Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

ema1987
18. nov 2009

no katika takze to ste mali teda len len no pekne ale aspon ze to uz mate za sebou... 😀 😀 😀 😀 nas to este stale len caka .. 😅

danka.k
18. nov 2009

veronika sme dve rovnake bez brucha 😀 😀

emmka3
18. nov 2009

aj ja sa pridavam k bezbruchatym 😀 najhrsie bolo na konci, ked som mala dost male brucho a maly uz bol aaak tazky, ani sa nechcelo verit ...

Katka, ty kokso 😲 no hlavne, ze to dobre dopadlo ... Hruda je profik 🙂 inac, aj mna by zaujimalo meno tej Dr., ale nemusis na sklo, staci ked mi hodis do IP opis, ako vyzerala, mlada, stara a tak ... ja ich tam mam uz okukane 😉 A ako s kojenim? Uz lepsie?

Jo, a Klaudinke vsetko naaaaaaj 😵 Bolul, segre som dala taky kupon na zlavu na Huggiesky newborn, tak sa potom nezlakni, ked ti to bude davat 😉

majdiska
19. nov 2009

som to dala včera do skrinky 😉
my sme sa boli včera strihať.. no malý bol podarený.. bol tam taký ujko, čo ho strihala a Adam sa posmeloval tým, že hovoril: ujo nebude plakať, však.. ujo neplače a ahá vlásky.. 😀 a ten pán na začiatku bol taký vážny a nakoniec sa už z Adama smial.. a ked ho dorobila, vyskočil z kresla a zatancoval.. sme mali šou 😀 len aby sa malý nebál a neplakal.. ale aj tak oplakal každý chlpok na zemi.. a neodolala som a dala som sa tiež ostrihať.. kokso dve plné vrchovaté lopatky vlasov.. dala som si ako vždy trvalú a mikádo 🙂 už som to mala ako chemlon..

majdiska
19. nov 2009

a prváááááááááááááá a hned okrúhla strana 😵

bolulka
19. nov 2009

majdiska, aj ja by som chcela skusit taku slabucku trvalu.. mas to inak super.. a do tej skrinky si mi to sibla teraz?

katika, tak to si teda mala pestre v ten pondelok, ale hlavne je ze vsetko dobre dopadlo.. 😉

majdiska
19. nov 2009

včera poobede...
ja si trvalú dávam tak raz do roka.. kvôli objemu, mám síce veľa vlasov, ale splasnutých okolo hlavy.. sú moc ťažké aby mi držal nejaký účes 😉

ema1987
19. nov 2009

babenky mna bolí hrdloooooo...fňuk...:o((( 😢 😢 😢

majdiska
19. nov 2009

ema rýchlo porodiť a už budeš môcť papať všetky lieky na hrdlo.. 😉

danka.k
19. nov 2009

ema rychlo rodit... sup sup..... 😉

mayocka
19. nov 2009

emi ty si ako v nezvratnom osude,ajked sa tomu male brani ajtak tomu neunikne 😎 vieme ze jej je u teba lepsie ale tak tu tiez nie je zle nejak vsak na nu cakaju dvaja milujuci rodicia a kopec rodiny tak jej prehovor do duse 😉

emmka3
19. nov 2009

emi, daj si šalviovy cajik s medom, a ho aj kloktaj ... ked porodis, uz nebudes moct, lebo salvia znizuje tvorbu mliecka ... takze sa este rychlo poliec 🙂

bolulka
19. nov 2009

emus, chytro si nasad homeogene - su to homeopatika, jedia sa zo zaciatku kazdu hodinu (aj v noci) a ja som bola do 24 hodin fit. 😉

ema1987
19. nov 2009

mayocka no bude asi teda fakt nacase ju uz niako prehovorit upratane a nachistane snad uz vsetko mam takze bude asi nutne jej prehovorit dneska do duse ...xixiix
Diki babenky za podporu dufam ze to zvladneme aj tu asi mozno chorobu a a dufam teda ze aj ten porod..
Ozaj som vam hovorila ze som volala na tu matriku koli tej Emme???no pani mi povedala ze nic sa nepriplaca ze to beru ako cudzojazicne meno ci ako tak to niako povedala takze este uvidime ci bude nakoniec Emma a nie Silvia nechame sa prekvapit aj ja samam som zvedava ako to vsetko dopadne ...Len som rozmyslala ze kedy bude mat potom teda meniny ked v kalendari je teda iba Ema z jednym m tak bud v tedy alebo ako som to nedavno pocula v TV co tam chceli dat Anetu tak to niako zariadime aby mala Ema,Emma v jeden den ci ako???babky??? ☹ 😉 😉 😉 😉

emmka3
19. nov 2009

emi 😀 tak tebe uz chodia po rozume veci 😀 ja by som oslavovala ked ma Ema a basta 😉 a ta "pani" na matrike ma tolko rokov ako ja, takze hadam uz niesom pani na vykanie 😲 😉 su tu aj starsie kusky 😝

ema1987
19. nov 2009

no ja len tak mne sa podla hlasu zdala na takych cca.30 takze radsej tak ako inak ...no neboj ja to mam tak na plane ze meniny bude mat ked jeEma z jedním m ..xixix 🙂 🙂 🙂

bolulka
19. nov 2009

majdiska, vsak po porode moze este menej liekov ako teraz, ci?

salvinka
19. nov 2009

katika asi ako posledna sa pripajam ku gratulantom.. rychlo sup sem s fotkami maleho lukaska 😉
ked tak citam ako to vsetko prebiehalo u teba, voobec sa netesim na ten moj porod ☹

mayocka, bud rada ze ti este nezavadzia brusisko 🙂 ja uz teraz len pindam ze ci nemohlo ostat mensie 😵 to sa ani upratat poriadne neda a ked sa obuvam tak iba ak s pomocou stolicky 😀

ja som uz od pondelka na pn, zdravotne vsetko v poriadku, len uz som nevladala moc 😒 a ako naprotiven ma v utorok chytila chripka tak som na antibiotikach, schopna ist maximalne na wc..
inac aj moja segra ma od vcera potvrdene tehu- 7tt ide sa vo velkom rodit v nasej rodine 😀

mayocka
19. nov 2009

jeeejo moje babo uz pocuje moj hlas som prave vycitala 🙂 🙂 🙂 ssuuupis

mayocka
19. nov 2009

salvi: vau ktora dufam ze ta starsia co uz dvoch drobcov ma 🙂 lebo ta mladsia ma este hodne casu 😀 tak to jej gratulujem teda to mate super 😉 som akurat na teba myslela ze kde si ze si sa neukazala ani na nete a tvrdila si ze sa budes nudit no tak to uz teraz chapem ze asi cele dni a noci prespis...a inak co?pri telke ci co?

emmka3
19. nov 2009

jeej salvinka, tak u vas bude teda veselo 😵

moj drobec spi od 12:45 ... normalne som v soku ale lked pozrem, ako je vonka tak sa ani necudujem ... var stihneme Adamka v skolke 😎

bolulka
19. nov 2009

mayocka, vobec sa nezatazuj bruskom.. na tom absolutne nezalezi.. 😉 inak mne od bedrovej kosti vytrca tak 15 cm.. uz chystam dat do albumiku na porovnanie brusko pri Klaudike a teraz.. len sa k tomu dopracovat.. 😝

salvinka, aj moja sestra bude rodit, presne o mesiac skor ako ja.. 😉 (aspon tak mame terminy)

salvinka
19. nov 2009

mayocka, hej hej ta starsia 😀 no utorok stredu som celu prespala, v pondelok sa este robila kupelka a stahovali sme tie najdolezitejsie veci, ale dnes uz o druhej vravim mojmu ze sa nudim! 🙂 aj on je do konca tyzdna na pnke tak sa to este celkom da..

mayocka
19. nov 2009

bolul ja mam asi 12 centakov od bedrovej kosti 😉 tak si ma ukludnila potom,kedze ty uz cakas druhe 😉

mayocka
19. nov 2009

salvi no vidis aky obetavy chlap ochorel kvoli tebe aby si nebola sama doma 😝 a ako mas tie vychadzky?kedy idete nakupovat veci pre male?az na novy rok?

salvinka
19. nov 2009

mayi, to ja som ochorela od neho!! este som ho dzubala ze nech nekasle pri mne, nechcem byt chora, no a hla, dvadni na to som bola jak zbity pes 😖
vychazdky mi dala od 09-11 a od 14-16.. doobeda este spim a poobede mam dve hodky na to aby som sa z jasenovej dostala medzi ludi a spat.. hroza!!
a veci pre male?? az po vianociach.. teda v januari.. teraz budem rada ak nam nieco na darceky vyjde 😀
ani neviem co mi vsetko vlastne treba.. kocik, postielka, vanicka, perinka-zavinovacka, par bodyciek.. a dalej??
skusene mamicky radte prvotehulke 🙂

emmka3
19. nov 2009

salvinka, mne sa na uplny zaciatok do cca 3 mes. osvedceli len kosielky, kedze maly bol zabaleny v perinke, ponozticky musia byt 😉, jeden teplejsi svetrik na vonka, bavlnena ciapocka a na nu strikovana teplejsia ciapocka, 2 dupaciek na vonak a na paradu jedny ... tot vse na zaciatok

emmka3
19. nov 2009

do 3 mesiaca, to prehanam, tak do 2 mesiacov 😅

flirtana
19. nov 2009

waw babenky ale ste toho popisali.ema pekne sa liecit v postielke to ti treba a s manzelom po boku 😉

majdiska
19. nov 2009

bolul, ja som si ako prvé po pôrode pokým som nekojila dopriala ružovú tabletočku, tak mi dobre padla od bolesti 😀 a potom zasa dlho dlho nič.. a teraz už môžem všetko 😵
no a na oblečenie ešte možno jeden overalík a deku.. a moc košielok - mala som ich asi 6 - 7 požičaných..a ostatné ako píše emmka.. a vankúšiky som mala 2 na prezlečenie, lebo malý moc cikal a všetko mi šiel premočiť.. a ešte sú super pančušky - tie hrubšie.. a domov ešte hadičku do zadočku - pre prípadné problémy s kakaním, a infacol alebo espumisan L- to v prípade kolík.. fakt je dobré ked je to doma.. a ešte som kupovala detský čajík sypaný - malý ho pil už od svojho 6 dna, lebo ho bolelo stále bruško a dr. s tým súhlasila.. 😉 , flašku s cumlíkom na ten čajík a digitálny teplomer, dalej sa mi dobre osvedčilo to lehátko na kúpanie do vane - super vec, ja som malého nikdy nevedela chytiť poriadne ked som kupala a to mi pomohlo.. a rybaciu mastičku na ritku + niveu na zapareniny /je super/.. niečo na odsávanie hlienov - tú odsávačku do úst a na vysávač /perfiš vec/.. 🙂
no ešte rozmýšlam, možno ma neičo ešte napadne 😎