Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

brenky1
31. júl 2010

skus www.myart.sk ja tam mam fotku s mojim malym...
@salvinka

brenky1
31. júl 2010

@bolulka Ahoj, mne pomohlo obyčajne maslo, prikladala som si ho nakrajala na platky a obalila som sa obvazom a plienkou a vytiahlo mi cely zapal a to som ho mala dost velky, mala som celú hrud fialovo červenu.. síce som smrdela ako pokazene maslo, ale perfektne, prekonala som ho dva krat , na druhy krat som sa dala nahovorit na homeopaticke lieky a niesom toho zástanca ale naozaj mi to povolilo ...tak skus i tie...a kojila som do dvoch rokov malého...vela stastia🙂

bolulka
1. aug 2010

@hojka ahoj, hej sme sa boli prejst troska do mesta. Octanovu mast som si davala, no a zda sa ze je uz vsetko zazehnane, tak som nestihla ani kupit tie kvapky. ale pre buducnost budem vediet.

salvinka
1. aug 2010

@brenky1 dakujem za link.. presne nieco take som hladala.. uz som kukla stranku, krasne fotky!! tesiiim sa..

my sme boli vcera na uvitani babatiek.. aj janku so simcou sme stretli 🙂 (jani, dufam ze ste boli spokojni s fotkami 🙂 )
no kukajte aky velky Risko v tej koliske 😀 😀

anicka
1. aug 2010

@salvinka úžasný je 😉

My sme na to uvítanie pri Maťke úplne zabudli, ani sme neposlali tú návratku, akosi nevydalo, tak to hádam dáko zmákneme keď bude druhé a uvítame ich obe naraz 😀

deniskateniska
1. aug 2010

Jejusko krasny.

emmka3
1. aug 2010

@salvinka a uvitanie nerobil nahodou moj ocino? 😉 bo nieco take spominal, ze ma svadbu a potom vitanie 🙂 jj, a fotka paradna .. my sme maleho skoro prekoprcli, taka dost nestabilna mi prisla 😅

@bolulka super, som veeelmi rada, ze si uz OK, bo som na teba myslela ako si to "rozchodila" a super, ze uz to polavilo 😵 kiezby si uz tie svedske kvapky nepotrebovala 😎

salvinka
1. aug 2010

@emmka3 ano maji, tvoj tato bol na uvitani 🙂 mi take smiesne bolo ked nas predstavovali 😀 😀 😀 a zevraj je po starom otcovi Risko.. pschee 😀 😀

@anicka keby sme mali ist na to uvitanie hned ako bol malicky, neviem ci by som aj ja na to nezabudla 😀 ale teraz 3 mesiace meskali, tak nam az nedavno dosla pozvanka.. a uz sme vacsi, nemame tolko starosti ako s malym babatkom, tak co by sme nesli 🙂 😝

deniskateniska
2. aug 2010

Tak romanko zaspal o pol jedenastej a spinkali sme do pol osmej.samozrejme s prestavkami na papanie,ale vcera spal vonku od tretej do dakej siedmej tak sme boli mysleli ze nebude spat.a teraz spi zas🙂sice to su uz len tie 10minutovky,ale spi🙂klop klop klop som nedodala:p

anicka
2. aug 2010

Kde ste všetky? Ja som dnes bola na kontrole na gynekológii a stretla som hojku. Ja som myslela, že sa poznáme len s koníka ale zistila som, že my sa už poznáme do minulého leta z pred kostola 😀

jana2033
2. aug 2010

@salvinka môj muž mi vraví ako pekne nas pofotila 😝 atkže sme spokojní krásne 😝 inak super bolo 😀 , sranda pridám potom aj ja foto z kolísky ved sme mysleli že vás ešte zastihneme len na tu kolísku sa akosi dlho čakalo. A fešáčisko je malý 😝...simonka vie prečo sa tam stále otáčala 😀

hojka
2. aug 2010

@anicka no to je sranda vsak? A ja som si myslela,ze vies,ze som to ja 🙂 A este raz ti dakujem,ze si ma dnes pustila 😉 Ako naschval sla akurat dr na prestavku vsak? Ja mam vzdy taku smolu.Bola si tam este dlho?
@deniskateniska tak sa drzkate?Mirko dnes spal od 15 - 19.30 s tym,ze sa len zobudil von na papanie a pokracoval hned dalej,potom som ho okupkala a zaspal zas hned,tak neviem aka bude noc,ci nebude uz v noci vyspaty 😝 A vam prisla uz pozvanka na uvitanie?Lebo nam zatial nic neprislo

deniskateniska
3. aug 2010

hojka nam nic nepride,bo my byvame v zaskove,aj trvaly pobyt tu uz mame.a tu neviem ci sa take nieco robi.drzkame sa fajn,len vcera maly som myslela ze ideme na pohotovost.hodinu vracal vkuse.nosom aj pusou,hruza,ale nastastie uz ok.takze poucenie ziadna zmrzlina.aj ked som ju jedla normalne,ale asi vcera nepasla.a teraz papkame,inak dostali sme uzasnu knizku:moja prva knizka,take nadherne veci,napisane tam napr.tu nalep moju prvu fotku.alebo,z tejto rodiny pochadza mamicka,ocko,alebo rodokmen rodiny,pribehy kde sme boli 1.krat vonku,ako choroby prekonal a priebeh,zubky su tam nakreslene a do nich sa maju pisat datumy kedy vysli.fakt nadhera.

anicka
3. aug 2010

@hojka my hovor, naozaj by ma nenapadlo, že si to Ty keby sme sa dnes nestretli. Nemáš za čo, z ordinácie som vyšla asi o 12.15 takže v pohode 😉

anicka
3. aug 2010

Ahojte dnes som zmákla aj s mužíčkom zubárku. Všetko OK tak som rada. Akurát mi povedala, že mám trochu zapálené ďasná, že by bolo dobre keby som zbehla na ústnu hygienu. Dala mi vizitku dentálnej sestričky v nemocnici Bc. Prílepková. Máte s tým niektorá skúsenosť? 😕

deniskateniska
3. aug 2010

ahojte kocky.mna ide drbnut.ani vonku ist,bo vypada ze ide liat,plienky nemam pozehlene a bojim sa zacat,lebo maly grcka a ako naschval vzdy ked zacnem,kaka az tak ze to cez plienku prejde,ked chvilku spinkal aj to zaspal v kuchyni,tak som len pri nom sedela.inak ako vypada ze ma hnacku?bo sa mi to nepaci ako moc kaka.az hore plienkou,na chrbatik mu to prejde.och.a stale chrci,ale ked odsajem tak idu len grcky co mu idu cez nos.

bolulka
3. aug 2010

baby, ja som naserinkana teda riadne. sakra, pocitala som s vyssim rodicovskym. a teraz toto. mamickam ktore nesplnali podmienku pribudne sice 16 € ale tym ostatnym zoberu 92 €.. 😠 😠 😠

emmka3
3. aug 2010

ty kokso, tak to je dobry grc, a to som este mierna 😠 😠 😠 😠 😠 😠

salvinka
3. aug 2010

ja sa radsej nevyjadrujem.. uz som si riadne ponadavala doma.. len co ma hlava rozbolela ☹

mayocka
3. aug 2010

baby ako som v soku,chcem sa vas spytat ci to uz je schvalene alebo ako?plati to uz aj pre nas co sme "po starom"? dik za odpovede a ak mi to vysvetlite presne po lopate budem rada,bo mam z toho chaos,uz som pocula tri verzie ale kazda bola ina...nam uz nevezmu nic nie?ked sme na RD a pracovali sme 9mesiacov pred porodom...to ako ja ked som vstavala rano do prace kazdy den budem mat tolko prachov ako tie co nerobili????? nam ostane tych 260evri nie?uff az mi je blbo z toho 😒

anetaadam
3. aug 2010

@mayocka Ja som to pochopila tak,že ta suma tych 260euri sa ruší a bude jednotna 180-190 neviem

salvinka
3. aug 2010

@mayocka bohuzial, vsetky mamicky ci uz tie co pracovali ci cigane co rodia ako hrusky budu dostavat rovnako tj 180-190ecok mesacne..
a ako by este nestacilo tak co sme teraz dostali tzv kocikovne (tych 25 000) chce znizit len na necelych 5000skk (cca 150€)
zatial to je len v jeho hlave, no ak mu to prejde, zbohom moja vysnivana pocetna rodinka ☹

katika82
3. aug 2010

no mňa to tiež riadne nasrlo svine hnusné sú to. ako sa robí skupina na facebooku treba vytvoriť a potom poslať tomu hajzlovi. tak nás budú ešte okrádať a cigáni budú rodiť jak jablone fakt. všaktá bude mať detí aj neviem kto ked na každé dostane 200 eur. no ja som taká nasratá že by som som mu takú pridrbala že až hlavne že on bude mať bachor plný

katika82
3. aug 2010

tak na fb vytorená skupina.

anicka
4. aug 2010

@salvinka
@bolulka
@deniskateniska
@katika82

Ak prvý rodičovský dostanete pred 1.1.2011 tak pôjdete po starom teda do 1,5 roka mesačne 256 € a potom do troch rokov mesačne 164 €. Ten zákon by mal platiť až od 1.1.2011 a Mihál sa vyjadril, že tí čo na systém nabehnú pôjdu po starom. Aspoň tak som to pochopila. 😔

A čo mám povedať ja Fico ma kôli 8 dňom ošuškal oo 10 000,- a teraz keď plánujeme durhé bábo tak ma Mihál ide ošuškať o konečne poriadny rodičovský. Ja som riadne nasr. ja som mala odrobených 8 rokov pred tým ako som šla na materskú, poctivo som platila dane a odvody, v robote som bola až do 6 týždňov pred pôrodom, bez PN. Teraz pôjdem znovu do práce a ak bude všetko v poriadku, tak si zase porobím až do 6 týždňov pred pôrodom. A pri prvom som nevedela, že sa dá platiť doborovoľné nemocenské poistnie takže som materskú síce dostala ale len z môjo "špiškového" platu. Takže si viete predstaviť ako mi včera vybehol tep a o adrenalíne ani nehovorím 😠 😠 😠 😠 ]-A keď som včera v novinách videla vyjadrenie Únie materských centier, že keď sa to prerozdelí tak je to OK, tak som myslela, že vyhodím televízor von oknom. Oni ktorí by sa matiek mali zastávať a byť sa za to, aby bola konečne ocenená práca matky tak to takto odbijú. Áno veľkoriso to schovajú za fakt, že to chcú zrovnoprávniť. Ale ako? Tá ktorá nerobí dostane viac a tá ktorá robí dostane menej no to už mi je len logika. 😠 😠 😠 😠

anicka
4. aug 2010

A ešte jedna vec a už končím. Na odmeny, preplatené tendre, poslanecké platy sa nájde vždy, to tam nikoho nenapadne šetriť, ale na matkách s malými deťmi tam si zgustne každý 😠 😠 😠 😠 Ale ja to tak nenechám. Do teraz som bola ticho, ale pohár už pretiekol. Do centrály KDH som už napísala, tí mali mladú rodinu vo volebnom programe tak som im napísala, že ak si takto predstavujú podporu mladej rodiny, ak sa obávam, že stratia aj tie posledné hlasy a za 4 roky sa už určite do parlametu nedostanú a mám rozpísaný mail aj Matovičovi, keď tak deklaruje ako bude hlasovať podľa vedomia a svedomia tak nech sa predvedie.

anicka
4. aug 2010

A ešte jedna a už naozaj končím 😀 Ja som sa tiež tešila na ten zvýšený rodičovský až na to že som sa veľmi rýchlo dotešila keďže je to len do dvoch rokov veku dieťata takže som zývšený rodičovský dostala až za jedne mesiac 😠 😠 😠 😠

katika82
4. aug 2010

anička presne tak

inak môžeš nám tie maily preposlať?? by sme ich aj my poslali z našich mailov nech ich tam majú viacej.

ja som tiež povedala
to čo predtým trošku podporilo mladé rodiny aby začali ako tak žiť a teraz toto. hlavne že oni majú dosť však?? im nestačí znížiť rodičovský však rovno vezmime aj príspevok pri narodení. Hlavne že sa ohrádza tým že predošlá vláda mu v kase nenechala peniaze na vyplácanie vyšších rodičovských. tak ked boli taký múdry predtým tak čo teraz nehľadajú peniaze. Ale však Slovensko má málo ale ešte požičajme Grékom nie. Jooj normálne taký adrenalín mám že až.

a ohrádza sa tým že sa bude môcť popri tom rodičovskom robiť. však nech skúsi ísť debil kto ho dnes zamestná na 4 hodiny, dieťa si zatiaľ musíš niekde dať a to čo za tie 4 hodiny zarobíš za to zaplatíš jasle alebo škôlku. debil však nec...h ide on robiť a nie rozhodovať o kokotinách o ktorých nemá ani šajnu. šak nech sebe utiahne opasok. by som im dala tak ako je to v číne či kde že politici chodia rokovať večer a cez deň chodia normálne do práce. by som videla či by ho takéto debiliny niekde pri lise napádali. by som ho fakt zavrela niekde do závodu na 12 hodín tvrdej makačky bez prestávky aby videl.
čo nezruší daňové prázdniny zahraničným investorom?? hned by mali dosť peňazí. a nie zvyšovať odvody obyčajným slovákom ktorí si chcú na seba zarobiť ale tamtí šikmoookí prisťahovalci ani korunu nezaplatia. však ja tiež zamestnám aj dvestotisíc zamestnancov ked za nich ani korunu nemusím zaplatiť štátu. nech sa zamyslia komu berú tí naši slávni politici.

katika82
4. aug 2010

prečo sa česi napríklad majú lepšie
rozdiel už len v čechách tak je to na zaplakanie. segra mi tam kupuje veci pre malého. tak mi povedz ako je možné že tam v čiňáku dokážu predávať body za 35 českých čo je asi 40 našich a u nás pod 3 eur...á nekúpiš. to isté v poľsku. poliak dokáže kupiť na slovensku a ešte to aj v poľsku lacnejšie predať ako u nás. tak ako je toto možné. všetko sa tu robí pre iných len nie pre nás. Na čechov možno nadávame že sú to pepíci ale oni si aspoň vedia povedať a postaviť sa za svoje práva. však prečo ešte nemajú euro lebo majú rozum.