Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
24. jún 2010

ja som tiez balila len 3 mesiace a potom uz nie .. pri narodeni sme mali nozky o jeden stupen zle a na tej 3mes kontrole uz vsetko OK, tak uz som nebalila ... aj tak sa vravi, ze je to neopodstatnene, len ked su zle vysledky, tak ano, preventivne, ked je OK, tak je to zbytocne ... aspon podla mna

deniskateniska
24. jún 2010

dani nerodim este.. ale zajtra isto budem.. zajtra sice sa bude robit strecha na jednej chalupe, tak ako nechcela by som aby siel aj mm robit ked mame dost nasej roboty, ale tak co narobis... ☹ nevedia to akosi pochopit alebo co... no dnes nie ale zajtra dame sexik a pojdeme rodit,.... som si to teda naplanovala fajne 😀 😀 😀

deniskateniska
24. jún 2010

no a inak som bola u koznej tak mi dala repik na oplachovanie a akusi mast co mi robia v lekarni len dnes uz neboli laborantky tak zajtra idem po nu..

a s tou adresou... mame dobru adresu len uz x rokov su vymenene tabule na uliciach- ze si ludia doteraz nevsimli ze si myslia ze byvaju na karlovskej a na obcianskom maju hankovsku tak to nechapem.. inak zburcovali sme sekretarku, starostu, byvaleho starostu, byvalu sekretarku... 😀 😀 😀 no haluz...

danka.k
24. jún 2010

@deniskateniska nodobre.. zajtra mas povolene rodit, mame tu stretavku tak si tam na teba a romanka pripijem 😀
no a s tou adresou to je sila 😀 este ze ste ich tam vsetkych zburcovali 😀 😀 😀 😀

salvinka
24. jún 2010

jani a kto robil na ortopedii ked vam povedali ze uz nemusite na kontrolu??
my sme boli na trojmesacnej nedavno, a aj ked mame vsetko ok, tak nam nakazali kontrolu o dva mesiace.. aj balit kazali, ale uz balim len sem tam.. ja som bola na remencoch tak ma mama vystrasila aby nebol aj risko, ale ked zatial vse ok tak sa neviem rozhodnut 😀
no asi prestanem uplne nasiroko balit bo vsetky bodycka su mu male kvoli tej plienocke 😀

@bolulka, naco menit, ved o dva roky budes mat krajsi titul 😉

veronika13
24. jún 2010

deniska, dneska som ťa videla ako nastupuješ do autobusu 😀 bielo-fialové tričko si tuším mala,sme míňali autobus na aute 🙂

deniskateniska
24. jún 2010

@veronika13 😉 ano to som bola jaaaaaa 😀 😀 a do ktoreho busu som nastupovala? bo ich bolo tooooooolko dnes 😀 😀 😀
@danka.k no hej, tak dakujem za zvolenie 😀 😀 😀 😀

nadezdah
24. jún 2010

@anicka Sorač to ema mi slúbila. Ja sa medzi vami nejako strácam aj bolulku a mayocku si furt mýlim

@bolulka mam pociť, že ak si nepotrpíš na mene na doklade, tak si nemusíš dávať nikde, ale zajtra robím, tak sa ti na to popýtam. Ale určite sa za to platí , keď chceš zmenu v doklade. Zajtra večer kolo 20 tej sa ti ozvem.

deniskateniska
24. jún 2010

zmena v doklade obciansky a vodicsky stoji 11 evri.. 😉

nadezdah
24. jún 2010

@danka.k No chystam sa do toho polska, len neviem kedy to bude, keď mi s mužíčkom máme službi tak nahouby, že skoro každý deň je niekto z nás v robote aj cez víkendy. Inak tie prašule mi nabehli po 10 tej, ale to bol muž na ceste domov z vozíkom plným piesku a kým by sme sa vykmotrili z domu, bol by obed, tak že pôjdeme inokedy. 😉
A v Rk som si kúpila fusak a také maličkosti, ale nechala som tam okolo 70 €. Mňa pustiť do mesta a mať prašule v peňaženke - hotová katastrofa. Ešte že si to zatial môžem dovoliť, na materskej budem kŕkať. ☹

danka.k
24. jún 2010

@nadezdah vies co je lepsie?? ist do mesta s muzovou kreditkou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
25. jún 2010

dani tak my mame nulu aj na mojej aj na muzovej kreditke🙂inak nemozem spat,stale cakam ze KEDY ale stale nic.a potom aj koli tomu ze sme sa mali stahovat len svokor ide robit strechu na ujovom dome takstojime☹a mam z toho len stres

deniskateniska
25. jún 2010

baby asi to zacina. 😀 😀 😀 .. bola som cikat, potom som bola v spajzi ze si idem po chlebik a taky pocit akokeby som si cvrkla.. a to zo mna vytiehlo akokeby zatka ale take riedke, ale nie ako voda ale zase ani hlien husty... a bola tam aj krvicka trochu tak som sla hned na wc tak take ako ked som zacinala pri ms spinit .. tak som si dala vlozku,.. no a hned mi stvrdlo brusko a a predmrchovske bolesti sice len trosililinku ale su normalne mam zimomriavky po celom tele... 😀 hned som mm volala, ze nech je pripraveny ze keby nieco 😀 babyyyyyyyy modlite sa aby to neprestalo 😀

anicka
25. jún 2010

@deniskateniska mylsíme na Teba nech sa to rozbehne, a nech nám už dnes napíšeš, že je Romanko na svete 🙂

Ja sa tiež za normálnych okolností o piatej prevaľujem na druhý bok, ale ja si radšej privstanem ako by som tam mala sedieť pol dňa.

@emmka3 kúpili sme jej kabelku a páčila sa, kyticu sme dali robiť za 20 €

anicka
25. jún 2010

@boluka ja som si občiansky s Ing. menila až o rok neskôr keď som si menila aj priezvisko po svadbe, a vodičák mám do dnes na dievčenské priezvisko a bez titulu, povedali mi že si to vymienať netreba tak som sa tam nejako nehrnula, keďže v podstate vodičák skoro vôbec nepoužívam 😉

emmka3
25. jún 2010

@deniskateniska juchuchuuuuuuuuuu, tak nech sa to rozbehne a nech Romanko moc maminku netrapi ... nam akurat dnes nepojde elektrika od 9-14 tak budem mimo, ale drzim palec .... jaaaj, bude vzruso 😉

anicka
25. jún 2010

my sme mali kĺbky v poriadku na všetkých kontrolách, aj nám na tej trojmesačnej povedali, že všetko je OK a že ďalej do pol roka baliť na široko a už nemusíme prísť na kontrolu, tak ja som poctivo balila akurát keď bolo už moc teplo tak keď sme šli v kočíku vonku tak som ju v šiestom mesiaci dávala už len s pamperskou. Keď boli také horúčavy tak sa mi to zdalo strašne moc aj pamperska aj plienka aj ortopedické nohavičky 😔

salvinka
25. jún 2010

@deniskateniska deniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis ideeees 😀 😀 😀 cakam smskuuuuu 😀

mayocka
25. jún 2010

awojte babky,uz tyzden som bez pc,na mobiku som si aktivovala net,tak som tu aspon takto.
Deniska,ty budes este na termin rodit pocuj,ja som o den skor,ale presne to nebolo.
Uz je rok od smrti M.jacksona,si pamätam ako som pred rokom robila recepcnu na Srňacom a asi tyzden isli v restike v telke jeho pesnicky v kuse od rana do vecera,uff,ale teraz si ho zase rada vypocujem.
MAM OTAZOCKU: 8.7.ideme na poradnu,mam povedat Dr.ci nam ma objednat vakciny proti rotavirusu...treba ich 2,jedna stoji 50e,neviem ci to treba,ci...tie deticky maju toho ockovania strasne moc,na niektore by som ju ani nedala keby nebolo povinne,mna ako dieta ockovali raz a nebola som chora celu ZŠ...Iba im to podla mna oslabuje organizmus..ten rotavirus je premnozeny?alebo len zriedkavy?Dik za odpovede.
Deniska myslim na teba!!!juj uz budes maminka,to moje ma uz 2mesiace,leti to leti

mayocka
25. jún 2010

@emmka3 a ked uz na siroko nebalis,uz ti nekazu ani chodit na nozicky?tri mesiace?to mu nejak rychlo tie jadierka narastli

anicka
25. jún 2010

mayocka ja som Maťku proti tým rotavírusom dala "zaočkovať", ono je to len sirup do pusinky, tie rotavírusy vedia narobiť riadnu šarapatu, tak som to nechcela riskovať a už stojí "len" 50 € jdena keď som ju kupovala ja tak myslím jedna stála 2500,--Sk

deniskateniska
25. jún 2010

tak kocky nist... maly ma krcok vzadu na hlavicke a ma byt hore na hlavke, takze krcok ani nedociahla, a len na pristroji kukla ze som na 3,1 otvorena ale to ze je obrazne, len take.. takze nist... no horuca sprcha na krize a ze sa to mozno pohne.. no ja som sa tak tesila ze ked uz odchadza zatka tak ze by sme uz mohli ist.. a nist ☹ aj doky povedala ze si myslela ze uz mam po... no co uz.. tak ak tdo tyzdna neporodim tak 2.7. nastupujem do porodky.. 😒 jooj no idme si lazkat a pospat ak sa bude dat bo som nespala ceeeeeelu noc...

salvinka
25. jún 2010

@deniskateniska ale nas natahujete! 😀 😀

emmka3
25. jún 2010

@mayocka ono tie jadierka dozrievaju rozne a niektore deticky sa uz s OK jadierkami aj rodia, takze zavisi od nalezu ... ale na SVK sa to pausalne bali do pol roka, niekde kazu az do roka 😲 ked je problem, tak OK, ale preventivne si myslim, ze to prehanaju ... a co sa tyka rotavirusu, tak si myslim, ze je to zbytocne, robia tomu reklamu, sak su to prachy, ale nie je to premnozene, a dokonca to nechrani vseobecne, len proti niektorym typom, takze ak chytis iny, tak je to akokeby si ani nedala, ja som to malemu dala, ale druhemu uz budem davat len povinne ockovania, aj ked ani tam nie som presvedcena, ci dam TBC 😝 jo, a pokial kojis, dietatko je chranene, resp. ak by aj odniekial nieco take chytilo, kojenim sa to da zvladnut ... mam kamosku, ona nedala a aj po nemocniciach chodili a v pohode, nic nechytili ... ak mas nieco chytit, tak chytis, ci si ockovana alebo nie ...

deniskateniska
25. jún 2010

@salvinka ved neviem mu asi musim viacej dohovarat. 😵

jana2033
25. jún 2010

@emmka3 no ja by som už ani nebalila cezu noc jej asi ešte dam ale to môj muž to sa ešte musí ked povedal no tak jej občas dam ale len občas 😝

@danka.k dani ani segra skoro nebalila maleho na široko ono je to fakt na tom ako to ma každé dieťa

@salvinka hm dobra otazka kto tam bol volaky mlady doktor zdal sa mi aj dosť vysoky, ja som si ani nepametala kto bol na prvej ortopedii 😀 to iba muž mi vravi že teraz je iný, tak neviem, ale že všetky maminky fakt ktoré boli predomnou že ešte o dva mesiace ja som počuvala to čiselko čo vravel 😀 že 1A+ obe nožičky tak že už nemusíme, ta predomnou mala 1B a musí ešte o dva mesiace prísť

@deniskateniska neboj ono to príde teraz tam mam na pôrodke spolužiačku z výšky v stredu porodila 😝

danka.k
25. jún 2010

@mayocka ked umrel jackson sme sli akurat na dovolenku.... fuu presne takto pred rokom a ako bolo krasne... teraz mozme len snivat ☹
@deniskateniska neboj mozno zajtra uz budes rodit..podla mna sa ti to uz coskoro spusti 😉 😉 😉

bolulka
25. jún 2010

@nadezdah ahoj dakujem. budem cakat. nejak si nepotrpim, len ci je to potrebne. lebo som kdesi pocula, ze sa to do dokladov aj tak nepise.

ale samozrejme z neho mam radost, vsak som sa cosi natrapila, kym som ho ziskala. aj som si koli tomu nie jedenkrat poplakala.

deniskateniska
25. jún 2010

@danka.k ja si tiez myslim, len sa mi neda pospinkat aby som bola na porod fit.. spala som hodinu 😅 no nic pospim v novej postielke v zaskove 😀 😀 a som hladnaaaaaaaaa a treba mi cikaaaaaaaat a tucko je na wc uz asi polhodku 😅 a chleba neviem kde zmyzol zase ho ma v izbe .. 😠 no neviem co idem asi do obchodu, len sa hybem ako kaciak bo slabiny bolia... a nechcem zakriknut ale myslim ze dnes pojdeme.. bo uz aj kontrakcie mam.. sice nepravidelne ale tak mam ... a nechce sa mi to akosi pocitat ze kolko intervaly ale tak mala som po 12 min a teraz po 20 min.. tak som zvedava.. idem si to asi sledovat 😉

danka.k
25. jún 2010

@deniskateniska no tak cely cas budem na teba mysliet a silno drzim palce potom pri tlaceni... ti pisem uz teraz ak by som resp. zajtra nestihla 😀