Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

tretulka
2. sep 2009

😖 koniec septembra...to je este daleko...skus si tam zavolat aspon, ze co Ti povie...ja som bola na zaciatku tehu s Martinkom tiez chora, a tak poriadne, dr. ma hned hnal k obvodnej, nech mi da lieky

bolulka
2. sep 2009

na chripku nie su lieky..

tretulka
2. sep 2009

no ale ja som strasne kaslala a to na zaciatku tehu nie je dobre, moze to narobit sarapatu...tak som radsej dr. posluchla 🙂

bolulka
2. sep 2009

ak sa to nejak skomplikuje, urcite si pojdem po lieky..

majdiska
2. sep 2009

no bolul, ved aj rozširovali priestory, asi majú dobrý nával 😉 hlavne do Jánoška.. som sa aj troška bála, že malý je moc solidárny, že plače s ostatnými deťmi, ale zatiaľ je to OK, horšie asi bude zajtra 😒
prajem skoré uzdravenie, ja som tiež na začiatku bola chorá, hrozne prechladnutá, až mi v hlave hučalo 😒 .. a dala som si Paralen.. no ked som to povedala dr. v poradni tak ma sprdla, že či som mala vysoké horúčky. ja že nie, len 37,5.. ale tak ma bolela hlava, ledva som existovala, celá opuchnutá a ešte aj do práce ma stiahli.. z dovolenky 😝

katika82
3. sep 2009

no ahojte maminy,

no tak ja som sa konečne dostala k netu ráno sme mali poradu tak som musela ísť do práce.
no včera som mala strááášny deň, normálne piatok 13-teho je nič.

tak najskôr som išla ráno na tú hematologiu tam ľudí na kašu že som bola 18 ta tak som si dala zobrať krv a išla domov že pôjdem okolo dvanástej naspať. no tak som sa vybrala o pol dvanástej že si ešte v meste niečo kuknem.
no tak som hodila kabelku na sedačku,kľúče som strčila do prístrojovky a išla ešte vybrať sušiak nech mi veci poschnú. no a iba počujem že cuk cuk, už som vedela že mi zamklo auto. kľúče v nom kabelka so všetkým tiež no a náhradný kľúč mi nemáme. manžel bol v hore takže to nič tak som mu len zavolala že čo sa mi stalo tak mi povedal že mám ísť po suseda a skúsiť to nejak lankom otvoriť. no lenže mu to nešlo tak som skúsila zavolať do Impy že mi poradia. no oni povedali že to takto neotvoríme že to má akési doťahovanie okien že jediná možnoť je vybiť sklo a že mi pomôžu akurát tým že mi povedia ktoré majú na sklade aby som to vybila že mi ho vymenia hned. tak už som aj drahého pripravila že idem vybiť okno že stojí okolo 50 euro no to nieje až také strašné tak povedal že dobre že aj tak to treba otvoriť nejako. no lenže nakoniec okno nemali museli ho objednať tak som ešte počkala a skúšala či ho niekde nezoženiem. potom mi našťastie zavolal bratranec aby som ešte počkala že mi to prídu skúsiť nejakými vankúšmi či čím. tak prišli chalani zo servisu a proste takými vankúšikmi ako sa meria tlak nejak nafúkali medzi dvere a háčikom sme vytiahli kľúče z prístrojovky a vytiahli ich k tej medzere a otvorili . tri hodiny v strese ako to dopadne no hrúza. potom som rýchlo utekala na tu hematologiu po výseldky a hned odtiaľ na gyndu na poradňu. no proste strašný deň.

drobec bol natočený zadočkom takže sme videli veľkéééé???? ale aspon ho pomeral vážime už 1514 g takže sme akurát veľký, a ešte ukázal doktorovi fakira normálne na rúčke len prostredný prštek mal vystrčený. tak sa doky smial že nielenže sa nám otočí zadkom ale ešte aj toto.

no na materskú by som mala nastúpiť 5.10.09 takže za mesiac. ale v robote chcem skončiť nejak 18 tak uvidíme.
na kontrolu ideme 1.10 a hned aj na materskú nás vypíše asi ujo doktor potom.

pýtala som sa na tú epi tak ju môžem mať v pohode aj ked mám s tou krvou že to práve že mi teraz len lepšie urobí ked mám riedenú tými injekciami. ale ešte stále váham či si ju dám.

ešte som sa chcela opýtať do akých plienok ste balily zo začiatku drobcov do látkových či pampersiek. mne mamina hovorila aby som aspon do tých 3 mesiacov balila normálne tak enviem. a koľko mi ich asi bude treba

bolulka
3. sep 2009

no katika, tak pekny den.. 😉 tiez mame dialkove a tiez sa obavam, ze sa dakedy vymknem.. veronike13 sa stalo nieco podobne ale s tym, ze sa vymkol v aute Risko.. v najvacsej horucave.. 😝

ale ten tvoj mali je podareny.. takto si s maminky vystrelit.. no certik to bude 😀

katika82
3. sep 2009

bolul no vystrelil si hlavne z hrudu on sa tak smial že až.

ty si spomínala že kedy ideš na poradňu??? ja idem na dalšiu 1.10 aj ked som si myslela že teraz už budem chodiť každé dva týždne??

danka.k
3. sep 2009

katika no tak to potesi s tym autom

a maly sikovny je uz teraz 😀

bolulka
3. sep 2009

katika, ja az 25.09. 😝

nika453
4. sep 2009

baby chcem sa spytat kde presne ma ten hruda ambulanciu,ake mate s nim skusenosti a ci je tam pri vysetreni aj sestricka...viem ze to sem nepatri,ale budem rada ak poradite

bolulka
4. sep 2009

nika, coze by to tu nepatrilo.. Ja som s dr. Hrudom velmi spokojna, sestricka je pri vysetreni len nutne - ked treba pomoct s nejakym sterom.. ambulanciu ma na bysterci v "obvodnom urade" zozadu. na stranke www.hamed.sk je budova aj odfotena.. 😉

majdiska
4. sep 2009

bolul, čo robíš, ked si stále taká chudučká 😉 na tebe vôbec nič nevidno 🙂
ja ked druhýkrát otehotniem, tak budem hned ako sud 😀

bolulka
4. sep 2009

kdeze majdiska, nohavice ani jedny nezapnem.. nosim take stare handry - az mi nie je dobre ked sa vidim..

majdiska
4. sep 2009

ale kdeže máš to super, ani by som nepovedala že si tehu 😉
ozaj anicka, kedy chodíš do tej ľudovej školy s malou? že by sme sa pridali, ked sme tu? 😀

katika82
4. sep 2009

bolul no ja už budem potom asi od 18.9 domka tak sa môžeme konečne stretnúť a podebadiť 😉

anicka
4. sep 2009

majdiska: včera sme sa tam boli pozrieť, okuknúť ako sa detičky "kamáratia" z hudbou, ale Maťku to moc neoslovilo. Asi po 15 minútach začala srdcervúco plakať a my síce hovoríme len tých našich 5-6 slov (mama, tato, havo, daj, ja, ham) ale Maťka bola taká vystrašená, že sa jej podarilo povedať peč, peč a ukazovala na dvere. Takže toto asi nebude naša "šálka kávy" a pravdu Ti poviem, ani mňa to nejako neoslovilo. Strašne to bolo hŕŕ. Na všetky tie činnosti bola len chvíľka a Maťka je síce živá ale vyslovene na nej bolo vidno, že jej vadí, že jej niečo dajú do rúk a ani nie za minútku jej to zoberú. No a také veci ako že chceli od nej aby vystrila koliesko z papiera, ja je doma nožnice ani neukážem, aby si neublížila a tu jej ich veselo dali do rúk a čudovali sa že si ich obzerá namiesto toho aby strihla, a tak. ☹ 😖

A Majka bola spokojná?

bolulka
4. sep 2009

anicka, to nemyslia vazne.. take male a aby uz strihalo.. moja mala sa pasuje s noznickami a nic nevystrihne.. 😝 s takymi detskymi a pri mojom dozore 😉

katika, uz sa na to tesim. mozno sa este stretneme na nejakom mini nakupe a predbehneme plany.. 😉

joj babky, ale mi je strasne zle pri predstave na jedlo.. cely den.. asi si zacnem vydrziavat muza na varenie, lebo ja nie som absolutne schopna..staci mi predstavit si, co treba kupit a uz ma napina.doobeda uz citim lahke nevolnosti..uz aby tu bol druhy trimester. 😝

emmka3
5. sep 2009

anicka, tak mne sa pacilo ... my s takymi sprndlami nemame az take akcne aktivity ... nejak to plynulo z jednej aktivity do druhej ... ani som nevedela, ze presla ta hodina ... Jr. sice na zaciatku tiez plakal, ale myslim, ze to bolo tym, ze sa mi aj s placom zobudil (ale huronskym, akokeby sa mu nieco zle snivalo 😔 ) a potom sa vylakal toho Robika, kedze takeho velkeho plysaka ako on sam este nevidel ... ale ked sa otukal, tak uz to bolo v pohode a sadli si aj s tym chlapcekom, co sme tam boli s nimi, takze prvy polrok vyskusame a uvidime ... sak ja mu doma tiez sustavne kikirikam a tancujeme spolu, aj vaznu hudbu niekedy pocuvame, takze to pre neho nebola ziadna novinka, len tu ma moznost vnimat hudbu tak koordinovanejsie 😀 ... clovek to, co tam minie za mesiac skolneho vyhodi aj na ine blbosti ... a vas tam nakoniec bolo kolko deticiek? My sme boli len dvaja, a tento najmensi kurz otvaraju prvykrat ...

majdiska
5. sep 2009

anicka dik za info. takže chodiť nejdem, lebo nožničky malý nesmie ešte používať a aktivity, ked mu niečo dajú a hned mu to zoberú z rúkl 😝 on si to už uvedomuje a nebolo by to najlepšie...
malý má rád hudbu, u našcih som mu púšťala Darinku Rolincovú a rozprávky na platniach už od 4. mesiaca, a veľmi sa mu to páčilo.. teraz u našich fičí na Lojzovi na kazete, lebo sa bojím že magnetofon zničí, vie aj niečo z toho zaspievať 😀 a vo škôlke a doma Čanaky a Podhradská + angličtina vo škôlke.. ak nevie spievať, tak si hmká melodiu.. 😉

anicka
5. sep 2009

emka a koľko je tam školné na toho pol roka? Keďže sme nezostali do konca, tak nevieme 😖
My sme boli traja. Maťka, chlapček asi taký starý ako Maťka a dievčatko tak asi troj ročné.

Ja si myslím, že najväčší problém je v tom, že je tam veľký vekový záber od 1,5 roka do 4 a to je obrovský vývojový rozdiel. No mylslela som si, že budeme mať trošku zmenu, no ale keď nie tak nie, veď sa nič nedeje 😵 Ja tiež púšťam Maťke hudbu od malička. V izbičke má rádio, tak ma každú chvíľku príde potiahnuť za tepláky, aby som jej ho pustila. A keď sa spýtam, či chce hudbu, aby mohla tancovať tak jej až zasvietia očká 😀

tretulka
5. sep 2009

ahojte...u nas teraz ficia pesnicky zo Zlatej brany - mozno niektora budete vediet o com hovorim 😀 , ja vekovo pokrocilejsia 😀 , Martinkovi sa pacia, vyspevuje si o 106

bolulka
5. sep 2009

tretulka, ako sa vola CD? ci na com to pocuvate? my bezne frcime na podhradskej...

tretulka
6. sep 2009

bolulka, boli to mp3, muz to niekde stiahol a prerobil na CD, 3ks po 30ks pesniciek 🙂
Podhradsku mame aj my, ale nie vsetky CD

emmka3
8. sep 2009

anicka a keby ste skusili chodit s nami? sice nam vraveli, ze vekovo deticky hned postpuju vyssie, ale ja si myslim, ze zoznamovanie s hudbou musi zacat od zaciatku, hlavne ked su deticky takto male, nie hrrrrr ale pomaly ... skolne je 10,30 na mesiac, ked si to das rozpocitat na 12 mes. (chodi sa 10 mes.), tak to vychadza 8,58 mes. ... a ten velky vekovy rozdiel sa ani mne nepaci ... chlapcek, co je s nami ma 15 mes. a jeho ocko sa pytal, ci moze chodit s nami cely rok, a ta starsia pani to radikalne odmietla, ze v 18 mes. musi ist vyssie, lebo tento nizsi level ho uz nebude naplnat ... ale ja si myslim, ze je to individualne, kazde dieta je ine (asi nema deti 😅) a radsej by som nechala rodicov rozhohodnut, ktore hodiny si zaplatia 😝 ... oni si deti poznaju asi lepsie a vedia na co maju a na co nie ...

danka.k
8. sep 2009

baby to kam chodite s tymi detmi??

bolulka na tebe vobec nevidno ze si tehu.. no a ked som ta dnes videla tak si myslim ze budes mat chlapceka.. 😉

bolulka
8. sep 2009

podla coho ze si to vydumala? 😉

no z dialky to este rozhodne nie je vidiet - to sa da cakat, ale z blizka dost.. dnes uz chodim aj s rozopnutym opaskom.. vyzera to teda hrozne.. som si myslela, ze si si to vsimla.. 😝

emmka3
8. sep 2009

dani, hudobna skola Yamaha, tu na Brezovci ako bola kedysi ZS a teraz tam je Kt

danka.k
8. sep 2009

bolulka lebo si strasne opeknela.. a to sa hovori pri chlapcoch 😉

bolulka
8. sep 2009

danka, 😅