Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
23. aug 2007

anicka,no mená máme vybraté Adamko alebo Miška. ale čo to bude neviem. doktorka sa len tajuplne usmiala, ked som sa pýtala na pohlavie, či to videla. ale dalej som nechcela vedieť. no a čo sa týka kopania drobčeka, tak dnes je nepokojné. kopať ani tak nekope, len sa naťahuje. a to je asi troška bolestivejšie. brucho mám napnuté raz z jednej strany, raz z druhej. potom občas zacítim mechúr, rebrá 😀 ...a beh na WC. a už máš nakúpené vecičky pre malé? ja som bola na októbrovkách, všetky už zbalené a ja nič. chodíš ešte do práce? 🙂

ritaklea
23. aug 2007

dievcata, kde je v kubine optika, okrem tej pri obchodnej akademii???

nenka83
23. aug 2007

ritaklea optika je na nemocnici alebo tam kde bol doliecovak-tam je dobra optika!

anicka
23. aug 2007

Majdiska ahoj, my mame pre chlapca vybrate Michal a pre dievctko este zatial uvazujeme: Veronika, Dominika, Zuzka, Martinka ... 😉
Ja som si zatial kupila len zakladnu vybavicku do porodnice. A moja sestricka sa tak tesi na drobceka, ze nam tiez kupila zopar veciciek. Zatial sa nejeko nenahanam, este mame cas. 😀 Niekdy na jesen by som chcela zbehnut do Polska a pokukat co maju pre novorodeniatka tam 😵
Zatial chodim do prace a kym bude drobcek v poriadku, tak by som chcela pracovat. Mam dobru robotu a super kolegov. A Ty este pracujes?

ritaklea
23. aug 2007

nenka, myslim to kde predavaju okuliare...

nenka83
23. aug 2007

no vsak tam predavaju okuliare.aspon tam kde je doliecovak.manzel si tam pred mesiacom kupil slnecne a do nich si daval robit dioptricke.a ja som si pred piatimi rokmi kupovala na nemocnici. a potom este kde predavaju okuliare? no tu v dk, akorem ťinťongov ani neviem.

majdiska
23. aug 2007

anicka a kde ides kupovať kočík? my sme kúpili z druhej ruky na Slovensku a ešte je v záruke, taký univerzálny. ja som už nakúpila plienky - látkové, kolega mi ich kúpil v Čechách, a v prepočte ma vyšli 27,-- sk za kus. ked som kukala v DK tak mali za 33,-- sk a v domčeku za 27,-- sk ale vypradané, možno poľské. min. týžden som kúpila jednorázové spolu s utierkami značky Tesco - tie fialové. segra mi vravela, že sú veľmi kvalitné a že jej kolegynky sú s nimi max. spokojné. výbavičku do pôrodnice ešte nemám,ani kozmetiku pre malé. mám len kočík, autosedačku, lehátko, hrazdičku, monitor dychu. včera som objednala matrac do postielky (postielku mám po manželovi)a ochranu na ňu. vecičky máme požičané, s tým keď bude treba tak ešte dokúpim. do práce stále chodím 🙂 , hoci doktorka ma už chcela vypísať - malé je veľké a nízko. 😒

janulap
23. aug 2007

holubok,kde si 😕 ?Dnes mi Peto povedal,ze sa stretol s tvojim manzelom,a ze mu povedal,ze si piseme.Oni sa poznaju len z videnia,tak Peto nevie meno toho chlapa.Len ze ma 6mes.babo.A zo vsetkych babeniek si m itu vysla ty 😀 Spytaj sa manzela,ci to bol on.Som zvedava 😀 😀 papaa
Ritaklea,tvoj manzel mi je povedomy,nerobi v kocke na Bysterci 😕 ?Ak nie,tak ma dvojnika 😀

ritaklea
23. aug 2007

janulap, veruze pracuje tam... 😀

inak, huraaa ze opet naskocil konik.. 🙂 ten server ma uz hneva...

janulap
23. aug 2007

A robi hore,kde predavaju praky,chladnicky...? 😀

ritaklea
24. aug 2007

hej, veruze tam... 😀

anicka
24. aug 2007

Ahoj majdiska,
priznám sa, že ešte zatiaľ nemám presnú predstavu o tom aký kočík by som chcela. 😉 Asi to urobím tak, že sa zbehnem pozrieť do Poľska a keď si nevyberiem tam, tak pozriem niečo v DK prípadne skočím do Žiliny. Tie plienky si kúpila za super cenu ja ich asi budem kupovať v DK. Vôbec nemám predstavu koľko mi ich treba. 😕 Chcela by som drobčekovi na začiatku dávať len látkové a potom postupne prejsť na jendnorázové. Na tie jednorázové Tesco fialové som aj ja od viacerých mamičiek počula, že sú veľmi dobré. Ja si chcem na začiatku kúpiť viac druhov a vyskúšať, ktoré budú najlepšie. 😵 Je to predsa len "kozmetika" a každé bábätko je iné.
Čo s týka tých látkových a jendnorázových skúsim sa ešte poradiť s detskou doktorkou, čo mi poradí ona. Už máte vybratú detskú lekárku a zdravotnú poisťovňu? Ja som rozmýšľala na Dr. Ondrejkovou. Kozmetiku som ešte nekupovala, zdá sa mi to ešte skoro. Termín máme 12.1. tak ju budem kupovať niekedy v decembri, aby bola čo „najčerstvejšia“. 😀
Postieľku máme sľúbenú od švagrovcov a matrac a chránič do nej už mám kúpený.
Aj mňa už chcela doktorka vypísať na PN. Drobček je v poriadku, len aj napriek tomu, že som v 21 TT ešte stále vraciam, tak ma chcela nechať doma, aby som si oddýchla. Ja som ju ukecla, že mi je v robote zatiaľ lepšie ako doma. V robote musím rozmýšľať nad tým, čo treba, a keď som sama doma tak sa len pozorujem a ľutujem aké som ja chúďatko. A sama sebe si vyrábam depku.
😢 a to mi určite netreba 😀

tretulka
24. aug 2007

majdiska - ak Ti mozem poradit, tak kozmetiku ani velmi nekupuj, na zaciatok Ti staci krem na ritku /"rybaci"/, obycajne detske mydielko, my pouzivame BUPI, prip. este olivovy olej, v porodnici nam odporucili kupat v repiku, tak sme to aj prve tyzdne robili...kazde dietatko je ine a dopredu nevies, ako bude malinke reagovat, to sa stalo aj nam 😉

ritaklea
24. aug 2007

anicka, tych plienok treba hooodne - ja som mala tusim 80 a to mi tiez kazdy den stiskalo ritkou, ci mi nedojdu aj ked som prala 2x denne a zehlila non stop 😀

ale potom som postupne obcas dala jednorazove, no nakoniec uplne presla na jednorazove a supeeer. bez starosti - hlavne kolko casu zabralo to vesanie a zehlenie - teraz ho venujem drobcekovi. 🙂 a modremu konikovi 😅

anicka
24. aug 2007

riteklea:
tých 80 to je ozaj dosť 😕 ja som počítla tak okolo 40 😉, takže ďakujem za radu. S tými jednorázovými je to super, v podstate žiadne starosti a všetok čias venovaný dieťatku, tak sa mi to páči. 😀
Existuje nejaký špeciálny prášok na detské veci a plienky? Ja momentálne používam tekutý Ariel + aviváž Silan a som veľmi spokojná. 😵

ritaklea
24. aug 2007

hej anicka - s tymi 40-timi by si pohasla... 😀 😀 😀

neviem, ale mojej ariel nerobil dobre ale na plienky odporucam persil gold - take biele boli ked som ho pouzivala. zial som od neho uz upustila a radsej jej kupujem oblecenie ako drahy prasok 😀

ritaklea
24. aug 2007

anicka, ak to mas v januari, pocitaj este viac, lebo ti nestihnu za jeden den vyschnut plienocky, takze raz tolko by som si kupila... 😀

tretulka
24. aug 2007

ritaklea - optika je aj tam ako je sklenarstvo pri gymnaziu, je tam aj ocna rdr. aj optika

anicka - k dr. Ondrejkovej chodime aj my 🙂 , ja som mala latkovych plienok asi 40, balila som na siroko, pamperska plus dve plienky a pratia a zehlenia som mala plne zuby, povodne som chcela pouzivat tiez latkove plienky, aspon nejaky cas, no kedze nas Martinko bol prve tyzdne dost uplakane a nespave babatko, belmi rychlo som od tejto myslienky upustila 😒 , fialove tesco plienky su naozaj velmi dobre, pouzivame ich doteraz, niekedy aj pampersky a fixies, vyskusali sme aj huggies, nastastie zo ziadnych sa maly nevyhadzal
na pratie som pouzivala lovelu, teraz som skusila uz aj normalny prasok ako pouzivam pre nas, zatial v pohode

anicka
24. aug 2007

Ďakujem za cenné rady. 🙂 Viem, že detská pokožka je oveľa citlivejšia ako tá naša dospeláka, tak som potrebovala zistiť, či si vyžaduje a nejaký špeciálny prášok.

Ak sa môžem opýtať akú máte zdravotnú poisťovňu? Podľa čoho ste si vyberali? 😉

ritaklea
24. aug 2007

ja vseobecnu - ta je taka stala...

janulap
24. aug 2007

Ahoj ritaklea,tak minule ma tvoj mily obsluhoval.Kupovala som dvd,lebo napalujem ako diva.Ja by som ho nebola spoznala,iba ked som pozerala tvoj album,tak Peto sa ma pyta,ci to nie je on.A ja,ze no urcite 😀a napokon bol.
Anicka-ja mam Doveru-som spokojna.Ja som mala 40plienok,ale hned som davala jednorazova,a navrch dve latkove plienky,ked som balila nasiroko.neviem,ako by som to zvladala-prave narodene mimi(ktore prave nebolo nejlepsie),2rocnu doma,a este okolo plienok.Ked su akcie,tak sa daju super nakupit.A nemusis hned prebalit,ako z latkovych.
Baby idem verit,lebo Modri konik nam nenavari....
papaaaa 😀

ritaklea
24. aug 2007

veru, mne ale svokricka navari 😀

nenka83
24. aug 2007

cauky.ako sa mate??? ritakle, tebe fajn.ja som dnes akasi hladna a neviem co by som navarila.daco dobre,a taku chut mam na pizzu.no na tu mozem zabudnut.

anicka, ja som pouzivala zo zaciatku normalny prasok ako aj my, mala mi bola vyhadzana, neviem ci z toho, tak som skusila lovelu detsku!no ta nevyprala skoro nic, plienocky zakakane vobec!!! a ked sme papali mrkvickovy odvar tak to tiez nezislo.teraz sme prvy krat kupili titan detsky, zatial je fajny.
a kozmetiku zo zaciatku ziadnu,zevraj ked ma babatko bezproblemovu plet tak netreba nic.moja mala suche nozicky a okolo prdky tak olivovy olej. a na ritku davame Klorane.stoji sice 180 sk, ale vydrzi nam 3 mesiace.problem som nikdy nemala.no zevraj aj rybacia mast je paradna.no neskusali sme, bo sme dostali ten klorane a bol fajny tak sme pri nom ostali.

luminkasp
24. aug 2007

ahojte,
ja nie som z kubina, ale z namestova, to je dost blizko, aj ked teraz zijem v spanielsku, tak snad sa k vam mozem pridat 😉

majdiska
24. aug 2007

no anicka ja mám kúpených 80 plienok pri rozmeroch 80 x 80 cm. zdajú sa mi síce trošku veľké, ale hádam ujdú. detskú lekárku ešte nemám, lebo neviem koho si mám vybrať. poisťovnu si dám asi to čo mám ja Dôveru. ja by som tiež doma nevydržala. bola som na začiatku tehotenstva chorá, ale bola som nervózna sama so seba a s nariekania nad sebou, že nič nemôžem zobrať na teploty a ako je len mne zle 😀 . no a dnes máme v práci guláš a ide sa i na chatu. takže to bude moja posledná rozlúčková akcia. hádam dopadnem dobre, keď budem celý čas na džúsoch 😉

anicka
24. aug 2007

majdiska tak si to uži 😀 ja sa tiež chystám dnes večer na oslavu, 3 kolegyne mali teraz v auguste narodky, tak ideme trošku požúrovať 🙂 tiež budem len na džúsikoch a minerálke 😉

janulap
24. aug 2007

ritaklea,tak mas super svokricku.Mne sice nenavari,ale vzdy,ked pridem ,,Akoze"okolo obeda pozriet,tak nam hned nalozi na tanier.Tak aspon niekedy usetrim a miniem na MMB 😀 Ozaj,aj ty si registrovana na MMB? 😕

nenka83
24. aug 2007

janulap doplnila som albumik!!! 😀

ritaklea
24. aug 2007

janulap, kdeze ja sa tam nevyznam... a kolko minas na stravu mesacne??? 😕

majdiska
24. aug 2007

anicka, no u nás to vyzerá na celonočný žúr 😀 . budem tam i nocovať. takže som sa nabalila. zhrabla som i magnézium, ak by mi bolo horšie od srdca, aby sa ukľudnilo. nevieš mi povedať, či tie pracie prášky sú i tekuté? ja nemôžem používať práškový, lebo sa mi v práčke neustále upcháva zásobník, a nemám trpezlivosť ho stále vyklepkávať 🙂 .