Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

janulap
24. okt 2010

@julinkadk.ja som spokojna.Zacala som k nej chodit,ked som otehotnela s prvou dcerkou,lebo som sem prisla zo ZH.Potom s druhou...a teraz chodievam raz do roka na preventivku.
Mne zas vyhovuje,ze je na nemocnici,lebo je tam vsetko po ruke.Bud,ked som isla na cukor,krv,dole na pásy.
Aj s dr.som spokojna,starala sa o mna vynikajuco.Ja vzdy tam pridem pred 7 hod,aby som sa vybavila medzi prvymi.
A odkial si ty,ked pises,ze k nej chodi cela dedina?

deniskateniska
24. okt 2010

@julinkadk tak ja som ju poznala, lebo byvala chvilu kde som byvala ja.. akoze poznam ju je to super zenska, aj pokeca a tak.. a nie je na nemocke a tam kde som byvala bolo to 10 krokov od domu :D a ordinacne hodiny, to ze sa objednas a nemusis sa rano drbkat a cakat a si 20ta :D hej pockas si ale nie dlho... a vybavenie, pristup, nova ambulancia, mlada doktorka, neviem co viac dodat.. ja na kapralcikovu mam nie dobre spomienky a ani skusenosti, ani kamaratky tak nejdem sa viac vyjadrovat... a sunalova robila predtym tusim v zakamennom ci kde to : 😀 😀 a teraz ma pacientky odvsadial 😀 len co ja viem tak horna orava, rk.. atd 😉

@salvinka ja ked som tam naposledy bola tak tam boli 3 😀 😀 😀 tak si vyber.. ale vsetko mlade kocky.. tak parada... zaucali sa koli tomu, co som pisala.. 🙂

salvinka
24. okt 2010

ja tiez nemam moc dobre skusenosti s kapralcikovou.. a veeeela zien co poznam tiez nie 😒
tu ordinaciu v zakamennom ma stale, len tam robi ina doktorka..
ale zasa sto ludi, sto chuti.. katika zasa nema dobru skusenost s touto nasou.. no ja by som ju nemenila..
este tu chodia baby k dr. hrudovi aj o nom som pocula viacej dobrych slov ako tych skaredych 🙂

deniskateniska
24. okt 2010

hej hej aj ja som o hrudovi viac pozitivneho.. len mne nesadlo ked som bola u nho na vysetreni, si ma obzeral -. tu moju kerku ze ako keby som bola z ineho sveta 😀 😀 😀 😀 😀 sa vypytoval ze preco som sa tak "zhovadila" nepovedal to tak, ale uz si nepamatam jeho slova 😀 a mne je neprijemne ked by som mala chlapovi rozpravat o tom aky mam problem a "ci ma svrbi" 😀 😀 😀 😀 alebo podobne 😅 ale napr. pri zenskej by som nerodila... chcela by som znova ostrihona 😀 aj ked ma vacsie ruky ako ja dve ruky a nohy dokopy 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ema1987
24. okt 2010

@anetaa Gratulujem k malej Ninke nech ste obidve zdravucke a hlavne nech si na seba co najskor zvyknete 😅 😅
@salvinka Ohladne Kapralcikovej ja som k nej chodila dost dlhu dobu bola v pohode vzdy somnou porozpravala a tak vsetko okolo toho vsetkeho mi vzdy povysvetlovala ona mi prvy krat aj nasadila antikoncepciu a som rada ze sme vybrali spravnu.No lenze casom akosi newem ci mala moc zien alebo co ani kamoske este doteraz newedela pomoct z jej problemamy zakazdym len nasadila niake lieky ale zapaly ma skoro stale. tak newem ale ja som od nej odisla ku dr. Reguliovej a nemozem si ju vynachvalit 😀 😀
Sestricka je vinikajuca a zariadenie no snazia sa modernizovat ale asi take ako ma dr. sunalova to nie je ale ja sa tam citim velmi dobre.
a este k dr. Blahovej na tu taktiez nedam dopustit rodila som pri nej a nebit toho ze mala v ten den ona sluzbu tak by ma asi trapili newem do kedy a pravdupovediac mozem jej aj vdacit za to ze mala je v poriadku a nema niaku vadu. Takze tolko moj nazor.A obidve su na nemocke ale su hned vedla CTG a SONA .Len male minus Reguliova robi v pondelky a Blahova stredy ale ono sa to da niako dohodnut sa aj na iny den napr ja idem teraz do poradne v piatok. 😅 😅 😅

salvinka
24. okt 2010

@ema1987 ono kapralcikova bola casom najuznavanejsia dr. v kubine- to starsie zeny vedia potvrdit 🙂
no ale teraz ze je to pravy opak.. kamosku tiez riesila len stylom ze stala medzi dverami pacientka ani ju nekukla, predpisala jej lieky kt. jej vobec nezaberali a doteraz ma s tym problem ☹
a reguliovu som si aj ja oblubila po porode 🙂 strasne mila zenska, uplne spravila prijemnu atmosferu 😵

deniskateniska
24. okt 2010

ja mam taku istu skusenost s kapralcikovou, najprv po mne kukala ked som si v 15tke dala predpisat antiko, ze som mlada a bla bla bla, ako keby som bola jedina a potom ked som mavala problemy ked som mala M a zaroven som bola chora a brala lieky a dala mi stale to iste, ani stery neurobila ani nic a stale cipky a mast cipky a mast, ked som prisla a vravim zase mam to iste tak isto? ja ze ano tak ma ani nepozrela ani nic a len mi predpisala cipky a mast.. tak som sa rozhodla v 18tke prejst ku sunalovej a ta kuka po mne ze ani raz pecenove testy ani nic... a na to odspodu som mala este k tomu aj zapal moc. ciest... tak som dovolenku v bulharsku stravila na antibiotikach a kadejakych mastiach.. hruza ... ale nastastie klop klop klop.. uz som to odvtedy nemala... takze tak .... byt 3 roky liecena na nieco a potom ina doktorka to vylieci behom tyzdna tak myslim hovori za vsetko... ale vravim aj ja kazdy ma inu skusenost, ja mam takuto 😉

deniskateniska
24. okt 2010

@ema1987 milacku ako pokracujete? cmukame vas

tatolu
24. okt 2010

@julinkadk Ja som počula, že Hruda je dobrý aj pôrodník 😉

deniskateniska
24. okt 2010

@tatolu u nas su asi vsetci chlapy 😉

tatolu
24. okt 2010

@deniskateniska 😵 , však tam bývajú celkovo iba dobrí ľudia

anicka
25. okt 2010

Ja chodím od začiatku k dr. Regulyovej a som na 100 % spokoná. Aj sestrička je u nej super, ona robí tie cvičenia pre tehuľky. Mala som ju aj pri pôrode ja by som určite nemenila. Čo mám kamošky tak väčšinou chodia ku Hrudovi a Tholtovi a sú spokojné. Ale ja som taký konzervatívec mne viac vyhovuje žena, neviem ako by som o ženských záležitostiach rozprávala chlapovi, ale možno je to len zvyk 😀

julinkadk
25. okt 2010

no asi bude ozaj ťažké si vybrať 🙂 ako to tu čítam dr. je viac dobrých...napr. o dr.Hrudovi som čítala že patrí k 20tim najlepším gynekológom na Slovensku. ale tá dr. Šuňalová ma zaujala teda zatial najviac 🙂 tak díky baby za vaše skúsenosti, možno nejaká nová ešte pribudne 😉

julinkadk
25. okt 2010

a tá dr. šuňalová a dr. regulyová sú súkromné či štátne??

anicka
25. okt 2010

Dr. Šuňalová je súkromná a Dr. Regulyová štátna 😉

deniskateniska
25. okt 2010

@julinkadk ale myslim, ze nech sa rozhodnes akokolvek, vyberies si spravne, ako si pisala, bude to tazsie, lebo ich je tu vela dobrych... 😉

ema1987
25. okt 2010

@salvinka No presne tak Romi ja som uz len koli tomu od nej odisla a teraz som az nadmieru spokojna!! 😝 😝

ema1987
25. okt 2010

@deniskateniska no zatial v pohodke teraz newem co myslis ale mame sa fajn az na to ze niekdey mi je este trosku nahovno kedze este mala nechodi sama tak som unavena s toho celkom ked behame hore dolu alebo na rukach a ide nam ten zubok uz ho mame ako pilku len este nevisiel nakompletku 🙂 🙂 A vy ako sa mat?e?

katika82
25. okt 2010

@ema1987 emi to akože som si toto ešte nevšimla až teraz že ty si tehulka 😉 😉 😉 😉 😉 jéééj gratulujem moja

@julinkadk no ja ako šalivnka písala som chodila k šuňalovej, ako zo začiatku bola fakt strašne zlatá ja sm mala problém s otehotnením lebo som mala PCO-čko. tak mi nasadila hned lieky, chodila som pravidelne na ultrazvuk na meranie folikúl, takto to bolo dva mesiace, potom raz mi bolo strašne zle po liekoch ktoré mi nasadila tak som jej volala a hovirla že to môže byť a tak. tie lieky sa brali 5 deň cyklu takže som ešte mala krámy vlastne. ale tie bolesti boli fakt strašné a vyšla zo mna taká divná hrča krvavá tak som jej zas volala tak ma zobrala v nedeľu večer dokonca čo som bola milo prekvapená. zistila že mám zápal maternice a to čo zo mňa vyšlo vraj nechcela to veľmi priznať ale mohol to byť začínajú zárodok mimča. Takže som sa musela najskôr vyliečiť zo zápalu a lieky mi už nedávala další mesiac. na moje počudovanie som o dva mesiace otehotnela tak som jej volala že mám pozitívny test. a ona že ok tak prídite tak ked budete cca 12tt. bol to pre mňa šok, po tom čo som zažila predtým ma nechcela ani len pozreť. tak som skúsila napísať mailom hrudovi a opýtať sa ho či by ma zobral.
zobral ma hneň na druhý deň, drobec bol v poriadku ale hned mi nasadil lieky na udržanie bába vraj ked som mala problémy s PCO je lepšie podchytiť liekmi aby sa nám bábo udržalo.
som s ním nadmieru spokojná, vyžiadala som si ho k pôrodu, rodila som plánovaným cisárskym. bol fakt zlatý kým som ležala po príjme v nemocke prvý deň chodil pravidelne za mnou ako sa mám a tak. aj malého bol kuknúť ked som už bola na novorodeneckom. fakt ja nemôžem na neho nič povedať. On je aj súkromník ale robí normálne smeny hore na pôrodnici aj na gynde dole na príjmne.
tu si môžeš kuknúť jeho ambulanciu
http://www.hamed.sk/
sestričku má takú mladú

danka.k
25. okt 2010

@katika82 nevravela si ze si ty mala pelachovu a dala ti tie lieky?? ci sa mi to myli s niekym??

julinkadk
25. okt 2010

@katika82 díky že si napísala...tak to je teda nepríjemná skúsenosť ☹ ...a ten dr.Hruda je asi v akom veku? nemáš problém s tým že je muž? 🙂 teda neviem podľa čoho si mám vybrať, asi to bude dlhšie trvať 🙂 kamoška mi vravela o jednej dr. že k nej prišla s infekciou a dr. že sa jej pýtala, či jej je priateľ verný,či si je tomu istá,a že nech si s ním urobí doma poriadok a tak... že sa cítila akoby sa z nej problému vyžívala... také niečo by som nechcela zažiť...tak asi ten prístup je hlavne dôležitý a odbornosť. len je ťažké sa rozhodnúť ked na 1 dr. sa vravia aj dobré aj horšie skúsenosti. Asi treba vyskúšať a potom sama zistím 🙂

deniskateniska
25. okt 2010

@julinkadk julinka je to na tebe, ak nemas problemy s tym ze je to muz, tak by som asi volila hrudu..neviem.. ale ja akosi mam s tym problem 😀 😀 ja som hanbliva 😵 a je mi neprijemne vysetrenie celkovo nie to este muz 😅

janulap
25. okt 2010

baby,ked piste,ze jeden je statny druhy sukromny...U sukromnika si vsetko platite?

julinkadk
25. okt 2010

@deniskateniska no ved to, ja som tiež hanblivá 🙂 neviem či by som sa potom aj nehabila pýtať a tak....ale možno je to len zvyk,neviem. suseda k nemu chodí a raz mi vravela že pri vyšetrení sa červenala nie len ona, ale aj on 😀 chcela by som aspoň vedieť v akom je veku. inak deniskateniska máš zlatéé bábo,som kukla albumík... 😉

deniskateniska
25. okt 2010

@janulap neplatim nic.. hradi poistovna.... tak neviem v com je rozdiel :/

deniskateniska
25. okt 2010

@julinkadk dakujem 😉 taky nas macko je to 😀 😀 😀

katika82
25. okt 2010

@julinkadk tak to ti môžem povedať presne koľko má rokov lebo to je to spolužiak môjho strýka a ten mal vlani 50-tku takže teraz mal 51. takže hruda má tiež tak. a či sa hambím?? vôbec nie, predstav si že si v ordinácii v ružovej záhrade a vyšetreuje ťa doktor "Gregor" 😀 😀 😀 ale nie. ja som s tým akosi nemala problém v pohode som sa ho pýtala na všetko.

@danka.k hej dobre si pamätáš moja prvá úplne prvá doky bola pelachová ale tá mi dala lieky "antikoncepciu" a nesledovala mi pečeňové testy preto som dostala záchvat a našli mi v pľúcach zrazeninu. od vtedy nesmiem užívať žiadne hormony pod prísnym dohľadom gynekologa a hematologa. aj preto som si celé tehu musela pichať tie injekcie do brucha, a teraz už keby som aj ako koľvek chcela ATK tak nesmiem, hrudová mi zakázala aj hematologička z martina. musela som ísť na špeciálne vyšetrenie do martina potom po pôrode.
takže som prešla od pelachovej k šuňalovej a potom k hrudovi pri ktorom som doteraz

katika82
25. okt 2010

@janulap no súkromný má podľa mňa lepšie vybavenú ordináciu a niektoré ukony sa platia, hlavne hruda má s tholtom ako jediný 3D ultrazvuk a ten stojí 50 eur dvd ked si chce dať mamička urobiť. a súkromní si môže spoplatňovať niektoré služby ako nadštandardné a štátny myslím že nie.

danka.k
25. okt 2010

@katika82 ze doktor Gregor 😀 😀 😀 😀 dobreeeeee 😀 😀 😀 😀 😀

julinkadk
25. okt 2010

@katika82 😀 😀 no dík za info 😉
@danka.k a ty Danka máš kde gyn?? ak si to niekde písala, nechce sa sa mi listovať v tom kvante...