Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

nikuliq_
10. mar 2008

no tak o o kradnutí ani nevravím! ja som tam tak záhadne prišla o cca. 50 pampersiek! včera odo mňa pýtali tak som im dala 4 , vypočítala som si že do dnes kým prídem minie 2 ak by sa aj pokadil tak 3 a jednu som dala navyše. sestrička na mna pozerala s dementným výrazom tváre že prečo tak málo, tak som jej vysvetlila moje výpočty a upozornila ju, že očakávam že zajtra tam minimálne tá jedna plienka bude ked znovu prídem! a ak nie, dám na prešetrenie aj tých 50 čo mi zmizlo záhadne ešte min. rok a aj tie dve balenia umelého mlieka ktoré som priniesla a reálne z nich vypil tak tretinu jedného a potom pri odchode mi povedali, že už neostalo. kruvy hnusné zlodejské!!!

bolulka
10. mar 2008

ja sa cudujem, ze pri tolkych staznostiach si este nedavaju pozor...

nikuliq_
10. mar 2008

bolulka, tie sťažnosti sú len neofickálne vieš? lebo rodičia len čím skôr vezmú dieťa aby mali pokoj o tom sa nahlas rozpráva len v internetových diskusiách

veronika13
10. mar 2008

ahojte, aj mi sme boli v nemocke v decembri, ale zíram aké máte skúsenosti. Mne sa to až také hrozné nezdalo, možno aj preto, že bolo pred Vianocami 😕 Malý bol aj na jiske, nechceli ma tam nechať, ale som uprosila takú mladú doktorku, tak som bola na izbe matiek a skoro celú noc som bola pri malom na JIS. Na druhý deň nás už dali na izbu. Mne sa nezdalo, žeby tam nejak zanedbávali deti. Ale jedna sestrička tam bola fakt otrasná. Ale väčšinou boli dobré. No na doktorky nemôžem povedať krivého slova. No samého by som ho tam nenechala, veď by som nemohla doma spať.

nikuliq_
10. mar 2008

tak prečo by si mali dváať pzoor, ešte stále sa im to vyplatí , nadesiatujú sa z toho čo rodičia nosia svojim deťom, občas nejakú tú peknú hračku ( ktorú má dieťa prinesenú z domu a nieje podpísaná) podarujú zrejme svojmu vnúčaťu, vieš si predstaviť koľko ušetria?

veronika13
10. mar 2008

ale baby, zas tak snáď nerobia 😠

bolulka
10. mar 2008

veronika, ani ja som nemala nejake extra skusenosti, ale deticky ktore su tam same, su o inej kapitole.. jedna co tam lezala dlhsie ako my hovorila, ako bolo na vedlajsej izbe dietatko, ktore si za cely den nevsimli, ani len prebalit ho nemali zaujem.. tak si ona sla po to dieta a povarovala ho placuce a bola zjazdit sestricky... 😠

bolulka
10. mar 2008

koncim, mala vstala... 😵

nikuliq_
10. mar 2008

veronika, zial bohu robia!!! ci veris ci nie. ty si take skusenosti nemala len vdaka tomu ze si sa odtial nepohla

nikuliq_
10. mar 2008

no už som tam volala, malému vraj dali do žili ATB a po mojom neodbitnom trvaní na hospitalizácii s ním doktorke neostávali nič iné ako súhlasiť.takže okolo obeda tam pôjdem

bolulka
10. mar 2008

nikuliq, tak sa nam tam drzkajte.. malinka znova zaspala.. teraz ked je chorucka casto spinka..

dnes jej robim dobrotku.. idem sa podelit:

Nastruhane jablcka na strednom stupni som premiesala s krupicou a dala na minimalne tri hodky schladit do chladnicky... a potom z toho narobim gulky o priemere 3 cm a dam varit do sladkej vody... posypem skoricou (pripadne vanilkou).. dam vediet ako nam chutilo. 😉 ale zda sa, ze to bude bašta 😀

tretulka
10. mar 2008

nikuliq - velmi drzim palceky, aby ste boli cim skor doma a bez chorob...neviem si predstavit, ze by som mala maleho v nemocnici, asi by som sa zblaznila...

oroslanovka - dakujeme za pochvalu 😵 , mna to malovanie normalne bavilo, tak uz rozmyslam, co este vytvorim 😉

oroslanovci
10. mar 2008

ahojte,
bolulka - tak vidis, ziadny zapal aj ked ani chripka nie je bohvieco. Takze sa len liecte. Toho Kuliska ked ti vypije pocas dna ten jeden sacok, to jej urcite staci, hlavne pokial ju nemoria celodenne teploty a nie su extra vysoke. Ale ono je dobre, mat ho vzdy v zasobe, hlavne ked sa blizi leto a crevne problemy su dost caste. Fakt je to rychla zachrana.
K tej kubinskej nemocnici iba tolko, nemam ziadnu zlu skusenost, sestricky neboli nejake neprijemne okrem jednej. Praveze som im vobec nezavidela, lezali sme tam od 1.1. tyzden, bolo nas po dve na jednej izbe, co uz nemali kam davat, jedna sestricka na cele oddelenie, no, myslim si, ze poriadny frmol. Urcite by som nedovolila, aby tam maly ostal sam, pretoze za takejto situacie nema ani len sancu venovat sa detom, ktore su tam same. Ale urcite kazda z nas moze mat tu skusenost uplne inu. Moja zla urcite nebola.

tretulka - to ti verim, ze ta to chytilo, to tak byva, ked sa cloveku nieco podari, co tak urobit si zivnost a chodit si tymto privyrabat k rodicaku? Keby si obehla len baby z fora, pripadne nejake kamosky, celkom by si zarobila, ved kto by nechcel mat nieco take pekne na stene v detskej? 😀 😉 (zartujem, ale mne sa to velmi paci, skoda ze sme sa odstahovali, hned by si mala prvu zakaznicku)

Takze skore uzdravenie vsetkym chorym drobcekom, hlavne tym v nemocnici a tym zdravym - VYDRZAT.

veronika13
10. mar 2008

hm, o tom Kulisku počujem prvýkrát a na akej báze to je? je to niečo prírodné?
veru Tretulka môžeš si privyrobiť, a kľudne aj bez živnosti 😀

oroslanovci
11. mar 2008

Ahojte,

veronika - ten Kulisek, to su iba mineraly, je to taky sacok, zalejes to prevarenou horucou vodou 250 ml a dava sa to pri hnackach, vrackani a teplotach na rehydrataciu organizmu. Proste len na doplnenie mineralov, ktore takto stracas, aby nedoslo k dehydratacii. Existuje obycajny alebo forte, rozdiel je ten, ze v tom forte je este aj zazvorovy extrakt, ktory potlaca vrackanie a ukludnuje zaludok. Je to naozaj dobra vec, nemusis sa bat, ze je to nejaka brutalna chemia.

bolulka
11. mar 2008

co sa tyka toho kuliska, pomaha hlavne mne po psychickej stranke.. nemam strach ze by sa pri tych teplotach odvodnila...

mali sme krutu noc.. do tretej bola uplne bez teplotky a o tretej zacala stupat, tak som cakala, ci vystupi na to, aby bola vhodna cipka. no a o stvrtej mala uz 39 😔 neutichajuco plakala. poviem vam, keby som nekojila, neviem co by som robila v takychto dnoch.. to je jedine co ju ukludni a pri com zaspinka... a tiez ked ma hnacku, mozem ju kojit.. je to uzasna vec. chvalabohu, ze som este vydrzala, bo neviem ako by sme sa len trapili... ma strasne sopliky.. odsavam kazdu minutu... kazde dve hodiny je polovica nadobky plna.

no a ako sme s manzelom sopliky odsavali, tak sme chytili anginu ako fras. behom polhodiny nam navreli hrdla.. este ze mame neoangin.. teda tu iste pomoze len odsavacka na vysavac... len keby sme v noci hucali, tak nas susedia a svokrovci iste obesia 😅

oroslanovci
11. mar 2008

No bolulka,
tak vas to riadne drapslo, take vysoke teploty su na figu. Ja malickeho nekojim a neboj, da sa to zvladnut. Ked sa zobudi a placka, dam mu cajik, pohladkam ho a vacsinou zaspinka. Ked nie, tak len lezka a cuska, potom aj tak zaspi. Mliecko som mu pri teplotach nedavala, lebo som to skusila dvakrat, zakazdym sa neskor povrackal, takze aj ked si ho pytal, tak som ho nejako, obcas velmi tazko, presvedcila na cajik. Samozrejme, s materskym mlieckom je to ine, to tak brusko nezatazuje. Davas malinkej pri takej teplotke aj diazepam? Odsavat v noci vysavacom nie je velmi dobry napad, to uznavam, ale cez den by to urcite nemal byt problem. Svokrovci musia pochopit, ze jej chcete len dobre, ze to urcite neublizuje.

bolulka
11. mar 2008

oro, co je diazepam? ja davam nurofenove capiky... ale vsimla som si ze ked ich zavediem, velmi place, co sa mi pri paralenovych nestavalo... 😒

oroslanovci
11. mar 2008

bolulka,
diazepam sa dava pri vysokych teplotach, aby dietatko nedostalo febrilne krce, ale pytala som sa to preto, ze nasa doktorka to vobec neodporuca, ale ked sme boli v DK v nemocnici, tak viem, ze mu to davali a Skerlikova mi to tiez stale vravela, ze ked bude mat teplotu nad 38,8 samozrejme po odpocitani toho pol stupna, tak mu to mam davat. Ale ked sme prisli potom do BA a nasa dokina citala prepustaciu spravu a spravy z pohotovosti, tak mi vravela, ze nech mu to doma radsej nedavam, ze pokial nemame v rodine epilepsiu, pripadne niekto netrpi na tieto febrilne krce, tak v ziadnom pripade to neodporuca. Celkom jej verim, ze vie co hovori, robila totiz 10 rokov detsku neurologiu a vlastne preto mi to hovorila, ze to moze poskodzovat nervove bunky, samozrejme, ze nie pri jednorazovom pouziti, ale ked sa to detickam castejsie dava, hlavne takym, co su casto chore. Takze vlastne len preto som sa ta na to pytala. No ja som malemu davala aj paralenove aj nurofenove cipky a vzdy plakal, ze ho to boli. Navyse som zistila, ze jemu tieto lieky od teploty v cipkovej forme vobec nezaberaju, takze mu davam Nurofen sirup. Tiez som prisla na to, ze Paralen mu nezabera ani ako sirup. Ale to mi vravelli viaceri, ze musis sama najst, to co zabera tvojmu drobcekovi, lebo vraj neexistuje dietatko, ktoremu by zaberalo vsetko a jedina moznost ako to zistit, su pokusy. Asi som to trosku blbo napisala, ale proste musis skusit, aby si zistila, co je spravne pre konkretne dietatko.

bolulka
11. mar 2008

dievcata, ani vam deticky pocas choroby nechceli jest?

moja vobec... ale ked nema teploty, tak co to poje, ale je to badatel... 😔 no co sa tyka kojenia, kojime stale... zas budeme mat cochvila nadbytok mlieka 😒

oroslanovci
11. mar 2008

bolulka,
to asi vsetky deticky, ved vtedy ani dospelemu nechuti. Nas maly zjedol za cely den jogurt a pol detskej vyzivy, to bolo vsetko a to nehovorim o tom, ako som ho musela na to prehovarat, hoci inokedy sa ide za jogurtom aj zabit. Takze tym sa velmi netrap, dolezite je pit, pit a pit, minimalne liter cajiku za den. Neboj, ked ustupia teploty, chut do jedla sa vrati a Klaudinka vsetko dobehne. Marosko sa praveze po chorobe nevedel dojest, normalne som neverila, ze toho dokaze tolko pojest, dokonca som mu niekedy uz ani dat nechcela, co som sa bala, ze sa preje.
Takze hore hlavu, neboj, bude lepsie.

bolulka
11. mar 2008

jaj, ja sa bojim, ze velmi schudne.. pretoze ona ani vela kil nema... iba 7.560 mala ako rocna.. co ani nestrojnasobila vahu. 😔

oroslanovci
11. mar 2008

bolulka neboj,
Marosko ma 20 mesiacov, meria 91 cm (to je vyska tak 2,5 rocneho dietata) a vazi 12 kg, a to sme uz mali skoro trinast, ale pri chorobe schudol 1,5 kila. Teraz to ale pomaly dobieha. Vies, ked je chora, nie je tak velmi dolezite, aby vela jedla, len nech pije, ked bude hladna, tak sa naje. Len ziadny strach. Dufam, ze si nebudes mysliet, ze sami to lahko povie, ale ver, s tymto sme si uzili svoje. Maly poriadne nejedol dva tyzdne a tu je, ako som pisala, potom skoro zjedol aj mna, stacilo aby si niekto pri nom zivol a uz krical

oroslanovci
11. mar 2008

malo tam by ze krical "papam, papam" a keby som mu rychlo nieco nestrcila do pusy, tak bol schopny sa az rozplakat.

bolulka
11. mar 2008

dakujem oro, velmi ma to povzbudilo...to ja som vcera skoro zjedla vsetko co sa nehybalo a chybalo malo aj k tomu, co sa hybalo 😀 to kojenie navyse da zabrat...

oroslanovci
11. mar 2008

bud rada, ze mas mliecko, aj ked viem, ze niekedy je kojenie narocne. A najedz sa teraz, potom ti zje vsetko mala 😀 . Tak sa drzte, a bud pokojna, mala vsetky tvoje obavy citi a to by teraz nemala. Opakujem, bude lepsie.

tretulka
11. mar 2008

bolulka, tak Vas teda riadne zdrapla ta mrcha choroba ☹ , prajeme skore uzdravenie...v takychto chvilach naozaj je super, ze kojis, nam ked mal maly crevnu chripku tak tiez velmi schudol a zoslabol, som neverila, ze to dozenie, ale dohnal 😉 , a to bol taky slabucky, ze ho ani nozky nechceli niest...tak sa neboj, Klaudi sa isto pozbiera a potom tak ako pise oroslanovka zje vsetko co nezje ju 😉

bolulka
11. mar 2008

kolko mali vase deticky najdhlsie teploty? bo mne dr. povedala, ze mam cakat, ze budu do stvrtku a v lekarni povedali, ze tak dlho nemoze mat. 😒 (6 dni)

no my sme uz s manzelom tiez dostali chripku... ja som bola na trenazeri a tam ma uplne odstavilo. 😔

oroslanovci
11. mar 2008

my sme mali najdlhsie teploty 7 dni, ale den noc, stale do 39, po sirupe klesli o 6 hodin vyleteli znova hore

bolulka
11. mar 2008

oro, lepsi je sirup? ja davam cipky, bo ani zaludok nezatazuju a zda sa ze nam lepsie zaberaju... 😒