Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anicka
9. okt 2007

Ahojte, včera sme boli na kontrole, všetko je OK. Aj ten glukźový test dopadol dobre. 🙂

Podľa čo ste si vyberali detskú doktorku?

Bolulka: ako škola? Ideš teraz v sobotu? Nemáte náhodou imatrikuláciu, sa mi zdá že som také čosi počula v nedeľu v kostole. 😕 😉

bolulka
9. okt 2007

hej mame imatrikulaciu.. to hlasia v kostole? 😕 😕 😕

anicka
9. okt 2007

Bolo to v oznamoch po omši. Tak asi, aby sme o Vás vedeli 😉

bolulka
9. okt 2007

holky, kym je pekne podme zorganizovat stretko... 😉

ale kde ked sme taka riadna banda co?

anicka
9. okt 2007

Bolulka ja som za stretko všetkými desiatimi. Povedz kde a kedy a určite prídem. 😀

Nemáte niektorá infošky ako sa má majdiska?

bolulka
9. okt 2007

majdiskaaaaa, zabudla moja hlava derava...

takze mam miesto stretka... na oddeleni sestonedeliaaa 😀

nenka83
9. okt 2007

no ked poviete kde dobehnem.vlastne dobehneme....

bolulka
9. okt 2007

odpajam...

bolulka
9. okt 2007

už viem kde je dobrý pľac... na brezovci pred kostolom... teraz tam narobili ešte aj lavičky (dnes som si všimla)... 😉

riveronka
9. okt 2007

Ak sa mozeme pripojit a budeme v dany den a danu hodinu moct, tak Vas rady stretneme aj my.

riveronka
9. okt 2007

Nenka, drzime Ti palce, si silna zena a uplne Ta chapem... Viem, ze to mas velmi tazke, lebo ked som koncila ja, tak som nemala dietatko, bola som slobodna, mama mi varila aj prala... Takze teraz by som to vlastne asi nezvladla...

nenka83
10. okt 2007

riveronka tak uz si si dala foto, ked kurnik sopa ta nevidno.daj daco do albumu ci ta nepoznam.mozno aj ano.a co si studovala? ja som sa dovolala vcera konzultantke tak az po 20 pojdem.
zajtra idem do skoly, nemam mliecko odstriekane, tak som zvedava ako nasi zas budu bojovat s nutrillonom 😠 vcera som skusala cely den odstrekovat a nic, mam az krvne podliatiny na bradavkach... joj kedysi som mala stajnu na mlieko.... ☹

bolulka
10. okt 2007

nenka aj ja teraz mlieko len v kuskoch - to ked papaju deticky asi sa nam to potom zda... 🙂

co je konzultantka 😕 och joj, asi ide chuan menzes - lebo som bola na muzika zla ☹ a on na to - "sakra, uz pousti krv, lebo si hrozna".. 😀 😀 😀 😀

anicka
10. okt 2007

boluka: konzultant je profesor (učiteľ), ktorý by Ti mal pomáhať a viesť Ťa a pri diplomovej práci. Neboj to je až v piatom ročníku. Zaitaľ sa nad tým nemusíš trápiť. 🙂 😉

anicka
10. okt 2007

boblulka: ozaj ako často chodíš do školy? Každú sobotu? 😕
nenaka: a Ty? 😕

Keď som ja chodila, tak to vychádzalo zhruba každú druhú sobotu, ale niekedy aj každú. ☹

bolulka
10. okt 2007

teraz ja každý piatok a sobotu a niekdy aj vo štvrtok alebo pondelok... ☹ ☹ ja som denny student - kombinovanou metodou. dekan nechcel aby sme platili, tak nam to takto zakamufloval. 😀 😀 😀 zlaty nie?

anicka, bol by ochotny vas nejaky marketingovy pracovnik poskytnut nejake informacie, aby som mohla urobit pracu?

anicka
10. okt 2007

bolulka záleží na tom, čo by si potrebovala. My máme šéfstvo v Rakúsku, takže marketing nám robia oni. ☹

nikuliq_
10. okt 2007

ahojte, aj ja som za stretko. a majdiška je už čerstvá mamička. juj! 🙂

bolulka
10. okt 2007

neviete čo a ako z majdiškou?

nikuliq_
10. okt 2007

ja neviem nič :( číslo na ňu asi niktorá nemáte ...

nenka83
10. okt 2007

caute baby. anicka ja chodim kazde 2 tyznde na 3 ni 3 krat za semester.a + konzultacie, skusky... a tak.
bolulka ty mas nemocnicu najblizsie tak id kuknut ci tam je majdiska... 😉

bolulka
10. okt 2007

to by jej bolo asi neprijemne, ci? som nad tym uvazovala, ale asi by to bolo blbe, alebo?

nikuliq_
10. okt 2007

bolulka, ja si myslím, žeby sa len potešila. aj ked ked tak nad tým rozmýšľam ak je ona aj malé v poriadku tak by mali ísť zrovnma zajtra už domkov

janulap
10. okt 2007

Caute baby,no ak majdiska rodila v sobotu doobeda...tak u zby mali by t doma,ak su ok. 😀 😀 😀 Som zvedava ci maju malu baletku,alebo maleho futbalistu 🙂 Dnes prave jednu babu od nas tiez odviezli na porod 😅 Mozno sa s nou aj majdiska stretne,ak je este tam 😀

majdiska
11. okt 2007

čaute kočky, tak už som doma z nemocnice. narodil sa mi malý synček. volá sa Adamko a mal 53 cm a 3750 g. taký malý valibuk. 😀 ocinko sa nemôže naň vynadívať. pridala som už i jeho fotky, len k ďaľším mi nezobralo popis

nenka83
11. okt 2007

majdiskaaaa gratulujeeeeem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! som prva, ktora tu gratuluje, bebebebe baby..... 😝 😎
mas nadherneho synceka, aky bol porod? aky je malicky??? hovor!
boze aka som rada ze som tu prva!!!!

anicka
11. okt 2007

majdiska aj aj sa pripajáma gratujééééééééééééééééééééé!!!! 😀
Aj ja som zvedavá 😕 😕 😕 😕 😕 😕

anicka
11. okt 2007

akurát som pozerala fotky, Adamko je nádherný. 😉

bolulka
11. okt 2007

majdiskaaa, gragulujéééééém.. aký pôrod, podrobnosti si prosím.... U Hrudu?

Máš nááádherného synčeka... a ako sa cítiš?

majdiska
11. okt 2007

ďakujem kočky 🙂 . no malý sa narodil v sobotu o 13:50 h. mal 53 cm a 3750 g. je strašne zlatý. pôrod bol v pohode. prišla som ráno na 7 h do pôrodnice. predo mnou rodila ešte jedna cisárskym dvojičky dievčatá. ja som prišla na rad o 9 h. doktor mi zaviedol vyvolávačku, s tým že začne účinkovať o pol hodinu. namiesto toho som mala kontrakcie už o 5 min. no nevedela som čo to je. myslela som si že mi dali antibiotiká, lebo mi nespravili stery. až potom keď som ich dostala cez infúziu som zistila, že to bola vyvolávačka. po hodine bolestí a dýchania, ktoré mi až tak nešlo prišiel dr. Hruda a pozrel sa na koľko som otvorená. po dva a pol hodine som bola otvorená na 4 cm - ale to boli dosť veľké bolesti, ale dali sa prežuť a predýchať 🙂 . potom zobral také veľké nožnice a pustil mi plodovú vodu. a to začala ešte väčšia bolesť. myslela som si že sa mi uľaví, ale kontrakcie zosilneli. potom konečne prišiel anesteziológ. dali mi umŕtvovačku do chrbtice a zaviedli epidurál. aj to chceli aby to bolo keď nebude kontrakcia, ale ja som ich cítila stále. ledva to napichli. a potom sa mi uľavilo. len ma pichalo v ľavom boku a tvrdlo mi bruško. a žiadna bolesť. po hodine to prestalo účinkovať a ja som sa prebrala z driemania. dali mi ďalšiu dávku. potom po pol hodine som cítila, že sa mi chce ako na veľkú. povedala som to sestričke. tá sa pozrela a už videla hlavičku. zavolala doktora a pôrod sa začal. žiadnu bolesť som necítila, len som tlačila, keď mi tvrdlo bruško a tlačilo na konečník. ešte naposledy som zacítila kopanec v brušku a zaškúlila 😉 dole. a uvidela som ako ten malý anielik zo mňa vyšiel. bol to neopísateľný pocit. potom ocikal doktora. bol taký čistučký, vôbec nebol fialový. dr. ho zdvihol a ukázal mi ho. ja na to že je taký maličký. dr. bol vyvalený, že je predsa veľký. potom si ho zobrali sestričky. ja som ešte porodila placentu, aj tú mi dr. ukázal. je to taký veľký kus mäsa. vôbec som necítila, že ma nastrihol. maličké mi dali vedľa mńa v takom vozíčku z pleksiskla. vypliešťal na mňa tie svoje modré očká a ja som sledovala jeho.potom ho zobrali sestričky z novorodeneckého a ja som ho dostala až na druhý deň o 12 h. potom ma dr. zošíval a dostala som prvú včeličku, ale to som vôbec necítila. na druhý deń som si ho prikladala a on sa chytil a ťahal. a teraz poctivo kojíme a po nociach nespíme 😀