Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
16. máj 2009

bolulka dakujem 😉

majdiska tak to je super ze si si tam oddychla a vypla... 😉

emmka3
17. máj 2009

danka, my pojdeme vypinat v utorok 😉 Dufam, ze bude tak teplucka vodicka ako posledne 😵

majdiska
17. máj 2009

ahojky,
tak my sme v DK, zasa nám pre zmenu prdol vysávač. už som volala našej rodinke, nech príde pozrieť na tú elektriku a ideme kupiť ochranu proti prepatiu a na kolísavý prúd.. vyzerá to že za všetko môže elektrika, už mi to lezie na nervy, aj práčka nevyzerá nejak normálne.. 😝 myslíte že u Bombu opravujú Etu?
no v utorok možno pôjdeme plávať, ešte uvídím a zajtra idem behať: do opravy počítač, vysávač a ozik neveite kde na námestí je vraj nová čistiareň?

anicka
17. máj 2009

majdiska: čistiareň je tam ako sú farby laky, myslím v tej uličkej aj v tom dome. Z námestia treba odbočiť do uličky na Bussines caféé cocteil bar 😉

veronika13
17. máj 2009

majdiska, to bude na 100% ta elektrika, neni možné, aby sa vám všetko naraz kazilo 😝

janulap
18. máj 2009

dankaaaa,su noviny? 😀 😀 😀

danka.k
18. máj 2009

janula hladaju nejaku asistetnku a manazerku... joj noviny ostali u nasich..

danka.k
18. máj 2009

janula takze presnejsie:
stavebný technik OSBD - DOLNÝ KUBÍN
N N finančný poradca SMS FINANCE,S.R.O.
N N vedúci skupiny - manažér ZUZANA PEKNÁ
N N asistentka ZUZANA PEKNÁ
N N čašník, servírka HOTEL ORAVA-SRŇACIE
N N klientský pracovník ZUZANA PEKNÁ
N N pastier hovädzieho dobytka PD BZINY
A N obchodný zástupca UNI EXPORT IMPORT S.R.O
N N strojársky robotník ZEM-KOVO, S.R.O.
N N čašník, servírka VEĽKÁ HAVRANIA, S.R.O.
N N inštalatér vodovodov VRATISLAV MARETTA
N N predavačka potravinárskeho tovaru HALIČKA MILAN
N N psychológ, i. n. DETSKÝ DOMOV ISTEBNÉ
N N Tesári a stolári MAVA,S.R.O. ZÁZRIVÁ

anicka
19. máj 2009

emmka: ja sa ešte vrátim k tým plienkam. Ja som prvé 4 mesiace dávala Maťke klasické látkové štvorcové a tých sme za deň minuli tak 40-50, takže som sa naprala a naželila aj ja jááááj, ale neva.
Chcela som sa opýtať koľko máš tých Tvojich do hromady a koľko ich asi miniete na deň a koľko stála jedna? 😕

majdiska
19. máj 2009

anicka detto. ja som rada, že som sa látkových plienok zbavila a že sú pampersky. mna by už nik nedonútil znovu prať každý druhý den len plienky.. 😝 a navyše, aj ked sa ich minie málo, tak to budem kvôli nim zapínať práčku??? 😕

blesq
19. máj 2009

anicka my sme tiez davali na zaciatku klasicke stvorce a to vbolo furt plakat prat zehlit, potom jednorazovky. a teraz tieto latkovky su uz ale o inom prat sa musia to je fakt, perie sa asi kazdy druhy alebo treti den. ale ziadne zehlenie nic a su ekologickejsie ( ako tvrdi moja aj ked ja by som im za to ze dali malemu platit plne smeti dal co najviac bordelu 🙂 ) a malemu sa v nich paci. a mame ich okolo 10 ale to neviem ale na noc este ficime na jednorazovkach

emmka3
19. máj 2009

danka, preco ste neboli dnes plavat? som vas tam vyzerala aj ked v podstate ani neviem ako vyzeras, ale myslim, ze ste neboli 😅 Dnes bolo mrte mamiciek, na nasom "strednom" kurze sa ich nazbieralo az 18!!!! ale inac bolo paradne ... rozdelili nas zaciatocnikov a ideme chodit v stredu o 10hod, ak bude troska klidek, lebo dnes to bolo o drzku 😀

anicka, ja ich mam cca 18 gatkovych a potom aj nejake stvorce, ale tie zehlim, len ked mam chut 😉 a perieme asi tak ako pisal bleskac kazde 2-3 dni, ked nie su pokakane, tak dam len na 40 a k tomu prihodim aj ine veci a ked su aj kaky tak davam na 60 a tam sa tiez vzdy da nieco prihodit 😉 operies, vyvesias, zvesias, potesis sa a odlozis do supla kym nepojdu zas na ritku 🙂 a cena? no tak rozne, lebo mam viac druhov ale pohybuju sa od 6 Euro po ... myslim, ze najdrahsie su za cca 24 Euro, ale to su uz "all in one" (cize aj s vrchnymi gatkami) ... ale take nemam 😉 a taktiez sa tieto drahsie daju kupit aj na zahranicnych eshopoch o dost lacnejsie ... jooj moja, ja by som ti vedela o latkovkach tooolkooo porozpravat, sak mozme sa niekde zrazit s kocikmi a mozme hodit rec 🙂 jo a v noci sa uz chystam tiez latkovat, len cakam na vlnaky ...

emmka3
19. máj 2009

no a za den ich minieme ... prvu davam cca o 6 hod a potom cca kazde 3 hodky menim, ked dam stvorec tak aj skor ... cize cca 5 gatkovych a potom cca 2 stvorce, kym sa nejdem kupkat o 19 hod ... ale je to indy-vindy ... napr. ked sa pokadi, tak +1 plienka navrch 😉

anicka
19. máj 2009

emka pýtala som sa na tie počty, lebo ja som Maťku prebaľovala prakticky každú hodninu cez deň a v noci tak 3x pri látkových. Ako náhle mala trošku "cvrknuté" tak plakala kým som ju neprebalila. No a v pamerskách by vydržala aj celý deň, pri tých môže mať nakakané aj za ušami a bude jej to jedno 😀 Teraz keď používam pampersky tak ich za deň minieme tých 5 plus jedna na noc, samozrejme ak sa medzi tým nepokaká. Preto ma zaujímalo ako Ti malý vydrží v týchto, lebo veď aj tie sú v podstate látkové, tak či v nich neplače, že je pocikaný. 😕
A ešte taká čisto praktická otázka ako "skladuješ" tie použité plienky. Ja som mala pri látkových v kúpeľni vedro s vodou a do nej som postupne namáčala prepraté plienky a večer som ich všetky dala prať. 😕

emmka3
20. máj 2009

No maly mi neplace od mokra preto, lebo mu davam flisove separacky a tie udrzuju sucho, ale davam mu ich iba doobeda, ked viem ze spinka, k veceru uz mu davam len plienku a vsimla som si, ze mu mokro nejak nevadi ... no a skladujem ich "na sucho" vo vedre bez vody ... ak mi nejaku pokaka, tak ju hned preperiem v studenej vode, vyzmykam a dam ku zacikanym ... zatial som dokonca ani nemala pocit, ze by to nejak smrdelo 🤐

danka.k
20. máj 2009

emmka vcera sme neboli lebo sme dlhsie spali a akosi sme potom nestihali.. buduci tyzden sa ideme v utorok ockovat tak sa opytam doky ci mozme ist v stredu plavat a pojdeme.. dohodneme este 😉

emmka3
21. máj 2009

oki doki 😉

anicka
23. máj 2009

Kde ste všetky? 😕

anicka
26. máj 2009

emmka, majdiska boli ste na plavoške? 😕 bolo fajne? 😵

blesq
26. máj 2009

moja isla dnes s adamom 😀 zajtra ide s nasim bubakom 😀

majdiska
26. máj 2009

no anicka ja aj bola aj nie 😉 . myslela som si že pôjdem plávať, len mi to nevyšlo, budúci týžden idem k dr. na opakované stery a nechcem mať zlé vysledky ako posledne.. tak sme si to so segrou vymenili ja som brázdila mesto s kočíkom a sestra plávala s malým 😀 a navydomoči si na mna ani nespomenul 😀 asi mu je jedno, len nech je vo vode 🙂

danka.k
26. máj 2009

aj my sme chceli zajtra plavat, ale dnes nas ockovali, tak doky povedala ze radsej nie.. takze cakame do piatku a pojdeme sa clapkat vecer

miura
27. máj 2009

ahojte mamicky, prepacte, ze Vam zase vliezam do temy, ale zaujima ma, ako ste boli spokojne so sestrickami tu v porodnici, teda ak ste rodili v DK. Mam vela kamosiek a tie maju hrozne zle spomienky, nielen na starostlivost, ale hlavne co sa tyka pomoci pri dojceni, ze im nic dokopy neukazali, nechali ich tak, nech sa trapia, ze im deti potajomky prikrmovali UM a naucili na flasku a potom mali s nimi len zbytocne problemy. Chcem svoje dieta kojit, ale neviem, ci to dokazem sama od seba. Neviete, ci je tu niekde nejaky kurz starostlivosti o novorodenca? Od buduceho tyzdna idem na MD, takze budem mat na seba konecne cas, tak by som nejaky takyto kurz rada absolvovala.

veronika13
27. máj 2009

ani mne najako neukazovali, čo mi ukázali, tak mi len doblížili a nevedela som sa dočkať, kedy odídu z izby. Techniku som si vymyslela sama, malý sa zle prisával zo začiatku, z čoho boli sestričky nervozne, ale poradili sme si a kojila som 10 mesiacov. Treba si o dojčení prečítať dopredu a nespoliehať sa na sestričky, že to naučia. Inak so starostlivosťou som bola spokojná, ani na jednu nemôžem povedať krivého slova, či už na pôrodnici, gynekologickom alebo na novorodeneckom, mám dobré skúsenosti 🙂 Môj názor, že aj keď im dajú v pôrodnici piť z fľašky, tak dieťa sa neodučí od prsníka, veď je to jeho reflex a na fľašku raz dva zabudne, keď ho budeš doma prikladať. To je podľa mňa len výhovorka.

danka.k
27. máj 2009

to asi nikde neucia sestricky ako dieta dojcit.. v martine sa sestricka ani neunuvala prist sa pozriet ci sa vie dieta prisat alebo ci si vie dat matka rady..

majdiska
27. máj 2009

miura, ja mám s DK pôrodnicou veľmi dobré skúsenosti. čo sa týka sestričiek, tak danka má pravdu, sama si musíš nájsť techniku, sestričky nevedia ako ti malé saje, či je dobre na prsníku, to predsa vidíš ty sama zhora a nemusí ťa to nik učiť 😉 mne sa malý vždy ked som išla kojiť otočil na opačnú stranu - hlavičku, ale to som si vyšpekulovala, tak že som začínala vždy tou stranou na ktorú sa otočil.. a na pravý sa mi vždy zle prisával, a kojím doteraz - raz za čas cez den a v noci - síce min. týžden som oslávila prvú noc, čo malý prespal celú 🙂 ale odvtedy sa zasa budí 😖 ale len z ľaveého.. a čo sa týka kojenia, tak ked som sa chcela odstriekať a nechcelo to ísť a sestrička videla že sa trápim s odsávačkou, tak mi doniesla v injekčnej striekačke také kvapky do nosa, aby sa mi mliečko ľahšie pustilo 🙂 a čo sa týka fľašky v nemocke, ja som si ju bola sama pýtať, lebo ked mi dali malého na druhý den od obeda, nemala som mlieko a malý večer plakal od hladu - síce mi jedna odvrkla, že načo ved je veľký.. ale fľašku s cumlíkom som dostala, malý vypil 10 ml a zaspal o pol hodku znovu plakal, ja nevedela čo je s ním, tak som sa bola pýtať. oni ho zobrali k sebe, že mám prísť pozrieť večer. prišla som o hodinu a malý pekne pri nich spal. a ked som sa pýtala, že čo mu bolo, tak mi s úsmevom povedali že bol hladný a vypil ešte 50 ml beby 🙂 a na druhý den som sa rozkojila v pohode 🙂

majdiska
27. máj 2009

a čo sa týka kúpania malého, na to som si netrúfala vôbec a v pohode mi ho predomnou kúpali aj každý den a nakonci som si trúfla sama, ale zavolala som si sestričku či mi nebude pomáhať a bez problémov 🙂

bolulka
27. máj 2009

ja som mala s kojenim obrovske problemy.. pozriet sa na nase kojenie prisli, az ked som za nimi prisla s placom, ze nieco nebude v poriadku. nevedela som ako sa koji a netusila, ze ma byt dietatko prisate, mala si len pocuckavala. a z toho vyvstal problem s prisatim na take dva tyzdne. a dostavala flasu, no aj napriek tomu sa da rozkojit..doma som si povedala, ze to nevzdam. navyse moj zlaty gynekolog sa o probleme dopocul a dal na mna cislo laktacnej poradkyni. vdaka nej som kojila 20 mesiacov. som im za to nesmierne vdacna.. 😉

anicka
28. máj 2009

miura: súhlasim s dankou a s majdiskou, každé dieťatko je iné, takže systém kojenia si budete musieť nájsť vzájomne s bábätkom. Napríklad všade si prečítaš, že sa má dieťatko prikladať k prsníku a nie prsník k dieťatku, ale nám dvom to oveľa viac vyhovovalo tak, že sa zohnem k Maťke ja. Kojím ju už 16 mesiacov a všetko je v pohode, ale sestrička v nemocnici mi ukázala ako si ju mám prikladať, takže som bola rada, že mi ukázala ako sa to má správne robiť. 😉 S kupkaním ako píše majdiška úplne bez problémov, kupkali ju predo mnou, posledný deň som si ju kupkala sama, ale bála som sa tak som popýtala sestričku a bez problémov sa prišla na mňa pozrieť.

Vieš ono asi aj záleží na tom koľko je detičiek, lebo nás bolo len šesť takže mali na nás čas. Ale asi keď je plné oddelenie, tak sú možno aj mrzutejšie keď toho majú moc. Ale každopádne s každým problémom s ktorým si nebudeš vedieť dať rady sa treba opýtať a nenechať sa odbyť. 😉

A chystáš a chodiť na tie predpôrodné cvičenia? 😕

majdiska
28. máj 2009

anicka nás tam bolo 12 mamičiek a 13 detičiek a bez problémov. na každej izbe sme boli po dve.. a úplne bez problémov.. 😉 máš pravdu každé bábo je iné. moja švagriná má malého ktorý nechcel prsník ani vidieť.. od narodenia sa vôbec neprisal a ked tak len s násadkou na prsníku vo tvare cumla a to ho v pôrodnici celý čas kojila, ale dosť s problémami 😒 no proste nešlo im to.. malý ked videl prsník reval odušu..