Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
1. okt 2007

no tak nejako 😉 . isté je že sa na tú moju vypasenú časť tela nejaký čas pohodlne neusadím 😀 😀 😀 . ale hlavne môj drobček mi to vynahradí prebdenými nocami, plačom a občasným úsmevom 🙂 , kým si na seba zvykneme

sabka
1. okt 2007

Ahojte. Nie som sice z Kubina, ale Namestovo nie je az tak daleko.

majdiska
1. okt 2007

ahoj sabka. ja som tiež pôvodom z Námestova - narodila som sa tam 😀 a mám tam i rodinu z maminkynej strany

sabka
1. okt 2007

Ja som povodom Blavacka. Ale zije sa mi tu dobre. 😀

majdiska
1. okt 2007

to je fajn. Námestovo teraz dobre prekvitá, je poprerábané skoro celé a pri priehrade tiež toho dosť vyrástlo. 🙂

sabka
1. okt 2007

Ja som tu 3-4 roky a za ten cas sa velmi zmenilo. Som rada ze sme sa rozhodli ostat prave tu. Aj ked moja rodina mi velmi chyba.

majdiska
1. okt 2007

tvoja polovička pochádza z Námestova? ja som tiež bývala v Dolnom Kubíne a teraz bývam v Sedliackej Dubovej-manžel je odtiaľ. síce to nie je taká vzdialenosť ako do Bratislavy, ale dá sa to prežiť. keď som chodila do práce do Nižnej s rodičmi som sa skoro vôbec nestretávala, len sme si telefonovali.raz za čas som sa objavila v DK, len keď som potrebovala niečo súrne vybaviť 😉

sabka
1. okt 2007

Ja mam polovicku z Klina. Kupili sme si byt v Namestove. Ani jeden z nas po zivote k Kline netuzil.

majdiska
1. okt 2007

no je to trocha odruky, tuším že som tam raz bola s ocinom na aute, len sa tak previesť. skúšala som jazdiť na aute na kliňanskej ceste - vtedy tam bola samá jama. ale to bolo v roku 1997. všetko máš bližšie keď si v meste. ja som tiež teraz v DK, aby som to mala bližšie do pôrodnice 🙂

sabka
1. okt 2007

Stara Klinanska cesta... to je taka prilezitostne pouzivana cesta. Je stale sama jama, ale do Klina vedie aj normalna cesta. Klin je celkom mila dedina (az na to ze tam byva aj moja svokra) ale my sme skor mestske typy. A hlavne potrebujeme svoj byt s kluckou na dverach. hi hi

bolulka
1. okt 2007

sabka, zije sa tam dobre vravis? lebo sme uvazovali s muzikom ze by sme sa aj tam prestahovali - tu su byty momentalne umelo predrazene a viac nez dvojnasobne behom polroka... 😠 😠 😠 curaci ti co to navysili (realitky tvrdia, ze to ti co pracuju v zahranici) - smejdaci akysi... 😠 😠 😠

sabka
1. okt 2007

Zije sa nam tu dobre. Ani nahodov by sme nechceli ist niekam do Trstenej alebo Tvrdosina. Ale byty su aj tu dost drahe a navyse nie su. Uz rok si hladane vecsi byt a nic. To zdviha cenu.

majdiska
1. okt 2007

no my sme kúpili 3-izbový byt pred 3 rokmi za 300 tis., totálne zdevastovaný.museli sme ho kompletne prerábať. segra kúpili teraz 4-izbový byt na úver v DK a vyšiel ich o milión viac. ale už je prerobený. aj tu je málo bytov, 3-izbový málokto ponúka a o menších ani nehovorím. a keď aj tak sú ceny príliš vysoké. pred 3 rokmi stál 3-izbový byt 600 tis. sk a teraz je to raz toľko. a to treba k tomu prirátať náklady na bývanie a prípadný úver 😠
no na chvíľu sa odmlčím idem zháňať jeden recept pre seba OXYPHYRIN, na Brezovci ho nemajú tak sa idem pozrieť do mesta, či zoženiem - je to na prietoky.

nenka83
1. okt 2007

caute baby, bolulka v NO su byty este drahsie ako tu! ja som tiez kedysi kukala.NO sa pozbieralo tak aj byty zdrazeli.
som chora baby!!! ide ma porazit.poradte mi ako sa z toho vylizat.uz aj mala ma nadchu a to som pri nej minimlan,e len co nakojim... ☹

anicka
1. okt 2007

majdiska: Ty si teraz v DK? a mužíček je doma sám?

majdiska
1. okt 2007

ahoj anicka, ten nákup sa trocha predĺžil. nakoniec sme boli ešte v Námestove na cintoríne a na návšteve u rodiny. čo sa týka môjho mužíčka, tak je celý šťastný, že nie som doma - nemal by ma kto zaviesť do nemocnice. je doma sám. ja budem dobrá len vtedy keď dôjdu čisté ponožky a košele 🙂 , potom mi povie že si nemá čo obliecť. ale inak je zlatý 😀 😀 😀 . a keď ma vyprevádzal, tak rovno povedal že už hádam prídeme domov traja. ja si užívam DK, behám po meste, zajtra pôjdem cvičiť. mám taký pocit, že mi troška kleslo bruško, už sa mi dotýka nôch, keď sedím. no hádam vydržím do tej stredy 🙂 😉

bolulka
1. okt 2007

nenka, sa ty neboj, ty jej automaticky vytvaras v mliecku protilatky - takze od teba by nemala ochoriet. 😒

majdiska, este raz - drzim palce, keby si sa tu neukazala 😉

nenka83
1. okt 2007

no bolulka zajtra ideme k dr.mala kasle a ledva dycha, co ma upchaty nostek, takze tak... kvapkam aj nasivin no nepomaha... ☹

bolulka
1. okt 2007

nenka, hlavne odsavaj sopliky - stale... 🙂 ja som to robila pri kazdej moznej prilezitosti a nadcha bola coskoro prec... a deticky vraj nevedia dychat ustami 😕 😕 😕

drzim vam palce aby ste rychlo vyzdraveli... 😉

anicka
2. okt 2007

majdiska prídávam sa k bolulke: držkám všetky palčeky, aby to dobre dopadlo 😉
Budem netrpezlivo čakať na zážitky. 🙂

nenka83
2. okt 2007

ahojte, odsavam sopliky stale, ale nejdu mi, ako by jej to kdesi stalo.aj kvapky jej kvapkam aby jej popustilo... celu noc mi nespala, plakala, padame na nemocnicu.aj mne je viac na hov.. ako mi bolo.och joj.

anicka
2. okt 2007

nenka to ma mrzí, že ste obidve takéto choručké, držkám Ti palčeky, aby to čím skôr prešlo. Keď prídeš od Dr. daj vedieť.

nenka83
2. okt 2007

dakujem anicka aj bolulka.uz sme od dr spat, mala ma zapalene hrdlo a zevraj moc, tak akurat buvka.dala mi kalciovy sirup, no sostat to do nej hruza, vypluva mi to a natahuje ju.... a nurofen sirup na noc a kvapky do nosa.a ja sa tiez mam liecit tak idem hajiky k moje ritke.papa babule

majdiska
2. okt 2007

ahojte kočky 😉 , tak ešte som sa nezosypala 😉 . dnes som bola cvičiť a aj sestrička mi povedala, že mi moja prednosť, myslím tým bruško klesla dole 🙂 . tie druhé prednosti šli dole už dávno 😀 😀 😀 . bola som i u kaderníčky, aby sa ma moja malá vrtuľka keď sa narodí nezľakla 🙂 🙂 , mala som už strašné háro. zostrihala mi to o 5 cm a konečne vyzerám ako človek 😉 . a rozmýšľam nad zajtrajškom, keby som to už mala za sebou ... 🙂 🙂 🙂

nikuliq_
2. okt 2007

nenka - kúp malej v lekárni sinupret kvapky. úplne zázračne rozpúšťajú a uvoľňujú hlieny, čistia dýchacie cesty a zlepšujú dýchanie celkovo.to sú kvapky na papanie nie do nosa - mukolytikum.stoja okolo 130sk tuším - no drahšie ale oplatí sa investovať 😉
majdiska, budem nat eba myslieť ked sa nebudeš ozývať 😀

nenka83
3. okt 2007

mikulig denne dam do nej tolko liekov a kvapiek ze uz mam z toho nervy! akesi kvapky do nosa nam dr dala... nasa je chodiaca lekaren..
ale dakujem!

majdiska
3. okt 2007

ahojte, takže dnes ešte nerodím. ale na 100 % to bude v sobotu. ide ma robiť dr. Hruda. takže ešte chvíľu pobudnem doma. no mne sú tam sympatický asi všetci. celkom sa mi vidí i dr. Starovecká. čo na to poviete? 😀

tretulka
3. okt 2007

majdiska, drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne
nenka - prajem skore uzdravenie, nepoznam nic horsie, ako ked je chore dieta ☹

anicka
3. okt 2007

ahojte majdiška: tak Ti budeme držkať palčeky na tú sobotu. 🙂 Ak si sa Ti chce sprav foto do albumu, aký máš ten nový zostrih, nech sa na Teba kukneme 😉

Ja som bola včera 1. krát cvičiť - bolo super 😀 😀 😀 už teraz sa teším na ďalšie cvičenie. 😵 😵

bolulka
3. okt 2007

ahojte, tak ja vo volnom case zarezavam medzi knihami 🙂 🙂 🙂

anicka, tu v nemocnici? ze super... joooj, uz sa aj ja tesim, ked sa tam zas vyberiem... 😅 😅 😅

majdiska, a ty mas aj vseobecne dr. Hrudu... inak suuuper dr.... nemozem na neho dopustit... 😀 😀 😀