Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
31. mar 2010

babulky mam taku otazocku, zavinovacku pre babatko, perinku.. to sa da kupit normalne v obchode alebo uz len tie moderne co su.. lebo ked som zatial tak sondila, tak som videla len obliecky na perinky... a nie vypln.. bo ja si neviem predstavit ze dam dieta do "deky" na suchy zips.. 😒 diky 😉

danka.k
31. mar 2010

denis neporadim... ja som mala vsetky co sme este my ako deti nosili.. ziadnu novu som nekupovala takze fakt neviem

deniskateniska
31. mar 2010

☹ no co sme mali my tak to vynosili vsetky ostatne deti v nasej rodine, takze ja po nas nemam, teda aj keby som mala tak by sa to urcite uz na perinku nepodobalo 😝

majdiska
31. mar 2010

deni vankúšik sa dá kúpiť - kupovala to švagriná pred 3 rokmi, ale neviem kde.. ale mne ušila mamina, normálne mala látku takú ako na vankúšiky pomerala si obliečku a do nej ušila.. perie mala zo starých ale prečistených paplonov 😉 my sme mali dve - jetnu od švagrinej a druhú tú ušitú..

deniskateniska
31. mar 2010

no tak toto sa ma svokra pytala, ci nam netreba usit.. ahaaaaaaaaaa.. tak to teda si dam usit 😀 😀 ved mame tooooolko vela peria 😀 dakujem... 😉

majdiska
31. mar 2010

a hned si daj ušiť dva 😉 nedávaj do toho moc peria, lebo sa to potom nedá zaviazať a budeš mať na striedačku, ked ti malé jedno preciká 😉

deniskateniska
31. mar 2010

😉 ok.. kujem ete raz 🙂 a preistotu keby nebolo perie, tak pojdem ceknut do obchodov ci to naaaaaaaaaahodou nemaju a za kolko 😝

tinkuska3
31. mar 2010

...ahojte mamicky aj este nemamicky,ja sa tiez pripajam k tomu,ze perinka je stale dobra vec aj pre nas mamicky aj pre babatka 😅 .Mam 3,5 mesacneho chlapceka a kupila som si tiez aspon jednu zavinovacku no pouzila som ju par krat a maly z nej rychlo vyrastol,takze na perinku nedame dopustit aj ked nam uz z nej trcia nozky,no maly sa v nej citi ocividne dobre 😉

bolulka
31. mar 2010

ja som mala novu rychlozavinovacku a tie klasicke som odmietala.. ale hned ako som prisla z porodnice, sa moj nazor zmenil.. v tej rychlozavinovacke sa absolutne nedalo kojit.. za klasicke perinky som bola veeelmi vdacna..

salvinka
31. mar 2010

ja mam perinku tiez este po mojej sestre 😀 ale vdacna som za nu.. tak fajne tam zakuklim toho drobceka mojho 😀
rychlozavinovacku pouzivam na kocikovanie.. v perinke by sa mi uz asi roztopil 😀

dnes sme po prvej poradni.. jooj 620g sme pribrali ako nas pustili z porodnice.. aj 4cm podrastol, tak som spokojna.. a najlepsi bol maly.. maminka uz oblecena, este som ho prebalovala, risko potlacil a suup.. maminka skoro cela obkakana 😀 aj na stenu sa nam odrazilo 😀 😀 😀

deniskateniska
31. mar 2010

ved prave preto chcem klasicku, fakt si neviem predstavit v tej novej mat babo, ako v deke mi to pripada..

salvinka
31. mar 2010

tinkuska a ty niesi damiankova maminka??

deniskateniska
31. mar 2010

😀 😀 😀 salvi tak to pekne risko zariadil 😀 😀 😀

emmka3
31. mar 2010

tinkuska, nova tvar, vitaj 🙂

ja som tiez za klasiku ... a ako radi majdiska, ak nezozenies v obchode, tak usijes raz dva ... mozno ked v obchde zozenies klasicky paperovy vankus aspon polovicu peria odoberies, tak moze fungovat aj vypln toto

danka.k
31. mar 2010

salvi pekne papate tak aj priberate aj rastiete 😉

a risko sikovny s tym kakanim 😀 😀 😀

emmka3
31. mar 2010

salvi 😀 😀 😀

deniskateniska
31. mar 2010

no nasi doma nepouzivaju veci z peria bo su secia alergicky, tak asi z toho, to ma teraz napadlo 😀

emmka3
31. mar 2010

jaaj, zeny, idem ja spat ... bru nocku zelam

deniskateniska
31. mar 2010

no ja cakam este na muzicka, tak emmka dobru nocku 😀

danka.k
31. mar 2010

majka nechod.. budeme pisat do rana 😀

deniskateniska
31. mar 2010

danka mas dako vela energie sa mi zda 😀

salvinka
31. mar 2010

vam dnes nejak ide zeny to pisanie 😀
idem aj ja spat, zachvilu ma aj tak drobec zobudi.. inac kym som vas docitala zozrala som cele venceky!! a to som sa uz nechcela prejedat 😀 😀 dobruu

danka.k
31. mar 2010

denis no ja teraz energie mam vela ale horsie to bude rano 😀

deniskateniska
31. mar 2010

dani no tak teda, mna uz uklada, teraz sme sa napapkali a uz len pockat, kym pride z pivnice a juchuuuuuuu do postielky.. 😉

danka.k
31. mar 2010

denis zasa sme pri jedeni???? 😀 😀 😀 😀 😀 tak bruuuu

deniskateniska
31. mar 2010

😀 😀 😀 no danka asi len to jedenie nam ostava, a preto tak aj vypadam 😀 😀 😀 a radsej teraz ako v noci ked idem na wc, tak o tretej musim nieco papat, lebo by som nezaspala od hladu 😀 😀

danka.k
31. mar 2010

ze v noci jest.. ja z teba odpadnem 😀 😀 😀

deniskateniska
31. mar 2010

dani normalne vazne, je to hrozne.. ked sa zobudim na wc, a dorbcek si tak fajne tlaci do prazdneho zaludka.. joj tak musim spapat nieco, a potom spinkame 😀

katika82
1. apr 2010

dobré ránko maminy téééda vám sa včera nechcelo spať alebo čooo???

deni k tým perinkám ja osobne mám tiež ešte po nás ked sme boli malé a vnútro mi ušila kolegova žena v sunqile v mikuláši
ale obliečky som videla v poľsku a vnútro čo som ti poradila ak nechceš páperové ja som nechcela, tak si kúp normále tenký paplon ten protialergický, obši a odstrihni si, to máš asi najelpšiu a najlacnejšiu varianku, lebo také tenšie vyplne som teda nevidela alebo potom klasickú zavinovačku vložiť do perinky.
my zavinovačku veru ani nepoužívame mali sme jednu k oblečeniu k postielke ale to tak maximálne kým sa nám oprie perinka.

náš luky dodnes spáva v perinke, ručky pekne stiahnuté tak spinká najlepšie, nôžky nás síce trčia riadne ale základ ruky sú stihanuté, neškriabe sa s nimi , nevyberá cumlík a spinká pekne spokojne.

deni no ja som takto v noci jedla aj kým som nebola tehotná, bežne o dvanástej som si slaninku nakrájala s pomazánkou a už som ťochlila, a to mám problém že nemôžem pribrať ,nechápe to síce nikto ked vidí čo pojem ale asi mám vraj dobré spaľovanie. pred pôrodom som mala 50 a teraz mám tiež tak vôbec nič mi nezostalo a to že fakt žerem a hlavne klobáska a slaninka to je moje.

jana2033
1. apr 2010

paaaaani vy ste sa nudili hehe kym som vas aj ja prečítala 😀

blesk emmka, tak to som rada,lenže neviem či aj tak nebudem prikrmovať 😢 , mala mi furt plačka tak neviem či je hladna alebo ju broško bolka, konečne sme zaspali po 4 hodinkach ....ja už som jak zdochlina 🙄

deni inak ja mam tiež perinku a som tiež spokojná, mamka mi dala dve tiež som mala ešte po sestre, a aj obliečky mi dala, je to dobra vec, 😝 sice ruky mi stale vybera asi ju neviem zabalit tka jej ešte plienku okolo bruška a ruk dam 😝

a z pečením ak mate vela času môžte aj kunam prísť na piecť 😀