Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

janulap
6. okt 2007

Kolko ma tvoja baba?mas iba jedno dieta?a si priamo z kubina? 😀 😀 😀

nenka83
7. okt 2007

caute baby! taka som unavena! a moja ritka je uz od 6 hore! a moj suhaj este opity sspi 😠
bolulka len sa drz kniziek! vsak ono je to mozno spravne. len nezabudaj ze my sme isto na knizkach vychovany neboli a sme tu.uz som si povedala ze nejdem pre vsetko panikarit.moja dr mi povedala, ze mam malej davat vsetko, piskot vsetko.mam ju ucit na vsetko. potravinove alergie zanikaju.no ja samozrejme este nedavam, no ale myslim si svoje.
janulap, no ty uz mas velke babule, treba tretie!!! 😀 😝
lucyna aj moja ma dnes zelenu stolicu a trosku aj hnacku, vcera vypila zriedeny hipp dzusik, len 10 ml a neurobilo jej to dobre!tak uz dzusik dlho neuvidi! 😠

nenka83
7. okt 2007

a este na margo k tym kniham.samozrejme ze ich mam precitanych kopu.no v jednej pisu, zacat ovocnymi prikrmi, v druhej co mam ryzovou kasou, a v tretej zeleninovymi.cize co kniha, co clovek, co lekar iny nazor... a co dieta, to kazde ine! co ja mozem povedat najlepsie mi poradi doktorka, sice ju vycerpavam ale poradi. a takisto rodina.a takisto tu baby!

riveronka
7. okt 2007

janulap: Ano, priamo Kubin. Rebinka ma 1 rocik a je zatial jedina, ano.

riveronka
7. okt 2007

Inac pekne popoludnie dievcata...

Nenka: My sme dnes neobvykle pospali az do 8.00. Este aj manzelicek sa prebudil a zobudil ma spytavym pohladom, ze co sa deje,ked Rebeka este spi... 😵

nikuliq_
8. okt 2007

ahojte 🙂 ja tiež čítam moc knižiek a kedže mám prvé bábätko - moc mi aj pomohli. nedržím sa ich za každú cenu väčšinou si vypočujem viac rád a z tých si vyberiem ktorá sa mi zdá najlepšia. a podľa toho konám.
myslím, že je to logické.
riveronka ahoj, vítam po dlhom čase 😉 ked si písala o tom spánku
Niki ako spával na obed 2,5 - 4 hodiny (ako kedy) tak teraz sa po trištvrte hodine zobudí svieži ako rybička a večer už síce býva nervozny, ale na druhý spánok ho nikdy neprehovorím výsledok - musím ho dať večer spať skôr no a tak sa aj ráno zobúdzame okolo 5,30 (inak sa ráno budil okolo tej osmej) . som z toho mimo. lebo som bola zvyknutá kým on spí cez deň si aj porobiť aj oddýchnuť a teraz kým si rozmyslím čo z toho urobím kedže na to druhé mi nezvýši čas tak sa už zobudí 😕
Rozmýšľam ako by som ho prehovorila no to sa mi asi nepodarí . budem sa musieť preinštalovať na jeho nový režim 😖
prajem vám pekný začiatok nového týždňa 😉

nikuliq_
8. okt 2007

ináč bolulka ked si tak rýpala (len teraz som si všimla tú otázku ked som spätne čítala ) tú šablu som hodila priamo do záchoda ktorý tam v suteréne je 😝 😀

bolulka
8. okt 2007

nikuliq, ja som nerypala, len som sa pytala, lebo ja som tam zachod zachod nevidela 😀 a ja ze ked niekomu pride zle, spravi to rovno na mieste... 😀 😀 😀

bolulka
8. okt 2007

nikuliq, dufam, ze sa nehnevas 😲

nenka83
8. okt 2007

nikulig ahoj.chcela som sa ta spytat co malemu davas ked nie zemiak? dnes idem skusit malej uz aj masko dat.tazko sa mi vari bez toho zemiaku.moja mala je velky jedak, to kupovane, jej jedna flasticka nestaci.inac ovocie jej moc nejde, ani vyzivky.akosi len ta zeleninka.uz som s napadmi na konci, neviem co varit, ten zemiak ma brzdi.aj ked dr mi vravela ze jej ho mam davat v malych mnozstvach, ze ona si zvykne.
nikulig moja mala cez den tiez extra nebuva.musim si ist s nou lahnut a kym ju uspim dakedy aj ja zapim 😠

nikuliq_
8. okt 2007

bolulka, nehnevám nemám prečo 😉
nenka, uvar jej k mäsku tekvicu a môžeš trebárs skúsiť pridať k nej aj kúsok zemiaku ale úplne málinko - takú štvrťku jedného 😉

bolulka
8. okt 2007

aj my uz tyzden papame mesko... 🙂

nikuliq,, chuti detickam tekvicka?

nenka83
8. okt 2007

CAUTE BABY. nam dr kazala masko az od 6 mesiaca ukonceneho, a 6 krat do tyzdna.tak este tyzden pockame.dnes mi mala zjedla 220 ml zeleninky! a zapila cajom.je totalne KO. normal sa divim kde to do nej ide!
bolulka tekvicu som este neskusala, tak neviem.davate aj masielka trolilinku do prikrmu? mne dr kazala, to obycajne na cajovu lyzicku, no ja to dam rozvarit do vody, a tu trosku dam ked mixujem, ma to lepsiu chut.

bolulka
8. okt 2007

nenka, mne to pride tak, ze ta vasa dr. neakceptuje (ako poniektore stare skoly) novinky v oblasti detskej vyzivy... maslo sa pokial viem nesmie a masko od ukonceneho siedmeho mesiaca 😕 . inak na tu dr. som toho vela pekneho nepocula (skor naopak) 😔 mne nasa povedala, ze v dnesnej dobe je uz takmer vsetko alergen a preto treba velmi opatrne zavadzat prikrmy.

ty pocuj, a ako viete kolko vam to deticky zjedia - tak veru ja taku predstavu o ml nemam... vsak to vzdy najprv merate v nejakej nadobe, alebo davate z flasky? 😕 no fakt netusim... 🙂

a co ste dnes boli u dr.?

nenka83
8. okt 2007

bolulka to nevravela moja dr, ale druha co robi detsku na nemocnici.masko od 7 mesiaca? ked nekoja maminy tak od 4 mozes masko.
a co sa tyka tvojaj dr, tak kamoska k nej chodi, zakazala jej kojit, lebo mala bacila v mlieku! primarka na detskom oddeleni, osobne na nu povedala ze ci jej nesibe, ze kazda mame bacili.takze nekoji.a samozrejme UM Humana - predpokladam ze na listocky humany vam pise postupy pri liekoch a ine a ze aj ambulanciu ma vylepenu Humanou! chodila som k nej ako dieta a musim sa priznat neznasam ju!!! moja dr kojila do 6 rokov svoje dieta!ako nemozem na nu nic zle povedat. tymto sa nehadam... ale nie som az taka nova skolo ako ty. lebo niekedy sa mi to zda trosku prehnane. moja mala mava vyrazky, no ma ich od prveho mesiaca a neviem z coho.no kebyze idem podla novej skoly, tak asi umriem od hladu pretoze by som nic do ust nemohla dat.

ja jej zeleninku davam do flasky, tam vidim kolko toho je a odtial lyzickou dava.
u dr sme boli minuly tyzden.boli sme chore obe dve.

bolulka
8. okt 2007

nenka, pravdupovediac ja tu dr. tiez nemusim... chcem odist, ale neda mi to... mna rozculuje jej prehnana opatrnost - vzdy ked sme mali hnacku - uz vo dverych kricala - do nemocnice - tak som jej musela uz trikrat oponovat a vyliecili sme sa pekne sami bez zbytocnych bolestivych infuzii. a nasrala ma, ked nas poslala ako dvojtyzdnove zdrave do nemocnice s tym ze neprospieva - tak tam sa na mna dr. pozerali ako na idiota - co tu chcem - ze je tam hnackovy vyrus - co ona dobre vedela - a na druhy den sme sli domov - no mala ziadnu hnacku nastastie nechytila - ale ja som bola na druhy den na infuziach... 😠

no ja ti inak neviem - ked ma tvoja malinka vyrazky, tak si radsej davaj pozor... je velmi citliva.. 😉 ale dufam, ze sa nehadame. 🙂 🙂 🙂

ako inak skola? kedy ides zas a ides s malou? ja sa idem plachtit za hodinu ☹ ☹ ☹

bolulka
8. okt 2007

jooj, nenka krasne mate tie boticky (v oprsanom kociku) taka skoda, ze neboli, tie balerinky, co som ti dala kupit... sakris - ale na jar by mohli byt, neee??? 😀 tak dostanes zas bojovu ulohu 😀 😀

nenka83
8. okt 2007

neboj ja ti ich kupim.ja ich chcem tiez len s pevnou podrazkou- objednala som si take saty a k nim by boli super.pojdem ochvilu do blavy aj do polska tak ich mrknem.zhanam ich a aj ciapku taku.
samozrejme ze sa nehadam, len ja uz neverim knizkam podaktorim. ani malej nic take nedavam co by jej mohlo uskodit.to masielko je minimum. ono je tazko vysvetlit ked niekto ide podla inych nazorov, jednoducho, kazde sme ine.
skola idem vo stvrtok, mam priserne depky z toho.

bolulka
8. okt 2007

dychaj nenka, dychaj... to uz nejak s tou skolou ulepis, nie? 😉

ja este celych 5 rokov ☹

inak aj muzik asik ide - na pedagogicku - informatiku. 🙂

nenka83
8. okt 2007

bolulka no dnes mi nedalo, tak som si kupila casopies, aj ked to nejak moc nezerem.no a masko od ukonceneho 6 mesiaca! no mozno kupujes iny!

vies ako tych 5 rokov ubehne? ako voda... ani sa nenazdas a budes mat po tom. inac ako budes planovat druhe babo? pocas skoly?

aj moj manzel chodi na socialnu pracu, tento rok konci.... no to je skola lahka tak on isto skonci...no ja? ................

bolulka
8. okt 2007

ja chodim na manazment.

ja by som chcela druhe furt, ale stale nieco brzdi - no asi sa nebudeme rozhodovat, ale nechame to na osud. lebo nikdy nie je ta prava chvila. a navyse viac ako trojrocny rozdiel veru nechcem medzi deturencami mat. 😉

nenka aky casopis? ja "mama a ja" a "dieta" rada... ty si to predtym vobec necitala? ja na to cakam, kym postarka donesie ako na spasu.. no teraz uz ani nie - neni kedy, ale velmi rada ich citam. 😀

nenka83
8. okt 2007

nie necitam, len minimalne.nemam na to vobec cas.kedze doma varim pre 5 ludi, domace prace, mala mi spi max 2 hodiny denne.dnes napr len hodinu.chodim s nou von.dnes som si kupila nejaky special mama a ja a citala som chvilu na lavicke pred obchodakom! no a hlavne musim sa ucit kedze statnicujem.vasćisnou ked idem k dr tak sa povypytujem co treba.daco vycitam tu, no tiez kazda mamina ma iny nazor, ine zvyky, ine metody... a zas mam aj dve maminy ktore vychovali deti tak tiez sa priucim aj tam.

ja druhe chem az tak za 4-6 rokov, ked budeme mat vlastne byvanie, viac koruniek a proste ked uz budem trosku dalej ako som.lebo teraz byvam u rodicov a to nie je nic moc... ako je mi tu super, nasi su super, ale aj tak sami sme sami!"

riveronka
8. okt 2007

Baby, ja Vas obdivujem, klobuk dole pred vsetkymi mamickami, ktore sa staraju o male babatko a studuju. Ja mam tiez prerusene studium, sice postgradualne, ale taaaaaaaaaaaaak velmi by som sa k tomu chcela vratit, ale neviem si predstavit, ako by som to stihala. Uz ako bezdetna som toho mala na cele dni a noci... A este s malou, asi by som musela mat au-pair a na to nemam, zial, ani peniaze ani odvahu, nechat take male dieta s cudzou zenou...

Inac hroza s tou predlzenou dobou do dochodku... Takto sme mohli mat pomaly babku na dochodku a ona este 7 rokov ide robit. Na nervy...

janulap
8. okt 2007

Nenka,bolulka,ktore mate detske dr???

nenka83
8. okt 2007

ved ja sa tiez bojim, ale ked zvladli iny ci? ja mam po nociach uz aj depky.nechty mam vies ake zhryzene? zacina to na mna doliehat lebo o tyzden idem sa svojou konzultantkou a nemam ani ciarku na diplomovke! a neviem ani co pod tu temu spada, aby som z cesty nepisala... ☹ normalne by som sa na to vybodla, ale tolko energie, penazi a dovera rodicov, vsetky moje sny....ale vazne nestiham! normal dnes som sa motala 2 a pol hodiny okolo hrncov.ja viem ze by som mozno nemusela sediet pri internete, ale niekedy potrebujes s niekym prepisat... och joj, vecerna depka sa ozyva

janulap ja mam ondrejkovu a este mam jednu znamu maminu tak dakedy tej sa pytam.inac so svojou som spokojna!

janulap
8. okt 2007

Ondrejkova,ze je dobra.Ja mam Gajarsku-tiez som spokojna.

riveronka
8. okt 2007

Ano, na Ondrejkovu nemozem povedat krive slovo ani ja, dievcata.

riveronka
8. okt 2007

Nevzdavaj to Nenka, bojuj az do konca a uvidis, ake to budu potom pocity uspokojenia. Co studujes??? A aku mas temu diplomky?

nenka83
9. okt 2007

riverona pravo v bratislave. diplomovka - pravna! pomoc obetiam nasilia - vies to slovo Pravna neviem co tam bude spadat, aby som nepisala ako Janko tyral Janku 😉

bolulka
9. okt 2007

nenka, to take stresy cakaju aj mna... a pochopitelne, aj ked ma toho clovek veeeala, musi obcas medzi normalnych ludi aspon tu na internete zabludit aby vedel ze je clovek (ved to nie je ako poletovanie s kamaratkami von)... a co sa tam nevykasles na varenie - vsak mas teraz takze obdobie, tak ti vecer manzel alebo mamina nech navaria... ich pekne o pomoc popros... ale ako to poznam u seba, namiesto toho aby si sa potom ucila, budes robit tisic inych veci, co? 😀

janulap, ja mam Skerlikovu

viete co by som chcela, aby mi niekedy niekto doniesol na par hodin nejake mimi vekom blizkym mojej malej... co by sa vyhrali.. no nenka, ked sme boli minule von a nase male sa hrali s ruckami to bolo nadherne.. joj, by som chcela aby sa s inymi detickami vyhrala, nie tu pri dospelych captat... 🙂