Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
24. apr 2008

vsak to je jasne 😉 (ja som zas pocula prvykrat pryvarok 😀

ale inak aj sosovicovu a fazulovu polievku som nasla pod privarkom 😀

mala sa inak isla zajest tej polievky.. ja som ju len troska olizla, lebo ked som naposledy zjedla iba styri lyzicky cesnacky, tak ma to polozilo.. Uz nesmiem cesnak ☹

tretulka
24. apr 2008

ja som tu dnes mala dceru mojej kamaratky, musela ist k lekarovi a krmila som dve deti naraz, lebo jasne ze boli uz aj Emka aj Martin strane hladni, tak Ema sedela v detskej stolicke, Martin na riadnej, ja medzi nimi, na stole dva taniere, jedna lyzicka a uz som ich tlacila 😀 , bola to sranda, snimam klobuk pred maminami dvojiciek 😀 🙂

majdiska
24. apr 2008

ahojte, tak už sme nazad od dr. malý mi odpadol, nestihla som mu dať ani príkrm. ked sa zobudí tak dostane mrkvičku z hippu, lebo moja vlastná produkcia mu nechutí. neviete, kde majú slatinské alebo ryžové pyškoty? očkovanie dopadlo fajn, malý ani nevedel kedy ho pichli, len ked vytiahla z neho ihlu tak sa rozplakal. s dr. rozprával, usmieval sa otáčal sa za všetkým... no bol zlatý 🙂 a už pri dlžke 75 cm váži 7420 g.. malí valibuk, vysmiaty.. dr pozdral, či idú aj zúbky, malého len svrbia dasienka, ale po zúbkoch ani chýru ani slychu - že mu ešte nejdú. nabližšiu kontrolu máme o 2 mesiace a tam ho budú znovu očkovať a podom zas o 2 mesiace a tam ho budú očkovať hned 2x

veronika13
24. apr 2008

ahojte, tam mne ten prírarok nechutil, to sme potom asi hovorili o dvoch rôznych jedlách, to čo som ja myslela, nebolo kyslé. Ale malému chutilo, tak som rada, musím sa mamy opýtať ako robí ona, lebo jej tiež neni kyslý, tak neviem či tam dáva sladkú smotanu alebo čo 😕

tretulka
24. apr 2008

veronika - no ja neviem co si myslela Ty, ale ten privarok nema byt kysly 😕 , ale asi si pod "kyslym" predstavuje kazdy nieco ine 😀 ...mliecne polievky a privarky sa bezne prichucuju octom...ved sa spytaj svojej maminya nabuduce si ho urobis aby bol taky, ako si zvyknuta z domu 😉

veronika13
24. apr 2008

neber to zle, malému chutil a to je hlavné a aj mužík sa zalizoval 😀

bolulka
24. apr 2008

dievcata podme podme, varime predsa kazdy den (pripadne kazdy druhy), takze sup sem recepty a napady...

ja dnes vecer robim v predstihu ryzovy nakyp:

povarila som si ryzu a ked sa mi voda stratila z ocu, tak som dolievala mlieko, kym nebola taka kasovita masa... no a to som pridala do masy (6 Dkg masla, 8 Dkg cukru, 3 zltka, citronova kora) a do tej celej masy nakoniec 3 vyslahane bielka... sup ho na vymasteny pekac polovicu, na to nejake ovocicko a zvysok navrh...

malej nechutil naposledy, ale okolnosti mozno donutili k nechutenstvu, tak som zvedava, ci zajtra spapka..

dnes som sa bola pozriet na domcurik a uz sme si Klaudikou nasli novu kamaratku 🙂, ale ako nam budu chybat tieto nase stare dobre kamaratky

😔

bolulka
24. apr 2008

ozaj, tu ryzu v mlieku tiez varit a do masy pridat tiez vanilkovy cukor... 😉

veronika13
24. apr 2008

čau a čo ty nespíš dieťa moje? 😀

bolulka
24. apr 2008

ten sprosty ryzovy nakyp sa stale pecieeeee 😝 😝 😝 , ale inak to som kazdy vecer este ako vtacik... a ty, moja? co buntosis?

veronika13
24. apr 2008

ja nápodobne, večer nie a nie spať a ráno sa ťažko vstáva 😀 choroba z povolania

bolulka
24. apr 2008

ja uz ti akosi ani nemam rano problem.. iba ked je vstavam skor ako mala 😀

nenka83
24. apr 2008

ahojte ani ja nekapem.pozeram Saw 4.iny humus, som uchylacka. .... ja neviem co zajtra idem varit, moja mala tak vymysla. len svabku by jedla 😒 stale to iste.no tak zajtra uvidime. uz mame ten prevenar tak asi zajtra ideme. v nedelu mame velku oslavu, tak to som zvedava co ideme varit.

oki, caute idem zehlit a dopozerat tu masiaren 😀

bolulka
24. apr 2008

nenka, tak to mi musis hodit (tu masiaren), ja som nevynechala ani jeden diel 😉 no nieze by to bol nejaky moj favorit serial, ale ked uz seriu pozeram, tak ma pokracovanie zaujima..

ach, zehlenie.. nieeee... na toto fakt nemam cas ani energiu.. opat to asi bude musiet spravit muzik.. ucenia mam vacsiu kopu ako pradla... 😝

veronika13
24. apr 2008

tiež som dneska žehlila, mňa ti to celkom aj baví, len nemôžem byť pritom vyrušovaná
o čom je ten seriál?

bolulka
24. apr 2008

veronika, aj mna to bavi, ale teraz by som mala pri tom nervy, kolko casu stracam na ucenie...

serialik? zaujimavy motiv... chlap sa snazi prevychovat ludi nepochopitelne krutym sposobom... tak napr. zena, ktora drogovala, ta sa zobudila na stolicke s maskou na tvari a na kazete jej bolo pustene tusim ze si musi z kadialsi vybrat klucik, ktorym si masku otvori v urcenom limite, aby jej neroztrhalo tvar na kusy.. ale presne si to nepametam, bolo to pred takymi dvoma rokmi... jeden mal kluc za vlastnym okom (ale od niecoho ineho), iny v zaludku svojho priatela a tak.. no proste humus-kentus... dostala sa z toho tusim iba jedna do tretej casti a ta sa k tomu uchylakovi pridala...

oroslanovci
25. apr 2008

ahojte,
tie recepty privitam aj ja, inak pravidelne si kupujem casopis dobre jedlo, celkom dobre recepty su tam nielen na varenie ale aj pecenie, to mam akosi radsej ako varenie.

Maroskovi idu ocne zubky, tak akoze dik. Vcera doobeda vyplackaval, nechapala som preco, nikdy len tak bez dovodu neplace a hlavne tak lutostivo. Nakoniec z neho vypadlo, ze ho bolia zubky. Je to uz super, ked vie povedat, co ho boli a ja nemusim patrat a hadat, co mu je. Tak sme sa zahrali na zubara, to sa tak hravame aby otvoril pusku, a vlavo hore uz spicka zubu prekukala cez dasienko a vpravo je to otazka dna, kedy vykukne. Vecer mu vyletele teplota na 38,5 a taka bola celu noc, po Nurofene klesla ale po siestich hodinach znova. Nastastie celkom dobre spal, vecer nechcel ani papat a zaspal uz o pol osmej a behom 5 minut, co nebyva vobec zvykom. Dufam, ze ho to nebude dlho mordovat. Ako ste boli na to vy so zubkami, hlavne teda tymi ocnymi, ak ich uz niekto mate?

nikuliq_
25. apr 2008

ahojte, my sme včera absolvovali neurologiu a rehabilitačné v martine. na neuro sme dopadli fajn- malý má vraj omnoho lepší EEG graf a dr. ho aj pochválila, že sa trochu pozbieral 🙂 a na reahbilitačnom sme dostali termín na dvojtýždňový pobyt od piateho mája. tak sa tešíme, že nám tam zas pomôžu. No o kováčovej som počula, ale čo sa týka pomoci, lepšie tam vraj dokážu dať dokopy dospelých po kadejakých úrazoch a tak. v martine sa stretám s mamičkami podobne chorých detí ako je niki , ktoré absolvovali už snáď všetky dostupné rehab. centrá na slovensku a ten Martin chvália najviac, z viacerých hľadísk.My sme tam boli prvý krát v decembri a vtedy malý urobil velký pokrok, tak dúfam, že tomu bude tak aj teraz 🙂
také serilály ako ste tu opisovali som tiež kedysi dokázala pozerať, no odkedy mám malého tak to nemôžem , potom sa mi v noci snívajú hovadiny alebo nemôžem spať ☹ No proste mi to neprospieva, tak oželiem, radšej si s malým pozrieme vláčik Thomas 😀
jo a varenie, tak ja som už v koncoch.myslím, že ten plánovaný pobyt prospeje aj mne, aspon si oddýchnem, navarené mi donesú pod nos , a tiež načerpám snáď nejaké inšpirácie 🙂
my už očné zúbky máme všetky- tiež mal trošku zvýšenú teplotku, mrnčal, nechcel jesť , a celkovo bol taký nervozny. no kym u ostatných zúbkov to u nás bolo tak, že boleli kým sa neprerezali a potom už bolo dobre, tak tie očné ho zjavne trápili celú dobu až kým neboli vonku celé ☹ takže prajem vám rýchlu úľavu 😉

bolulka
25. apr 2008

jaj, ja sa uz vidim, ak jej vystupi teplota, ze budem hned utekat k dr... ja sa v tomto bojim vsetkeho.. ale dufam, ze sa budem drzat tak statocne ako vy..

ryzovy nakyp... jaaaj, mala sa olizovala az za usami.. ked jej vypadla z pusky jedna ryza, tak ju dobkala ako taka sliepocka.. ani ju nezaujimalo, ze ma pred puskou dalsiu lyzicku, uniknut jej nemohol ani kusok 😀 a zabudla som celkom - nenka, my sme zazili s tarhonou to co vy 🙂 tiez papala a papala a ked som ju vyberala zo stolicky, tak v tom podbradnicku bolo tarhone az az. 😀

veronika13
25. apr 2008

ahojte, no s tými zubami to je hrozné, my zatiaľ očné nemáme, ale idú mu 4 stoličky, tak je to záber no znáša to celkom dobre, som prekvapená, lebo pri tých predtým to znášal horšie. Skús homeopatikum chamomila vulgaris, to pomáha pri zuboch.
nikuliq, prajem vám, aby mu na tom pobyte pomohli čo najviac 😉

ja robím rybie prsty a zemiakovú kašu

oroslanovci
25. apr 2008

chamomilu som mu davala, ale na toto je uz slaba, hlavne ked ma take vysoke teploty, to uz len Nurofen a ten by mal stiahnut aj tu bolest a obcas mu to potieram tymi zubnymi gelmi. Aj nasmu isli 4 stolicky naraz, ale nejako sme to ani nezbadali, akurat cumel isiel rozzut na komplet, ale teraz ho moria tie teploty a dudu uz nemame, tak obzuva prsty. Vsetci hovoria, ze ociaky su najhorsie, takze nejaky takyto priebeh som cakala, len mi ho vcera bolo tak luto, vecer bol uplne vyradeny s prevadzky, len lezal na gauci, zapla som mu aj jeho oblubene rozpravky, ale ani ich nevnimal, len tak polihoval a cumel to stropu. No nejako to vydrzime.

Ja si tiez idem urobit rybie prsty a maly ma este slepaciu polievku, ale vcera jej moc neublizil a myslim, ze dnes to bude podobne, pritom je to jeho najoblubenejsia.

nikuliq - drzime palce na pobyte, nech napredujete 7 milovymi krokmi

na veceru sa chystam robit spagety s brokolicou a syrovo-sunkovo-smotanovou omackou, mam novy recept, tak som zvedava, ci sa podari

no nic, idem zehlit, kym maly spi, nechapem odkial sa mi berie tolko pradla

veronika13
25. apr 2008

oro, to hej, očné sú vraj najhoršie, tak nás to ešte len čaká 😢 ale nech už to je za nami radšej
nech už Maroška netrapia pluhy jedny ☹

bolulka
25. apr 2008

oro, nech uz ste z tej sarapaty von...

ja som si tiez dnes konecne pozehlila, bo som mala navareny ten ryzovy, tak nebolo kde pichnut 😀

veronika, dakujem za napad, pozajtra iste budu rybie prsty.. som celkom zabudla o com sme vcera pisali a to som sa citila este tak fit, ale iste mi rozum uz davno drichmal 😀 😀 😀

bolulka
26. apr 2008

dievky, aku polievku zajtra 😕 napady padajuuuu....

veronika13
26. apr 2008

hovädzia alebo slepačia to istííí

oroslanovci
26. apr 2008

ja rozmyslam nad nejakou zeleninkovou s krupicovymi haluskami, hlavne jej musi byt malo, lebo poslednou dobou polievky len vylievam, v nedelu ju jeme a potom uz nikto nema zaujem

veronika13
26. apr 2008

u nás sa skoro vždy zbaští všetko, aj nie tak pes má pochúťku 🙂

bolulka
26. apr 2008

no vidis veronika, tak to teda na zajtra uz mam.. ale na pondelok zas dilema - ale tam budu iste rybie prsty, uz su kupene.. 😉

dnes sme sli vlacikom a velmi sa nam pacilo... vystupovanie bolo ale problematicke, lebo som si dovolila ju odtrhnut od okna.. 😀

veronika13
26. apr 2008

my sme sa zas včera viezli na koni, no som sa bála s Riškom, predsalen tej našej kobyle neverím na 100%, no Riškovi sa veeeľmi páčilo 🙂

bolulka
26. apr 2008

jeeeej, ide vlacik aj do zazrivej 😀