Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

holubok
8. sep 2007

to este ked sme boli v porodnici?Vypadala si uplne v pohode 🙂

ritaklea
8. sep 2007

hej v nemocnici... no keby si ma stretla na chodbe vecer - tak by sa ti nezdalo... hlavne - ani neviem ako chuti ich rascova polievka, na veceru som vzdy bola uspata infuziou...

ritaklea
8. sep 2007

ale prva noc (co uz teoreticky druha kedze som o polnoci porodila) bola uplne super - ale potom asi dolahli hormony a ta dalsia noc bola hroza...

holubok
8. sep 2007

rascova polievka-to si o moc neprisla,ja som mala dost tazky prvy mesiac.Nedarilo sa nam kojit a to som bola v jednom kolotoci,kojit,odsavat..Vydrzali sme tak 3mesiace a potom sme to vzdali.

ritaklea
8. sep 2007

ja som mala prve tri mesiace tiez problemy ale stale som bola na telefone s laktacnou poradkynou a dokonca som bola s malou jeden den v nemocnici a tam som uplne stratila tazko vybojovane mliecko - no vydrzali sme a kojime spokojne doteraz... 🙂

holubok, nechcel sa prisat?

holubok
8. sep 2007

uz ked sme boli v porodnici,tak mu to neslo a hned nam dali flasu.A potom sa mu nepacilo,ze musi tahat.Trosku im to aj zazlievam a hlavne sebe,ked som bola tehotna studovala som vsetko o tehotenstve a porode a nenapadlo ma venovat sa viac dojceniu.Verim,ze pri druhom budem mudrejsia 🙂

ritaklea
8. sep 2007

holubok, ja tiez som sa nevenovala studiu dojcenia - a tiez mi dali flasu (hlavne ze v mame a ja je napisane, ze podavaju susene mlieko l y z i c k o u)...

no moja sa nevedela prisat niekedy aj polhodinu ale ja som jej povedala - moja mila, si hladna, tak sa najes, ale len takto a dreli sme a dreli - plakali sme obe no po troch tyzdnoch sa prisala ako nist...

ale verim, ze su deti, ktore to nedokazu ani tak...

no ja som bola nekompromisna... a vtedy flasu vydudala len taky fikot - som jej raz dala. no po dvoch mesiacoch ani za svet. 😀 ako sa len vedia menit, co?

nikuliq_
8. sep 2007

mna porazí! píšem 10 minút jeden príspevok a teraz si to vymažem . ani neviem ako sa mi to podarilo 😒

janulap
8. sep 2007

caute baby 😀 😀 😀

ritaklea
8. sep 2007

nikuliq, napis znova...

ritaklea
8. sep 2007

ahoj janulap... 😀

holubok
9. sep 2007

aj ja som sa pobavila,ked som citala mamu a ja,ze lyzickou.

ritaklea
9. sep 2007

no mozno prave zacali? 😀 😀 😀

holubok
9. sep 2007

Baby,co robite doma s drobcami,ked je takto skaredo?Normalne sa bojim zimy a bude mi luto za dlhymi prechadzkami...

nikuliq_
9. sep 2007

ritaklea, no písala som v podstate to, že ma mrzí že si mala po pôrode také problémy. ja ani neviem poriadne čo to je, ako sa to prejavuje?
bola som veľmi smutná z toho, že som nemala malého pri sebe kým bol vi nkubátore, a ked mi ho konečne doniesli tak som mala oči len pre neho! ani v noci sa mi riadn enedalo spať, lebo som cítila potrebu ho akosi stále " kontrolovať"
dalje som písala o kojení. tiež ma pobavila tá lyžička v kub. pôrodnici 😀 môjmu malému vrazili do úst tiež fľašu a to s dobre veľkou dierou! no on to akosi odmietal nechcel ! juj fajne to bolo. hned prvý krát sa mi krásne úplne zázračne prisal. no a to som už mala aj mliečkot ak si hned nacucal 120ml do bruška a bolo mu fajneeee. sestričky len čumeli že koľko vypije. 🙂 mliečka som mala ako pre tri deti, tak som stíhala robiť ešte aj zásoby do mrazničky. no potom prišli na mňa choroby a po troch týždňoch, čo som sa z toho nemohla " vylízať" som prišla o mliečko ☹ malý bol ešte istý čas na zásobách z mrazničky a potmo musel prejsť na UM, čo ma doteraz mrzí. lebo hlavne s tým súvisia jeho zdrav. problémy.
holubok, aj mne bude ľúto za niekoľkohodinovými prechádzkami. ☹
prajem všetkým krásnu nedeľu 😉

ritaklea
9. sep 2007

nikuliq - ake zdravotne problemy mate? ja som vam tiez pekelne bola chora - kazdy mesiac... ale zavidim - ja som sa tesila, ako to budem krasne s malou prezivat, ale bol to des - no potom to uz bolo nadherne...

holubok, ja budem chodit kazdy den ale bude mi chybat to lahke vybratie sa von a bezstarostne prechadzky, reku ci neprechladne... 😉

ale dnes mame domace vezenie, lebo teplotu rano mala - asi nam pojdu zubky - aj noc bola krušná... no neviem neviem...

nikuliq_
9. sep 2007

ritaklea, malý je hypertonický a aj hypotonický ☹

ritaklea
9. sep 2007

ako moze byt obojo naraz? mne sa mala zdala na zaciatku hypertonicka... tak triasla rucickami a pretacala sa furt a tak... tebe sa to ako prejavuje?

ritaklea
9. sep 2007

holky a mozem ju vziat na vzduch ak uz teraz nema teplotu?

ritaklea
9. sep 2007

holky, ale srsite rychlostou... 😀 😀 😀

kde jste vsechnyyyy 😀

holubok
9. sep 2007

ja by som asi neriskovala s teplotou,boli sme dnes von,ale pre dazd sme sa museli vratit,uz ma to pocasie otravuje a hlavne to obliekanie.trva nam to aj 20minut a samozrejme s velkym placom ☹

ritaklea
9. sep 2007

aj mna to obliekanie unavuje - vsak to je placu a casu...

janulap
9. sep 2007

caute babenky 🙂
Nikuliq,nevycitaj si,ze koli UM mate problemy...ono tema matzerske verzus umele.je stale diskutabilne.Jasne,ze materske je najzdravsie,ale nie Um zapricinuje choroby.ja som Emku kojila vyse roka a od septembra do aprila je pravidelne chora.Minuly rok(mala 2,5r)mi skoncila s prieduskami aj v nemocnici 😢 Tak len tolko som chcela ohladom chorob a kojenia 😒 Aj ked ja som obe dcerky kojla vyse roka,a bolo to to najkrajsie obdobie 🙂

ritaklea
10. sep 2007

vy teda na nas myslite.. 😀 😝

anicka
10. sep 2007

majdiska: ak by si vedela o tom plávaní, tak mi určite daj vedieť 🙂 bolo by super keby bolo detské plávanie aj v DK 😀

ritaklea
11. sep 2007

baby nestiham citat.... 😀 😀 😀

ritaklea
11. sep 2007

haloooo??? vy ste teda peknie 😀 😀 😀

nikuliq_
11. sep 2007

krpec má riadnu nádchu ☹
janulap, ja viem že to nezapríčinilo UM , ale vdaka UM sa to prejavilo omnoho závažnejšie a tiež to UM o dosť zhoršilo 😒 no je to zložité jemu to súvisí s metabolickou poruchou to sa všetko nejako prelína.
no ritaklea, on to má oboje - nie naraz ale sa mu to strieda.a ako vidíš byť to môže.nevyskytuje sa to často - ale my sme výnimka vo všetkom 😖

ritaklea
11. sep 2007

nikuliq - odsavat a odsavat... 😀

nikuliq_
11. sep 2007

ritaklea to áno. len nech to už chytro prejde! som práve dovarila a niiiiiiiiiiič sa mi neche