Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anicka
11. okt 2007

To si stihla šikovnúčko ani nie ja 5 hodín. Aj ja to chcem tak rýchlo 😀 Vo všetký múdrych knihách píšu, že u prvorodičiek to trvá tak 12 hodín. ☹

Bola si s epidurálkou spokojná? Aký anesteziológ Ti ju pichal?

majdiska
11. okt 2007

ahoj anicka, už tú odpoveď píšem 3x a stále mi vypadáva internet. čo sa týka rodenia aj dr. bol prekvapený, že sa to tak rýchlo rozbehlo. ale potom dodal, že dakedy to urýchli i EDU, ale tú ti pichnú len keď si otvorená na 4 cm. takže sa musíš vytrápiť tak či tak, keď ideš rodiť s vyvolávačkou a vôbec neotvorená. ja som bola chvalabohu už otvorená na 3 cm, takže stačil už len 1 cm. ale stačilo. s EDU som bola maximálne spokojná, aj s kolektívom na pôrodnici. bolo to proste super. pichol mi ju anesteziológ s takým cudzokrajným priezviskom, teraz si nespomeniem ako sa volá. ale bol perfektný. pôrod som vôbec necítila, ani ako sa prerezáva hlavička. proste super. len ma bolí zadok ako ma roztrihli a zašili. stehy sa mi budú vraj hojiť ešte mesiac. ale v pohybe to nijako neobmedzuje. aj kojenie sa rozbehlo v pohode, len aby som mala dostatok mliečka pre môjho hladoša 😉 .

anicka
11. okt 2007

To som nevedela, že epidurálku Ti pichnú až keď si otvorená na 4 cm. 😕
4.10. sa kolegovi narodila dcéra a tiež sa jej rýchlučko chcelo na svet. Maminke pichli o 9.00 vyovlávačku a o 15:00 bola Lenka už na svete.
To je super, že si spokojná dúfam, že aj ja budem. 😉
Nevolá sa ten anesteziológ náhodou Azim Ahmadzada?
Držím palčeky, aby sa ten zadoček zahojil čím skôr. 🙂 Neboj mliečka budeš mať dosť. 🙂

janulap
11. okt 2007

Majdiska gratulujeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 .
Adamkovi zelam hlavne vala zdravicka,a spanku,aby rastol.A idem mrknut fotky 😉

janulap
11. okt 2007

Adamko je nadherny 🙂 🙂 🙂
Dufam,ze aj ja si po takeho drobceka este skocim d porodnice 😀 😀 😀

tretulka
11. okt 2007

Majdiska GRATULUJEM 😵 😵 😵
Adamko je nadherny, ma miery ako mal nas Martinko /3730g a 53cm/, rozdiel je len par gramov...prajem mu krasny zivot naplneny stastim a radostou, nech sa mu splnia vsetky sny a plany 😵

bolulka
11. okt 2007

no my sme v ten den rodili pri hrudovi obe... ona rodila od piatej rana do dvanastej obeda tusim v straaasnych bolestiach - uz nevladala a hruda jej predsa dal pichnut tu epi az okolo tej dvanastej a porodila niekey poobede. no ja som tam prisla na pol prsta otvorena - bolesti ziadne a hned mi dal pichnut. ja to nechapem... 😕 preco? si myslel ze som hysterka? 😀 😀 😀 a aj tak poslednych tusim 5 hodin som davku nemala...
no ale ja som to nemala ako majdiska, paaani...ja som furt citila - len pri davke sa to dalo vydrzat a bez davky to uz bolo hrozne. kazdej to veru inak zaberie. 🙂

bolulka
11. okt 2007

anicka, to co za meno.. arab je to, ci cuo? 😀

majdiska, ak budes mat problemy s mlieckom, tak ti hodim cislo na laktacnu poradkynu - je super... nas vytiahla uz velakrat z pruseru. raz som dokonca v stresoch stratila uplne mliecko a rozbehli sme ho s jej pomocou...

nenka83
11. okt 2007

caute baby.
anicka aj azim je anesteziolog.no zevraj nic moc.mne pichal kapralcik. a pocula som, ze najlepsia je rybanska.mila, velmi citliva! mojmu manzelovi-mal tazku havariu skoro vzdy pichala ona.mozno 4 krat uz.
majdiska teda este ste asik von neboli.kedy sa chystate? ja si uz ani neviem predstavit take male babo.

janulap
11. okt 2007

baby.caute.....a preco nechodite na diskusiu aj na MMB????vcera vecer sme sa tam poriadne nasmiali 😀 😀 😀 pridte niekedy,potesime sa 😉 tu je link:
http://www.mimibazar.sk/posledni_prispevky.php

nikuliq_
12. okt 2007

jej majdiška, gratulujem aj ja. sice asi ako posledná ale predsa! Adamko je nádherný! a riadny valibuk teda.môj bol taký malinký.
no a mala si teda ok pôrod 😉 to som rada. mne pichal edu kapralčík.bola som na 3cm otvorena ked mi ju daval.a necítila som absolútne nič. bolo mi povedané že vždy ked ucítim mám povedať a dajú mi hned dalšiu dávku.dokonca som tam dve a pol hodiny spala.akurát na konci pred veľkým záverom mi už dalšiu nepichali vraj aby som cítila kedy mám tlačiť.no a mojej mame pred pár rokmi Rybanská - tú poznám osobne a aj som sa s nou rozprávala predtým že chcem aby mi ona prišla pichnúť no ale ked som sa ja rozhodla rodiť tak práve nemala službu ☹
nenka, priznám sa- ja som rozmýšľala načo by tvoj muž potreboval edu 😲 äto som sa ešte asi riadne neprebrala) 😀 až potom som si prečítala mal haváriu .ospravedlňujem sa
pekný deň všetkým

anicka
12. okt 2007

bolulka: myslím, že je s Afganistanu ale nie som si istá. 😉

nenka: ak mám dobré infošky, tak by epi mal pichať Dr. Ahmadzada, Dr. Kapralčík a Dr. Rybanská. Dr. Rybanskú si chvália najviac. 🙂 Poznám ju aj osobne, ona je taký smejko. Je strašne zlatá, takže ju skúsim popýtať, či by mi epi neprišla pinchúť ona. Ak sa teda pre epi rozhodnem na 100 % 😉

bayka
12. okt 2007

Ahojte kocky, ja som sestra majdisky a teda cerstva hrda teta Adamka 🙂 Sestra Vam chcela vcera napisat, ale nenaskocil nam net v Dubovej tak vam za nu pisem, ze sa aj s malym maju dobre, vcera sme cela rodina (ako v divadle) 😀 absolvovali prve kupanie maleho - este ze ma majdiska velku kupelku ... zatial to bolo len v prevedeni nasej mamusik ale hlasivky nam Adamko predviedol riadne ... to bolo jedinky krat co som ho pocula plakat ... aj podla nasej mamuse je Adamko veeeeelmi kludne dietatko a budi sa v pravidelnych intervaloch cca 4 hod a inac cely cas spinka ... no proste zlate babo 🙂 Tot vse z noviniek ...

bayka
12. okt 2007

a este k tej jeho velkosti ... on je taky bucko len v tvaricke, inac je dlhy a tenky, ani brusko nema ... len dlhe tenke rucky, nozky a dokonca prsteky na rucke ... nasa mamus sa smiala, ze je taky maly pavucik, ako som bola aj ja 😉 ale inac je cely tato a po sestre ma bradu a asi aj take velke krasne oci bude mat ... ok tak ja koncim, aby som vas moc neotravovala tymito mojimi vylevmi 😅
Tak sa pekne drzte a tie co cakate na mimco, prezite ocakavanie v zdravi a tie co ho uz mate, tak budte zdravi 🙂

nikuliq_
12. okt 2007

ahoj bayka, ďakujeme za čerstvé infošky. pozdravujeme majdišku a Adamka, nech len pekne cvičí hlasivky 😀 😉 a nech robí rodičom veeeeeeeeľkú radosť ! aj môj puko bol taký pavúčik, len v poslednej dobe dosť pribral 😀

nikuliq_
13. okt 2007

tu skapal pes?

janulap
13. okt 2007

Nikuliq.....tu to uz par dni nejak mrzne.Asi su vsetky este stale hotove z majdisky a maleho drobceka 😀 .Prid na MMB na diskusiu.
Bayka-aj vy sa drzte 😉 Adamko nech len cvici hlasivky,aby ste vedeli,ze ho mate 😀

nenka83
13. okt 2007

caute baby.mrknite si toto.....je to uzasne dievcatko....normal som plakala!!! geniaaaaaaaaaaaaalneeeeeeeee

https://www.youtube.com/watch?v=2cnRXmMn2Ag
riveronka
13. okt 2007

Ahojte, tiez sa pripajame k tym, co prezivaju radost s Majdiskou a Adamkom a prajeme im vela zdravia a radosti, nech s tymi najkrajsimi pocitmi prezivaju spolocne chvile mamicky a synceka.

riveronka
13. okt 2007

Zeny, mne EDU chceli pichnut az pri 3cm, ale ked ma videli zvijat sa,tak sa nadomnou zlutovali uz pri 2,5 cm a potom to bola krasa, radost rodit. Pichal Dr. Kapralcik a povazovala som ho za anjela spasy 😉 .

bolulka
14. okt 2007

ja som vravela dr. v poradni ze mi ju pichnu az ked si to zazelam a asi preto mi ju v rychlosti natisol tak skoro... zeby zarobky 😀 😀

veronika13
14. okt 2007

ahojte, tak sa k vám pridám po dlhšom čase. O čom točíte o EDE? no mne ju dáko prehnane nenúkali, povedala som že nechcem a viac nenatískali

riveronka
14. okt 2007

Jooooooooooooooj, no ani ja som najprv nechcela, ale potom som uz nekricala nic ine iba epiduraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal. 😀

riveronka
14. okt 2007

Vyslo slniecko, ako je dnes krasne, Rebka prave vstala, ideme papat a ak bude otvorene na plavarni,tak sa tam dnes isto ukazeme. Pekne popoludnie, zienky...

nenka83
14. okt 2007

baby mrkli ste si to video? co vy nato? ja som u tej malej hotova...

ja som najprv epidural tiez nechcela no nakoniec hej.super vec!bez toho ani nerodim!

bolulka
14. okt 2007

nenka, to video je zlate... dojak... 😉

opet oprasujem otazku, ci neviete nieco o bytoch tu v kubine... 😀

anicka
15. okt 2007

nenka, to video je super 😉

Takže hoviríte EDU jednoznačne áno?! Ja ešte stále uvažujem, ale asi si ju dám, keď ste boli všetky také spokojné. 😀

bolulka
15. okt 2007

zienky, ako???? ja neviem drobca zaodiet na zimu... som zufala.. sprosty DK, vsak tu nie je mozne kupit cizmicky... som sa pytala uz v dvoch obchodoch - ze oni iba po dome papucky predavaju. shit. 😠

nenka83
15. okt 2007

bolulka v tescu som videla pekne cizmicky, za 200 sk.no v martine alebo ziline.nase tesco je o nicom.... pojdem asi piatok do zilini tak ti mobilom poslem foto.ja ich kupujem...

bolulka
15. okt 2007

pošli a ja ti poviem či máš kúpiť, o.k.? 😀