Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

veronika13
18. júl 2008

emmka3 a prečo si bola už 2x v nemocnici?

majdiska
18. júl 2008

oooooo segta ty žiješ 😀 ..?
no ja keby som vedela o všetkých očkovaniach a keby to stálo tak primerane, tak dám malého zaočkovať.. viem že ho tým troška trápim, ale je to pre jeho dobro.. my sme prevenar znášali dosť zle. ako v ten den to bolo fajn, ale na druhý deň až tri dni vrackal, nejedol no strašné.. a teraz v auguste má dostať do jednej nožičky prevenar a do druhej povinné očkovanie - tak to bude asi ešte horšie 😒

bolulka
18. júl 2008

majdiska, mozno to nebolo s prevenarom... 😉 mi sme nemali ziadnu reakciu... iba teraz po tom 15-mesacnom ockovani - na 11 den mala zvysenu teplotu oproti tej jej zvycajnej (ale bolo to len 36,5) - no ja som to hned spozorovala, mava tak 35,5. no a na hrudniku sa jej dve take pluzgieriky objavili... 😕

tretulka
18. júl 2008

emmka, drzim palce, nech uz vsetko prebieha ako ma a ani sa nenazdas bude december a babo budes mat v naruci.. 😵
nas maly mal po 1. prevenare na druhy den zvysenu teplotu, tak do 38,5, ale len jeden den, po druhom len nejakych 37,2...ale idu mu aj zubky, tlacia sa mu dve stolicky, tak mozno to bolo od toho, lebo mal aj redsiu stolicu, zatial nas tie zuby velmi netrapia, tak dufam, ze to tak zostane, uz sme si vytrpeli pri zuboch dost 😝

majdiska
18. júl 2008

inak som v šoku, dnes mi prišla mailom odpoved z práce ohľadom môjho nástupu - tak práca všeto to isté čo som robila (podotýkam dnes to čo som robila robia dvaja a jeden má raz taký plat ako ja) a plat taký istý ako pred odchodom 😝 . takže vyzerá to tak, že si idem hľadať novú prácu, ja fakt nemienim s VŠ robiť za minimálnu mzdu celý život.... 😖 🙄 .. prax už mám, tak je to lepšie ako po skončení školy 😉

majdiska
18. júl 2008

bolulka neviem, či to nie je tým, lebo sa nám to stalo už druhýkrát po očkovaní... no uvidíme 🙂

veronika13
18. júl 2008

majdiska, bude to asi tým očkovaním, i keď doktorka povie, žeby nemala byť reakcia, treba s tým počítať. Nám povedala, že keď sa prevenar očkuje zároveň s povinným, že sa znáša lepšie. Prd, povinne bez problémov, z prevenaru ho bolela nožička a mal zvýšenú teplotu. Každé dieťa je iné, a to očkovanie organizmus zaťaží a ešte keď sú dve naraz,nech mi opak netrvdí nijaký MUDr.

anicka
18. júl 2008

Ach tieto očkovania, keby tak človek dopredu vedel čo tie naše detičky čaká, aby vedel vybrať. Kedysi boli len povinné očkovania a bolo. Teraz sa farmaceutické firmy predbiehajú jedna pred druhou len aby vymysleli niečo nové. 😒 Je pravda, že každé dieťatko je iné a je len tažko predpokladať ako na očkovanie zareaguje. Maťka dostala 1. očkovanie a prevenar, jedno do jednej druhé do druhej nožičky. Dva dni bola trošku nespokojná a mala zvýšenku tak okolo 37,3. Potom dostala 2. očkovanie spolu s prevednarom, tam bola spokojná akurát mala vyššiu teplotu tako okolo 37,6. Dúfam, že tak dobre zvládneme aj to očkovanie v 11. mesiaci.

emka aj my držkáme palčeky, aby už bolo všetko v poriadku 😉

lubecka
18. júl 2008

nam dr. kazala prist na ockovanie prevenarom az po mesiaci po povinnom ockovani.. myslela som ze ju zaockuju hned..malej nic nebolo, ziadna reakcia.. kazdy doktor si spravi podla seba.. aj ked si myslim ze by to malo byt jednotne.. tiez si myslim, ze dve ockovania je na taky maly organizmus velka zataz...tak som rada, ze dala mesacnu pauzu.. lebo keby mala nejaku reakciu tak by som hundrala, ze preco ju zaockovala naraz do dvoch noziciek...

emmka3
19. júl 2008

dakujem babeny za podporu, ja tiez dufam, ze uz bude vsetko OK ale zatial to tak nevyzera 😖 mam nizko polozenu placentu a s tym spojene problemy (preto som bola uz 2x v nemocke) ... akonahle mam nejaku namahu doma, tak sa mi to vracia ... takze musim byt stale v klude, dokonca uz ani autom nemozem nikde chodit 😒 takze len trpezlivost a nech babo rastie tak ako ma a nech vydrzi aspon do toho 38tt 🙂

bolulka
19. júl 2008

emmka, neboj.. pekne nozky hore a nechaj sa obskakovat.. uz si tak nikdy neoddychnes 😉 malinke si to nakoniec rozmysli ako to moje a budes nakoniec prenasat... 😉

bolulka
19. júl 2008

hlavne, mysliet pozitivne... 😉

veronika13
19. júl 2008

baby, poznáte probiotika Bio Gaia? Vraj sú najlepšie na trhu, stoja okolo 300,- Ja malému teraz dávam Nutrolin B, ale to je vraj slabí odvar...

emmka, drž sa a veru šetri sa,nestojí to za to,aby si si privodila problémy, a ako bolulka píše, tak si už nikdy neoddýchneš 😉

tretulka
19. júl 2008

veronika, ja teraz tiez davam malemu nutrolin, uz sme skusili aj Biopron, o bio gaia som pocula, ale nemam skusenosti, kamoska ich teraz dava malej, tak sa popytam

bolulka
19. júl 2008

tretulka, este sa vam nezadarilo? 😉

anicka
21. júl 2008

bolulka a Vám? 😉 🙂

anicka
21. júl 2008

emka kočky majú pravdu užívaj si kľud a oddýchni si kým sa Ti dá lebo s malým pokladíkom už toho moc nenaoddychuješ. 😵 Neboj ani sa nenazdáš a drobček bude na svete 😉 🙂

majdiska
21. júl 2008

no to máž pravdu anicka 😉 , ja ešte stále neviem čo to je prespať celú noc.. síce túto noc to bolo lepšie, len keby malý toľko neplakal.. a už papá aj chlebík s masielkom - zatiaľ len striedku, lebo tými tromi zubami, ktoré ešte nie sú ani v protismere sa veľa užuť nedá 😀 😀 😀
a predvčerom bol taký šivovný, že ked som upratovala a vysávala v druhej izbe, nechala som ho v chodáku tak sa priplichtil k PC a zapol si ho. a podskakoval pod držiakom na klávesnicu, lebo si chcel písať 😉 😀

veronika13
21. júl 2008

emmka, ale neplaš sa, nebude to také zllé, zo začiatku kým sa zabehnete, potom to už zmákneš ľavou zadnou. Niekedy treba aj domácnosť zanedbať a oddýchnuť si 😉

tretulka
21. júl 2008

bolulka, este stale sme v stadiu planovania, k "vyrobe" sme sa este nedostali 😀
majdiska, nechcem Ti brat iluzie, ale my sme prespali prvu noc az ked mal Martinko 20 mesiacov 😎 , ale drzim palce, nech si to Ty uzijes skor 😉

bolulka
21. júl 2008

no co sa tyka domacnosti.. moja je zanedbana 22 hodin denne.. zvysne dve hodky upratujem pocas jej spanku a len co sa zobudi si to vsetko pekne zorganizuje tak, aby do 15 minut bola izba v povodnom stave...

moj spanok? ja spim ako klat... su stavy, ze musi manzel vytahovat cicku, ked som tvrda...mala ma donedavna nechala spat aj do pol desiatej, no teraz vstava o pol osmej 😝 takze ja sa mam fajn, otazne je co nastane, ked prestanem kojit 😝

tretulka, anicka, mi vyrabame, ale nie velmi nasilu.. len sa nechranime... nech je to tak ako ma byt... 😉 zatial bez uspechu..

tretulka
21. júl 2008

bolulka, tak ten spanok Ti zavidim, ja aj teraz ked je Matko v detskej staci, ze zamrnka zo sna a som hore, ale nie vzdy, nastastie 😉 ...nas teraz trapia zubky, som minule pisala, ze je to este ok, ale posledne dve noci to bolo hrozne, maly tak strasne plakal, drzal si licko a krical mama moja, boli, Duda moja /Zuza moja, v poslednej dobe ma vola menom 😀 /, tak mi ho bolo luto, nemali sme doma homeopatika, tak ked sa zobudil 3x s velkym placom, dostal nurofen a spinkal do rana, rozumej do 5,15 😝 ...

bolulka
21. júl 2008

pána beka, do 5,15? 😕 😕 nieeee.. to by ma vystrelo.. ani netusim ako by som sa ucila...

tretulka
21. júl 2008

zle sa to cita, nie este zaziva, ze? 😀 😀 😀 MM si uz robi srandu, ze ja som si uz od spania odvykla 😀 ...to ucenie bude zaujimave...dam Ti potom vediet ako mi to ide 😉 ...neviem, neviem, ci predsa neposunieme "vyrobu" 😎 ...ale zas sa utesujem, ze druhe dietatko bude spave, zubky mu pojdu ako huby po dazdi, nebude mat koliky....ale som velky optimista, co? 😎

bolulka
21. júl 2008

ja sa zas bojim, ze druhe bude mali pekelnik 😀 lebo podla prstena to vychadza na chlapceka a ti su kapanek zlobivejsi 😀

tretulka, neboj.. skola je v pohode... ja uz sa teraz trasiem, co sa nemam co ucit.. ono si clovek zvykne nieco vtlkat do hlavy a potom bac - prazdniny a ide mi z toho ruky rozklepat.. ale uz si zvykam.. uz budem mat zas problem sa ucit.. 😝

bolulka
21. júl 2008

neviete, ci si mozem z tretieho rocnika spravit zimny semester? alebo aspon par predmetov z neho? zeby som si prve mesiace s potencialnym babetkom troska ulahcila.. 😕

lubecka
21. júl 2008

bolulka, to asi zalezi od fakulty a od jej studijneho poriadku.. na nasej sa to neda, bud cely rok urobis aj so skuskami, po jednom semestri sa to neda...alebo potom odklad... alebo potom je este jedna moznost, poziadat si o individulany studijyn plan.. moja spoluziacka porodila v oktobri, a ziadala on, lenze jej ho nechceli dat, lebo ze tehotenstvo nie j dovodom na taketo vynimky 😖 ale najlespie bude ked si to prezistis 😉 ozaj , kde studujes?

bolulka
21. júl 2008

lubecka, ja studujem na Katolickej univerzite, ale na detasovanom pracovisku v DK - manazment...

lubecka
21. júl 2008

tak to mas paraden, a hlavne blizko 😉 no a myslim si, ze nebude mat s tym problem, ze to sa ti bude dat spravit, tak ako chces 😉

veronika13
21. júl 2008

nám asi začína obdobie vzdoru, už štvrtý deň sa hádže o zem, keď mu nedám čo chce a plače ako najatý. Ja ho ignorujem, ale ostatní z rodiny ho chcú utešovať a nedajú si vysvetliť, že to nepomôže. Keď si ho nevšímam, tak ho to prejde, no počas toho plaču mi je ho ľúto, ale nechcem mu všetko povoľovať 😖