvé potratila asi v druhom mesiace tehu 😢 Myslíš, že pri ďalších pôrodoch mamičky nejak "šetria"?

vavka33
28. aug 2007

Ano,prvy porod ta nechaju vytrapit 😉 ak neporodi do 30hodin.potom zacnu nieco robit-moja skusenost a vela dalsich podobnych rodiciek
Aj moja svagrinka,ta zo zazrivej,co som ti spominala,tak porodila pred dvomi tyzdnami

anicka
28. aug 2007

vavka 33 ma nestraš 😕 prečo nechávajú mamičky pri prvom pôreode vytárpiť? ☹