Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

oroslanovci
9. mar 2008

ahojte baby,

bolulka citam, ze Klaudinka je chorucka, tie probiotika Nutrolin B co ti pisala nenka su naozaj dobre, hlavne ak ti mala vrackala, napravi jej to crevnu floru. Ak ma vysoke teplotky, v lekarni dostat Kulisek Forte, su to mineraly a pomahaju pri rehydratacii organizmu. Moj Marosko bol od Noveho trikrat chory (doteraz nebol vobec - takze sme zazili poriadne soky), dokonca sme skoncili prvykrat v nemocnici, a ked ochorel druhykrat poradila mi doktorka tohto Kuliska, lebo mal 5 dni 39-tky teploty a uz bol uplne vycucnuty. Pridavala som mu to po troske do cajiku a velmi ho to nastartovalo, trosku sa ten organizmus pozbiera. Ale dolezite je, aby malicka vela pila. Existuje aj obycajny Kulisek, ale tento forte je so zazvorom a ten potlaca vrackanie. Inak pri teplotach vrackal aj moj malicky, hlavne ked vypil mliecko. To pri teplotach vobec nerobi dobre.
Ak by si sa na nieco chcela opytat, tak kludne, napis aj do IP

bolulka
9. mar 2008

ahoj oroslanovka 🙂 ,

hej mame stale teploty - najviac 37,6. ale v noci uz bolo aj 38,1... ☹ som z toho zufala, lebo neviem co jej je.. sice ma riadne sopliky, tak to pripisujem tomu. 😒 teda asi sa vyberieme do lekarne.. je to drahe?

nenka, tam bolo viacej komplikacii.. teoreticky jej nikdo nezablahozelal 😔 ale na stolicek sa poskladali, tak asi im to staci...

oroslanovci
9. mar 2008

Ahoj bolulka,

nie je to drahe, je tam 10 sackov a stoji to okolo 140 Sk. Len neviem kto ma pohotovost, ci to maju v kazdej lekarni, ak by si to dnes nezohnala, tak zajtra v nemocnicnej lekarni to kupis urcite. Ten sacok sa zaleje vriacou vodou a potom to pridavaj do cajiku. A na pohotovosti co povedali? ci ste ani neboli?

tretulka
9. mar 2008

ahojte...bolulka, Kulisek je fakt dobry, ja som ho davala malemu ked mal crevnu chripku a aj Nutrolin sirup, prajem skore uzdravenie...
oroslanovci ahojte, tak ste si riadne preskakali choroby, dufam, ze uz bude Marosko zdravucky 🙂

bolulka
9. mar 2008

oroslanovka, boli sme na pohotovosti, ale nevedela este urcit co jej je...

mam zajtra skocit este k obvodnej? 😕

oroslanovci
9. mar 2008

ahoj,
bolulka - tak zajtra uvidis, nas maly mal trikrat po sebe anginu, prvykrat aj so zapalom priedusiek, ziadna sranda. Hlavne mu nevedeli trafit antibiotika, takze ich pobral behom dvoch mesiacov az sedem, z toho troje bolo uplne zbytocnych, lebo mu nezaberali a z jednych sa potom vyhadzal. Ale tolko sme toho preskakali, ze teraz uz budem mudrejsia, ked by nahodou ochorel, co dufam, ze tak skoro nebude. Uvidis co ti zajtra povedia, ale urcite nie je na skodu, ked jej urobia vyter z hrdla aj nosteka, hlavne ked ma sopliky. No a neviem kde chodis k doktorke, ale Skerlikova na ambulancii moze urobit CRP vysetrenie z krvi, to je zapalovy marker z kvapky krvi (beru to z prsteka) a podla toho vie, ci je to len virus alebo su nevyhnutne antibiotika. Plati sa za to sice 100 Sk (teda aspon u Skerlikovej), ale je to lepsie, ako jest antibiotika zbytocne.Ale urcite to robia uz vsetky doktorky. Tu v BA je to uz samozrejmost, v Kubine som Skerlikovu vyslovene ziadala, nech mu to urobia. Ale ked uz musia byt, tak musia, ale dokazu urobit riadnu paseku, hlavne hnacky a tak. Vtedy tiez treba davat ten Nutrolin, ono to dostat bud ako sirup alebo ako rozpustne tablety, Marosko bol uz taky presirupovany z tych antibiotik a Nurofenu, ze mu to viac chuti ako tableta. A hlavne ak ma male zelene sopliky, to jej aj tak doma velmi nevyliecis, to uz pomoze len Pamycon kvapky a tie su len na predpis. Drzim palce u dokiny, ale neboj, urcite sa vyliecite. Len vam to asi prekazi to plavanie, ale zasa, zdravie je to najdolezitejsie, viem o com hovorim.

No tretulka, preskakali sme toho naozaj dost, ale uz je vsetko OK. Absolvovali sme aj imunologicke vysetrenia, ale vraj mame 100%-ne zdrave dieta, proste zhoda nahod, ze tak ochorel. Matko ma krasnu kresbicku v izbicke, urcite sa vytesuje. Ale napad to bol poriadny, klobuk dole.

bolulka
9. mar 2008

oro, ona ma take riadne vodnate sopliky - uz sme snad jednu celu nadobku (ak nie dve vytiahli).. ale nasli sa aj zelene... ja sa strasne bojim, ze je to zapal mocovych ciest, lebo nejak viac cika (aj ked aj vela pije) ale pri soplikoch sme nejak dva dni neteplotovali... 😔

nenka, zabudla som... hej mame na vysavac odsavacku, ale sme ju komplet zrusili, lebo taha slabsie, zavadzal mi vysavac a vadilo mi hucanie.. a o tom, co tu po tom robili rodicia, ked sa dozvedeli aku novu odsavacku pouzivame sa asi ani vyjadrovat nemusim, nie?

oroslanovci
9. mar 2008

Ahoj bolulka,

neboj, to ze viac cika, to je len tym, ze viac pije, pri zapale mocovych ciest byvaju tie teploty dost vysoke, ale ak mas doma sacok na moc, tak to malej rano daj, a zober k dokine, budes spokojnejsia. Ono najhorsie na tom vsetkom je, ze tito mali drobcekovci nevedia povedat, co ich boli.
Inak ta odsavacka na vysavac je uplne super, zalezi sice aky mas vykon vysavaca, ale nikdy sme malemu nedokazali vytiahnut sopliky tou ustnou. A ked, tak sme mu to museli zarazit hlboko a to uz mal hned nervy. Touto je to bezbolestne a hlavne rychle. A neboj, nie je na tom nic neprirodzene, v nemocnici pouzivaju nieco podobne, tiez to taha von stroj. Neviem, ake mate problemy so svokrovcami, ale v tomto by som na nich ohlad vobec nebrala, lebo sopliky musia ist von a toto je podla mojho nazoru ten najlepsi sposob.
Tak sa drzkajte, a neboj, bude lepsie.

bolulka
9. mar 2008

dievcata, moze mat teploty dva dni vkuse pri nadche? teda nemusi to byt len ten zapal?

oro, mam skerlikovu, takze zajtra uvidime. kazdopadne som uz vcera bola rozhodnuta, ze prideme k nej v pondelok aj s mocom. tak dufam, ze znova neskoncime v nemocnici. 😔

nenka83
9. mar 2008

bolulka moja mala strasne sopliky, proste spavala na dvoch vankusoch nech to nestejka do usiek, prelikavala tie sopliky.bolo to hrozne.a teplotu sme nemali, a potom do tyzdna prisla.mali sme 38,6. a to sme brali predtym aj atb. nechcem ti nejak mudrovat, ale nasa ondrejkova robi vysetrenei, plati sa zan 100 sk, pichne do prsteka a skuma z krvi ci je to viroza a ci treba Antibiotka alebo nie. aby sa zbytocne nedopovala atb.vyslo nam ze je to vyroza, atb sne uz potom nemuseli brat, - tie predtym nam nasadila Sarena, kedze nasa mala dovolensku. brali sme same homeopatika, sice davkovanie bolo o hubu, dost casto ale lepsie ako ATB, len z nich sme hnackovali.
brali sme oscillococum -asi tak nejak sa to vola stoji to do 200 Sk, su to take tuby, a je to vemi dobre, do nosteka sme mali uz neviem co , ale nie nasivin, to drazdi sliznicu.. a mali sme sirup Stoptussin - detsky, velmi dobry, ziadne pliagy ako kalciovy, ten mi vypluvala.skus ju preliecit homeopatikami, aby ti z liekov nedostala hnacky, ved ste si s nimi uz uzili.a nechodievajte von.vobec!!! my sme sli ked bola chora a to bola osudna chyba, predlzili sme si o 2 tyzdne chorobu. a nekup ju zbytocne.neboj nebude to nic ine.len viroza...

a este nieco, neviem mozno to nie je spravne co tvrdim,ale ked som kukala fotky mala je na nich v kratkych rukavvoch, mozno mate teplo, aj my mame, ale kratke rukavy jej nikdy nedavam.ma dokonca pod trickom aj tielocko.a pancusky.niekedy aj teplacky, lebo mava casto zimne rucicky.a papucky samoska.

neber to ako premudrene rady, len moja skusenost 😉

oroslanovci
9. mar 2008

neboj bolulka,
teplotu moze mat aj pri soplikoch, nikdy nevies co sa deje vo vnutri. To je obranna reakcia organizmu. Skerlikova ju pozrie, neviem ake mas s nou skusenosti ty, ale ja som s nou bola spokojna, len sa pytaj na vsetko, co ta zaujima. Moc ti pozru hned a uvidis, skus sa jej opytat na to CRP, 100 Sk nie je zasa tak vela, lepsie ako sa dopovat antibiotikami.
A napis ako ste dopadli. Drzim palce.

nikuliq_
10. mar 2008

ahojte, bolulka tak vy ste chorucki ☹ ináč to oscilo zabralo môjmu malému tiež výborne do pár dní mu nič nebolo ,tak vyskúšajte 😉
no ja mám malého v nemocnici ☹ ☹ ☹ vcera mi ho odviezla rýchla , má strašne silný zápal očka, zt oho mu vyšli teploty a z teplôt dostal príšerné epi záchvaty, už mal každých 5 minút ,. ale dnes si ho pôjdem zobrat, lebo tá starostlivost na detskom oddelení v kubíne ...... 😠 😠 😠 škoda slov, resp. napíšem vám ked budem mať trochu viac nervov a času

bolulka
10. mar 2008

nenka 😀, ani mi nedavame hole rucicky... vzdy zasadne ma navrchu kosielku a ked je chladnejsie aj svetrik... to bola nahoda s tou fotkou 😀 sme ju obliekali do toho oblecka, co ma v bicykliku oblecene a popri tom sme fotili.. vsak aj preto tam ma celenku, len potom sme ju vymenili za ciapocku 😉

boli sme u dr., mame chripku. nejaku zvlastnu - detom je cez den dobre a v noci zle.. 😔

som mala trampoty u dr. s malou... sme cakali na chodbe - vsade plno a mala strasne chcela ist von, tak plakala ako diva... ludia mi po 15 minutach nosili hracky, len nech je uz ticho 😅 som bola jak rak cervena...

bolulka
10. mar 2008

nikuliq 😢 , to je strasne... drzime vam palceky...

inak nechcem ti vylepsovat naladu, ale ja co som videla a pocula ako sa chovaju na tom detskom k detickom... 😔 nemam na nich pekneho slova... ale ak je na JIS-ke, tam by sa nemal mat zle, pretoze su tam sestricky non stop, takze verim, ze sa aj venuju. 😉

inak, kupila som si aj ten kulisek, aj ked ho nejak extra neodporucali pri chripke. ze nie je potrebny... no a ako to mam podavat?

bolulka
10. mar 2008

a ta fotka, co je v bicykliku tiez z holymi rucickami, to bola zas vyzliekana, len sme chceli este s trubkou spravit fotku 😀

nikuliq_
10. mar 2008

bolulka o tej jiske- opak je pravdou! žiaľ! písala som mail riaditeľovi nemocnice o tom ako to tam "chodí" Tak som zvedavá aká bude odozva

bolulka
10. mar 2008

nikuliq, a co sa na tej JIS-ke deje... poinformuj...

bo ja ked som tam bola, tak som si iba vsimla, ako sestricka volala a hovorila niekomu do telefonu, ze nemoze vyjst na chodbu ci co, bo je sama na jiske a odtial sa nemoze pohnut.

ja som sa toho strasne bala, ze mi ju tam niekedy vezmu a nebudem moct byt pri nej.. ako to potom riesia s kojenymi detickami nechapem... 😔

bolulka
10. mar 2008

tu na koniku je tema ako sa chovaju sestricky k detickom... a jedna sestra tam napisala, ze vsak ked maju take platy.. 😠 no tak za ich platy sa nemusia vyvrsovat na detoch... navyse k dospelym sa nikto nedovoli takto chovat, ale deti, ktore sa nemozu branit odbavia so slovami, vsak to vydrzi... 😠 😠 😠

nikuliq_
10. mar 2008

skojenymi to robia tak ze matku prijmu na izbu pre matky a ked treba ju zavolaju nakojit
no a čo sa tam deje? to že tam starostlivosť nevidno žiadnu nieto ešte nejakú intenzívnu ! a zo zhoršeného stavu dieťaťa obvinili potom mňa !!!!!! že som zanedbala starostlivosť a pod.

nikuliq_
10. mar 2008

waw a kde je tá téma? však nech ide odtial do riti za taký plat!!! s prepáčením za výraz ked jej je zaťažko robiť si robotu! erím tomu že na jej miesto je dalších 10 ktorí by ju robili ochotne aj za taký plat!

bolulka
10. mar 2008

presne tak, akokolvek im vadi plat, nech sa vyvrsuju na vedeni, nie na nevinnych citlivych detoch... ale je tam jedna sestricka, ktora je anjel... moja malicka ked ju videla tak ziarila a dokonca jej aj pohladila cicku 😀

idem najst tu temu.. 😉

nikuliq_
10. mar 2008

dik, bola by si milá. áno sú tam aj dobré sestričky, viem minimálne o dvoch.ale celkový obraz o oddelení žiaľ prebijú tie kačeny čo nič nerobia 😠

bolulka
10. mar 2008

a co ti este povedia? ze oni maju viacej starosti, ked su tam matky s detmi ako same deti.. 😠 no vsak uz toto svedci o tom, ze na deti vyslovene seru..

jedna mila ziacka mi minule, ked sme boli v nemocnici povedala co sa tam stalo.... ziaci prebalovali dietatko tak opatrne a prisla ich ucitelka a nasrata chytila ich robotu za pacesy a tak drmala s dietatom pri prebalovani, ze mu obila hlavicku o zabradlie postielky... ja som myslela, ze spadnem z postele, ked mi to povedala... no tak byt tou ziackou, tak matka sa to dozvie, len co sa k nej dopatram... 😠

bolulka
10. mar 2008

tu temu neviem najst ale bolo tam aj to, ako nechavaju v poniektorych nemocniciach dieta hrat sa v postielke aj s hovienkami, jednoducho ich nechavaju tak aj pol dna... ci dieta place alebo nie... a ked je male, tak aj priviazane.. 😔

vavka33
10. mar 2008

Ja som mala Vanes v Kubine v nemocnici dva krat,ked bola mala,starostlivost bola strasna,ona bola zubozenadorevana,hladna...a nik si ju nevsimal.Vzdy som si ju vzala na vlastnu zodpovednost domov.

nikuliq_
10. mar 2008

asi tak to tam bežne chodí a to je len jedna zo skúseností! zo stoviek podobných, aj čo som už na vlastnej koži zažila a na vlastné oči videla, aj z rozprávania všetkých možných známych čo im tam deti ležali príp. oni s nimi.
O pol hodiny tam mám volať, som zvedavá ako so mnou budú jednať, už len podľa toho mi bude jasné, či to už riaditeľ riešil alebo nie. minule tam ležala estra moja malá, mama tam narobila taký bordel, že sa jej potom div do zadku všetky nevopchali !!! ale tam sa ináč nedá, lebo ked si hubu neotvoríš tak ti budú po hlave skákať a ešte aj teba obvinia ako mna včera z nieočho za čo môžu ony!

nikuliq_
10. mar 2008

vavka, a dobre si urobila! práve dnes sa to chystám urobiť ja a hned pôjdeme za našou neurologičkou do martina a ak bude treba ona ma odporučí tam ležať s malým ak nie, vezmems i ho domov!!!

bolulka
10. mar 2008

baby kolko tych lyziciek kuliska.. ona mi to z tej lyzicky pije..

nikuliq_
10. mar 2008

kuliska? mne maly vypil na posedenie aj pol flase, asi tak deci ., kolko bude chciet , to jej nemože uškodiť

vavka33
10. mar 2008

Ked tam lezala Vnes,mala salmonelu.KAzali mi kazdy den doniest banany.Ja som jej doniesla v pondelok cele kilo a v utorok my povedali,ze uz nema,ze jej mam doniest.Ja ze coooo?to nemyslite vazneze to zjedla,lebo mala 10mesiacov.
A potom jej doniesli akoze banan,rozmixovana cierna riedka voda-ona to ani nechcela,tak som sa nastvala,sla za primarkou a povedala jej,ze co je to.Tk na mna zazerali tie osoby tam,ze som si dovolila zalovat.Potom ju naschval privezovali,nevsimali si ju...atd.otras