Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
25. mar 2010

no toto, uvidime co s tym sefkom 😉

bolulka
25. mar 2010

deniska, u tej materskej aj PN je stanovena maximalna hranica.. teraz okolo 600 €

bolulka
25. mar 2010

deniska, a kolko si tam robila? nebola si este v skusobnej dobe? lebo tam moze na vypovednu lehotu zabudnut. a dalsia vec, on dostava od uradu za teba peniaze ak je to tak ako pises.. este aj na tebe teraz zaraba.. no ale mu daj riadne zavarit..

deniskateniska
26. mar 2010

bolul ja v skusobnej niesom - chvalabohu bo by ma vyhodil hned ako som otehotnela 😝 preto som mu to nehovorila hned ale az pred vianocami 😀 a som tam uz vyse roka, len na zmluvu iba od septembra... no dostava od uradu, len teraz ked nerobim tak nedostava nic.. a ked mu dam vypoved, bude musiet vratit peniaze co mu dal urad, tak on sa poserie z toho, lebo je to zgrlos a do posledneho centa - prisaham, ze do posledneho centa secko zratane... ked mi daval vyplatu na dohodu - do posledneho centa mi dal a ked nahodou daky fakt cent dal tak uz ako premie si to pisal.. chuj... 😠 a som sa rozhodla, ze mu idem dat vypoved aj tak, takze ci teraz alebo potom.. mam to jedno... a tam by mi vysla asi okolo 400 evri.. aj to je dost 😉

salvinka
26. mar 2010

dakujem firme fisher price za vibrujuce kreslo ktore ma aspon na chvilku osobodi od toho mojho prisavnicka 😀

dnes som paradne vyspata, maly od siestej vecera do druhej rana chrupkal, pak sa uz len o piatej zobudil, kiez by bola kazda noc taka 😀 uz som stihla aj poriadit a mozme sa chystat kocikovat 🙂 ja milujem tie prechadzky babeny 😀 😀

emka zle prisatie?? to ako na to pridem.. mne sa zda ze sa dobre prisava.. sudim podla toho ze na zaciatku ma to jeho tahanie trosku pobolieva..
aj ked teraz mam az nechut mu davat pravy prsnik, v noci som az zaplakala od bolesti ☹ uz sa mi zdalo ze je vsetko ok, ale nejak ma znovu rozbolela bradavka.. 😠

deni, co ta to nenapadlo skor.. dufam ze ti to vyjde s tou materskou, ja teraz z nej dokupujem posledne veci do domu po ktorych som tuzila 😀 😀

ema1987
26. mar 2010

salvinka kup si kalciovu mast ja som to mala to ist sa o nedalo vydrzat az som plakla od bolesti .ale ta mast mi pomohla najviac .a ohladne toho prisatia ja som toho tiez naskusala kojili sme aj cez tie prisavky len problem bol v tom ze mala si na to moc zvykla ale teraz uz papame normalne a tie koliky by mu mali pravdepodobne trvat tak do tych cca 6 tyzdnov nasa to tak presne mala a to sme obidvaja z mm mali kolkiy ked sme boli maly 😀 😝 😝

salvinka
26. mar 2010

emi mam masticku na to, ale asi skocim do lekarne aj po tu kalciovu.. ta sa musi umyvat pred kojenim ci nie?? u nas to vyzera tak ze som nieco zle spapala, lebo nema tie bolesti stale.. take dva dni boli intenzivnejsie, teraz uz je klud (klop klop klop)

ema1987
26. mar 2010

no to som rada ze ho neboli brusko ako nasu ju bolievalo tak vse ranko a vecer .No hej ta kalciova sa musi umyvat ale mne hrozne moc pomohla prvej som si mastila niakov cicaderma alebo niako tak ale to mi nic nepomohlo 😅 😅 😅

mayocka
26. mar 2010

salvi: o chvilu ti pride 25litrikov ze??to pokupujes uz hadam aj viacej tych snov co chces 😉 vam od obce nic nedavaju?v Jasenovej?mas tam trvaly pobyt uz? a ake kreslo to mas?kedy si kupovala?to je pre teba ci pre maleho?

ja uz chodim o palicke normalne bez hamby... ☹ teda po dome...boli ma nielen prava popukana strana ale tusim aj oblicky, uz aj lava ☹ tak som zvedava kedy to prejde po porode...a ci vobec prejde...to bude asi riadne bolestivy porod toto...uz mam aj take stavy ze by som chcela rodit,lebo to nezvladnem takto este mesiac v takychto bolestiach...uz to chcem mat za sebou 😢 😢

ema1987
26. mar 2010

mayocka a bola si s tymi bolestami pri dr.??? 😕

deniskateniska
26. mar 2010

mayocka sa hovori cim tazsie tehu a porod tym lepsie babo.. 😀 a treba si pomoct ako sa da, ked ti pomaha palicka 😉 no ja tu palicku budem potrebovat naisto.. ked chodim viac ako hodinu vkuse..koniec..

emmka3
26. mar 2010

salvi, BioClin kozmetika ma kadejake maste na bradavky, co sa nemusia ani zmyvat pred kojenim a aj taku naplast hojivu, ked uz mas popraskane prsniky ... maju to len v lekarnach ... skus ... a ano, aj zlym prisatim mozu mat babatka problemy ... tak kocka, co tu niekedy zavita, ta z RK, co ste ju niektora chceli aj pri porode, ona je laktacna poradkyna, len ked neviem ako sa vola, vies, zeby ste sa dohodli a pozrela by, ako sa maly prisava, ci je to OK ...

deniskateniska
26. mar 2010

vola sa veronika 😀

bolulka
26. mar 2010

mayocka, to si na tom teda zle, dufam, ze coskoro porodis.. mne maly vcera asi zostupil dole, som to normalne citila a dnes mam strasne bolave nohy, krcove zili sa zhorsili, chodim stale stale cikat a maternicu som predtym mala na druhom rebre, teraz pod prvym. uz sa to blizi.. 😔

sestra bola dnes prijata do porodnice, ale vraj ju cez vikend este len budu pozorovat.. 😒 takze uz sa zacinam tesit na prveho synovca.. vravela, ze si ma mozno zavola k porodu, tak zacinam mat paniku..

deniskateniska
26. mar 2010

bolul ty chces ist ku porodu ked tebe sa to uz krati? no to by som asi nerobila... nevyvola ti to porod? 😒
a miska ide mat chlapca hej.. 😉

salvinka
26. mar 2010

julia sa vola, len uz neviem cely jej nick 😠 musim pokukat archiv..
mam aj od aventu aj z dmky co sa nemusia zmyvat, ale neviem ci kremik pomoze 😒 dnes to uz bolo znesitelnejsie, tak budem dufat ze sa to vylepsi 😝 🙂

mayi, nie trvale mam stale v kubine.. a tu davaju tento rok len 33ecok.. ze pre financnu krizu 😀 vidis, ze si pripomenula, uz by som si mohla aj ziadosti vypisat 😀
to kreslo to je vlastne lehatko s hrazdickou pre maleho.. a ked ho tam ulozim a pustim vibrovanie tak mam cas na seba on tam spokojne lezka a niekedy aj zabuva 🙂
drzim palce nech to mas uz za sebou, hlavu hore, vsetka ta bolest stoji za to 😉 (aj ked mne sa lahko hovori ze 😀 )

deniskateniska
26. mar 2010

no neviem preco mi ta veronika napadla. asi preto ze aj ona tu chodi malo 😝

mayocka
26. mar 2010

ema1987: no moje bola som pred tyzdnom u gynek.v piatok,povedala som jej o tom a ona ze no...len natierat,nic ine nepomoze no tak no...tak neviem ci to uz len trpiet pomoze ci co 😒 najviac ma hneva ze ked skackam ako postrelena srnka tak napinam brusko,co ma strasne mrzi ze tam aj drobcek asi trpi ☹ a dufam ze si nemysli ze uz ma ist von ked ju to tam stlaca...podla mna by sa dalo niecim preliecit...nejak to pozriet ajked sa nemoze robit rengen...no ved uz len mesiac tak hadam vydrzim...len nech to neublizi mrňuskovi ☹

salvi: my mame stovika 😉 keby som isla byvat do dediny odkial je chlop tak mame az 170 😉 no neva vsak aj to je fajn

bolul: no to moje babo pochoduje chudatko ako vo vytahu...ked skackam tak to tam musi pre nu byt riadna "sranda"
ty ale musis ma cakat tak sa neopovaz este 😝 ale nie ved len nech ste zdravuckí,ajked by som chcela byt s tebou na
tej izbe no nevadi 😉

deniskateniska
26. mar 2010

joj moje.. len to vydrzat, asi nic ine nepomoze ☹ a uz ti je lepcie, uz si zdravucka? 😉

bolulka
26. mar 2010

mayocka, ja tiez tomu svojmu dohovaram, aby si dali v porodnici rande.. neboj, dajako sa hadam zosuladime 😉 Ozaj, a ideme v stvrtok spolu na tie pasy?

katika82
27. mar 2010

ahojte maminy

taááák skúška z aplikovanej matiky úspešné zložená ale mučila nás statočne od 13:00 do pol šiestej. uf ale tak konečne to mám hotové.

šalvi k tým bradavkám mne tiež najlepšie pomohla kalciová masť síce ju treba umývať ale pomáha najrýchlejšie , mala som aj od toho bio clinu či ako sa to volá ale tie tak nepomáhali.

no a s malým som bola vo štvrok s tými vyrážkami na kožnom tak nám dala takú mastičku tak nám to už mizne pomaličky.
no a asi niečo nachytal lebo je taký zachrípnutý chutiatko, včera ked som bola na skúške vraj ocinovi dosť plakal tak asi z toho. uvidíme hádam to nebude horšie

katika82
27. mar 2010

deni inak k tej tvojej materskej, ja to mám tiež tak a nepotrebuješ ani mesiac byť u tej tety zamestnaná stačí 1-2 dni
zbehni ked chceš za našou strynou ku chalanom ona robí na sociálne ti povie viac o tom.

katika82
27. mar 2010

inak šalvi tú sedačku od fisher price máme aj my a u nás je to teda véééľka zábavka pre malého nosíme ju všade ked ideme niekde na jeden dva dni, malý sa tam vyhrá super, poležká alebo posedí teraz ked je už väčší no nám sa tea super osvedčila aj prvé príkmi sa mu tam super sedká

deniskateniska
27. mar 2010

kati ja uz to mam nastudovane, tam ide len o to, aby mali z coho vypocitat priemer.. a ten sa pocita za den, tak fakt staci len 1 den.. ale tak vies dat sa na zmluvu den pred materskou by bola blbost 😀 😀

a gratulujeme k uspesnemu zlozeniu skusky 😉
a co to boli za vyrazky, ci tie potnicky?

babky hodte tu foto tej sedacky, nech vieme co mame chciet 😀

katika82
27. mar 2010

no ako maminy ako sobota??

no ja mám upratovaciu sobotu, som záclony dv enové obšívala, okná umyla a tak. veľkonočnú výzdobu ešte dorobím len malý už od 12 spí tak nechcem chodiť do detskej nech si ešte pohajá ked sa mu tak dobre.
akurát neviem ako sa ideme naučiť spávať neskôr lebo on vždycky spinká dobre len ked je zakrútený vo vankúši nohy nám síce trčia ale ruky musia byť pekne zviazané a vtedy spinká úplne krásne kľudne.

katika82
27. mar 2010

deni toto je to lehátko čo máme so šalvinkou

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

salvinka
27. mar 2010

katika gratulujeme 😉

tak masticku od dnes pouzivam, vcera som si ju zabudla kupit 😠 dufam ze coskoro zaberie..
my sme boli dnes pozriet babicku.. risko sa tak rad vozi v auticku 🙂
a to lehatko fakt aj ja odporucam.. a to drobec este nevnima ani tu hrazdicku ale vzdy rano ked ja sa chcem naranajkovat tak ho tam usadim a mam kludne ranajky..niekedy tam aj zabuva 😀 inac sa dozaduje na rucicky 😀 zabila by som toho kto ho to naucil 😠

deniskateniska
27. mar 2010

no je to super, ja som tiez rozmyslala, ze si to kupime.. no babky povedali, ze si mame ist vybrat co cheme, tak im povieme ze toto 😀
salvi na rucicky... no dost blbe... sme boli u kamosky, tak som zistila, ze kto to uci tieto deturence ... babky... ja im dam 😀 no skusia... 😀 😀 😀

salvinka
27. mar 2010

deni ved ja som len nechcela tak konkretne vyslovit ze kto.. 😀 😀

deniskateniska
27. mar 2010

😀 😀 😀 chapem... ale je to tak, ale keby to im robil niekto pri ich detoch, tak by zabijali, len uz zabudli ake to bolo 😀 ej ved ja budem mlatit hlava nehlava 😀 a najhorsie ak budeme mat babu - co ze vraj budeme 😀 tak svokrovci .... no si to nechcem ani predstavit 😠