Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

veronika13
12. jan 2009

ahojte, tak ste ma aj trochu upokojili, že tá črevna chrípka zúri aj Dk, ale zas neprajem, aby ste to dostali. Ja som už analyzovala čo sme zjedli, že z čoho nám môže byť tak zle, ale na nič som neprišla. Z tej nemocnice mám rovnaké pocity aj ja, tiež sa jej desím. Riško nám teraz dosť schudol, ale dúfam, že to zas doženie a bude mu chutiť.

tretulka, tie troje homeopatika treba užívať naraz? teda všetky tri?

bolulka
12. jan 2009

hm s tymi listkami je to dost na prd.. ale moj manzelik je taaaky zlaty, ze mi daroval svoje 😀

co sa tyka crevnej chripky.. poviem vam, moja dceruska zacala jest ako medvedik - az nevladze dychat, dnes vecer si bola dokonca odgrcnut (co sa tak dorazila mlieckom), v skolke vraj este nemali take dieta, co by vsetko zjedlo z taniera.. no a uz len cakam, kedy ta chorobka prepukne.. vsimla som si, ze pred chorobou sa objeda.. ale takto teda este nie.. 😖

veronika13
12. jan 2009

bolulka, alebo chce dobehnúť rovesníkov 🙂 bodaj by, nie? choroby radšej preč

hojka
13. jan 2009

Bolulka,tak ako v praci?To som ja Mata co ma Tanicku.Stratila som tvoje t.c,tak ti pisem tu. Ja sa chystam tiez co najskor,ale nemam kde dat malu,jasle su plne,este sa tam pojdem opytat.Nevies ci aj ten farebny svet je plny?A Klaudika ako?Zvykla si? Dobre tam spinka na obed?

anicka
13. jan 2009

Ach tieto choroby, nech už sú všetky preč!!!
No my sme dnes kakali normálne, takže dúfam, že to črevná chrípka nebude.
Včera sme skoro nič nespapali (okrem materského mliečka) a Maťka je stále akási nespokojná. Predpokladám, že to budú zúbky a to ich máme ešte len dva (teda jeden a pol 😀 )
Ale mám aj pozitívnu správu. Maťka včera spravila prvý krôčky (teda boli až tri) sama tak sa vytešujem 😀 😀 😀

A lubecka:
Vaneske želáme k prvému rôčku všetko naj naj naj 😀 😀 😵 😵

tretulka
13. jan 2009

ahojte...veronika ano, tie homeopatika som davala malemu vsetky tri druhy naraz, naozaj mu pomohli.
anicka - gratulujeme k prvym krockom 😵

veronika13
13. jan 2009

anicka, šikovnica je to, keď už kráča 🙂

bolulka
13. jan 2009

jeej blahozelame Martinke sikovnicke..

hojka, ahoj. joj, keby som este nebola zamestnana, tak ti Tanicku vezmem aj ja 😉 bolo by nam doma veselsie.. co sa tyka detskeho sveta, na banisku maju urcite volne.. skus sa aj nejakej mamicky popytat..hm? a poslem ti cislo v IP.

a nas dnesny den v skolke katastrofa.. vcera krasne spinkala a tak ju vychvalili a vraj si to zariekli.. dnes musel po nu manzel o pol jednej prist, lebo hodinu a pol hystericky plakala a tym padom nemohli kvoli nej deti spat.. neviem co sa stalo.. 😒

obavam sa zajtrajska, ale hadam to dopadne dobre..

anicka
14. jan 2009

ďakujeme 😉
tretulka: keď sme boli u Dr. obdivovali sme Vaše foto, Maťko je na všetkých zlatučký 😉 😀
bolulka: neboj bude lepšie 😉

tretulka
14. jan 2009

anicka - dakujeme 😵
bolulka - drzim palce, nech sa Klaudika "spamata" a zas bude vsetko ok

bolulka
14. jan 2009

ahojte, dakujeme za drzkanie prstikov..

dnes sa zda, ze bolo vsetko v poriadku.. 😉

veronika13
14. jan 2009

to som rada 🙂

bolulka
15. jan 2009

ako sa mate? mi celkom fajn, zas sa nam v skolke paci viac.. mala vraj spapa vsetko co jej nalozia (ze ani velke deti tolko nepojedia) - no keby tak aj vypadala 😝 jooj, ako sa tesim na vikendy....ze si to s malinkou uzijeme a ze sa konecne vyspiim.. konecne si zas spanok vychutnam.. 🙂

nenka83
16. jan 2009

bolulka aj jaaaaaaa. tak mi mala chyba, dnes ked som odchadzala tak sa mala zobudila tak som bola aj rada, ze som si ju vystiskala... a tesim sa na vikend... mala este dieti neviete kedy jej uz budem moct dat mliecko?

bolulka
16. jan 2009

nenka, ti poviem.. dvakrat boli u nas v praci deticky,tak som si aj poplakala..ale je pravda, ze si konecne dokazem vychtunat spanok 😉 inak malinka chodi zo skolky taka ukecana, ze vie o nej cely obchod.. 😀

majdiska
18. jan 2009

ahojky,
dlhšie sme sa neozvali, no nebolo kedy. dnes sa chystáme poobede do DK, a zajtra do Doimčeka na Brezovci, robia tam také aktivity s detičkami ako v piatok o 9:30 tak ideme skúsiť. 😉
včera tu bol prechod cez Dubovský chotár a malý dostal cenu ako najmladší účastník. bol tam od 9 do 12 h a ked sme sa vracali tak nám zaspal v sánkach. potom sa doma najedol a znovu išiel spať. no a ráno ho odfotili do novín - Orava, ešte neviem ktoré z tých dvoch aj so starostom, tak budeme slávny 😀 .. a večer bola v sále zábava, tak sme šli kuknúť ked vstal, zo začiatku sa bál svetiel no potom sa odvážil a skoro 45 min pretancoval. chvíľu sa točil dokola ako vrtuľka, potom tancoval kolo kolo a skákal odzemok. a pomedzi to vrtel ručičkou. dlho sme neboli, predsa to bolo na neho dosť hlučné, ale dalo sa 😀

bolulka
18. jan 2009

jeej majdiska, Adamko musel byt zlatucky.. ale je to sikovnicek.. ruci chlap z neho vyrastie 😉 😀

anicka
19. jan 2009

ahoj majdiska pripájame sa k bolulke, Adamko je riadny šikulko 😉 😀

anicka
20. jan 2009

kde ste?
bolulka ako v škôlke? 😕

majdiska
20. jan 2009

jej dakujeme. rozmýšľam pokom je taký exhibicinosta 🙂
no my sme sa predčasne museli vrátiť z DK a plávane sa nekonalo. malý večer zaspal no o hodinu sa zobudil s takým plačom, že až a plakal celú noc a to som ho mala pri sebe. a zdal sa mi nejaký horúci. ráno som mu klasickým teplomerom zmerala teplotu a bum 38,4. a stále mrnčal. tak som zavolala mužíkovi a ten prišiel po nás z práce. od našich sme si požičali auto a behom do Dlhej k dr. malý ešte v Dlhej vrackal hlieny a u dr v čakárni sa mu troška uľavilo. ked tam boli detičky - sa predvádzal. no ked odyšli a ostali sme sami tak to na neho doľahlo. u dr. už len plakal. má angínu a dostali sme dvojo ATB a Nurofen na horúčku. no a doma mal už 38,7 a ani nepapal len som ho kojila a uložila spať a už spinká od 11h. no chúdatko ☹ 😖

majdiska
20. jan 2009

bolul ked vyrastie tak dohodneme partiu 😀 😀 😀

emmka3
20. jan 2009

jojoj, cicik maly, tak je nam chorucky ☹ No len sa pekne liecte aby bol na oslavu fit 😉 Nas maly mal rano tiez zvysenku, ale Dr. povedala, ze je to OK, lebo treba odratat 0,5 stupna, co som nevedela a razom bola zo zvysenky normalna teplota 🙂No a nas malycky uz 3x musel podstupit odber krvi z paticky tak dufam, ze sa uz z tej BB neozvu a bude vsetko OK ... Inac sme zdravucky a po mesiaci uz mame uctyhodnych 4 kg a 52 cm 😵

bolulka
20. jan 2009

emmka, co mate z tou krvickou z paticky? 😕

majdiska, jooj, dufam,ze sa coskoro z toho dostaneme..a ta partia? nooo 😀

anicka, v skolke fajn..zatial ziadne problemy.. len mna mrzi, ze o jej dni nic neviem. nic mi nevie povedat a z ucitelky len par zakladnych veci vytiahnem. ako spinkala, papala a ci neplakala a tak..ale nic viac o nej neviem. 😔

veronika13
20. jan 2009

majdiska, no sranda, šikovníček je 🙂 rýchlo sa vyliečte, asi bolo toho na neho veľa predsalen bola tá črevná viroza na Orave, tak možno v dave niečo chytil

majdiska
21. jan 2009

ahojky, ďakujeme za povzbudenie 😉 malý včera spal 3 hodiny cez obed a potom už aj lepšie papal..v noci ešte plakal, ale už je lepší.. dnes mi zas dačo vyparatil. som zabudla v kúpelke ponožku a on bol nejak ticho. a samozrejme ju pral v záchodovej mise... kurnik čo na nej len vidí.. 😝

emmka3
21. jan 2009

bolulka, no ja som mala pri porode kortikoidy aby som nevykrvacala, a tak sa musia brat opakovane odbery z paticky ... brali mu v porodnici, potom na 10. den a tam boli nejake blbe vysledky tak sme museli ist znova a dufam, ze to uz bude OK ...

veronika13
21. jan 2009

emmka3, ak sa môžem opýtať, prečo si ich mala? máš problémy zo zrážanlivosťou krvi?

bolulka
21. jan 2009

emmka, to by aj mna zaujimalo 😕

majdiska, nielen Adamko je na zachod 😀 😀 😀

anicka
22. jan 2009

majdiska prajeme skoré uzdravenie 😉
emmka aj ja som zvedavá 😕 verím, že všetko bude OK a bude zdravučký ako buk 😉

bolulka
22. jan 2009

Klaudika ma od vcera vecera sopliky.. ale ani nekasle, ani nema teplotu, ani tych soplikov neni vela-uplny badatel, iba rozprava inak - ako ked ma clovek riadnu nadchu.. no do skolky som ju poslala..to bude asi klasicka obranna nadcha, vsak? ci? 😕