Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

nenka83
7. okt 2009

Adamkovi vsekto najlepsie k 2 rockom prajeme!!!

Bolula nekrvacali. A bola si vtedy na tej pohotovosti? ze co povedali.. Nasa isla dnes prvykrat na alergologiu tak som zvedava co povedia.

majdiska
7. okt 2009

anicka, nenka dakujeme 😵
bolul neviem, či krvácali, nič som nevidela.. akurát som telefonovala s dr. tak povedala, že všetko čo robím robím dobre a že na afty v krku je dobrý šalviový čajík, tak idem kúpiť.. mám stále dávať ten c-bion 2xmulti, biogaiu, mundosan gel - ale vyskúšam ten herbadent, actimel, od bolesti nurofen.. a povedala mi, že ATB, čo malý bral zničili zlé baktérie, ktoré mal - angínu ale zároven s nimi zničili aj tie dobré..
bolul malá ti celý týžden ležala a driemala? mne malý tiež je taký rozbitý, zle v noci spáva - nemôže prehltať a cez den je mrnkavý a spí - teraz tie spinká..

bolulka
7. okt 2009

majdiska, cele noci sme nespali, cez den len pod perinou lezala.. ja jej to pomedzi cistim aj silnym salviovym cajom a odvtedy sa to zacalo lepsit. teraz neviem, ci je to nahoda alebo je taka dobra..

nenka, nesli sme na pohotovost.. na kaslanie jej davam stoptusin (tak mi kaslieva ked jej konci choroba, tak to zatial nechavam tak)

nenka, my sme boli na alergologii a iba co ma dr. vytocila a sla som prec.. v karte nasla, ze v marci ci kedy jednu noc kaslala, tak hned mala diagnozu na co vsetko ma alergiu a kazala mi davat lieky, lebo ze dostane astmu.. som jej povedala, ze jej ich davat nebudem, kym to nemam podlozene. ze z jedneho kaslu sa diagnoza neurcuje. a presiel odvtedy rok, a ziadne alergie som teda nepostrehla..

nenka83
7. okt 2009

no ved to, uvidime.. moja mala mava po mliecnych vyrobkoch, cokolade lisaje, na ruckach a prstekoch. z krvy jej vysla mierna alergia na BKM. preto uziva denne 2 krat Zyrtec kvapky a davam jej preto aj ten Nutrollin B. A moja uz mliecko pit nechce. Tak nieco mliecne predsa musi, tak aspon activiu a actimmel denne papa. a doktorka nas poslala hlavne preto, lebo byva casto chora 😖

majdiska
7. okt 2009

bolul, to ti ani krv nezobrala?
nenka môj tiež mliečko teraz nechce, ale ešte kojím, tak si potiahne.. 😉
bolul mi tiež v noci nespíme, a si vieš predstaviť aká som večer uťahaná.. v nedeľu máme oslavu, len si želám aby oslávenec z nej niečo mal..
zajtra poviem svokre, dnes je pri nom moja mama, nech ho nechá spať aj cez den..

bolulka
7. okt 2009

majdiska, ja som sa ledva v praci vlacila.. som spavala 3 hodiny dokopy.. a nie, ani krv nebrala ani nic.. som bola z toho dost poburena..

nenka, uz mesiac je vyhadzana na zapasti ale zvrchu - nejaky ekzem, tak som aj ja mlieko vysadila.. uvidime co sa zmeni..

nenka83
7. okt 2009

Bolulka moja mala byva prevazne len na zapasti, teda mava tam ekzem. a na dvoch prstoch na ptavej ruke. strieda sa to, ale na to zapasti na pravej ruke ma skoro stale.ako nahle zje cokoladu alebo mlieko - len ja jej mielko nedavam, ani s miekom nevarim ani nic. mala svoje mlieko nutrillon pepti 2, ale to uz vyse mesiaca neje.

tak na alergologii - alergia na : mlieko, pel, roztoce, prach, perie, plesen a PES - j...e ma, lebo sme si chceli za pol roka kupit yorkšíra ☹

zo stravy vylucit : sladke mieko, dobošky, cokolady, puding, vsetky druhy orechov, tropicke ovocie okrem bananu, vsetko kysle, najme kysle uhorky - tie Ninka zboznuje, vsetky mliecne zmrzliny, mliecne nanuky, med, caje z kvetov. Mieko len sojove, jogurtove - zevraj Actimel moze aj activiu.

odporucania : Natierat mastickou ekzem - co je jasne
Nutrollin dlhodobo, Zyrtec kvapky- tie berieme uz dlho, kazdy rok k moru, kazdy den natierat telovym mliekom vecer pred spanim cele telo, a este nam dala nejake lieky... ja som s nou nebola to moj muz mi spisal na papier.

nenka83
7. okt 2009

boze teraz citam co som napisala, nevsimajte si chyby, ja tak rychlo v praci pisem, ze ani nesledujem chyby a gramatiku... tak s rezervou to berte 😎

bolulka
7. okt 2009

nenka, z tej alergie na psa si tazku hlavu nerob.. aj ja som aj moj manzel a cely zivot sme zili v byte so psom.. jedine prejavy, ked sme sa s nimi hasterili a troska nas poskrabali, ze muzovi rany nacervenali a ja som kychala..

bolulka
7. okt 2009

a tiez si ideme do bytu kupit psika - chceme bishonika 😉

inak vam tam toho nasli dost.. je mozne ze preto byva tak casto chora? 😕

anicka
7. okt 2009

kočky chcem sa Vás opýtať keď tu tak aktuálne riešite alergológiu neviete mi poradiť ako sa dá medicínskou cestou zistiť alergia na laktótzu teda mliečny cukor? Ja ju mám určite (zistila som to sebepozorovaním, na alegologii som zatiaľ nebola) a mám strach že to Maťka po mne zdedila ☹ nedostanem do nej žiadne umelé mlieko o kravskom ani nehovorím a keď jej ho zamiešam do varenej stravy tak poprdkáva a má riedku stolicu, tak by som to radšej chcela dať preveriť, nech ju chúďatko nenepchávam ak jej to má robiť zle ☹

emmka3
8. okt 2009

anicka, krvne testy sa na to robia ... popytaj sa Dr., isto ta posle aj s malou na vysetrenie ... Jr. zas byvalo zle, ked bol malicky, ked som ja vypila kravske mlieko alebo jedla nieco so sladkou smotanou, ale uz sa to hadam upravilo, lebo ja nie som alergik, mm len na take bezne bludy, co asi kazdy a teta, co robila na alergologii mi povedala, ze deti aj tak dedia alergie po matke, takze dost mozne, ze to Matka ma 😔

bolul, keby si povedala skor, tak by som ti dohodila cistokrvneho bishonika ... svagrina mali male na prelome roka ... zlati psici, ale ja by som do bytu nechcela asi ziadne zviera ... nanajvys rybicky 🙂

emmka3
8. okt 2009

Zdeni, a malu uz mate tu v tej zltej skolke? Som minule stretla tvojho muzika aj s Ninku ako boli obzerat ... lebo maleho chcem dat do Janoska tak na rok, a ked bude mat 2,5 roka, tak by uz isiel d tej skolky ... predsa je to blizsie ako sa s nim trepat do mesta a z mesta ...

nenka83
8. okt 2009

Ahojte.

Bolulka no dost toho vyslo. Aj som s tym ratala. Ale tak nevadi 🙂 Prach utieram skoro kazdy den, plesen nemame, mliecko, teda aj strava si davame pozor, aj ked je pravda ze obcas zhresime 🙂 a ten psik no to uvidime teda, ale moj Peto sa potesil ten psa nechcel. Inak ja aj Peto vobec nemame ziadne alergie a v blizkej rodine tiez nemame..

Emmka malinka je este doma s babkou, nechodi do skolky. Od 3 rokov pojde, do normalnej skolky.. Ja som ju nechcela dat do Janosa, nepocula som dobre ohlasy na Janos.. ale to je jedno. Aj ked zas ten Janos je vyhoda ze poberas matersku.no tak asi tak.

majdiska
8. okt 2009

nenka, ja ked som bola ako 18r na imunologii na testoch, lebo som stále smoklila, tak z 15 alergénov mi vyšlo pozitívnych 8.. teraz v novembri idem na nové testovanie, tak som zvedavá 😉 malý mal tiež atopický ekzém, počítam s tým, že nejaké pele sa neskôr prejavia...
segra ved ty si bola tiež alergik, chodila si na imunologiu skôr ešte ako ja, ale si sama prestala chodiť, čo viem.. takže sa nediv, že malý bude mať nejakú tú alergiu.. aj bráško bol astmatik.. tak nemaskuj, že alergiu nemáš 😉
a čo sa týka Jánoša som maximálne spokojná, malý je síce chorí - ale ktoré dieťa nie je, ked nastúpi do kolektívu.. a naučil sa tam sám papať, pýtať na nočník - to len tam, doma nie 😉 , dokáže sa sústrediť na konkrétnu činnosť, čo ked bol doma nerobil, a to nehovorím o slovnej zásobe - čím dalej tým lepšie.. normálne som nešťastná že teraz nechodí, bojím sa nových začiatkov, že si zasa odvikol... 😒

nenka83
8. okt 2009

No mas pravdu, neviem o ziadnej alergii, ani nemam ziadne priznaky... mozno ale keby som sla tak mi nieco najdu... ja som ani nebyvala chora ani na zakladke ani na strednej ani ako dieta. islo ma svihnut, ja som si veru PN neuzila ako pubertacka a co by som za ne niekedy dala 😀 a moj Peto to iste...

Ja som o tom Janosovi, len tolko co, ze som pocula, ale nechcem k tomu nic vraviet.. lebo jedna pani povedala. JA by som chcela dat Ninku na Brezovec.. aby sme to mali blizko. My sme mali s nocnikom dobre, mala mala myslim rok aj 8 mesiacov a odvtedy je bez plienky. ale v noci este doteraz ma, to sa bojim este. a papanie v pohode, ale mohlo by byt lepsie, no to sa spolieham aj na skolku. a recovo akoze az moc! niekedy sa az hanbim.

anicka
8. okt 2009

emka: ďakujem za radu 😉 od kedy chceš dať Vladka do Jánoša? 😕

majdiska
8. okt 2009

bolul ako ste na tom?
mne malý včera skoro vobec nepapal.. bojím sa že ked to pôjde takto dalej skončí na infúziách v nemocnici 😢 ☹ počkáme do nedele a sa uvidí, ak sa to nerozbehne, tak idem k dr. nech nás tam pošle ☹ včera spal 2x - dokopy 4 hodiny a o 19h zaľahol... ☹

nenka83
8. okt 2009

Majdiska a pije? Kazdu hodinu aspon 1,5 dc? A polievku vyvar nespapa? Nepozera DVDcka? ja ked nasej pustim na Notebooku zje aj ked nechce...

emmka3
8. okt 2009

majdiska, ja nie som alergik, ja som na alergologiu chodila v inej veci 😉 a este som nazoru, ze ked ta napichaju, tak zistia alergiu kazdemu 😝

anicka, predbezny nastup mame na 1.9. ale zavisi aj od prace, ci nejaka bude, takze dufam, ze do decembra ´10 sa nieco najde ... potom uz bude mat maly 2 roky a ak bude bez plienok a budu otvarat triedu aj pre 2 rocnych, tak ho uz rovno supnem tu na Brezovec ...

bolulka
8. okt 2009

majdiska nemaj boja.. moja jedla veeelmi biedne.. ale uz sme mali taku chorobu kde nejedla ani susto tyzden a pol a dr. povedala, ze to je normalne, hlavne nech pije.. 😉

nenka, mne tolko teda nevypila..

danka.k
8. okt 2009

bolulka my ideme na alergologiu 27 a po poslednej navsteve som odisla tak a rozculena ze este teraz ked si na to spomeniem tak mam chut ju vrazdit.. kazala nam prist o desiatej zobrala nas o pol druhej a este bola urazena ked sme jej povedali preco nas tam tak dlho nechala brat s rocnym dietatom a brala ludi co prisli davno po nas.. krava sprosta... strasne sa tesim na dalsiu navstevu... zasa pocuvat tie trapne dristy, ze budeme mat aj my astmu 😠 😠 😠

nenka nas s tym exemom poslali na kozne.. co vam dala doky za mast? my sme mali nejaku specialnu a pekne nam to vsetko pomizlo..

anicka ja mam tu alergiu na laktozu a zistovali mi to v krvi.. tak chod len k doky povedz jej nech ti to vysetria a povie ti presne co jest a co nie a to davaj aj malej 😉

bolulka
8. okt 2009

danka, aj vy "idete" mat astmu? 🙂 vela ludi od nej odislo k dr. v Lokci..

emmka, tak ten bishonik - to ma mrzi. sme cakali ze bude tento rok od jednej znamej a sa to posunulo.. taak sa zasa nacakame..

danka.k
8. okt 2009

bolul ja podla toho ako sa bude spravat teraz a co nam nahovori maleho beriem prec..

majdiska
9. okt 2009

tak dnes malý vypil troska mlieka a dzús neriedený a zjedol 2 medvedíkov brumíkov, a ešte si pýtal, len už som doma žiadnych nemala.. na obed zasa nič.. 😒 ale aspon že začal piť..

anicka
9. okt 2009

danka ja sa na tú alergológiu chystám už dávno, len tak ako emka píše mám strach, že mi zistia alegiu a na to na čo alergiu ani nemám. Aj ja si osobne mylsím, že nech by tam zobrali hocikoho a napichajú ho tam mu niečo nájdu 😀 😀
Na málu sa skúsim spýtať našej Dr. chcem tam zbehúť aj kvôli očkovaniu proti žltačke, lebo sa očkuje 3x tak nech to do budúceho septembra stihneme.

emka ja sa chystám do robôtky od 10/´10 tak uvidíme, dúfam len že si Maťka v škôlke rýchlo zvykne 😔 😕

emmka3
9. okt 2009

anicka, neboj, chvilku to potrva, ale Matka to v skolke zvladne ... sak zvladli sme aj my, a to sa kedysi na to zvykanie si v skolkach ani tak nehladelo 😉

danka.k
9. okt 2009

anicka ja som s tym nesla k alergologicke.. isla som s tym k mojej obvodnej.. takze nic ine ti nezistia 😀

anicka
10. okt 2009

danka to je dobrý nápad 😉 skúsim to tak urobiť aj ja 😀

a Maťka je znovu chorá, zatiaľ soplíky tak dúfam, že zostaneme len pri tom 😖 v sobotu máme stretávku zo strednej po desiatich rokoch tak dúfam, že do vtedy vyzdravie a ja to od nej nechytím 😔

majdiska, bolulka: ako? už je drobčekom lepšie? 😕

majdiska
10. okt 2009

no anicka, už to začína miznúť, ale s papaním stále nič moc.. ☹ dnes vypil len pohár plnotučného mlieka na ráno a nasilu pár lyžičiek rozmixovanej polievky.. mám taký pocit, že sa bojí papať, aby ho to nebolelo.. no vyzerá to na další týžden doma ☹ , kým to úplne nezmizne a nezačne jesť, tak škôlka nehrozí... 😖