Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

nenka83
28. dec 2007

nooo mne aj vokrovci pochoreli, mali sme tam travit silvester, dufam ze sa poberu z tej choroby dovtedy, inak budeme cucat doma.a to som mala plany ze ked Ninusa zaspi, pojdem hajla hajla do mesta. 😠

bolulka
29. dec 2007

vsak aj od vasich mozete ist do mesta, ci? 😉

nenka83
29. dec 2007

nasi idu tiez hajla hajla do mesta.moj ocino ma narodeniny na silvestra.

bolulka
29. dec 2007

to pekne?

ako malinka? moja stale rovnako zvysenky... sa celkom slusne bojim... 😔

nenka83
29. dec 2007

aj moja, teplotu doteraz nemala a dnes sme boli s petom prec, nasi ju mali a ma vyse 38. takze nuroffen, homeopatika, vela caju.... ☹

bolulka
29. dec 2007

ako homeopatika davas? 😕

nenka83
29. dec 2007

no vzdy ked mame nejaky problem davam homeopatika. skor ako lieky.su neskodne. na horucku - beladonna, na zuby, ked sa prerezavaju- chanommilu vulgaris, na hnacku - pl... daco neviem presny nazov, na nadchu corryzaliu.. no a kedysi som si ja na tvorbbu mliecka davala ricinnus comuniss.

bolulka
30. dec 2007

aj ja som papala ricinnus comuniss... ale co na bolest hrdla? som si objednala knizku homeopaticka lekarnicka a neprisla mi... 😠

nenka83
30. dec 2007

hrdla? tam su tiez nejake, no neviem ako sa volaju.nie su to vak granulka ale normal tableta. moja mala mala v noci 38, 9. volala som na pohotovost, zbuntosila svokru. vracala mi, no hroza. taka som znicena....

bolulka
30. dec 2007

nenka a co pohotovost - prisla domov?

ja som dnes rano spapala ranajky a zrazu som dostala zimnicu - zalahla som do postele s vysokymi horuckami (chripka jak fras) a nebola som schopna sa ani len napit zo salky co mi daval manzel. to som teda este nezazila. konecne som sa teraz najedla po celom dni a vstala z postele. modlim sa aby mala nedostala to iste. este ze mam muzika doma, co sa mi o malu mohol cely den starat 😔

malinka dnes bez teploty - som aspon to stastna.

nenka a co teraz Ninka? to sa jej uz kolko vlecie ta choroba? 😕

nenka83
30. dec 2007

bolulka uz dva tyzdne, zajtra ideme k doktorke. sere ma to starsne, som uplne znicena...

bolulka
31. dec 2007

nenka, a co prechadza z choroby do choroby? 😕

inak vcera mala mala bolesti uska, nieco strasne... ani spat, iba plakala a plakala. dala som jej borows kvapky ale ako ju pritom chudatko mikalo 😔 no dnes je uz dobre... klop klop klop

bolulka
31. dec 2007

nenka ako? uz ste boli? 😕

nenka83
31. dec 2007

uz sme boli, nechce sa mi to znovu pisat.mrkni do mojej temy v babatkach, dlhotrvajuca choroba.
a vy? vam je lepsie?? dufam ze ano...

aj ja som kvapkala do usiek, aj do nosa, vsade, no moja mala si nechce dat, je o hruza sa tam trafit.
bolulka od kedy davate jogurty, a ake? moja mala teraz malo papa.... ☹

bolulka
31. dec 2007

jogurtiky papame uz mozno mesiac-dva. dr. nam kazala, ked mala podozrenie na bezlepku...

nenka83
31. dec 2007

a ake jogurty som chcela vediet....a taky studensi jej ho das ci ohrejes? 😖 bo mne studene ona ani nechce... a najhosrsie zle som si ju naucila ani ked nie je pomixovane nechce.nasilu musi.

vavka33
31. dec 2007

Neni,studene jej ich nedavaj,ja ich vzdy dopredu vytiahnem,napr.ked jej chcem dat doobedu,tak ho rano vytiahnem a ma ho akuratale ak nieohrejem ho chvililinku v mikrovlne 😉

nenka83
31. dec 2007

vavka a ake jogurtiky davas malinkej? ja uz neviem co by som jej dala spapat, poslednu dobu jej nic nechuti ☹

vavka33
31. dec 2007

Nenka,ja jej davam aktiviu bielu sladku a tie jogurty dobra mama,ine nie 😉

bolulka
31. dec 2007

nenka ja jej take tie huste a penove (ako termix a tak..) a samozrejme take tie vanilkove, probiu,... lenze ona mi to nechce ani za svet. len ked jej to primiesam do bananiku (to je moj maskovaci manever 😀 ). ale uz som jej ich davno nedala, sakra...

a ohrievanie? tiez vytahujem skor ale ak nie, tak jej to ponorim do pohara s teplou vodou. mikrovlnku by som nepouzivala. vzdy sa snazim na pare zohriat alebo v tej teplej vode 😉

bolulka
1. jan 2008

no tak toto som veru este nezazila. od obeda sa mi zhruba kazdu hodinu vytvori novy herpes - uz ich mam osem.. 😲 to som zvedava ako sa rano zobudim - jak zviera. 🙄

nenka ako malinka? mojej uz tiez skoro nic nechuti. som zufala - tradicne ranajky a vecere mi uz vobec nechce 😔 za to cicku si dozaduje furt. aj tebe sa zda, ze jej varis stale to iste? dajte nejake fajne receptiky, bo som uz v koncoch... 😔

nenka83
1. jan 2008

bolulka tak mne uz je dnes lepsie, ale pobolieva ma brucho.a som hladna.nemame pecivo... dnes kurnik vsetko zavrete.

nechuti jej poslednu dobu.vymysla, mam z toho nervy... no podla mna by chcela pomixovat, nechce mi hrudky. recepty? no ja ti neviem, piskot, ovocie, zelenina, chrumky, uz aj banan papame, masko no vsetko skoro.ked vyzdravie aj jogurty jej dam. ja neviem co by som jej dala, uz som znicena ze neje-..

bolulka
2. jan 2008

ale take obedove recepty som myslela..

ja som jej nemixovala nikdy tak moc na husto, lebo som citala, ze je potom taky problem ako mas ty 😉

nenka83
2. jan 2008

no ja viem... urobila som chybu a teraz sa trapime 😠

tretulka
2. jan 2008

ahojte....v prvom rade Vam chcem zazelat stastny novy rok, v nom vela radosti a malo starosti 🙂

dnes sme sa s malym presli na nemocnicu, potrebovala som recept a nesiel vytah, tak na tretie peso a tam som zistila, ze nasa dr. dnes nerobi 😎 ...tak mi treba, mala som si zavolat...

ako ste sviatkovali? my sme boli medzi sviatkami u rodiny, cestovat s nasim drobcom, tak na to treba mat pevne nervy 😠

nenka83
2. jan 2008

ahojky tretulka. aj moja mala robi caviky pri cestovani, niekedy vydrzala aj cesto do blavy.teraz nevydrzi v autosedacke, no tak jej treba, uz ju nebereme na dlhe dialky 😠
my sme boli chori a aj sme, dnes zase mala kasle a sopli ako diva.kvapnut do nosa si neda, tak mi mozno aj viac kvapiek uslo 😠

a aj ja vsetko naj do noveho roku prajem! nech uz mate tu Lenku 😵

majdiska
2. jan 2008

ahojte kočky 🙂 , konečne som sa dostala na net. doma už pracujeme na internete, len firma, kde som zadala objednávku sa ešte neozvala, tak neviem. bolulka, ja som bola doma u našich len na chvíľu, na sviatky a išli sme domov. a malý bol ako vymenený. už reaguje na zmenu prostredia, aj na ľudí. dnes ked ma ocinko šteglil a ja som pišťala tak sa rozplakal a ani nechcel k nemu ísť.
a tak sa podarene škerí 😀 . a už i rozpráva tou svojou rečou a-gí, gu a ga, au a tak... chytá všetko do ručičiek a oslintáva to 🙂 , no všetko chutí. a pomaly sa už chce otáčať. hlavičku ked ho potiahnem, tak drží len raz začas, ked sa mu chce. a čo sa tíka noci, tak zaspáva medzi 19 - 20 h. potom sa budí o 1:30 - 2:30 a potom až o 4:30h, ale to je už hore a chce debatovať. väčšinou mu dáme pred nos ruku a s nou sa dokáže vyhrať až kým znovu nezaspí. no sranda...
zajtra ideme ku doktorke, som zvedavá koľko pribral. idú ho očkovať, tak to bude plaču 😒 . ozaj myslíte si že mám malého dať zaočkovať aj proti iným neduhom, ktoré nie sú povinné ale sa na ne dopláca? proti čomu by bolo dobré ho dať očkovať? 🙂

nenka83
2. jan 2008

ahoj majdiska. kup si homeopatika thuja continentalis, maju sa sice davat 2 dni pred ockovanim a dva dni po.a samozrejme aj v ten den. maly nebude mat neziaduce ucinky... cize bolest, horucky, hnacky.u nas to super zabralo! s tym ostatnym ockovanim...rotavirusy a pneumokoky rozmyslam aj ja.stoji to 6000 a 6000. cize 12OOO by bolo treba. no ked vidim ako mam stale malu choru tak asi dam.

bolulka
3. jan 2008

juuu, ja jasam. prave mi prisla znamka z marketingu. som prepadla. 😠

tretulka
3. jan 2008

nenka - dakujeme, ked to bude isto sa pochvalim 😉

ja som tiez rozmyslala o ockovani proti pneumokoko, na Tvojom mieste by som sa poradila s dr., rotaviry sme nestihli, lebo ked sa Matko narodil este nebola ta vakcina, ale pri druhom dietatku asi zaockujeme, prezili sme s Matkom jednu infekciu - vracanie, hnacky, no hroza, radsej zaockovat, taketo pliagy mozu skoncit velmi zle ☹