Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

tretulka
10. mar 2009

bolulka - Klaudike vsetko najlepsie k narodeninam 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 nech je zdrava, stastna, robi radost maminke a tatinkovi

anicka, ani nevrav, som myslela, ze zle vidim, ked som sa pozrela z okna a videla poletovat sneh...som na tom podobne ako Ty, tiez som sa vytesovala, ze ide jar, ale zjavne si pocasie robi co chce...Martinko ani nechce ist von, pokial nie je snehu tolko, ze sa da sankovat, tak ho to von vobec nelaka...kamosky maju chore deti, tak ani na navstevu nepojdeme nikam...aspon vo stvrtok sa dufam pojdeme zahrat do skolky.

danka.k
10. mar 2009

baby kedze nam pada sneh tak asi idu znova vianoce takze sup sup do obchodov kupovat darceky a stavat stromcek 😀 😀

anicka
10. mar 2009

anjelik: sneží, teda momentálne už našťastie nie 😉
tretulka kam chodíte do škôlky? 😕

majdiska
10. mar 2009

ahojky, viete mi poradiť? prechádzajú vaše deti negativistickým obdobím, malý pomaly na všetko hovorí necem, necem a žiaľ je to i na jedlo. akosi začína málo papať, kedysi zjedol viac ako ja a teraz máličko... a všade počúvam len to necem a necem 😝 dokonca aj ked si ho chcem zobrať na ruky 😉

veronika13
10. mar 2009

majdiska, aj u nás to tak je, proste si to asi musia odžiť

danka.k
10. mar 2009

majdiska u nas to zatial este nie je... asi preto ze nevie hovorit... 😀

tretulka
10. mar 2009

anicka, tu na Brezovci sa chodime hravat vo stvrtok doobeda od 9,00 - 10,30 do skolky, funguje tam "materske centrum". Chodi dost vela deticiek, naposledy boli same drobatka - teda tak od cca roka vyssie, nas Martin a jeho kamoska Michalka boli jediny "velkaci" medzi nimi. Martinko sa len cudoval, ze "pleco nevedia lozplavat" 😀

tinka1001
autor
10. mar 2009

Ahojte žienky ...

ja už tu tuším ani nemám kedy prísť. Začalo mi veselé obdobie. 😀 Ale nesťažujem sa zatiaľ to celkom zvládam, až na to, že malý Vladko je chorý - chrípka, tak sa bojím aby to nechytilo bábätko. A ja som tiež ešte nejaká zachrípnutá, vraj je to z narkózy. Tak si tu kašleme a kašleme 😖 Snáď nás to raz prejde. Bruško sa mi už celkom zahojilo, včera som síce začala krvácať, tak som utekala na gyndu. Mám trošku zle zavinutú maternicu, tak ma hneď napichli na infúzku. Ráno som bola na kontrole, tak sa to chvalabohu zlepšilo - inak by ma museli čistiť - pomoooooc 😲

Čo sa týka toho negatívneho obdobia - vraj obdobie vzdoru - to všetko musí prejsť. My sme si to s Vladkom užili od toho 3 do 4 roku. Pomocccc - moje nervy - ani napravo ani naľavo, bitka a krik nepomáhali - ale našťastie sme to zvládli. No malé deti malé starosti, veľké deti veľké starosti - bože ako mudrujem čo??? 😀

No dobre tak sa majte- idem to tu trošku pokukať čo tu nové - dlho som tu nebola. Kým ešte malý spíííííí.
pa

bolulka
10. mar 2009

no ja som dnes pozerala na sneh a tešila som sa z neho.. vravím, že sa prišiel rozlúčiť.. a taaak krásne padal.. 😀 😉

bolulka
10. mar 2009

dievcata, ktora prestala kojit a ma rovnaky problém..

ja som zacala mat akesi bolestive prsia a tak som sa jeden vecer vysetrila a zistila som, ze mam velke mnozstvo hrciek (aj takych velkych).. a tie neboli este donedavna.. 😖 😔 je to normalne? 😕

danka.k
10. mar 2009

bolul no ja som nekojila ale keby som toto zistila tak ja zostresujem a hned bezim na nemocnicu asi.... (ta prava ti to hovori, co vzdy stresuje ale vzdy sa bojim ist. strach z nemocnice) nemas daku kamosku sestricku??

tinka1001
autor
10. mar 2009

Ahojte...

bolulka: ja som mala ten problém doteraz.. som síce po pôrode, ale nakoľko som bola chorá, brala som veľké množstvo liekov, prestala som kojiť. Prsia som mala tvrdé, bolestivé, naliate - tie hrče si musíš okamžite pod sprchou rozmasírovať a to mliečko odstriekať - keď si to tam necháš, budeš s tým mať problém - hrozí aj zápal a ten je vraj hroznýýýý. Dobré sú aj vínové obklady - tie ti tú bolesť trošku zmiernia. Ale tie hrče sú mliečko a to musí v každom prípade von. Držím palce 😉

majdiska
10. mar 2009

no to si ma tinka potešila 😝 .. no si neviem predstaviť čo to bude ked podrastie.. dnes už bolo necem aj na obliekanie, na objatia... no asi obľúbené slovíčko 😀 bojím sa prvej puberty v 3 rokoch..
no čo sa týka tých prs, tak ja kojím len na jednom prsníku a na tom druhom sa zatiaľ nič nedeje.. ale asi by som si to šla odkonzultovať s dr.., možno to nie je nič vážne ale pre istotu 😕

majdiska
10. mar 2009

ja mám skôr problémik s plachťákmi, ktoré mi ostali po kojení 😉 ešte dobre že existujú pusch upky 😵

bolulka
10. mar 2009

majdiska, ktorej neostanu plachtaky.. 😀 mam pocit, ze aj tie co nekojili si to odskakali.. 😉 mne sa tusim o cislo zmensili.. 😝

no pojdem asi v piatok vecer k Hrudovi.. horsie, je ze teraz by sa mi uz po takych troch mesiacoch nekojenia mlieko nemalo tvorit, ci?

majdiska
11. mar 2009

tretulka a ako to tam funguje? sme prišli teraz do DK troška v inom termíne, tak by som tam zašla kuknúť. to sa len príde tam z predu, alebo do ktorej budovy sa ide?ako je to s kočíkmi? asi lepšie bude bez neho.. 😉
anicka nepôjdeš kuknúť? by sme sa mohli stretnúť.. daj mi vedieť do IP.. 😉
bolulka tak to máš pravdu mne sa zmenšili ale o dve čísla v porovnaní s tehotenstvom, ale som aj rada, nemusím kupovať inú veľkosť a môžem nosiť to čo som nosila pred otehotnením 🙂 aj ked ma trošku mrzí, že som prišla o prednosti, ale nevadí, pri dalšom tehotenstve si ich znovu užijem 😵 tak za pár rokov 😅

anicka
11. mar 2009

majdiska: si mi to "zobrala z pier" akurát som sa chcela tretulky opýtať, či by sme tam mohli ísť aj my. Ja by som šla veľmi rada 😀 😀 😀 Ty si vo štvrtok, veď to už je zajtra 😵 tu v DK?

majdiska
11. mar 2009

no áno, v utorok sa neplávalo,tak sme prišli včera len tak. potrebovala som ísť na danový úrad, kvôli priznaniam a na poštu. a v kúpelke, kedže sa v našej domácnosti darí ako sa darí, tak nám pustila v kúpelke hadica na sprche. taký úžasný tlak som mala posledne ked som sa sprchovala, že až. som pohla hadicou a voda netiekla 😒 😠 ...
no apredstav si nakupovať s malým 😝 bola som v Mabe a on tam behal po celom obchode, všetko rozoberal a vrchol všetkého bolo ked v plnej rýchlosti si to namieril na schody.. som bola spotená že až... 😝 a to bol jeden nákup.. potom som ho švihla do kočíka a kedže som zabudla doma pršiplásť na kočík, tak pekne som ho zakrila nánožníkom zatiahla vrch aby nezmokol.. a dobrý kočík, tá moja rároha, nepremokol iba ja som bola zmoknutá ako myš 😀
ozik dnes o 16h ideme strihať malého ku kaderníčke, tak držte palčeky, dúfam že bude mať po strihaní obidva ušká 😀

danka.k
11. mar 2009

majdiska tak ako dopadlo strihanie? moj chlap chce maleho tiez ostrihat, ale ja akosi nie.. tak sa mu pekne zacali brckaviet... 😉

emmka3
11. mar 2009

no vidite baby, ze sa jedna z vas nasla, co vie o tom "materskom centre" na Brezovci🙂 Tak hadam ho nezrusia kym mi vyrastieme 😉

tinka, ja som na cisteni bola po sestonedeli a nie je to nic hrozne ... ta uspia na max 10min a nic necitis, ani po zakroku ... pohoda-jahoda ... a po 2hod ides domov 😎

danka, tak vy mate doma brca ... a ja chceeeeemmmm 😵

tretulka
11. mar 2009

anicka, pravdaze mozete ist, ja sa budem len tesit, ze si mozem Matku vystiskat a Martinko tiez. My sa tiez chystame, tak kludne pridte 🙂 . Chodia tam mamicky aj s kocikmi, dole je taky priestor pod schodami a tam ich nechavaju, v budove.
Je to vchod do "motylikovej" triedy.

danka.k
11. mar 2009

emmka nema moc velke brcky ale konceky sa mu tocia... ved ja som brckava, chlap tiez no musi byt aj on 😀 sa mi podoba na to dieta co bolo v tom a jerry..ono malo take brcky 😀

bolulka
11. mar 2009

majdiska, mne sa o cislo zmensili oproti tomu pred tehu.. 😀

majdiska
11. mar 2009

anicka, ideš zajtra tam kuknúť? sa môžme stretnúť a ísť spolu 😉
no bolul, tak si na tom lepšie, mne až o dva čísla 😉 , ale nevadí.. hlavne že sa páčim manželovi.. a špuntovi..
no tak kaderníčka dopadla presne ako som predpokladala. šli sme i s maminkou, ja som dostala malého na kolená aj plášť, malý tiež plášť a zo začiatku bol nejaký nesvoj... ono dnes mal nanič den tak mrnčal.. no a ked počul mašinku 😝 ja som mu držala ruky a mama hlavu.. také slzičky ronil za tými svojimi vláskami, že až 😢 .. ostrihali sme ho 9-tkou 😢 .. moc toho nepadlo za obeť, ale už vidno ,že má hustejšie vlásky - blondavé.. a vyzerá staršie 🙂 ale je taký veľký fešáčisko 🙂

majdiska
11. mar 2009

a možno aj bude kučeravý po ockovi 😉

anicka
12. mar 2009

takže priznanie sme včera zvládli aj my, teda ja 😉 ale načakala som sa tam v rade ako keby dávali zadarmo 😀
Od pondelka spinkávame v kočíku na balkóne. V pondelok sme spinkali hodinu 15 minút, v utorok 1,5 hodiny a včera dokonca 2,5 ale to preto, že Maťka bola už o šiestej ráno hore. Tak hádam, keď to zvládneme na balkóne, tak to časom zvládneme aj doma. 😀
Dnes sme mali dve premiéri, boli sme prvý krát vonku pobežka a boli sme aj v tom materskom centre na Brezovci, bolo fajn. 🙂

veronika13
13. mar 2009

ahojte Kubínčanky, tak u nás je rozprávková zimná krajina a stále sype... neviem si pomôcť, ale mne sa to tak pááááči, no ta čľapkanica čo z toho bude, to už nie, to nech je rovno jar 😀 V DK je ako?

majdiska
13. mar 2009

no hlási sa horná časť Oravy, tak tu to sype statočne, je tu tak 10 až 15 cm snehu. ale je aj odmäk 🙂
my sme dnes boli vo škôlke, a som rada že detičky začínajú malého akceptovať, aj ked len z každej strany počuť, nerooooooooob, on my to vyvaliiiiiiiiiiil... no učí sa 😀

veronika13
15. mar 2009

mňa čakačky na daňovom ešte len čakajú, muž robil kadekomu daňové, sebe samozrejme naposledy a to ešte musel odcestovať.....
včera bolo tak krááásne, normálne radosť z toho slniečka, no dnes už to bolo zas o ničom a hlásia takto minimálne do stredy 😖 už chceeeeem jaaaar

majdiska
16. mar 2009

ahojky kočky, my sme sa zapojili do súťaže Oravy - Mama oco a ja a poslali sme foto a si predstavte že sme v terajšom novom čísle že pod číslom 67 alebo 68. ešte ho nemám kúpené, tak dúfam, že zahlasujete 😀 je tam síce staršia fotka, lebo sa mi nejak nedalo pridať niečo nové, ale to nevadí a dúfam, že vyhráme aspon jednu cenu 😉
kuk, tu je to podrobnejšie : http://www.novinyorava.sk/index.php?act=citat&s...