Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
30. júl 2009

to bolul vážne? čo robí? ja ked ho prezliekam tak piští od radosti 😀
tretulka a ako je to potom so vstupným pre mna? myslím pre mna. čo som pozerala cenník tak vonkajšie bazény sú za 7,5. to si potom musím kupiť ten drahší listok na dnuká? ako kupuješ ty? a malý bude mať plienku na plávanie, nebude to prekážať? on sa ešte nepýta... 😉

emmka3
30. júl 2009

deniska, ja viem, ze je len cvicenie pre tehotne v nemocnici, to co bolo v Pistalke uz nie je, lebo ta sestricka uz robi v RK, takze tak .... no a pre tie tehotne v nemocnici ti staci zacat navstevovat od cca 25tt ... teraz sa este mozes hybat ako "netehotna", pokial nemas problemy a nechces zrovna jazdit na koni, alebo ine akcne sporty robit 😉

tretulka, to vazne, ze vonka nemozes ist s malym, sak my chceme ist aj s nasim sprndlom

anicka
31. júl 2009

Ahojte my sme boli s Maťkou od pondelka večera v nemocnici, nedarilo sa nám zraziť teplotu mali sme 40,4 tak sme šli na pohotovosť a nechali nas v nemocnini. V nemocnici sa im podarilo znížiť teplotu až na druhý deň po dvoch chladených infúziách. Chúťatko moj keby ste ju videli obidve ručiky priviazané k postieľke a infúzia v ruke 😢 😢 V stredu zistili, že má zapálené hrdielko tak dostala anitibiotiká, po nich sa vyhádzala ale nevedeli, či z nich alebo z choroby, tak sme večer dostali druhú dávku a tú kompletne vyvrátila aj s jedlom čo som do nej s Božou pomocou ako tak dostala, a dostlala z nich aj hnačky, tak Dr. povedala, že jej ich už nebudú dávať. Včera v noci sme už naštastie mali len zvýšenku a dnes na krčonom povedali, že aj hrdlo je OK, tak nás poslali domov.

Podalilo sa mi ju uspinkať, ale nejaký magor tu vŕta o sto šesť 😠 😠 tak dúfam, že sa nezobudí 😖

Poviem Vám úpirmne tie 4 dni mi zobrali 10 rokov života, toto by som nepriala ani najväčšiemu nepriateľovi.
No a tie presklené steny, to ako ten kto to projektoval to možno myslel dobre ale ja by som ho tam nechla
bývať, aby zistil ko sa žije vo výklade.

majdiska: na tie Lúčky je to určite najbližšie cez Malatinú, ale tá cesta stojí zato ako by japonec povedal sama jama 🙂 a s tou naviazanosťou to ako naviazaná je už teraz, ale to je tým že je viac menej len so mnou, ale mne sa to teraz keď má 1,5 roka zdá skoro 😕 😔
deniska: vitaj, súhlasím s emmkou, na tehotenské cvičenie je ešte čas, ale aj ja som bola nedočkavá a na to do nemocnice som chodila od 26 týždňa, kontakt na sestričku mám tak stačí povedať a pošlem do IP.

danka.k
31. júl 2009

anicka tak to mi je luto.. ☹ snad sa vam to uz nevrati a bude dobre... a ani jej nakoniec nezistili co jej bolo??

majdiska
31. júl 2009

anicka to ma mrzí 😔 ☹
a nemali ste to tú 6. chorobu? ta sa prejavuje dvojdnovými horúčkami a potom sa dieťa celé vysype..

no dnes malý na mna už kašlal. včera ma ignoroval, ked som po neho prišla a dnes sa vrhol do náručia p. učiteľky s víťazným výkrikom 😀 už v kočíku tancoval od radosti, že ide do škôlky.. no som rada, že je to tak ako to je 😉

anicka
31. júl 2009

madiska to je super, že si tak fajne zvykol 😉

danka: vôbec nevieme, čo to bolo. Ale malo to taký priebeh ako píše majdiska, dva dni horúčky a potom vyrážik takže to mohla byť aj tá 6. choroba. Ktohovie, hlavne že už je to za nami nech už to bolo čokoľvek 🙂

majdiska
31. júl 2009

anicka, my sme to už mali, ked to dieťa prekoná, tak už je voči tomu imunne - je to niečo podobné ako ovčie kiahne.. my sme vtedy - bolo to min. rok mali tiež dva dni 39.. a potom ešte 38, tak sme šli k dr. - moja dr. vtedy nerobila a dr. Zanova to presne zhodnotila. na to sa nepoužívajú ATB, lebo neučinkujú.. a tiež je prejav mierny zápal hrdielka.. nám potom moja dr. dala ATB, ale tie nebolo treba. malý ich bral, ale neboli nutné.. 😉

bolulka
31. júl 2009

anicka, presne viem ako ste sa citili.. nie jedenkrat sme si tam polezali.. je to ako zly sen.. obdivujem maminky a deticky z onkologie.. nechapem ako to dokazu zvladnut.. 😔

anicka
3. aug 2009

majdiska boli ste na tých Lúčkach?
My sme dnes boli u našej Dr. všetko je v poriadku, už sme zdravučké 😀

majdiska
3. aug 2009

ahojky,
áno boli sme, bolo super 😀 .. malý sa kúpal skoro 1 a pol hodiny, potom zahlásil "zima" a išli sme domov.. malý pekne plával. sme ho prekladali z teplejšej vody do chladnejšej 😀 aj na vlnovom bubne sme s ním boli.. páčilo sa mu, dokonca vydržal i cestu autom. a nakoniec v aute cestou domov spucoval rožok a nič mu nebolo 🙂 hádam mu už nič v aute nebude bývať. dnes ostávame v DK.. ale už len krátko 😉

majdiska
3. aug 2009

ozaj a zabudla som sa pochváliť malý sa naučil vo škôlke prvý riadok z pesničky Zlatá brána, už vie:ja začnem-zlatá brána a on pokračuje:otvorená, zlatym klucom podopená.. a tak dookola 😀

bolulka
3. aug 2009

jeej majdiska, aj moja mi spieva: rucky rucicky, mate male prsticky, mate male dlane, zatlieskame na ne.. aj zlatu branu a ine..

mi sme boli v bojniciach v zoo a potom na kupalisku.. Klaudinka sa nam zacala bat velkej vody, ale v malej sa postupne osmelila a bolo dobre.. bola tam krasne teplucka voda a stravili sme tam az 4 hodiny..

majdiska, kolko stoja Lucky? 😕

majdiska
3. aug 2009

no bolul, vonkajší bazén, kde sme boli my stojí 7,5 ečok na osobu, malý bol zadarmo.. sú tam dva bazeniky s teplejšou a studenejšou vodou, boli sme v obidvoch. malý sa nebál 😀
no inak si predstavte malý mi dnes vo škôlke nespal 😝 .. nedali mu cumlík tak sa neuložil, zajtra budem musieť upozorniť doobeda, že nech mu ho dajú. lebo dnes bol neznesitelný, už spí od 18:30h. len zle robil a neposlúchal 😒 .. bolul kedy nastupujete do jasličiek? dnes malý mi len zakýval a povedal čau a už ho nebolo 😀

danka.k
3. aug 2009

majdiska a 7,5 ecok stoji na cely den ci len na tri hodiny??

ja ked dam maleho do bazena tak ho odtial nemozem ani vybrat 😀 😀 😀 😀

nina41
3. aug 2009

Ahojte

môžem sa k vam pridať?,byvam v DK,mam 5 deti 🙂

danka.k
3. aug 2009

nina jasne ze sa mozes pridat... fuuuu a mas moj obdiv.. ze 5 chalanov.. by sa este dievcatko potom zislo 😀

bolulka
3. aug 2009

majdiska, mala pojde do jasliciek az od buduceho tyzdna a mozno este v tuto stredu, lebo mam vybavovaciek ajajaj..

ahoj nina41, vitaj.. aj ja skladam obdiv.. kde byvas?

majdiska
4. aug 2009

danka na 3 hodiny 😉
nina fúúúúúúú 5 detí, no ja mám dakedy problém zvládnuť jedného.. 😉 a ešte chlapcov, no sa spolu aspon vyhrajú 😉

nina41
4. aug 2009

dakujem ,bolulka byvam na bysterci a ty kde byvaš??

bolulka
4. aug 2009

ja som tiez byvala na bysterci, potom na brezovci, no a teraz v or. porube..

nina41
4. aug 2009

v or.porube mi byva kamaratka,ja chodievam do veličnej k rodičom 🙂

danka.k
4. aug 2009

bolulka ty si tiez taky avar.. ja som byvala najprv na brezovci v dvoch bytoch, potom na knazej, neskor na mokradi a teraz zas na knazej 😀 😀

bolulka
4. aug 2009

ty si najsamlepsia 😀

veronika13
5. aug 2009

Nina, ty prosím ťa si kedy stihla porodiť 5 detí? vyzeráš veľmi mlado 🙂 Pekné mená majú, najmä ten najmladší 😀

bolulka, dotatočne všetko najlepšie k včerajším meninkám 🙂

danka.k
5. aug 2009

a ja som vedela ze nejaku dominiku poznam a som si nemohla spomenut.. dominika takze vsetko naj naj naj 😉

bolulka
5. aug 2009

dakujem 😉 aj za sms 🙂

anicka
6. aug 2009

dominika aj my sa pridáveme všetko naj 😉 😀

nina41
6. aug 2009

Veronika za 12 rokov 🙂 ,meno malemu som vyberala ja 😀 a chlapci vyberali keby bolo dievčatko 🙂

bolulka
6. aug 2009

nechali ste sa prekvapit?

ozaj, a kto sa vlastne dal.. ja som bola taka zvedava, ze az.. ale pri druhom by som sa asi chcela nechat prekvapit..

majdiska
7. aug 2009

no bolul, my sme pri malom nechceli vedieť pohlavie.. ale ked som bola nakonci v nemocke, tak mi ho omylom dr. Hruda prezradil.. ale tak nepriamo.. len povedal, že vajíčka sú naplnené tekutinou a mne hned doplo 😉 čo to bude... môj sa síce potom hneval, že ja viem, čo to je a jemu som to neprezradila.. aj tak všetci tvrdili,že to bude chlapec..
no a pri druhom si už dám zistiť.. chcem dievčatko, a budem robiť všetko pre to aby to vyšlo.. že sa to dá komusi dať určiť, či čo.. plus čínsky kalendár.. ale to je ešte otázka tak o 4 roky, zatiaľ mám ešte čas 🙂