Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

tretulka
8. nov 2006

neviem ako to funguje, ja som s nim bola dohodnuta, ale vraj si dr. strazia svoje pacientky 🙂...ale ved sa spytaj dr. Hrudu, myslim, ze by to nemal byt problem

ria2
14. nov 2006

Ahojte mamičky z D.K. Som maminou 6 ročného chlapca a 3 týždňového dievčatka.
Veronika, keď sa spýtaš Dr. Hrudu, či by ti nešiel k pôrodu, určite pôjde. Dá sa to dohodnúť. Ja som tiež rodila na službe svojho gynekológa.

tretulka
24. nov 2006

Ahoj Ria, gratulujem k dcerke. Aj my by sme chceli do paru dievcatko, ale az ked trosku podrastieme 🙂 , zatial nas Matko zamestnava naplno 🙂

ria2
27. nov 2006

Ahoj Tretulka. Čítam, že ani ty nie si z Kubína. Ja som sa sem tiež vydala. Som z Krupiny, ale som tu celkom spokojná. A ty?

tretulka
9. dec 2006

ahoj ria2, v podstate som aj ja celkom spokojna, len mi niekedy chybaju kamarati a rodina...vies, len tak zobrat maleho, kocik a skocit na pokec k spriaznenej dusi 🙂 . Kde v DK byvate?

ria2
11. dec 2006

ahoj Tretulka. V tomto máš pravdu. Aj mne chýba to, že by som niekedy rada dala
deti poobede aspoň na 1 hod. k rodičom a trochu si sama odpočinula. Bývame smerom na Beňovu Lehotu v rodinnom dome. Ale chodí tu bus, takže nie je problém,
môžeš prísť. 😉

vavka33
11. dec 2006

Ahoj Ria,ja som z d.k.a ma potesilo,ze tu citam nieco od baby z kubina.Tam v tej oblasti kde byvas mam kolegynku z prace a aj par znamych,jeeej az mi prislo smutno.

tretulka
11. dec 2006

my byvame na Brezovci 🙂 ...ale ktovie, mozno sa raz zatulam smerom k Vam...len aby si nebola prekvapena 😀

oli
11. dec 2006

Ahojte, tak sa mi zda, ze takych pristahovanych je nas tu viac. Ja som tiez jedna z tych. A pre zmenu byvame na Bysterci. Tak k nam mozes Tretulka tiez prist niekedy kocikovat. A ked sa aj nam zadari, mozme kocikovat spolu 😉

tretulka
12. dec 2006

ved sa mozme niekedy dohodnut a dat si rande 😉 ...drzim palceky, aby bolo snazilkovanie co najskor uspesne 🙂 , potom budeme brazdit ulice DK s kocikmi spolu

veronika13
12. dec 2006

ahojte babenky Kubínčanky, chcela by som sa vás opýtať, či nahodou neviete o nejakých bytoch, či sa dá zohnať do prenájmu pripádne kúpiť niekde na Brezovci alebo Bysterci

vavka33
12. dec 2006

Veronika,bytov v Kubine mas kolko len chces.Staci ti pozriet kubinsky infokanal,alebo ist na most,su tam inzeraty,alebo si kup Oravu,tam ich je dost.

ria2
13. dec 2006

Tretulka, chcem sa ťa spýtať, či už bol malý očkovaný v 3 mesiacoch a či Ti
tiež doktorka ponúkala tú drahú vakcínu. Ja sa neviem rozhodnúť. Zdá sa mi to dosť veľa. A niekedy sa očkovalo len tou základnou vakcínou, ktorú prepláca poisťovňa a všetko bolo OK. Poraď 😒

tretulka
13. dec 2006

Ahoj ria2, ockovali nas minuly tyzden vo stvrtok. Dali sme Matka zaockovat tou drahou vakcinou, maly pri ockovani neplakal, nemal teplotu, len zvysenku /37,1/ ale to vraj ma byt, je to znak, ze telo si vytvara protilatky. Tiez sme dlho rozmyslali, ale nelutujem, ze sme sa rozhodli takto. Dnes som od jednej sestricky pocula, vraj od januara ma byt aj tato "draha" vakcina preplacana, takze za dalsie by sme uz neplatili 🙂 Kamaratka dala ockovat tou klasickou vakcinou, mala sice teploty nemala, ale vraj jej 4 hodiny v kuse plakala, boleli ju nozicky. Kazde dieta reaguje inac, nikto Ti nepovie, ako to bude u Tvojho dietatka. Takze je to len na Tebe ako sa rozhodnes.

tretulka
22. dec 2006

Ahojte baby...aj ked vidim, ze toto forum nejako mrzne ☹ , snad si niekto moje riadky precita 🙂 ...takze Vam vsetkym prajem pozehnane a radostiplne Vianoce a pokojom, zdravim, stastim a pohodou naplneny novy rok 2007 🙂

ria2
31. jan 2007

Ahoj Tretulka, gratulujem malému k 5-temu mesiacu. Dík za radu o očkovaní. Saška sa ide očkovať zajtra, tak uvidíme aká bude reakcia. Už dávaš maléme papať aj niečo iné okrem mliečka?

babulka111
10. feb 2007

Ahojte baby z DK....ja teda neviem,ake skusenosti mate vy s Dr.Hrudom,ale ja som sa už poučila...Že odbornik?A načo?katastrofa.A ten akože 3D ultrazvuk...?Čitala som kadečo o ultrazvuku a odbornici sa vyjadruju tak opatrne,ze vraj moze aj škodiť.že može poškodiť bábatko,aj jeho mozog...Napíšte mi niečo o tom ak viete.Zatial pá.

nika1710
21. feb 2007

Takže,aj mňa teší,že nie som sama z Dolného Kubína.Ja som zákrok IVF absolvovala v Icsare v Ba a našťastie bol úspešný prvý pokus.Je z neho 2,5 r. dcérka.A kto iný my tento pokus poradil? Doktor Hruda to bol.S manželom sme nemali deti 7 rokov.Po rôznych vyšetreniach nás tam odporučil a podarilo sa. Tak teda,držím palce všetkým snažilkám.Ale teraz mám iný problém.Rozhodli sme sa pre ďalšie bábo a chcem poradiť.Aký je doplatok teraz na Ivf a aký je na lieky.Viem,že nieje lacné získať bábo takýmto spôsobom.zatiaľ díky baby 😅

oli
22. feb 2007

Ahoj Nika, skus nakuknut do temy, kde kocky absolvovali tento zakrok, myslim, ze tie Ti najlepsie poradia. Inak ja mam tiez zatial pocit, ze Dr. Hruda mi pomohol co najskor otehotniet,takze z babulinho prispevku som bola asi 2 dni v soku, ale ved uvidim sama, ako to pojde dalej.
Drzim palce, aby sa podarilo aj druhe babo 😉 .

tretulka
22. feb 2007

ria2 - oneskorene, ale predsa, dakujeme za gratulaciu 🙂 , dlhsie som sem nenakukla, lebo sa mi zdalo, ze sa chcem z DK vykecavat len ja 😀
Matka este stale kojim, zatial som mu nic ine nedala, aj dr. vravela, ze az po ukoncenom 6.mesiaci. Takze coskoro budeme prikrmovat, som zvedava, ako bude Matkovi chutit 🙂 , podla toho ako sa pozera na nas, ked jeme, tak asi sa nevie prikrmov dockat 😀

babulka111 - ja som tiez precitala o UZV kadeco, ale myslim, ze keby to bolo az tak skodlive, tak by a to v takej velkej miere nerobilo...

oli - gratulujem k mimiskovi a prajem krasne a bezproblemove tehotenstvo 🙂

tretulka
22. feb 2007

ria2 - ako dopadlo ockovanie? my sme uz boli na druhom, vsetko ok. Neviem ako Ty, ale ja som maleho poctivo balila na siroko a preto ked mi teraz na kontrole dr. povedal, ze uz nemusim prist na kontrolu ani ho balit, som bola cela happy a maly este viac 😀 ...stal sa z neho odbornik na cestovanie v postielke, niekedy sa az cudujem, v akych figurach ho v nej najdem, zacina to byt riadny betar 😎

ria2
22. feb 2007

Očkovanie nedopadlo nijako, pretože P. Mudr. Záňová nemá vakcínu. Tvrdí to už 3 týždne. A ku ktorej Mudr. chodíš, keď mala vakcínu. Záňová tvrdí, že vakcína nie je na celom Slovensku. Ja Sašku tiež stále balím na široko. Na kontrole sme už boli 2x a na ďalšiu ideme koncom marca. Tak uvidíme. Ja malú nekojím a preto už začínam s príkrmami. Ide to ale pomaličky. Mala už jabĺčkovú šťavu, varenú mrkvičku a zemiačik. A večer dávame ryžovú kašu do fľaše, ale napriek tomu sa mi
niekedy zobudí v noci aj 2x ☹ . Tvoj Maťko sa v noci budí na papanie? Niektoré detičky už prespia celú noc bez papania, no u nás to nehrozí
😠 .

nika1710
22. feb 2007

oli díky.Inak dnes som volala do Ba odhľadom schválenia žiadosti a potešili ma máme ju schválenú,no aj zarmútili,vraj až na júl.Trochu ma to desí,že budem musieť čakať až tak dlho.Pri prvom zákroku to bolo asi do mesiaca vybavené.Tak my baby držte palce,aby nás vzali aj skôr.Inak k tomu dr.Hrudovi.Poznám ho už dlho a mám pocit,že je viac v práci ako doma.Možno doma ho už len poznajú z fotky 🙂 .

nika1710
22. feb 2007

ešte niečo,keď som chcela absolvovať prvý pokus IVF mala som problém zohnať lieky v Dolnom Kubíne. Chceli na ne 3 týždňovú čakaciu lehotu a doplatok 9000 sk. Z čoho v Ba boli trochu zhrozený.Chcem sa len spýtať,či je ešte stále problém s dodávkou týchto liekov na Oravu. / V Ba my ich predali na mieste za cenu 4000sk pekný rozdiel,že?/

tretulka
23. feb 2007

😕 dr. nema vakcinu? No u nas nebol ziadny problem, chodime k dr. Ondrejkovej a som s nou velmi spokojna. Som zvedava ako bude matko reagovat na prikrmy, ci mu zachutia 😉 . Zatial je cisto kojeny, takze v noci sa budime a ked je to len 2x tak som happy 😀 . Nas fesak totiz miluje "teply dudel" 🙂 takze niekedy si len tak cucne, ani sa poriadne nenaje.

oli
23. feb 2007

Ahojte, Tretulka dakujem za gratulaciu, vcera sme boli na prvom UZV a videla som vlastne prvy krat nase male babo a od doktora som odisla strane vytesena 😎 . O tom ze prilis caste UZV nie su zdrave o tom sa hovori, ale ved ked je tehotenstvo v pohode aj tak roba len tri nie? Tak ja neviem ako vy, ale ja budem strasne rada, ked znova a par tyzdnov uvidim, ze nase male je zdrave. Tak Vam maminy prajem, aby tie Vase drobce posluchali, aby ich tie doktorky uspesne zaockovali a aby aj tie Vase boli iba iba zdrave. Pekny den 😒

tretulka
24. feb 2007

oli to Ti verim, ze si bola cela happy 🙂 , kto by nebol. Si pamatam aka som bola ja hotova, ked som dostala prve foto nasho drobca, som nevedela trafit do dveri, len som cumela na tie carovne papieriky...cas leti a moj Martinko uz pise tento prispevok so mnou a trieska po stole rucickami 😀

tretulka
24. feb 2007

k tym uzv len tolko, ze keby tak skodili, nerobia ich uz bezne...mne teda robil dr. uzv dost casto, tzv. sledovanie gravidity, kvoli predchadzajucim problemom. A bola som ovela spokojnejsia, ked som vedela, ze je vsetko v poriadku.

veronika13
6. mar 2007

ahojte Kubínčanky, chcela by som od vás radu. O pár týždňov rodím a nepoznám žiadnu detskú doktorku. Vy už máte skúsenosti, tak každá rada poteší. A ešte otázočka, tá doktorka príde do pôrodnice za nami, či my pôjdeme po prepustení za ňou? Ďakujem za odpovede.

tretulka
9. mar 2007

ahoj Veronika, my chodime k dr. Ondrejkovej, vacsina dievcat co poznam zas k dr. Skerlikovej...skus sa ist spytat dopredu, ktora Ta zoberie. Ked sme isli z porodnice, dr. som len zavolala a na druhy den prisla k nam, odovzdala som jej papiere z porodnice, dostali sme karticku, s ktorou chodime do poradne, nejake rady atd....do 24hod musi osetrujuci lekar prist pozriet dietatko...drzim palce, nech porod dobre dopadne 🙂