Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

katika82
28. júl 2010

no baby na tomto počasí veru neviem

anicka
28. júl 2010

@katika82 jasné, že v tomto počasí nie. Ale keď bude fajne tepľúčko 😉

nadezdah
28. júl 2010

Tak prídite k nám, u nás na dvore je tak super, že ani do prírody nemusíte ísť. A alergici, pozor na pele. A bacha na hady, je ich ako nas...tých.

katika82
28. júl 2010

no tak napr. do gacele ale to je dosť daleko asi????

a v kubíne?? no jedine asi s kým pávom dole čo ma napadá inak fakt neviem

salvinka
28. júl 2010

babky poradte kto resp. kde by nam spravili pekne fotky, take umeleckeeee 🙂

ema1987
28. júl 2010

@salvinka potom daj vediet aj mne ale na FB ty dam link na jednu babenku ale musim jej aj ja napisat ci nahodou.. 🙂

emmka3
28. júl 2010

@nadezdah
monitor dychu - som mala od majdisky pozicany, maly bol prtavy a stale vravim, ze predcasnik, aj ked jemne, ale predsa, takze som sa bala a mal take slabe/jemne dychanie, raz som mala poplach a raz falosny ale poviem ti, nechcela by si zazit ☹ to vajicko na plienocku poznam, ale to je novinka, takze som nemala tu cest ...
co sa tyka nosenia, - tak ja som znamy odporca klasickych parasutistickych klokaniek a zastanca ergonomickych nosicov - Manduca, Liliputi, Ergo, Beco alebo jednoduchsie mei tai, alebo potom satka a pozeram, ze nie sama som s nou spokojna, ze @bolulka 🙂 moc ma tesi, ze sluzi 😵
vysielacky - sme nemali, ale uz mame a su super, zvlast v rodinnom dome nepostradatelna zalezitost
stolicka na papanie - odporucam, my mame polohovatelnu, ale pokial kupis aj lehatko, tak to na prve prikrmy uplne postaci a potom kludne mozes zadovazit aj nepolohovatelnu stolicku, a inac a ku lehatku vravim ano, my sme vyuzili
pavuk, resp. chodak - tiez som zasadne proti, aj som bola vzdy pre dovody, ktore tu uz boli pisane a rovnako ma v tom utvrdila aj nasa rehabka, dietatu nic neujde, ked sa bude vyvijat svojim tempom, ci sa nauci chodit o mesiac prv alebo neskor, bude o 3-4 roky uplne suma fuk 😉

@bolulka ak nejaky lesik len tu v meste, tak fakt asi len pavy pri Parku

emmka3
28. júl 2010

jo, a este jedna rada pre nase kojace, zacinajuce mamicky, co mate problemy s nadprodukciou mliecka a odsavate do nemoty ... teraz som to nasla, takze v skratke:" neodsavat, len ked mas zly pocit a odsat len do pocitu volnych prs, nie do tla". ... to len aby rec nestala 😉 lebo viem, ze v nasej BFH porodke vam vravia uplne inak, ach jaj 😖

deniskateniska
28. júl 2010

no tak ja mam maly problemik.romanko nespi v noci,stale krici,spi 10 min a zase krici.som zufala.zaspava tak o jednej s mm a vcera so mnou nespal vobec.a scenar sa opakuje aj dnes.ja mam vecer akosi malo mlieka.alebo tolko spapa.neviem ci nejdeme prikrmovat,lebo cez den spi max 3hodky a v noci nic.:(

katika82
29. júl 2010

denis ja viem že je to ťažké ale ak dáš raz fľašku s umelým už nebude chcieť tvoje mliečko. viem to podľa sebe ja som dlho odkladala prikromovanie aj ked doky mi kázala začať hned po prvej poradni ja skom skúšala ešte ale nakoniec som musela lebo ja som mala tiež málo mliečka a malý večer prereval aj tri hodky sme si mysleli že ho bruško bolí, dávali sme espumisan potom ten baby calm a ked som mu potom dala umelé tak to ako by uťalo,

je to na tebe teda, myslím že emka má viac skúseností čo sa kojenia týka mne poradila dosť tá julka čo tu chodila ja mám číslo na ňu ak chceš. ona by ajza tebou došla ti poradiť, možno sa len malý zle prisaje a nepije dosť. mne tak lukáško robil zle sa prisával nevedel sa akosi dobre chytiť a to len tak pocuskával a potom zaspal na prsníku.

možno je fakt hladný a preto krčí. nechcela by som ti zle poradiť vieš. asi ti skôr lepšie baby čo koja ako ja čo dávam umelé. ale z vlastnej skúsenosti teda zo začiatku ked somdávala aj svoje aj umelé tak býval trošku mrzutí ešte ale nakoniec som uplne strtila mliečko a ked mal len umelé tak sa najedol do sýta aj som vedela koľko vypije.

ja som na to prišla tak že je hladný ked som ho nakojila a skúsila dať umelé a vypil mi ešte 100 umelého. tak som vedela že moje mu nestačí

bolulka
29. júl 2010

ahojte, ja sa trapim s mensim zapalom prsnika. vcera som mala aj teploty, dufam, ze to prejde aj bez ATB. 😔

salvinka
29. júl 2010

denis, uplny suhlas s katikou.. vid ip.. myslime na vas!!!

bolul, ty mas teda trampoty.. kiahne, laktacna kriza, zapal.. prajem rychle uzdravenie!

deniskateniska
29. júl 2010

no tak mlieka mam asi dost ked mame 5650 g!!!!!!!!!!!!!!!! mam dost.. 😀 😀 😀 ale vylizla som mu ocka a spinkal.. sice o jednej az zaspal, ale spinkal.. a asi aj citi ze sme nervozny s mm bo mame tu sesterku a sme z toho nanervy, ani zo sprchy prejst len tak, ani sa vyspat bo ti je stale za ritou, mm si nemoze poobede pospat bo lezi na jeho strane postele bo cez den je ako cecok na mne nalepena,.. hroza.. a vcera som zistila ze ju mame az do soboty.. 😲 pomooooooooooc 😲 ale kurna krsna ma 3 deti a neviem ci si nepamata ake to bolo ked prisla z porodnice ... joj.. ale viemze jej ju uz nikdy na prazdniny nezoberiem..

emmka3
29. júl 2010

@deniskateniska @bolulka kontaktujte Julku, ona vam isto pomoze ... ci uz so spravnym prisatim alebo zapalom, myslim, ze salvinka ma na nu ciselko 😉 a k zapalu, ja viem, len ze sa maju prikladat kapustne listy ale nie viac ako 3x denne, cize 2-3x denne maximalne, drzim palec, aby sa to vyliecilo a Adamko si este uzil mamickyne mliecko 🙂

a este nejake to citanicko 😉 @deniskateniska
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ma...

@bolulka je tam toho viac, ale aj mastitida
http://dojcenie.wordpress.com/category/bolave-p...

deniskateniska
29. júl 2010

emmka,dnes mam mliecka na rozdavanie😉a inak stretla som mayocku a anicku.aka je to sranda ze sa uz pozname a nehadam ze anicka?😀 😀

emmka3
29. júl 2010

@deniskateniska to ma veeelmi tesi 😵 neboj, musis si verit a vsetko bude OK, Romanko prospieva a to je hlavne 🙂

anicka
29. júl 2010

@deniskateniska tak tak 😀 myslíme na Vás, tak ako píše emka možo by bolo dobre skontaktovať sa s tou laktačnou poradkyňou ako mliečka máš určite dosť keď Romanko tak pekne priberá, ale možno sa správne neprisaje, "napapá" sa vzduchu a ten ho potom tlačí v brušku a preto plače a možno je to o tom čo sme sa rozprávali, tak skús ešte povytierať 😉

bolulka myslíme na Vás 😉

bolulka
29. júl 2010

teplotu dnes nemam a prsnik prestal na dotyk boliet. dokonca som si nasla dnes aj hlboko vnutri hrcku, ktoru som masirovala a potom co to odstriekala, ale jedine rucne (odsat to nejde 😕 ) Hrcka tam stale je, zda sa mi troska mensia, uvidim ako to bude postupovat zajtra. len dufam, ze sa za tu upchatu cast nenavali dalsie mliecko a ta hrcka sa zasa nezvacsi.

bolulka
29. júl 2010

@salvinka, neberiem to tak, ze sa to na mna vali, vzdy si poviem, ze to je malina, su aj horsie problemy. 😉 ale stale v duchu prosim, aby neprisli tie horsie. 😝

deniskateniska
29. júl 2010

bolul pichalo ta predtym v prsiach?bo mna dnes v pravom strasne,cely den akokeby v mliekovode.a neviem ci je to ze sa zapaluje alebo je to normal.

emmka3
30. júl 2010

@bolulka to co opisujes, moze byt zrazene mliecko v zadnych mliekovodoch ... tam fakt pomaha len rozmasirovat tu hrcku, ked treba aj pod teplou sprchou a uplne ju povytlacat, len rucne, na to odsavacky neplatia a potom by bolo dobre, keby si poskusala aj ine polohy dojcenia, aby Adamko vysal cely prsnik

@deniskateniska , skusala si kojit aj v polohe uchopu futbalovej lopty? vtedy ti Romanko pekne vysaje prave to mliecko z boku prsnika, pod pazuchou ...

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

hojka
30. júl 2010

@bolulka mne na zapal velmi pomohli svedske kvapky,ozaj za chvilku som mala po zapale a to aj pri malej aj teraz pri malom ked mi zacinal zapal.Ponatieras si riadne prsnik s nimi a uvidis,ze ti pomozu.Len si predtym musis riadne rozmasirivat hrcku a odsat mliecko.Skus,uvidis.Drzim palce 😉

bolulka
30. júl 2010

@deniskateniska neviem ci sa to da nazvat pichanim. tie mensie zapaly co som mala predtym boli take bolave ako ked mas nieco zapalene. a toto bolo bolave na dotyk.

@emmka3 ty si taka nasa pomoc. posielas dobre linky, ktore mi uz neraz pomohli. a ta hrcka nechce zmiznut. ako keby som tam mala vzadu skalu a nie s nou pohnut. 😒

bolulka
30. júl 2010

@hojka tie kvapky zozeniem v lekarni? horsie je, ze ta hrcka sa neda rozmasirovat.

nadezdah
30. júl 2010

@bolulka Neviem ti sice poradiť čo s tým, ale určite s tým niečo urob, lebo mna začal bolieť prsník tak, že som sa ho nemusela ani dotknúť, to bolo už potom ako som nekojila a na sone mi povedali,ž e je to zo zápalu mliečnej žlazy. Tiež ma to len pobolievalo a mala som hrčku, aj som masírovala, ale nepomohlo, lebo mliečko mi už netieklo a vždy ma to bolelo, keď som mala dostať krámy, každoročne s tým chodím na sono a hrčka tam je už zo 5 rokov. Takže držkám palúchy, aby si to nejak rozmasírovala a aby to bolo OK.

emmka3
30. júl 2010

@bolulka dakujem a rada pomozem, ked viem ... vy mi zas poradite v niecom inom 😉 no a ta hrcka je nejaka nedbitna, do kelu 😠 poskusaj cez vikend nejak ju este rozmasirovat, ale ak to nepojde, asi by som zasla k Dr. v pondelok 😅 drzim palec

bolulka
30. júl 2010

@nadezdah nestras. zda sa mi, ze povoluje, tak dufam, ze vsetko dobre dopadne.

nadezdah
31. júl 2010

@bolulka miláčik nestraším. Ja som si to nevšimla kým som kojila, ono to nemám zhubné, ani to nerastie, ale bolievalo to dosť často. Sa mi ciciek nesmel nikto chytiť, lebo by som ho zahlušila. Dúfam, že teraz keď budem kojiť, tak sa mi to nejak uvolní, ale určite si na to budem dávať bacha. Neboj, len masíruj odstrekuj a teplé obklady pomáhajú a aj uvolňuj´napetie a bolesť.

bolulka
31. júl 2010

@nadezdah ja ked som Klaudiu dokojila, tak o nejake tri mesiace sa mi spravili na oboch prsnikoch vsade hrce. som nechapala co sa deje, a utekala k dr. a on na to, ze to su hormonalne zmeny alebo tak nejak.

hojka
31. júl 2010

@bolulka tak ako?uz ti je lepsie?kupila si si tie kvapky?su fakt super a pomozu.a octanovu mast si skusala?po nej ti pekne hrcka zmakne,daj si tu mast do chladnicky a takou studenou si natri prsnik len nie dvorec a nechaj si ju posobit aspon dve hodiny a potom si riadne rozmasirruj pod teplou vodou a odstriekaj.ja som to tak robila a pomohlo a potom som si este natierala tymi svedskymi kvapkami.
ani som sa ti nestihla prihovorit dnes ked sme sa stretli,lebo som telefonovala.Ste boli na prechadzke?