Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

maaja
18. apr 2008

aaaa, veronika13, nasla som ta 😀
sorry baby dolnokubincanky za vpad 😉

veronika13
19. apr 2008

maaja, v poho, som neverila, že prídeš, tak som išla búvať ☹

bolulka
19. apr 2008

veronika, nestrachuj, vsak s tym psychom mas pravdu.. vsak to mame krute 😉 , no nie?

joj, vsak ja vyjdem von kusok od baraku a mam tam spriaznenych dusi az az.. ako vravim, len sa to tu hemzi maminkami... no nie su to teda spriaznene duse alias veronika 😀, ale tak clovek si dobre pokeca.. 🙂

tretulka
19. apr 2008

nikuliq, maly je zlatunky 😵 , pozrela som si vsetky fotky...pridala si sa k "satkonosickam" ? ja som si tiez kupila satku, ked mal Martinko asi 8 mesiacov, ale velmi sme ju nevyuzili - moja chyba 😔 , no dufam,z e pri druhom babatku ju vyuzijem na 100%

nikuliq_
19. apr 2008

tretulka dík 🙂 no k šatke- prišla som k nej ako slepé kura k zrnu 😀 úplnou náhodou, ale fakt neuľutujem.využijeme ešte dlho-ktovie kedy malý začne chodiť a či vôbec a kočík nás už riadne obmedzuje. tak využívam pravidelne na nákupy , nemocnicu, ked treba ísť busom a tak. je dosť ťažký, ale ked si ho dobre do nej uložím a pevne priviažem tak sa to v pohodičke dá.
veronika, že psycho... 😀 čím sa vyznačuje taká psychomamička? 😀

bolulka
19. apr 2008

nikuliq, malinky este nechodi sam? ani tak za rucicku? 😕

myslim, ze tym psychomamicka myslela ze mame stavy, kedy sme zrele na psychiatriu (vychadzajuc z okolnosti) 😀 ale samozrejme, najviac nam pomaha, ked sa jedna druhej zverime, takze hospitalizacia zatial nie je nutna 😀 😀 😀

veronika13
19. apr 2008

bolulka to vystihla úplne dokonale 😀
nikuliq, aj mňa zaujíma, prečo píšeš, že či ti vôbec začne chodiť, má až také problémy? viem, že máte najaké ťažkosti....

nenka83
19. apr 2008

nilkuiq raz urcite zacne!!!!!! verim tomu! je to neskutocne krasny chlapcek!!!

idem sa ucit, uz som zrela na psychiatriu ale z ucenia... ☹ a sprosta k tomu ako bedna gitu! ☹

veronika13
19. apr 2008

nenka, aaaale, isto nie si až tak sprostá 😀

nenka83
19. apr 2008

Joj veronika som, kokso ved ja nieze mam problem sa naucit ale aj pochopit. 😠 akurat pijem kamikadze, iny humus 😖 hadam ma osvieti...

veronika13
19. apr 2008

ak študuješ niečo čo ti nie je prirodzené, tak potom možno preto

bolulka
19. apr 2008

nenka, ja som sa minule drvila a presla som na novu kapitolu, no som ju z hnevom zatvorila, bo som ani slovu nerozumela.. a to bol este pojem, o ktorom som sa uz hodne poucila - inflacia.. no v tejto knihe chceli veci.. ja som myslela, ze vystrelim... z toho som uz veru aj ja zrela na psychiatriu... skusku mam za tyzden ale tri dni odmietam otvorit tu sprostu knihu, lebo ma asi slak trafi... 😠

tretulka
20. apr 2008

nikuliq - spominala si uz davnejsie, ze maly ma nejake zdravotne problemy, no nevedela som, ze nechodi...drzim palce, nech sa mu zdravotny stav upravi, je to krasny chlapcek 😵 , nestracaj nadej

nenka, drzim palce, isto to zvladnes, ved uz sa blizis do finale, tak to musis nejako dokopat 😉

veronika, bolulka - myslim, ze vacsina mamiciek co su na materskej, ak nie kazda 😉 , ma niekedy pocit, ze je zrela na psychiatriu 😀 ja, tiez

inak, nekojime uz 5. den, celkom v pohode, maly pije nutrilon 3, ale mu ho trosku prisladzam a davam trosku jogurtovej kase do neho, lebo inak ho nechce...vecer vypil 120ml a rano 80ml, tak som happy 🙂

bolulka
20. apr 2008

tretulka, tak to blahozelam.. sa mi paci, ze si sa rozhodla a sla do toho napevno.. maly v noci neplace za cickou?

moja mala kazdy den vypije o dvadsat mililitrov viacej.. vcera uz 70 ml. 🙂 ale ja len chcem aby to mlieko dopila ked som ho uz kupila, nic asi zatial viacej...

majdiska
20. apr 2008

ahojte 😀 , tak dnes zabehávame novú bugynu. máme oslavu tak je tu celá rodina. sestra sa rozplývala nad tým že sa s netu dozvedela o mojej návšteve 😀 😀 . malý sedí sám, neobkladám ho ničím. on sedí a hrá sa s hračkami a vykladá si pre seba... v pondelok ideme do DK a v utorok plávať , tak sa stretneme 😉

tretulka
20. apr 2008

joj, baby, maly mi vecer vypil 150ml nutrilonu, taka som happy 😵 ...uvidime aka bude noc...

nikuliq_
20. apr 2008

no kočky, neviem čo som vám vtedy napísala o malého zdravotnom stave, ale fakt je taký, že je to veľmi zlé. ☹ ☹ ☹ má silne hypotonický syndrom, čo je ochabnuté svalstvo, ľavú stranu tela zas stuhnutú , a navyše silnú epilepsiu ktorá všetko ešte zhoršuje!
tretulka, tak super že Maťkovi mliečko chutí, neboj, on si zvykne 😉
nenka, dakujem za pozitívnu podporu 🙂
bolulka, a vy pijete aké mliečko?

bolulka
20. apr 2008

nikuliq, to je strasne smutne.. dufam, ze sa Nikinkovi da nejako pomoct, lebo je to skutocne zlatucky chlapcek...

my sme dopili od Hami mliecko Hajaja.. dnes uz ho nechcela... 🙂

majdiska
21. apr 2008

nikuliq držíme palčeky, je to strašne smutné ☹

nikuliq_
21. apr 2008

no ak by vás zaujímalo niečo o nás na mame a ja mám blog 😉 http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Bloger/41/nikul... tu si zvyknem vypísať svoje depresie

tretulka
21. apr 2008

nikuliq, citam si Tvoj blog...niekedy dobre nevidim, lebo sa mi deru slzy do oci...Nikinko ma uzasnu maminu...prajem Vam obom vela sil...

bolulka
21. apr 2008

nikuliq, krasne pises... mohla by si vydat knizku v takom duchu ako je "slepacia polievka pre dusu" ci ako sa to vola...

pribeh "o zazrakoch, ktore sa deju" bol nadherny... skutocne... aj ked si od nas iste mladsia, rozumom si nas davno predbehla.. maly nikinko z teba spravil uzasnu mamicku, od ktorej by sme sa mnohe mohli ucit. 😉

verim, ze sa stane este viac zazrakov a vy si budete uzivat zdravia a aspon raz si pohremzis nad tym, akeho loptosika mas 😉

ja mnohokrat, ked mame s malinkou stokrat mensie problemy, si povdzychnem a poviem, ze keby som nemala svojho draheho manzela, ktory mi je najvacsou oporou, asi by som to velmi tazko zvladala.. obdivujem, ze to vsetko zvladas, aj ked si na drobceka celkom sama... 😔

tretulka
21. apr 2008

veru kazda mamina sa obcas "rozculi" ze ake ma neposedne ci neposlusne dieta. no nedaj Boze by sa mu nieco stalo, tak by sme aj modre z neba zniesli, len nech je nas drobcek v poriadku....ja ked pocujem o nejakom pripade, ked je chore dietatko akebo pod. tak si vzdy poviem, ze nech je nezbednik, len nech je zdravy ...

nenka83
22. apr 2008

Ahojte. Nikuliq neboj, raz sa vsetko na dobre obrati! neboj! Neviem, sice sa nejako nevyznam co malinkemu je, ale cosi so svalstvom ochabnutym, vsak? Pocuj moj manzel mal pred 5 rokmi velmi tazku havariu na motorke. Bol 2 mesiace na Are s polamanou nohou, rukov a vsetko ine. Potom bol pol roka doma, nevedel chodit. Isiel do Kovacovej, tam ho do 2 mesiacov dali do kopy. Vravel mi ze tam boli aj male deticky.... s akymi problemami neviem.... No tam su take procedury a cvicenia, no neviem ci by to bolo to prave pre Nikinka.... Ak by si chela popytam sa, moj ujo, ocov brat bol riaditelom v Kovacovej, uz je ale po havarii tak je na predcanom dochodku, tiez mali cela rodima havariu a vsetkych troch tam davali do kopy. no mozno keby malemu robili nejake cvicenia... neviem mozno trepem..

baby poradte mi nejaku mna polievku.... druhe uz mam navarene, len polievku nie! neviem aku.. okrem paradajkovej a brokolicovej co bolulka pisala, tu sme mali pred vcerom, mala sa sla za nou zabit. Takze super napad...

bolulka
22. apr 2008

nenka, aj ked uz neskoro, napisem receptik na moju vymyslenu polievocku... (ale uz piste aj ostatneeeee, ja tiez potrebujem inspiraciu)

zemiakovo-vajickova:

poprazim si na oleji cibulku na drobno nakrajanu, ked je do ruzova, tak prisipem troska muky a tu tiez poprazim tak do troska hneda a zalejem vodou... do vody pridam nakrajane zemiacky na kocky, sol a vegetu... ked su makke, tak prilejem rozslahane vajicko (tak ze to lejem do stredu a zaroven aj miesam - tak sa pekne rozleje).. no a polievocka je hotova.. a mnam.. som sa tiez cosi ujedla... 😉

bolulka
22. apr 2008

ozaj, a zemiaciky v tanieri popucim a vtedy je polievocka taka fajne kremova.. 😉

oroslanovci
22. apr 2008

ahojte,
tak my sme sa boli vcera ockovat, maly plakal ako slon, ale rychlo zabudol, lebo mu to dokina zalepila macikovym leukoplastom, tak bol cely stastny. Reakcia po ockovani ziadna, ziadne teploty ani mrzutost, takze je to ok.

majdiska
22. apr 2008

nikuliq, pri čítaní tvojho blogu sa mi tisli slzy do očí.. dakedy si myslím že je samozrejmé ked mám malého Adamka a je taký aký je, a neuvedomujem si aké by to bolo keby bolo všetko inak. si naozaj silná maminka, a krásne píšeš.

my ideme očkovať vo štvrtok, ideme do poradne tak konečne zistím koľko malý pribral - po dvoch mesiacoch 😉
ozaj boli ste dnes plávať? dnes som sa stretla s anickou, aj včera 🙂 . bolo super, aspon som sa mala s kým porozprávať 😀

tretulka
22. apr 2008

ahoj oroska, akurat som sa v inej teme pytala, ze ako znasaju deti toto ockovanie, lebo som pocula, ze velmi boli a ze deticky velmi placu...my ideme ockovat 6.5., tak dufam, ze to prezijeme 😔

prihodim aj ja jednu polievku, kralovska cesnakova 😉 , na masle oprazim popuceny cesnak /podla chuti/, zalejem vodou, pridam nakrajane zemiaky, ked su zemiaky makke odstavim z ohna, pridam vegetu, rascu, petrzlenovu vnat a ponornym mixerom vymixujem, robim k nej na kocky nakrajany opekany chlieb, je vyborna, naozaj ostane taka kremova, maly sa vie poriadne napucit 🙂

majdiska
22. apr 2008

a voda bola studená, a topili sme detičky 😨