Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
4. mar 2008

tretulka hej, ja ju neberiem ako bremeno, ale ako svetielko, ktore mi ohrieva dusu pri vsetkych zivotnych uskaliach. 😉

tretulka
4. mar 2008

a tak to ma byt bolulka 😉 , dieta je dar, je to to najlepsie co ma v zivote stretlo, milujem svojho syna a urobila by som prenho vsetko na svete 😵 😵 😵

trosku odbocim od temy, uz sme dost filozofovali 🙂

cez vikend bol Martinko ako certik, len vyvadzal, vonku prsalo, uz sme nevedeli ako ho zabavit, nic ho nebavilo, len mrncal a vesal sa na mna, nemohla som ist ani na wc, no proste den blbec...a ja taka nahnevana, zmorena sa ho pytam, Martinko a lubis ma Ty vobec? usmial sa a hovori ano, a ako ma lubis, zas ten jeho krasny usmev a s otvorenou narucou cupital ku mne so slovami moja mama 😵 moj maznelik sa len usmial a poznamenal, ze vsetok hnev a unava vyleteli cez tesnenie na oknach von, a uz su nad Chocom....

bolulka
4. mar 2008

tretulka, zlatuckeeee 😀

ked sa s malou hram a poziada ma o nieco - napr. otvorit mobil a ja to spravim, tak sa usmeje, pohladi ma a da mi taku velkuuuu jazyyyckovuu pusku na licko.. 😀

bola tu svagrova nedavno a dala jej mobil, nech si pusta pesnicky a ked mala prepla, tak sa svagrova zahrala, ze sa zlakla, no a mala ju tak upokojujuco po ruke pohladkala.. 😀 tie deti su uzasne empaticke.. 😅

nenka83
4. mar 2008

no bolulka... ty to aj tak vzdy zvrtnesm ze neberes ako bremeno ale ako svetielko... ved ja malu neberiem ako bremeno!!!!!!!!!!!!ak si to myslis tak si na omyle a poriadnom!!!!!! ach jaj
bolulka zvladla by som to aj teraz, moj manzel zarobi celkom dobre, no normalne, a ja mam matersku takze uver by som splatila, aj elektriku, a veci s tym suvisiace, stravu, hygienicke potreby,v pohode! akurat by som sa musela uskromnit,a to pre mna problem nie je.takze urcite, viem ze by som to zvladla!!! mne rodicia platia skolu, resp. platili, tento rok sa neplati... v tom som myslela tu financnu pomoc a v tom ze nasim nedavame na byvanie ani korunu. no dost casto kupujeme stravu, stravujeme sa totizto spolocne.takze tam ide asi najviac.
proste ja ti svoj nazor nevnucujem, ja len vravim ze je rozumnejsie najprv si zariadit byvanie a potom dieta, len ked ty to vzdy zvrtnes, na to ze milujes svoju dceru, je svetielko, vsak dobre kazdy svoje deti milujeme...
ani nevies mozno maju svokrovci tiez nervy ze si tam, ze u nich bavas, ze si nemozu fajcit s kludnym srdcom, ty nikdy nemozes vediet co si myslia.mozno ti povedia, joj nam tu nevadite a mozno pravda je opakom! tiez prisli o svoje sukromie.aj moji rodicia. co mozme bediet co si iny myslia?
tu nejde o krasne recicky, ze moja malicky, zmyslel zivota, to su deti pre vsetky matky, to pises ako keby nie, ze karieristky tak necitia. tym sa podla mna len zakryvas, vies ze maju pravdu--- v tom ze najprv byvanie potom dieta.

ja svoju dceru milujem!!!!!! najviac na svete!!! nedala by som ju za nic, ani nevymenila!

a nepdryvam, ja len tal-...

nenka83
4. mar 2008

a ked mam v plane brat si uver, tak mam v plane aj pracovat, aby sme sa mali lepsie... a ked budem mat druhe babo pracovat aj popri tom... popri materskej. to uz mam naplanovane. no az tak za 3 roky...
vsetko sa da, ako ty vravis...
len sama som sa zhruzila ked som videla kolko stoja byty, 3 izbovi, sice prerobeny, predal teraz znamy pod vasou bytovkou za 2 000 000. takze si myslim ze to bez uveru nezmaknes, jedine zeby si kradla alebo vyhrala v loterii, alebo ti ich niekto daroval, pracov tak mozno ked uz budes mat vnucata... 😉

bolulka
4. mar 2008

no neviem, ale mne z tvojho pisania jednoducho pride, ze mala ti je na pritaz.. to samozrejme neznamena ze ju nemilujes... pretoze, pises, ze by si si to teraz zariadila inak..

ja chcem len povedat, ze teraz zhaname vsetkymi desiatimi vlastne byvanie a keby nebolo malej, ani by sme o tom neuvazovali...takze u nas by to asi naopak neslo...kazdy je iny...

a co sa tyka byvania vo vlastnom a financii, nie kazdy chlap zarobi tak dobre ako tvoj, takze nie kazda rodina si moze dovolit zit na materskej vo svojom...a ja nie som z tych, co si dieta budu donekonecna odkladat, lebo nikdy nebude tak dobre aby si take zeny povedali, ze teraz je ten spravny cas...

ale ja sa s tebou nechcem hadat, pretoze vidim ze vidime vela veci inak... ja tvoj nazor respektujem, len si obhajujem svoj. 😉

nenka83
4. mar 2008

Si truba bolulka, nemyslela som si to o tebe... no je to tak!

bolulka
4. mar 2008

takze truba len preto, ze pozeram na svet inymi ocami ako ty?

nemusi byt vsetko pravda, co ty povies... 😠

nenka83
4. mar 2008

si truba za to ze tvrdis ze mi je mala na obtiaz!!! a poriadna truba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tvoj nazor respektujem povedala som svoj! ukaz mi v predoslych mojich pisaniach kde som naznacila ze mi je mala na obtiaz....nikdy!!! ved by som ju nemala, keby som vedela ze mi bude na obtiaz... jedine som si myslela ze budem sikovnejsia co sa tyka skoly. tak tam trosku malu zanedbavam, teraz ked mam statnice.uvidime aka ty budes sikovna na statniciach.ale myslim ze tam ani nebude treba, kedze je to skola lahka.bez urazky...
ty ked uz nevies co napisat tak zautocis, preto ta tu kazdy dodrbava...skoro v kazdej teme, a vobec serem na to, ja ti prajem aby si si byt nasla,som zvedava ci to s dvoma detmi na materskej popri skole, ktora sa vam mozno zacne platit, ako mi vravel kamarat, budes zvladat... tvoje slova... ze tak by si chcela. ja ti to prajem.
viac sa nebavim... pretoze si ma totalne nasrala.
maj sa

majdiska
4. mar 2008

ahojte, tak to tu dnes pekne vrie .. bože baby vadíte sa o takých nezmysloch .., možno že má význam o tom filozofovať. ale nie sa vadiť. pre každú mamičku je jej dieťatko pokladom, a nedala by ho zanič na svete. rovnako každá mladá rodinka túži po vlastnom bývaní a tiež si musí uvážiť, či zvládne v súčasnosti splácať 30 rokov úver, ktorý vychádza skoro na 8tis. mesačne plus náklady na bývanie a stravu. možno teraz im to vychádza, ale môže sa stať, niečo neplánované a všetko je v háji.. ale človek nesmie myslieť len na to najhoršie. my máme vlastný byt, som na materskej a máme i úvery. neviem, čo bude ked budem na rodičovskej, ale to teraz neriešim.. tiež nás úver a náklady na bývanie stoja 10 tis. Sk, sama by som to nezvládala platiť a to nepočítam stravu. ešte dobre že som si školu spravila skôr, takže titul už mám...
ozaj viete o tom že začína plávanie pre bábatká v Parku? 😀

veronika13
4. mar 2008

ale baby, snáď sa nejdete rozhádať, nechajte to tak, sú rôžne životné situácie, nemôže byť všetko ako cez kopirák a hádať sa kto to má lepšie alebo horšie zariadené je blbosť. Teraz ľutujem, že som tu tému vôbec spomínala, krava som.
Nenka nehnevaj sa na bolulku, veď vieme že obidve milujete svoje princezničky najviac na svete, a či už ste vo svojom alebo nie, nič to na tom nemení.

toto fórum treba brať trochu z rezervou, ja napr. poradím, keď niekto niečo chce, nájdem si tu kopec informácii o strave pre malého, o spaní,... o rôznych problémoch, rada si aj prečítam skúsenosti iných žien o bývaní, dosť ma ukľudnilo, že nie som sama čo žije u svokrovcoch a nie je to najsuper, keď mám aj iný názor, napr. na karieristky, tak si ho vyjadrím, ale nie vždy, veď predsa každý dáko žije, no nemá zmysel sa tu preto hádať 😉

vavka33
4. mar 2008

Bolulka,ja som si to cele precitala a nenka vobec nechcela napisat,ze jej je mala naobtiaz,asi si to zle pochopila.A nemala by si pisat take veci o druhych,nie je to pekne.

nenka83
4. mar 2008

Viete pokial by mi povedal ze som klamarka, alebo neviem co proste, ja na malu a svoj vztah k malej nedam dopustit. je tym co mam najradsej na svete...ale bolulka je podryvacka takze to mi je jasne.....

majdiska plava sa, kamoska isla dnes s malym, sla by som aj ja, ale mala ma trosku sopliky, tak pojdeme nabuduci tyzden.
a co sa tylka toho uveru, moze sa naozaj stat cokolvek, ale inac sa to riesit neda...

vavka ved to je smiesne, jedine co som chcela povedat, je ze si myslim ze ak mladi nemaju byvanie a skoncenu skolu, nech s babtkom pockaju chvilku, ak sa na to necitia... to neznamena ze tym ja lutujem ze mam malu. ja som myslela ze skolu zvladat budem, no zvladam tazko, vobec nespavam, po nociach sa ucim... manzel sa tiez uci a chodi do prace ... asi len v tom zmysle...ale aj keby som skolu neskoncila, tak nelutujem ze mam malu, je mi prvorada, takze neviem o akej pritazi tu dristala. fakt ma to strasne nasralo... a ked viem ako v inych temach sa baby nasrali, vzdy som sa priklonila na stranu bolulky, no teraz uz viem....

vavka33
4. mar 2008

Nenimne to nevysvetluj,ja som ta pochopila.a mrzi ma,ze niekto to nepochopil.
dufam,ze sa mi podari prist do Kubina na velku noc a ze sa stretneme,aspon na chvilku

majdiska
4. mar 2008

ozaj čo všetko si mám zobrať so sebou okrem malého na plávanie? 😉
nenka, my sme si nabrali úvery a splácame ich samy. zo začiatku ked som nerobila, tak to bolo ťažké, potom lepšie a teraz ked som na materskej neviem, ale zatiaľ to ujde. my sa uskromníme, ale malému doprajeme všetko, čo sa len dá.
my sme , vlastne manžel tiež ostal zaskočený, ked som otehotnela, nebolo to až tak plánované, ale stalo sa. neviem, kedy sme plánovali bábo, možno tohto roku, možno inokedy, kedy by to bolo ľahšie, ale máme malého Adamka a sme šťastní. tiež sme mali obavy ako to všetko utiahneme, no poviem Vám po pol roku, čo to bude .. či budem nútená nastúpiť do práce alebo čo.. lebo na druhej strane nechcem prísť o byt pre nesplácanie úverov. my ich máme "len" do roku 2017... ☹

bolulka
4. mar 2008

vavka, ja som to tak preto napisala, pretoze nenka tu niekde uz davnejsie napisala, ze by si uz znova v takomto case dietatko nespravila...

nenka, ja som ta nikde nepodryvala, iba som ti napisala, ako mi to vyznelo. no hold, po viacerych tvojich prispevkoch som to tak citila. a ostatok co som napisala, som napisala nie preto aby som teba podryvala, ale chcela som povedat, ako je niekedy dobre ked si dietatko zena spravi aj pred kupou bytu.

ty sa tu ides urazat, za to ze ti napisem ako ta pochopim a pritom, ty si ma tu niekolkokrat urazila a ja som to brala jednym uchom dnu a druhym von - (moja skola je lahka - vsak ty si si ju vyskusala, preco by si nemala vediet, vsak? ja tiez po nociach makam, ucim sa ako diva - na kazdy predmet pisem dlhe seminarky a ked to niekto povazuje za flakarnu, tak ma to pekelne uraza a nezhadzujem ta tu za to) (a ze by si sa tak v urcitych situaciach nezachovala ako sa chovavam ja - teda ze chranim svoje dieta pred fajcenim a pred tym, aby mi ho nakrmili cim sa im zachce podobne mna tiez uraza)

lucyna
4. mar 2008

Baby ved sa nehadajte ☹
Obidve ste intelignetne a studovane tak to nechajte tak, lebo budete pokracovat a poviete aj to co nechcete. Ale paci sa mi ze ste obidve uprimne a stojite si za svojim nazorom 😉

Cely buduci tyzden budem v DK, tak mozno aj ja zajdem do Parku s malym
majdiska ak zistis nejake info daj vediet

nenka83
4. mar 2008

neviem o tom ze by som ta urazila. co sa tyka fajcenia vzdy som ta podporila! a co sa tyka krmenia som ti povedala, ze ked im povies nech to nerobia tak hadam nebudu! to je vsetko. o o tom fajceni neklam. vzdy som ta podporila!!!! vzdy!!!vzdy som vravela ze nechapem tvojich svokrovcov ze kvoli malej sa nedokazu obmedzit. a nikdy som ta neurazila!nikdy predtym! ak beres rozdielne nazory za urazky tak neviem.
ja som tu este nikdy nikoho neurazila, okrem teba LEN TERAZ, ani som tu nikdy nemala ziadny konflikt s nikym.za to ty si ich mala dost a ked si ich nevedela riesit, zakrocil manzel....
a co sa tyka tej skoly, uz som pocula aj ine nazory, ale mas pravdu, ty to beres poctivo, mozno iny nie.tak prepac.

no mna si poriadne nasrala a ukrivdila si mi.uplne hlupost trepnes a nevies ani sama preco. za to ze som radila mladym najprv byvanie z toho si usudila, ze mi je mala na pritaz, prepac ale fakt nicomu nerozumies.moja mala je moje vsetko, pre nu by som dala zivot, doslova a na nu ja dopustit nedam!!! takze si sprtla to citlivej temy. ako aj u bubaczika. a si podryvak, hned ked sa ti nazor nevidi zautocis ...vid tema "Styria v jednej izbe"....

a ak si pamatas vzdy som sa ta zastavala, ked si mala nejaky problem a nieze ta urazala...
Toto je moj posledny prispevok venovany tebe...

bolulka
4. mar 2008

majdiska, kedy presne zacina to plavanie.. jooj, tak super, ze opat zacalo, bo som strasne chcela chodit s malou do polroka, ale prave vtedy bolo zrusene 😔

mozme sa k vam pridruzit? 😉

bolulka
4. mar 2008

nenka, k tomu urazeniu: urazit som ta vobec nechcela, mrzi ma to. prepac... tak ako si to s dcerkou pochopila, som to nemyslela. myslim, ze kazdej matke je jasne, ze svoje dieta kazda milujeme nadovsetko.

kauza bubaczik: ja som jej deti neurazila, to janulap (takze laskavo ma neosocuj)... ani som sa do nej nikde nenavazala, to ona sa vo svojej teme o mne vyjadrovala tak ako sa vyjadrovala - a len z jedineho dovodu, pretoze som v istej teme uviedla, ze ludia ktory fajcia a neberu ohlad na nefajciarov su taky ako som sa vyjadrila a za tym si stat budem...

lubecka
5. mar 2008

ahojte dievcata, prosim vas, mam jednu otazku na vas, zatial som nensal taku temu, ale chcem sa opytat, ci ste niektora brala antikoncepciu pocas dojcenia... ja nad nou uzavujem, ale bola by som rada, keby som poznala nejake skusenosti, ci sa napriklad neznizuje tvorba mlieka atd. dakujem 🙂

holubok
5. mar 2008

Majdiska,aj mna by zaujimalo to plavanie.skus napisat viac info 🙂

oroslanovci
5. mar 2008

Ahojte baby,

takze, ako zacat. Som z Dolneho Kubina, aj ked momentalne uz byvame v BA, stale som Kubincanka. Tretulku som dokonca stretavala na prechadzkach s malym, mame spolocnu znamu Janku.
Ako tak pozeram, resp. citam, riesia sa tu dost huste veci. Viem posudit, co obnasa byvanie s rodicmi, byvali sme najprv rok so svokrovcami v ZV, potom takmer rok a pol s mojimi rodicmi v Kubine. Obcas to nie je jednoduche, hoci sme sa nikdy nehadali a vychadzali sme spolu super. Iste je, ze vlastne zijes podla niecich pravidiel a zvykov a to nam mladym nie vzdy vyhovuje, vsak? 😉 Teraz byvame konecne sami a musim povedat, ze sa vela zmenilo, hlavne vo vztahu medzi mnou a manzelom (myslim v tom dobrom). Nie je jednoduche prist k vlastnemu byvaniu, hlavne pre rodiny, ktore naozaj nedisponuju kopou penazi. A to mlady malokedy. V Kubine je ta situacia naozaj hrozna, nic sa nestavia, zaujem o byty je obrovsky, takze ceny letia nahor priam kozmickou rychlostou. Na tak male mesto je to doslova neunosne. A to nechcem hovorit o pracovnych prilezitostiach a vyske zarobku. Skoda sa rozculovat.
Ked uz som pri tom, keby niektora z Vas vedela o dvojizbovom byte na Brezovci, ktory by bol na predaj, prosim, dajte mi vediet. Pripadne, ak by niekto chcel vymenit dvojizbovy za stvorizbovy.
Tak Vas zatial vsetky pozdravujem.

nenka83
5. mar 2008

lubecka ahoj.ja som brala cerazzete, to moues ked kojis.brala soms ice lne mesiac, necchelo sa mi to brat...

bolulka
5. mar 2008

lubecka, ja som zacala brat tiez cerazzete, ale iba sedem dni 😀, pretoze mi nerobila dobre. a citala som, ze nerobi nejak dobre babetkam. tak som ich vysadila.. tym ta nechcem odradit 😉

tretulka
5. mar 2008

lubecka, ja som ich tiez brala, ale nerobili mi dobre, stale som krvacala, tak som ich vysadila...https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... siprecitas viac nazorov 😉

bolulka
5. mar 2008

tretulka, aj ja som mala tento problem.. a viac som tam toho mala, len si uz nepametam.. vsak je to rok 😀 paaani, ten cas leti...

majdiska
5. mar 2008

lubecka, ja neberem nič. a nesexujem 😀 , akosi sa mi po prebdetých nociach nechce.stačilo mi 5 rokov pred otehotnením. potom som vyše roka nebrala nič a otehotnela som. za tých 5 rokov som si užila ráno stále nevoľnosti ako tehotná a pri niektorej som pribrala, potom sa mi podarilo schudnúť, ale žalúdok furt bolel.
ozik, čo sa tíka toho plávania, segra mi vravela že je obrovský záujem - dala som jej na starosť zistiť podrobnosti..
chcú to rozdeliť na dve skupiny. ale uvidí sa v utorok budúci týžden. organízuje to Domček, tam si môžete vyzdvyhnuť i prihlášky a zaplatiť 200 sk na polrok. začalo to tento utorok a bude to bývať každý utorok od 10 hod ráno. ak sa to rozdelí na dve skupiny tak druhá bude hned potom..
tak sa teším že sa tam stretneme, dúfam že malý nebude plakať. 🙂 prídu pozrieť i naši, starký a možno i segra. požiam si od nej dig. foťák a nafotím malého, alebo ho nafotí ona. bože len nech neplače 😉

bolulka
5. mar 2008

majdiska, vsak a mozeme sa rovno pridat? ci sa treba najprv prihlasit...? 😕

bolulka
5. mar 2008

pisala som narychlo.. teda, ze sa treba prihlasit a az potom mi daju termin..??? 😀