Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

riveronka
7. máj 2008

Lubecka, su tam deticky rozneho veku. Niektore este nechodia a niektore maju aj 2 roky.

riveronka
7. máj 2008

Nenka, neboj, ja som to nebola... 😀

My mame s ekzemom staly problem. Sme na diete bezmliecnej a bezvajecnej a jeme iba jahnacie mesko a konecne sa nam trochu polepsilo.

My ideme strihat v pondelok 😖

lubecka
7. máj 2008

Dakujem Riveronka, takze je to asi skor pre starsie, moja ma 4 mesiace, takze s takymi malinkymi tam asi nie su, vsak?

riveronka
7. máj 2008

Lubecka, praveze su tam aj take malinke babetka. Ale treba sa prist pozriet, ako sa Ti bude pacit. To je radost aj pre maminu, trochu pokecat a dostat sa von.

tretulka
7. máj 2008

ano boli sme dat pichnut prevenar, Martinko asi od 15. mesiacov zacal tak panikarit u dr., dovredy to bolo v pohode a to sme chodili aj na usne, alergologiu, aj na koznom sme raz boli a vzdy to bolo v pohode...ale co narobis, deticky sa lekarov boja, ved z toho hadam raz vyrastie 🙂 ...tak Rebeka ma riadnu dietku, hlavne, ze jej to pomaha
oro, Maroskovi prajeme aby sa mu v kolektive pacilo, nech ho choroby obchadzaju a maminke vela uspechov v novej praci 🙂

oroslanovci
7. máj 2008

baby,

dakujeme, dufame ze to naozaj bude take bezbolestne ako dnes, ale skor ci neskor by to urcite prislo a takmer vsetky deti si tym prejdu, takze tak.

bolulka - ja som tiez najprv uvazovala o tom, ze najdeme nejaku maminu, co bude ochotna opatrovat maleho, ale neviem ako v DK, ale tu v BA to vyjde na takych 15 tis., a hoci skolka nie je prave najlacnejsia (stoji 8000 Sk aj so stravou) je to stale menej. No a tym, ze je sukromna, tak mi ostane rodicak, co je vlastne polka skolneho. Navyse, a neviem, mozno sa mylim, myslim si, ze taka mamina sa v prvom rade bude venovat vlastnemu babatku a nie tomu druhemu, a v skolke predsalen vsetky aktivity robia spolu vsetci. Navyse je otvorena od 7.00 do 17.30, co je uplne super vzhladom na to, ze moja robota velmi nepozna od-do, ziadnych 8 hod. odrobit a ist.

tretulka - aj nas maly zacal od 15. mesiacov plakal u dr., vraj je to tym ockovanim, co im vtedy robia a oni su uz v takom veku, kedy si vsetko zacinaju uvedomovat, dovtedy to nejako tak nevnimaju. Aspon tak mi to vysvetlovala nasa dr. a myslim, ze nieco na tom bude, lebo vraj u vacsiny deti ten strach zacne v tych 15.mesiacoch.

riveronka
7. máj 2008

Ehe, suhlasim... aj s tou skolkou, aj s tou doktorkou... 😉

veronika13
7. máj 2008

vraj to očkovanie v 15. mesiaci je najboletivejšie z tých povinných 😢 a deti obyčajne neradi ležia, keď nemusia, tak asi jedno z druhým

majdiska
8. máj 2008

ahojte, bolulka blahoželám k vodičáku.. ako vám dopadla plavoška? u nás to bolo fajn, len malý vrčal a všetky detičky okolo neho plakali 😀 . len neviem čo s ním mám robiť, už druhú noc nespal, vždy okolo polnoci sa rozplače a plače s prestávkami až do rána ☹ . teraz sme v DK ale ideme kvôli tomu radšej domov, lebo budíme celú bytovku.. no uvidíme.. ale cez den je smejko, len teraz je nanič, lebo dve prebdeté noci robia svoje 😒 .. inak nenka maličká je fakt zlatá 🙂 . idem hľadať na konikovi ten čínsky kalendár 😉 . aj ja chcem dievčatko ..
malý prevenar znášal celkom dobre, nemal teploty - len ked z neho vytiahli injekciu tak sa rozplakal - asi málo bolo 😉 ..

bolulka
8. máj 2008

majdiska, podla cinskeho kalednara by som mala chlapceka 😀

majdiska
8. máj 2008

nevieš, kde ho nájdem? Adamko podľa neho vyšiel, a teraz podľa neho by som sa mala snažiť okolo 30tky a budem mať dievčatko, tam to vychádza na celý rok 😀

oroslanovci
8. máj 2008

caute,

pripajam nejake linky na vypocitanie pohlavia dietata

http://www.slunecnice.cz/sw/pohlavi-ditete/
http://mimino.kvalitne.cz/
http://www.patentnimedicina.cz/
http://www.lunarium.co.uk/jonas.php

ten cinsky kalendar u nas nefunguje, Marosko by mal byt dievcatko
tu je nan link
http://www.emimino.cz/pages/story/887<br /><br ...

majdiska
8. máj 2008

oro dakujem, budem počítať ked už budem doma 😉 . len keby to bolo tak po 30-tke by to bolo super 😀

majdiska
8. máj 2008

takže 30-32 ideálny vek 🙂

bolulka
8. máj 2008

co zajtra variiit... som zufala 😔

ja poznam ine sposoby vypoctov pohlavia - jeden je: ze ho mame osudom urceny a je to napisane na ruke, druhy v krvy (zistite takym malym trikom) a treti je bilingsova metoda.. ja sa drzim toho 😀

veronika13
8. máj 2008

Riško mal byt dievča podla cinského 😀 mne je jedno čo bude druhé

majdiska
8. máj 2008

no ved mne by to bolo tiež jedno, ale ked vidím v obchode toľko rozkošných vecičiek na dievčatko, tak mi nedá... a aké je to zlatučké s copíkmi, v ružovom 😉 .. také ako majú bolulka alebo nenka ... 🙂

majdiska
8. máj 2008

čo je červenec po česky? 🙂

veronika13
8. máj 2008

Júl 😉

veronika13
8. máj 2008

jaaaaaj,tak tak mna vecičky tiež berú 😀

nenka83
8. máj 2008

majdiska a vies ze ja by som teraz zas prala take cvirka ako je tvoj!!! 😵 😵 😵 taky vysmiaty bol, taky chutny, keby si tam nebola skocim mu do kocika a tak ho vychlamtam! 😝 uz sa ma niektore deti boja, som zvyknuta aj moja mala tak hlasnejsie a ryclho a daktore deti kolabuju 😀

bolulka
8. máj 2008

a viete, ze mne sa zas tak krasne modrucko vyobliekany chlapcekovia pacia.. no kazdemu chyba to co doma nema 😀 (ta ruzova je mi uz obkukana a ked vidim niekoho v peknej modrej sadicke, tak mi oci iskria)

majdiska
9. máj 2008

to máte pravdu 😝 . tak podla tých linkov čo napísla oro, tak to vychádza na júl 2011 😉 a bude holčička ... dnes malý tak dobre spal, až to nejdem zakríknuť, asi doma je len doma 🙂 . bolulka, ale tvoja maličká je zlatá v tom ružovom.. a to nevravím o nenkinej malej..
môj malý je taký ukecaný, akukrát sa hrá a rozprava si dedede 😀 a vyšiel podľa čínskeho kalendára 😉

tretulka
9. máj 2008

my by sme tiez chceli dievcatko, ale ktovie ci sa zadari 🙂 , hlavne nech je zdrave babatko, to je pre kazdeho rodica najdolezitejsie...mate pravdu, ze kazdy chce mat to co nema, ja sa tiez kocham ruzovymi vecickami...minule som videla malu Klaudiu, no taka bola chutna ako cukrik cela v ruzovom...zdravim bolulku 😉

bolulka
9. máj 2008

tretulka, a ja som ta preco nevidela 😕

tretulka
9. máj 2008

isto si ma videla, len si nevedela, ze som to ja 😎 , mala som Ta oslovit 😉 ...mozno nabuduce

bolulka
9. máj 2008

no to by som prosila 🙂 😉

bolulka
9. máj 2008

tretulka, a kde to bolo? nie nahodou na pieskovisku? 😕

majdiska
9. máj 2008

bolulka, vraveli vám dnes v domčeku niečo k tomu foteniu detičiek? 🙂 ako to bude s kočíkmi ked budeme chodiť na plaváreň, to ich budeme trepať hore tými schodmi? a budú nejak strážené? 🙂

tretulka
9. máj 2008

bolulka, bolo to pred kostolom 🙂 ... ale uz asi 2 tyzdne dozadu tusim...
som pozerala tie linky co ste sem hodili...nam to u Martinka sedi 🙂