Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

katika82
29. máj 2010

ahojte maminy

ja som včera bola po segru v čechách na intráku tak sme urobili aj véééľké nakupy pre lukyho, teda tam je to také lacné bodíky krátke po 29 korún s dlhým rukávom po 35, dupačky a komplety že triško s nohavicami po 55, no ja som tam nechala 1700 korún som nabrala aj väčšie vľkosti na leto úžnané kraťasky s tričkami tam mali a také kadeaké veci, aj sebe som si rifle, gate tričká. no fakt sa vyplatilo.

maji ja som dávala espumisan pred každým papaním nám pomáhal veľmi ale najvaic asi baby-calm pomáhal

salvinka
29. máj 2010

@mayocka aj mne prvykrat grckal z espumisanu.. tiez sme dali po kojeni..
ale potom som mu vzdy davala pred papanim a rozriedila s mojim mlieckom na lyzicke.. potom zapit cicinou a bolo v pohode..

@emmka3 sme ti vcera kyvali s riskom ale si nas nevidela 😀 😀 teda ak si to bola ty.. bo by som mala nosit brile do dialky 😝 😀

@deniskateniska ako bolo??? 🙂

anicka
29. máj 2010

veronika tak nejako, celkom ma to baví mám to taký relax, keď potrebujem vypnúť. Zatiaľ to stíham, uvídm ako to časom bude 😀

bolulka to je ako keby si mala reálnu famu, sadíš, zbieraš, orieš, oberáš stromy .... 🙂
a pozerala som Ti ten článok v mame a ja tento je taký všeobecný ale pozerala som staršie čísla a tam som našla taký fajnový článok, tak Ti naskenujem obidva a pošlem, len dnes mi to nevydalo k našim tak zajtra
😉

deniska ako bolo? 😕 😵

anicka
29. máj 2010

a ešte ma napadlo pozerala som nový leták z Lidla od štvrtka 3.6. budú v akcii pamers active baby za 22,99 € to najväčšie balenie veľkosť 3 - 150 ks, veľkosť 4 - 132 kusov a veľkosť 5 - 111 ks. To je naozaj fajná cena 🙂

Budú mať v akcii aj tie ich utierky na ritku, podložky na prebaľovanie, vložky do podprsenky, tyčinky do uší a od Hamé Hamánek presnidávky aj príkrmy. Tak len pre info 🙂

mayocka
29. máj 2010

no s tym espumisanom to vyskusam kadejako,hadam len nebude grcat stale...dnes mi aj detsky cajik vygrcala,no nic do nej nedostanem ine ako mlieko... ☹
inak uz sa smejka aj inak ako bez priciny,ked ma naladicku a niekto jej nieco hovori,ale tak spevavo,tak so smiechom tak sa usmeje od ucha k uchu,je to krasne,cloveka prejde hadam aj bolest hlavy vtedy 😉 😉 😉

mayocka
29. máj 2010

@bolulka ty sa chces druhy krat vydavat?ked si si chcela saty kupovat 😝
my sme cez net objednali balicek veciciek pre dievcatko za super cenu tak som si to aspon vykompenzovala ze som nemohla ist do toho istebneho 😝

anicka
29. máj 2010

Maminy chcem Vás poprosiť o radu ako odučiť dieťatko od plienok, ja som z toho už zúfala ☹ mám pocit, že už som vyskúšala všetko. Ale bez výsledku 😖 😒

mayocka
29. máj 2010

@anicka: poviem ti prihodu jedneh maminky ktora oducala dievku tiez od plienok, povedala jej ze ak sa bude pytat na nocnicek,tak jej kupia bicyklik,lebo usetria na plienockach a kedze bicyklik chcela tak sa zacala pytat,no skus Martinke ulahodit v niecom po com tuzi tak ze ju oducis,sice asi moc neusetris ked jej to nakoniec budes musiet kupit ale aspon sa bude pytat 😉

anicka
29. máj 2010

@mayocka ďakujem za radu 😉 to sme už skúšali fungovalo to tak dva dni a zase sme boli tam kde predtým ☹

mayocka
29. máj 2010

@anicka ☹ tak to mi je luto,ja som si toto planovala pre Ivanku ked podrastie 😒 tak teraz ale fakt neviem ze ako to budem riesit ja ak to teda nezabera ☹

veronika13
29. máj 2010

nám pri Riškovi pomohlo to, že videl ako ocko ciká 🙂 potom sme mu ukázali aké ocko nosí trenky a že aj Riško bude mať také, len nesmie do nich cikať. Dávali sme mu slipiky a cikal po chlapsky na stojaka... pár nehôd bolo, ale pomohlo... chce to trpezlivosť... v noci je to iné kafé 😀
dá sa to aj na dievčatách vyskúšať, ale tam je asi ocko zbytočný 😀

nadezdah
29. máj 2010

@anicka ja ti asi v tomto neporadím, pri Lucke to akosi samo bolo. Dávala som ju asi cca 9 mes. sedieť na nočník a čítala som jej, alebo sme trhali toaleťák na maliťké kúsky a hádzali do šerbla, kým sa nevycikala a potom som ju len vychválila do nebies, A ako 2 ročná už plienky nenosila vôbec. Ale moja podarená kmotra mala s dcérou pod. problém a ona jej ocikanú plienku dala okolo krku, aby jej to smrdelo a nechávala ju aj v pocikaných pančuškách a akosi sa potom odučila, len viem že strašne dlho ju nevedela odučiť. Ale tento spôsob pre mňa je drastický, tak neviem ti poradiť.

bolulka
29. máj 2010

ja som Klaudiu nikdy nenutila sediet na nocniku. podla mna to nema vyznam. posadila som ju a ked sa nevycikala, mohla ist. ona vedela na poziadanie pustit. ale udrzat zo zaciatku nie. pred tym nez mala dva roky sa uz vedela sama vycikat aj pytat.

veronika13
29. máj 2010

s tou plienkou okolo krku určite nie... a chváááliť ako nadezah píše, to zaberá asi najviac...

nadezdah
29. máj 2010

@bolulka ja som ju nenútila, jednoducho som ju posadila a zabávala kým sa nevycikala, to je podla mňa v pohode, veď či sedí na posteli, alebo na nočníku to je jedno a takto to aspon splnilo účel,

Babka a deni ine na tú svadbu až dnes, nie?

katika82
30. máj 2010

anička mojej kamoške sa malá naučila cikať ako psík 😀 , je to psycho ale ked videla že ich psík ciká tak že zdvihne labku tak malá saška tiež hocikde zdvihla nohu a cikala. potom jej musela mamina vysvetlovať že tak cikajú len psíky a že je pekné že už ciká sama ale že musí pekne do záchodu nie tak vonku hocikde. 😀 ale aj tak to bolo také na urehotanie ked si ju videla že ide po dvore a zrazu zdvihla nohu a cccccccccccccrrrrr 😀 😀 😀 😀

d198815
30. máj 2010

baby pocujte ked po polroku maleho(co ma dnes🙂)chcem este kojit tak mu mozem dat na noc tu mliecnu kasicku aby dlhsie spal???vy ste take nieco davali ci ste normalne iba nakojili???inak tu kasicku mu mozem dat aj na obed???dakujem

no a katika na tu malu by som sa rada kukla😀

deniskateniska
30. máj 2010

no ahojte kocky... tak bolo super, nevesta nadherna... taky krasny parik som este nevidela.len uz okolo deviatej ma zacalo dolu pichat tak sme zjedli zmrzlinku a sli domkov preistotu.. 😉 tak by som krepcila ale co uz.. ale fajne bolo.. 😉

nadezdah
30. máj 2010

@deniskateniska Hlavne že si ešte celá.

nana: ja som malej dávala po pol roku, zeleninku, ovocie, mne tie kaše nechcela, ale zjedla obedík, večeru, chvílu oddýchla a dotlačila sa ešte cickou. A v noci keď sa zobudila, tak len cica.

anicka
30. máj 2010

babuľky ďakujem za rady, my sme skúšali aj to posádzanie, na nočník, aj gaťky som jej krásne kúpila, aby ju to motivovalo do nich necikať, aj som ju nechala v tom pocikanom, ale ona sa už vie vyzliecť tak behala po byte holá 😀 aj motivovať, že jej kúpime hory doly som jej sľubovala ...

@d198815 my sme na obed začínali so zeleninkou a potom zhruba každých 6 týždňov som jedno kojenie nahrádzala príkrmom, kašu sme začali asi v 10 mesiacoch na večer 😉

emmka3
30. máj 2010

@d198815 ja som prikrmy zavadzala presne tak ako anicka a nada ... nana, nezabudni, najprv neutralne chute ... kasicka je sladka, naucis na sladke=nebude papat ani zeleninku ani masko

a co sa tyka serbliku @anicka ked si skusala uz vsetko, tak nechvilku nechaj tomu cas, podla mna cez leto sa urcite odnauci a sama ... btw. aj Adik ma este plienky a minule nasi mu slubili, ze ked sa vycika do zachodu pojde s nimi na Lucky sa kupat, tak on motivovane vecer vyliezol na zachod, ciol, kakol a krici ... starka, cikal som, pojdem s vami na Lucky 😀 bola to len lastovicka, uz su prefikane tieto vacsie decka 😀 anicka, skus nocnik(zachod) hned rano ako vstane, potom pred obednajsim spankom, po spanku ... moja svagrina to robila tak, ze isli rano na zachod a potom cca kazdu hodinu, postupne ten interval predlzovala ... aj to je moznost ...
Jr. sa uz pomaly pyta na kakanie, comu sa tesim ale nechem zakryknut ... tiez posadzam na nocnik ako Nada cca od 9 mes., ked mi uz sam sedel a zacala som rannym cikanim, niekedy sa nam zadari mat cele doobedie suchu plienku ale je pravda, ze starsie deticky uz maju svoj rozum, my teraz sadneme a citame si, to zabera tiez 😉

emmka3
30. máj 2010

@mayocka maji, Jr. grcal do cca 4-5 mesiacov, pokial ti nabera na vahe, nechudne, tak je to prirodzeny jav, musi jej doziet ta prepazka medzi hrtanom a zaludkom ...

emmka3
30. máj 2010

@salvinka a kde si nas s Jr. videla?v meste?

deniskateniska
30. máj 2010

anicka nie som este mamina, ale na detickoch co som zazila, tak som sa naucila.. 😉 ked sme boli s kamilkom doma, tak sedel na nocniku.. a tam sme mu dali stolcek a na nho hracky a sedel ked sa vycikal tak sme ho chvalili do nebies a to co mal najradsej - chrumky tak sme mu ich dali... hlavne nie nasilu... jeho mama asi na to nemala cas, tak bolo pre nu jednoduchsie mu dat pampersku a prebalit ho... ale tak my sme sli von, kazdu chvilu sme sli "skusat" ci nejde a ked aj len cvrkol tak bol uz veeeeeeeelky ze necikal do plienky.. ked mal cvrknute tak sme utekali cikaaaaaaaat.. a tak sa naucil postupne.. a je pravda ze pampersky oddaluju ucenie na nocnik.. skus jej zacat davat klasicku plienku nech citi aka je pocikana, zacne jej to vadit lebo ju to bude aj stipkat alebo tak, .. a sama zhodi tu plienku.. a bude sa pytat... alebo nemoze byt ze ma strach s nocnika, alebo wc? zazila som aj to, dievcatko malo socialnu fobiu ci ako sa to vola... proste inde sa nevycikala ako vonkui... tka ju motivovali hracim nocnikom a tak sa naucila 😉 drzkam palusk nech sa to podari...

anicka
30. máj 2010

veľmi ďakujem za rady 😉

@deniskateniska strach určite nemá v pohode ide aj na WC aj na nočník a máme ho hrací 😀

Ale skôr chce ísť na WC veď ona je predsa veľká 😀 len problém je v tom, že sa nechce pýtať. Ako keď ju posadím tak sa väčšinou vycikáme, len to pýtanie. A začínam mať trošku nervy a hlavne strach lebo od septembra ide do škôlky a tam musí ísť bez plienok 😖

emmka3
30. máj 2010

anicka, hlavne klud, ona tu tvoju obavu, ze sa neoducite isto citi ... takze klidek, predstav si, ze od septembra sa ziadna skolka nekona, ze ostavate doma ... bude citit, ze ju netlacis a pride samo ... tie latkovky si skusala?

anicka
30. máj 2010

@emmka3 ja si to uvedomujem, len ako si sa mi od toho nedá odosobniť. Tie látkovky som ešte neskúšla, ale keďže do teraz zlyhali všetky metódy, tak asi si ich kúpim, len budem potrebovať poradiť aké. Nechce sa Vám prísť nás kukúť a spraviť nám inštruktáž? 🙂

deniskateniska
30. máj 2010

ani tak skus klasicke, ani sa jej to nebude pacit, lebo si nebude moct obliect krasne saticky a tak.. alebo ako sa vravi vykasli sa.. isto nie je jedina co sa nechce pytat. je to pohodlnejsie, ale ked zisti ze to naobtiaz nepytat sa cikat lebo nemoze ist vonku, ani s detickami sa hrat, lebo sa pocika.. tak to rychlo pochopi... ja si pamatam moj bratranec doma, vonku vzdy sa pytal... ale v skolke sa jednoducho pocikal ked spinkali.. a to mal asi 5 -6 rokov 😅 ale naucil sa lebo nemohol ist do skolky, lebo sa pocikaval... akosi sme vzdy pred spanim prisli, dali ho my cikat - ked ucitelka nebola akosi schopna dozriet ci vsetky deticky idu cikat a bolo.. 😉 neboj isto ju to prejde.. take obdobie ma asi, ze maminke urobit zle alebo co... 😉

anicka
30. máj 2010

deniska ďakujem za povzbudenie 😉

deniskateniska
30. máj 2010

anicka nemas zac 😀 ale fakt, neboj... matka to pochopi, ze ist sa vycikat je lepsie ako stale mat plienku medzi nohami 😉