Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

vavka33
28. aug 2007

Nestrasim neboj,to nemozes podla par porodov mysliet,ze aj tvoj bude taky.to len ked sa neotvaras,tak ti hned nepomozu,pokial nie je ohrozene babatko.nemozu hned pristupit na drasticke otvorenie chemiou,nie je to dobre a prvorodicky to moc potrha.preto ich nechaju "trapit sa"ale nie v takom zlom zmysle,vies?

anicka
28. aug 2007

vavka33: už teraz viem. Lebo už som sa začal báť 😕 asi je každý ten pôrod iný 🙂 spolieham sa na to, že mi máme v rodine skôr rýchleší priebeh ako pomalší, tak hádam ma rodinná tradícia neobíde 🙂 A chcela by som si dať epidurálku, aby sa tie bolesti aspoň trošku zmiernili. 😀

vavka33
28. aug 2007

Hm,tak snad pojdes s rodinnou tradiciou rodit aj ty 😀
A k epi ti moc nenapisem,ja som ju nemala a ani nechcela,a ked som to prezila ja tych 30hodin,tak to uz prezije kazda mamicka a sla som dokonca rodit este raz a to som tam na stole prisahala,ze uz nikdy viac 😀 😀

janulap
28. aug 2007

Anicka:
preto nechaju prvorodicky trapit,aby si sa poriadne otvorila a aby sa roztiahli porodne cesty.Prvorodickam to ide pomalsie.
ja som Emku rodila od 2hod.v noci a narodila sa na druhy den o 11h.naobed.takze fuska.
A pri Lenke som dostala bolesti o 16hod. a o 19.35 uz bola na svete.parada 😀

majdiska
28. aug 2007

ahojte kočky 🙂 . včera som zdrhla skôr z práce - mali sme objednaný matrac pre maličké do postielky priamo v Materasse v ich vzorkovej predajni v Trstenej, tak sme boli s manželom poň. viac sa to oplatí. no to o tých prvorodičkách sa fakt dobre počúva 😉 , nielen že sa mi o tom sníva ako v horore,ale poteší to 😀 . no anicka ja sa tiež bojím. v robote je to o ..., kolegyna ma vyhodila od počítača, že nech vypadnem a nech si robím kde chcem. ešte dobre že od pondelka nastupujem na materskú, aspon ma nik nebude jedovať. ale PC budem mať v druhej práci, tak budem môcť nadalej surfovať na nete. z vitamínov beriem Mamavit - lebo z vitamínov mám najradšej salámu, šunku 😀

nenka83
28. aug 2007

ahojte baby,vavka ked teraz citam tak uz viem preco som sa tak dotrhala, este teraz mam problemy! moj porod bol zas rychli, lebo malinka mala pupucnik okolo krku! tak ju doslova vytiahli von nasilu! uz sa mi dusila! mala som epidural tak som sitie necitila, no sili ma skoro hodinu.ale zas porod rychly!

janulap
28. aug 2007

nenka83:
a pri kom si rodila?Ja som Emku pri Ondrejkovi a Lenku pri Tholtovi-no sil ma asi 45min.lenku som porodila za 10minut.takze radsej by som porodila este zo dve deti ako to sitie.
babenky,ozaj na MMB je diskusia ohladom porodnic,mozte si precitat.Prispela som tam aj ja-JankaP.(Joanne)Id 6922 😀
http://www.mimibazar.sk/diskuse.php?forum=114

holubok
29. aug 2007

Nenka ako si dopadla pri doktorke?

nenka83
30. aug 2007

ahoj holubok.dr mala dovolenku, kozna tiez.mam ist dnes, no v lekarni mi dala homeopatika, tie berem aj ja aj mala, vysadila om vsetky mliecne vyrobky.tak uvidim co bude.no v pondelok ideme aj tak na neurologiu tak sa zastavim aj pri nasej dr.neviem ci jej dat zobrat krvicku, lebo ak predsa ma tu alergiu na mlieko kravske tak ked o mesiac zacnem prikrmovat tak budem musite dbat na to aku stravu jej dam.

nenka83
30. aug 2007

ahojky janulap.ja som rodila pri hrudovi.porod pre mna vb phode, no malinka sa mi dusila tak to vsetko muselo ist rychlo.no sil ma poriadne dlho, dva mesiace som si poriadne nesadla!a problemy mam este teraz, nezrastam sa dobre!a boli to este.

anicka
30. aug 2007

ahojte kočky,
veronika13: ako švagrinka, je už všetko v poriadku? Čo majú chlapčeka či dievčatko? 🙂
majdiska:
Aj my máme matrac pre drobčeka s Materassa 🙂 Som rada, že sme tu dve čakajúce mamičky, takže sa môžeme utešovať (prípadne báť) spoločne 😀
To, ako sa cítiš v robote úplne chápem. Mám pocit, že čím viac sa blíži termín pôrodu, tým sú kolegyne ku mne akýsi divnejšie. 😢 Vôbec tomu nerozumiem, tak s nad tým radšej netrápim. Možno mi závidia, veď v podsate majú čo 😀 Ty už ideš od pondelka na materskú, trošku Ti závidim 😉 aj ja sa už teším kedy budem konečne v kľude doma 🙂 A akú máš druhú prácu, ak sa môžem opýtať? Aj ja by som si dala nejaké to mesíčko, ale náš drobček sa rozhodol, že bude vegetarián 😀 Nemôžem mäso ani vidieť a radšej ani cítiť 😖

tretulka
30. aug 2007

veronika uz asi oslavuje novy prirastok v rodine, ked nepise 😀 , ale my sme zvedaveeeeeee 😀 😀 😀
majdiska, anicka - aj ja Vam zavidim bruska....takto pred rokom som sa uz chystala do porodnice

anicka
30. aug 2007

Tretulka s tou Veronikou máš asi pravdu. 🙂 aj ja som zvedavááááááááááááááá 😀
my ešte stálne nemáme bruško 😢 náš drobček sa hrá na schovávačku 🙂 kým je v poriadku tak sa s tým musím zmieriť 😢

tretulka
30. aug 2007

anicka, ale vies, ze ho tam mas 🙂 , ved on sa ukaze, neboj

anicka
30. aug 2007

tretulka ja viem, 😀 , vieš všetci v robote si ma už doberajú či ho nechávam doma, aby som mohla v kľude pracovať. 😀 Srandičky, strandičky nemajú koho podpichovať tak si našli mňa. 😵 Ale dnes ráno ma potešil, máme v robote audit tak som si chcela dať slušákovské nohavice. Gombík na nich som zapla len, len takže asi sa už niečo črtá. 😅

majdiska
30. aug 2007

ahoj anicka. no to budem mať ako brigádu. nič si z toho nerob, že ešte nemáš bruško, ja som ho tiež v 20 týždni nemala. zo mňa si robili srandu, či si malé nosím v kabelke. pohyby som začala cítiť v 22 týždni. zo začiatku mi z nich bolo zle, ale potom som si zvykla a teraz si bez nich neviem predstaviť deň. len keby to maličké netriafalo stále moje bočné rebierko 😀 . teraz sedím na inom oddelení, tak do mńa nik nerýpe. zajtra si berem dovolenku, lebo som nejaká chorľavá. normálne sa história opakuje, na začiatku som bola chorá a teraz na konci znovu. 😒

anicka
30. aug 2007

majdiska ahoj, aj ja mám zajtra dovolenku. Príde ma pozrieť kamoška, čo nám fotila svadbu, tak sa teším 😀 Naposledy som ju videla pred rokom na našej svadbe ☹ tak sa jej už neviem dočkať. Ešte nevie, že čakáme drobčeka 😵 tak to bude pre ňu zajtra prekvápčo 😕. Ja som začala cítiť pohyby v 20 týždni, zatiaľ sú to len také "pokusy" 🙂 Je to úžasný pocit, že mám pod srdiečkom ten najcennejší pokladík. 😵 S tou chorobou ma to mrzí, dúfam, že Ti to chytrúčko prejde. 🙂
Keď sme sa minule rozprávali o tých práškoch, písala som Ti, že Lovela je asi len prášková. Omyl, včera som bola s manželom v Tescu a majú Lovelu aj tekutú dva druhy na farebené a na biele. Ja som hľadala tie fialové Tesco plienky, ale nenašla som pre novordeniatko, len pre staršie detičky. ☹

majdiska
30. aug 2007

no ja som kúpila na 4 - 6 kg bábo. lebo keď bude maličké budem dávať látkové plienky a to bude mať od 3,5 - 4 kg. po mesiaci keď bude väčšie tak budem kombinovať. no ten prací prášok pôjdem pozrieť, hoci tu písali že nie ja až taká dobrá. tak to skúsim ešte s Persilom alebo Arielom ak objavím tekutý na citlivú pleť. no ten pocit je fakt úžasný, hoci tie rebierka sú zaujímavé keď to maličké do nich kopne 🙂 a zaprie sa z celej sily. a to nevravím o močovom mechúry 😀

janulap
30. aug 2007

Anicka,myslim,ze fialova plienky su pre deticky okolo 8-15kg,pre mensie deticky nebude obal fialovy,ale asi inej farby.Ja som minule brala v akcii fialove,ale mali tam aj zelene a neviem ci ruzova(cervene)???To zas boli na ine kg.

anicka
30. aug 2007

majdiška:aj ja by som chcela drobčekovi najprv dávať látkové a potom prejsť na jednorázové, uvidím ako to budem zvládať 🙂. Keď som včera obzerala tie prášky bol tam aj prášok Batole. Treba to asi vyskúšať a zistiť, ktorý je pre bábätko najlepší. Na to naozajstné kopkanie sa už teším 😀
Tak sa zajtra polieč a prajem pekný víkend (aj ja mám zajtra dovolenku)
janulap:
boli tam fialové plienky od 3,5 do 4 kg, ale boli označené číslom 2, tak som hľadala s číslom 1. Predpokladám, že ich Tesco značí tak, ako pampers a huggies. Od jednotky ako new born alebo baby born. Čo ja viem, tak Tesco robí dva druhy plienok. Tie najlacnejšíe biele a tú lepšiu kvalitu fialové.

majdiska
30. aug 2007

anicka, ja som tam tiež veľkosť 1 nenašla hneď, potom som našla aj veľkosť 1 ale tá sa mi zdala moc maličká, nejaké 2 - 5 kg. vtedy boli v akcii za 299,-- sk a 35 % zľava na obrúsky na zadočky, tak tie som zobrala tiež. a nevieš, či nemajú Persil alebo Ariel? s týmito práškami som maximálne spokojná. dnes som odovzdala celú agendu a začína mi byť ľúto. kurnik človek maká 3 roky a ja sa tak bojím že na materskej všetko zabudnem ☹ - robím ako ekonómka. ty plánuješ by koľko na materskej?

nikuliq_
31. aug 2007

ahoj, som na tomto fóre nová. môžem sa pridať? 🙂

nenka83
31. aug 2007

ahoj nikuliq.odkial si? tu z dk?

nikuliq_
31. aug 2007

čau nenka, áno som priamo z kubína. 🙂

janulap
31. aug 2007

Caute baby 😀
anicka:tak to som bola asi fakt mimo.Ale na tom stojane som videla este zelene balenie a cervene plienok.A to fialove.
Inak my sme velmi spokojne aj s Huggies.A stoja tak isto ako Tesco-299sk.Pampersky velmi nemusime.
A Veronika sa este nehlasi???baby aj ja este chcééééééééém take mimi 😀 😀

anicka
3. sep 2007

majdiska: viem že Persil robí: Persil sensitive gel a viem, že je aj Ariel sensitive, ale ten som u nás v obchodoch ešte nevidela ☹ Ja som v robote skoro štyri roky, takže asi aj pre mňa to nebude až také ľahké odíšť 🙂 aj ja som rozmýšľala nad tým, či cez materskú na všetko nezabudem (aj ja robím v podstate ekonómku 😀) Určite chcem byť na materskej dva roky a potom uvidím ako sa budme mať. Ak bude všetko v pohode, tak asi dáme drobčeka do škôlky a ja pôjdem po dvoch rokoch do roboty a ak nie tak zostanem na materskej tri roky. No a možno medzi tým budem čakať aj druhé bábätko, tak sa nám plány zmenia. Ešte nie sme celkom rozhodnutý s akým odsupom chceme mať druhé bábätko. 😀
nikuliq_: ahoj, vitaj u nás na fóre. 😀
janulap:
nechcem sa hádať 🙂 zatiaľ ešte nie som v plienočkách taká zbehlá ako vy 😀 Možno má Tesco aj nejaké iné, len ja som si ich nevšimla.

Na tú Veroniku som zvedaváááááááááááááááá. 🙂

anicka
3. sep 2007

Už som aj ja s fotkou 😀, aby ste sa nemuseli rozprávať s duchom 😉

tretulka
3. sep 2007

ahojte...anicka pekna fotka 🙂
nikuliq - vitaj u medzi nami 🙂
neviem presne ako je to s tymi fialovymi tesco plienkami, ale ja som kupovala tusim 1x velkost 2, dovtedy sme pouzivali huggies, podla mna su aj mensie, treba pozriet
veronika -kde si?????? uz nas nenatahuj 😠 , sme zvedaveeeeeeee 😀

majdiska
3. sep 2007

ahojte babenky 🙂 . anicka pekná fotka. sestra mi tiež navrhla, že si mám dať i svadobné, ale neviem - my sme mali svadbu pred troma rokmi. dokopy sme spolu 9 rokov. neviete mi poradiť, niečo od kašľu? mám stále zahlienené priedušky skoro 2 týždne a neviem, či to kašľanie už i drobčekovi neškodí. dnes som prvý deň na materskej a normálne ma chytá depka ☹ . na materskej by som chcela ostať bud pol alebo celý rok. tri roky si nemôžeme dovoliť, pretože máme pôžičky na byt a nebudeme to vládať splácať.

nenka83
3. sep 2007

tretulka ahoj.pozeram ze tvoj malinky mal prve okruhle 😀 , tak ze vsetko najlepsie!!!!!