Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majkad2
15. dec 2009

som veľmi zaneprázdnená Janka 🙂 takže nemám kedy čiťať a už vôbec nemam kedy písať 😀
no ešte stále nevieme čo čakáme a ani to nechcem vedieť, i ked môj budúci manželik to chce vedieť, asi mu budem musieť prvy krat v živote klamať, a povedať mu,že pán doktor nič nevidel, že mu malinke nechcelo ukázať 😀 a na kontrolu a ultrazvuk idem 29.12. a dúfam,že sa pán doktorko nepreriekne lebo ja sa chcem nechať naozaj prekvapiť 😉

janka,chcela som sa ťa spýtam,že kto vás učí angličtinu? uči vas ta Auréli Tinákova - či ako sa to vlastne volá? a už ste mali skúšku alebo ešte len idete mať?

jana2033
15. dec 2009

nooooooo ale že si napísala aspoň teraz 😝 , no tak to neva ja môjmu tiež trošku zaklamem veď sa vyspovedám z toho 😀 , ja chcem isť na to 3D ale manžel zásadne nechce ☹ . Tak chcem tak trošku potajomky, a ak budem vedieť čo čakáme fu počkam na ultrazvuk v januári 😀 . a 29.12. ideš kedy? aj ja idem 29.12. tiež ale o 12.30 bo už iný termín nemal.

anlginu máme zapísanú Tináková v indexe ale učila nas sa mi zda Risová ak si dobre pamätám, a skušku nám dala hned na druhom cviku , 😝

majkad2
15. dec 2009

jaj tak nič ked ste už mali skusku, bo potrebujem si spravit anglinu este z druheho ročnika

ja som objednana 29.12 o 15:30, takže to sa nestretneme ☹

majdiska
15. dec 2009

no janka, ked sa musí tak sa musí stíhať.. no a takisto sa zapája aj mužíček, ale len ked som doma, aby som stihla ešte brigádičku 😉
a čo sa týka treningu, tak moja bývalá práca bola na to dokonalá, proste ma tam tak vycvičili, že dokážem existovať vo vysokom nasadení a zatiaľ mi to nič nerobí.. tam bolo dokonale vražedné tempo 😀 aj je..
no a malý mi býva chorý teraz každý mesiac.. ako povedala naša dr. budujeme si imunitný systém 😝 síce berie tabletky na posilnenie imunity, tak čakám kedy to akože zaberie 😉

jana2033
15. dec 2009

jaaaaj ved Ty ešte nemáš z druháku, no to neviem ako je či by si si to nemala dorobiť pri tej čo bola v lani, bo aj nas učila na financii a mena žena, a teraz že už uči muž ale že si to budu musieť urobiť u nej, tak neviem skus sa na študijnom opýtať, akurát ma malé kopka 😀 , asi je hladné 😀 ,

majdiš tak to hej, keď si tak vycvičená 😀 , ale aj tak to dá zabrať dosť hodne, vieš jak Ta obdivujem ja už teraz nevládzem, a to nemám až takú ťažkú robotku,
jaj to som nevedela že to si takto može budovať imunitný systém, sice je pravda ked neterka bola menšia možno v takom veku ako maš ty malého tak tiež byvala furt chorá a teraz začala chodiť do školy a celkom už ani nebýva, tak možno je to pravda 😝

mayocka
15. dec 2009

jana2033: ano Jani vypise ta ajtak aj ked si na urade prace 6tyzdnov predtym a zo zdravotnych dovodov 8tyzdnov 😉

majdiska
15. dec 2009

jani moja segra tak bola a tuším ked si na úrade, tak pre teba platí 6tt pred termínom.. iný termín nie..
ja som tiež bola mrtva ako tehula, som robila 10h denne + brigáda, no nevládala som.. ale teraz je to už super.. 😉
babky organizujeme stretávku s bývalými kolegynkami, sa tak vytešujem 😀

anicka
15. dec 2009

ahojte hlavne pre emku a danku, lebo tie majú trošku väčšie detičky, čo ešte nemajú dva rôčky:
dnes som boal na úrade práce sociálnych vecí a rodiny. Čo sa týka toho zvýšenia rodičkovského príspevku od nového roka z 164,22 eura na 256 eur. Tak o to treba požiadať, nezvýšia to automaticky ☹ Pani mi povedala, že ešte nemajú tlačivá, že tak na konci decembra. No ja to vidím tak na polovicu januára pri rýchlosti nášho štátu 😖. Dá sa o to požiadať aj 6 mesiacov spätne. A po to tlačivo sa môže zastaviť hoci kto aj doniesť ho môže hoci kto, ako myslím to tak že tam mamina nemusí ísť osobne. 😵 Povedala mi, že keď je Maťka narodená 22.1. tak by mi to mali aspoň za január mali dať. Nie je to žiadna sláva ale 90 eur poteší 😀

ema1987
15. dec 2009

Ajojte maminky no co akoze sa mate no mi celkom ako tak sme pred chvilkou dosli z mensej prechadzky z malou bo domka nas to uz nebavi takze asi niako tak ale ako vzdy zase sme nestihli slniecko bo mi papame dlho a tak sme ho uzpo druhy raz nestihli no co uvidime zajtra mozno sa to zmeni ..ixixixi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅

deniskateniska
15. dec 2009

no cafte baby. 🙂 no dnes sme boli u doktorky a sme v poriadku.. a drobcek..no stale mam ten obrazok pred ocami, najprv sa ukazal v najkrajsom svetle, na krasnu fotocku a akonahle sme ho chceli odfotit tak sa zacal hemzit 😉 bolo to take nadherne, potom sa skrabkal po hlavicke, nohy "vylozene" aj ritku nam ukazal...no krasne, nadherne... 😉 uz mame skoro 8cm, secko je v poriadku 😉 😉 😉 😉 😉 uz mame tehotensku knizku... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 no viete ake to bolo nadherneeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

no a bola som u obvodnej s tymi krizami, to ma poslali na neurologiu a na ortopediu.. sla som na neurologiu a tam mi doktorka najprv zacala pizdit do tetovani a potom ze to mam zlym drzanim tela.. ... no jasne.. ale aspon viem ze nemam zapaleny nerv... tak len trpiet ostava... ale stoji to za to 🙂 mi to na nej nemocnici pripadalo ze ako ked som mlada nie som vydata a cakam dieta tak som sa musela prespat hned s prvym chlapom ktoreho som stretla ... fakt.. normalne a ked sa potom dozvedeli ze sme uz predtym planovali svadbu a babo tak uz zacali byt mili.. hruza

ema1987
15. dec 2009

ajojky deni no to som teda rada ze ste v úopriadku...no ja viem co je to za pocit mat takeho maleho drobca v brusku a teraz obzvlast ked uz je mala na svete mi to celkom aj chyba to jej kopkanie...xixix 😀 😀 😀 😀 😢 no ale co uz kopkat budeme teraz trosku inak ...no to ty teda verim ze na tej nemocke boli na teba drzi ved tam je fakt ale fakt malo normalnych ludi a ty co su normalny su fakt super...ku ktorej dr. chodi ???gynekologicke.??? 😉 😉

deniskateniska
15. dec 2009

chodim ku sunalovej na bysterci... je uplne super najsamlepcia 😀 ked mi rozpravala co ten drobcek prave robka 😀 ZE" aka co ten drobcek robka, ako sa vrti, sa nam nechce ukazat, aha ako sa krasne skrabka.. zlatucky.. a tieto male bodocky su palceky a tieto spajdlicky su nozicky" krasne.. joj.. 😀 no fakt.. som si nevedela ani predstavit ze sa bude skrabkat a takto hemzit ked ma len 8cm 😀 😀 😀 drobcek malinky krasny...

jana2033
15. dec 2009

mayocka ,majdiska dakujem, no ved uvidime ako budeme my na tom 😀 , či mi malé dovoli aspon trošku robiť. Tak nech ta stretávka dobre dopadne daj potom vedieť 😀 .

denis super že ste v poriadku, je to super pocit ked vidiš malé 😝

emmka3
15. dec 2009

anicka, dakujem ... a len taka otazocka, ako mam chapat, ze sa da poziadat 6 mesiacov spatne? To mi akoze doplatia tento polrok, co som uz na RD? 😨

salvinka
15. dec 2009

emmka3 to znamena ze nemusis letiet na urad hned prveho januara, staci o ten vyssi rd poziadat do 30.06.2010 a oni ti spatne doplatia tych sest mesiacov..
dufam ze som to dost zrozumitelne napisala 😀

danka.k
15. dec 2009

anicka dakujem.. mna sa to netyka lebo som nepracovala, ale segre to poviem..jej sa to tyka... 😉

emmka asi tak ze ked si pojdes o to pozaidat v aprili tak ti doplatia od januara. teda ja si to tak myslim

emmka3
15. dec 2009

okej, asi to bude tak, ako pisete ... dakujem za vysvetlenie 🙂

anicka
16. dec 2009

emmka: danka so salvinkou majú pravdu, je to tak ako napísali 😉

salvinka
16. dec 2009

dnes mi pride kociiik 😀 😀
sa vytesujem ako mala.. uz iba babiku a pojdem kocikovat 😀

deniskateniska
16. dec 2009

🙂 no salvi pridem kuknut potom... aj ja si idem objednavat 🙂 bo aby ho ete mali potom 😝 ale nech uz mame aspon nieco 😀

majdiska
16. dec 2009

a aké ste si objednali? 😉 hodte linky, nech poobzerám 🙂

jana2033
16. dec 2009

majdiska akurat som sa presne aj ja chcela opýtať aké tipy 😉 , nech sa aj my pokocháme, my sme z manželom vybrali Tako Jumper.

mayocka
16. dec 2009

cafte babeny
salvinka ho ma v albume ten kocik.
salvi: ale nevidim tam hlboky,teda je hore ale to je iny ako ten dole nie?kazdopadne je krasnucky nebeska farba 😉

deniskateniska
16. dec 2009

www.hrajko.sk a tam kombinovane kociky atlantic, ja ale cerveny 😀

majdiska
16. dec 2009

no tú stranku mi načítalo hrozne.. kuknem doma 😉

mayocka
16. dec 2009

no tak som sa pohrala a dala som si tiez moj vysnivany kocik do albumu 😉 a aj nejake to foto ako sa vyvijame 😉 uz je starsie ako dva tyzdne ale neva 😀

majdiska
16. dec 2009

mayocka tak to si pekne narástla 😵
a kočík máš presne taký istý ako my, taký terenáčik 😉 -nie ´je to ta istá značka - my sme mali Bambi bumerang - kukni album, ale na tie podmienky vSD je fakt super.. môj s ním chodil po horách..a vydržal.. odložila som si za 5 rokov pre druhé 😀

deniskateniska
16. dec 2009

🙂 jeee mayocka krasne rastiete... a kocik peknucky ... uz ho mas domka?

mayocka
16. dec 2009

no?rastieme 😉 som si aj ja podľa fotiek všimla, inak si to ani neuvedomujem iba keď sa nemôžem obuť postojačky 😀

jj majdis su to tereňáčiky obidva,také sa mi páčia s veľkými kolieskami, akurát sa líšia inou značkou takže aj iný formát trošku 😉 najúžasnejšie je že je za super cenu, sa mi zdá že aj zlacnel odkedy som ho naposledy pozerala, stoji 179€ je to super cena za to že je kombinovaný so športovým a ešte aj vaničku má, no proste super cena, už by som ho aj išla kúpiť, je to z Kubínskej predajne, ale môj nechce, stále tvrdí že to nosí nešťastie a že ajtak v Poľsku bude lacnejší

salvinka
16. dec 2009

maji ako krasne priberas, musim aj ja nejaku foto prihodit..
ja som ho objednavala odtialto- vidno tam vsetky tri kombinacie 😉

http://www.vsetkopredeti.eu/shop/vonku-s-babom/...