Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

babyborn
13. feb 2013

@alzbeta828 a pri kom si rodila?mohla si sa rozhodnut pre epi az pocas porodu?

alzbeta828
13. feb 2013

@babyborn ja som rodila pri dr.regulyovej, paradna bola 🙂 jasne, epi som si dala pichnut az po niekolkych hodinach, ked som uz nevedela vydrzat,ale musis mat predtym EKG spravene, nejaky odber krvi som absolvovala, ale to az priamo na mieste, ked som sa pre epi rozhodla...inak fakt to nic nebolo...ak sa bojis porodnych bolesti,tak si to daj,pocula som aj negativne skusenosti,ale ja som fakt nic nemala, ani som nevedla, kedy mi to pichli,vobec som to necitila,tam ti zavedu taku hadicku a ked chces dalsiu davku,tak len prisla dr. a do tej hadicky pichla dalsiu, dala som si to pichnut 2x, potom ti to vytiahnu a zalepia, zalepene to musis mat aspon 2 dni...rodila som o 17.00 a vecer o 20.00 som uz bola sama aj v sprche,akoze nohy som mala take "drevene" trochu, ale dalo sa, inak nic...
a ty pri kom chces rodit? ci je ti to jedno? ja budem rodit v juli, ak nebude moct regulyova,tak chcem pri blahovej 🙂

babyborn
13. feb 2013

@alzbeta828 dakujem za infosky.dufam ze budem mat pozitivne skusenosti ako ty.som prvorodicka tak mam strach pred neznamym.a v dk sa da vybrat pri kom budem rodit?ja budem pri tom kto bude mat prave sluzbu zrejme.

alzbeta828
13. feb 2013

@babyborn no ja som ju mala dohodnutu,ale tak bezne to funguje tak, ze ta odrodi te, kto ma sluzbu...mne v noci odtiekla voda a prijimal ma hruda, rano vsetci klasika dosli droktori do roboty,tak ma vlastne pocas toho odrodila...ja som mala velmi tazky porod, som rodila 17 hodin, malemu sa vobec nechcelo,aj ja som bola unavena,lebo som v podstate vobec tu noc predtym nespala,ale strasne im dakujem, ze ma nechali porodit prirodzene a nespravili cisarsky, som po tyzdni nevedela ani, ze som rodila a to ma aj nastrihli, to inak vobec necitis,ani to sitie...ja mozem len same kladne veci o tom povedat, aj o celej nemocnici, aj o sestrickach na novorodeneckom, velmi mile a ochotne, j porodne asistentky strasne mile, urcite tam pojdem rodit znova 🙂 drzim ti palce 🙂 a co budes mat?chlapceka ci dievcatko? 🙂

babyborn
13. feb 2013

@alzbeta828 neviem co budeme mat,bude prekvapko

alzbeta828
14. feb 2013

@babyborn drzim palce, nech to ide hladko a mas to rychlo za sebou 🙂 som si ista, ze to bude krasny zazitok 🙂

kviotecek
15. feb 2013

ahojte kubincanky chcela som sa vas spytat ci sa dava nieco knazovi ked tu ideme maleho krstit...

petula825
17. feb 2013

@babyborn @alzbeta828 joooj baby,ako sa dobre čítate ked tento tyzden rodim :D

babyborn
17. feb 2013

@petula825 potom nam daj vediet ako to prebehlo🙂drim palce

petula825
17. feb 2013

dam,dam,hned ako sa zotavim ;) dakujem

zuzanka301
18. feb 2013

@nadezdah prosim ta kde si to kupila,? a čo si zaň dala?

kviotecek
26. feb 2013

@danka.k
@janulap
@sisi79
ahojte kubincanky chcela som sa vas spytat ci sa dava nieco knazovi ked tu ideme maleho krstit...

danka.k
26. feb 2013

@kviotecek hm neviem. Pred 5 rokmi sme asi dávali, ale farár nechcel a pred rokom neviem či sme dávali. Asi nie.

janulap
26. feb 2013

@danka.k Danka,ja sa chcem opytat,ako je to s kontrolou noziciek na ortopedii.Boli sme v 4 tyzdnoch,mala to dobre,ale este balit na siroko a teraz nas caka dalsia kontrola.To uz bude posledna,ci este zavolaju? 😝 😉

sisi79
26. feb 2013

@kviotecek nie som priamo z kubina ani sme tam nekrstili ale my sme fararovi pri krste dali 15 €

sisi79
26. feb 2013

@janulap my sme pri malych pred rokom boli este aj ked mali 6 mesiacov aj ked mali vsetko v poriadku a dovtedy sme balili nasiroko

danka.k
26. feb 2013

@janulap ono je to podla toho aky je doktor......... kubko ako nahle mal to a+ ci ako uz sme nemuseli chodit ale to uz mal 8 mesiacov..... a pri rastikovi sme mali vsetko v poriadku uz na prvej kontrole, na siroko sme nebalili vobec a aj tak sme tam chodili ako blbi do 6 alebo 7 mesiacov na kontrolu.

janulap
26. feb 2013

@sisi79
@danka.k
no slak ma trafi,ja ze sa uz tych plienok nasiroko zbavime 😝
Danka,ked ste pri Rastikovi mali vsetko v poriakdu uz po prvej kontrole,oni ti tam povedali,ze balit na siroko nemusis?
@sisi79 tiez si bola na cca tej mesacnej?a teraz najblizsie kedy idete?

leus10
26. feb 2013

Ahojte kubínčanky máte niektorá termín koncom mája začiatkom júna?

danka.k
26. feb 2013

@janulap my sme sa nebalili vobec..... on sa narodil v MT a tam nam povedali, ze uz sa na siroko balit nemusi. tak ja som nebalila.

janulap
26. feb 2013

@danka.k tak ak to bude mat dobre,tak uz nebalit? 😕preco si rodila v MT?a tu na ortopedii vedeli,ze nebalis?Ci nerobili nejake prednasky...

danka.k
26. feb 2013

@janulap pri rastikovi sa ma nik nepytal a pri kubkovi som tam vzdy prisla, ze bol zabaleny na siroko tak sa nepytal ci balim. nebalila som ani jeho 🙂 to je na tebe ci budes balit alebo nie. ale ja som raz citala, ze pokial dietatu netreba remence tak sa mu to upravi pekne.,.... tak enviem ako to je, kazdy lekar povie inaksie

kviotecek
27. feb 2013

@babajaga
@nela30
@cartridge
@kikusik88
ahojte kubincanky chcela som sa vas spytat ci sa dava nieco knazovi ked tu ideme maleho krstit...

sisi79
27. feb 2013

@janulap my sme tiez boli s malym na tej mesacnej teraz ideme 21. marca a predpokladam ze nam atomaticky povie ze balit nasiroko a dalsia kontrola o tri mesiace ☹ moje kamaratky tiez niektore nebalili vobec nasiroko a vsetko bolo ok ale ja sa akosi obavam ked dr povedal tak poctivo balim ale tiez som citala ze pokym je vsetko v poriadku tak to nie je nutne

janulap
27. feb 2013

@sisi79 to sa chodi na kontrolu 3x?Boze,ja ze uz budeme mat pokoj.Aj ja som citala,ze niektore nebalili a mali v poriadku a tiez sa bojim nebalit...aj ked teraz uz rozmyslam,ze ak bude v poriakdu uz balit nebudem,mozno len na noc...uvidime co bude zajtra 😕

kikusik88
27. feb 2013

@kviotecek my sme nekrstili este a asi ani nebudeme kedze niesme zobraty v kostole, takze neporadim ale ja by som peniaze urcite nedala....ale to je len moj nazor, mali by si robotu robit bez uplatkov, ved zaplatene uz amju z nasich dani

kikusik88
27. feb 2013

inak baby ja nebalim od narodenia 😉 mala sa mi v tej obrovskej plienke nemohla vykakat a na prvej kontrole vsetko ok, tak dufam ze bude aj na dalsej ideme v aprili

weweru
27. feb 2013

Ahojte...

...prosím vás, ženy, poraďte mi, ak máte niektorá skúsenosti... Môj syn má 2 roky a chcela by som ho zapísať do školky na buduci rok, ale je pozápisový... v septembri bude mať 2 a pol...

1) vezme mi ho nejaká škôlka v DK (okrem súkromných)?
2) nemáte s nimi nejaké skúsenosti?
3) neviete ako je to s platením? V akých cenách sa pohybujú? ...nič o tom neviem, tak mi pomôže každá info 🙂

Velice ďakujem 🙂

severankasr
28. feb 2013

ahojte žienky, kedže v téme Pôrodnica Dolný Kubín sa mi nik neozval s takýmto prípadom, skúsim sa opýtať v tejto téme: Milé žienky, ktoré ste rodili v DK a mali ste sekciu, pri dalšom bábu prihliadali lekári na to, že ste mali sekciu, či vás nechali hodiny trápiť sa keď sa pôrod nerozbiehal? Či vám povedali, že bude sekcia, keď sa pôrod nerozbiehal? Nemali ste problémy po pôrode s maternicou?Bol u vás dôvod na sekciu vopred? Mali ste naplánovaný cisársky rez kvôli tomu? Dakujem za odpvede, hadam sa najde mamička, ktorá niečo podobné absolvovala.

danka.k
28. feb 2013

@weweru NECHAPem tomu, ze je pozapisovy 😀 😀 😀 vsak na rok, uz bude mat 3,5 roka tak ak budu mat miesto, tak by ti ho mali vziat. daj si prihlasku uz teraz a uvidis co ti povedia, v kazdej skolke je to inak, informuj sa tam, mozno ti staci dat prihlasku az na rok. ja idem davat az na rok