Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

jana2033
13. mar 2010

babky deže stále som domka 😀 aspoň si ešte poobliekam obliečky, aj do postielky 😝 ale dneska je pekný dátum by sa mi páčilo 😀

emka basnička pekná tak presne tak je to asi skoro v každej rodine, no ja dúfam že mne tiež manžel pomôže 😀 , dneska už povysával, prádlo dal oprať, a teraz akurat vešia na balkone 😀 a ja tu na nete si trošku oddychujem 😝

maji neboj bakalárku spravíš a to dokedy ju máte spraviť? my sme dneksa mali skúšku teda akurat píšu no a ja nešla mne sa total nechcelo už učiť

emmka3
13. mar 2010

baby, tak ako pozeram, tak mame ukazkovych norskych manzelov 😉 😎 bo podla prieskumu, to su najlepsi manzelia na svete 😀

majkad2
13. mar 2010

no tak teraz neviem deniska či si to bola ty naozaj, lebo tie fialove pasiky som nevidela....takto sa ta spytam - nemala si oblečenu žiadnu bundu ani kabat?

no jani dnes som bola za birtusom s tou bakalarkou......a to bol už najvyšší čas ist za nim, lebo na konci marca ich musime odovzdať už zviazané,no a birtus ju dnes videl prvy krat....ale našťastie to dobre dopadlo, dokonca ma aj pochvalil,že to je super, dokonca tam nemusim ani nič meniť, len ešte musím dopísať aspon 7 stran....a do zajtra mu to mam poslať,takže zase budem mať "krasnu" nedelu 🙂

no a ked tak rozpravate o usilovných manželoch.....tak aj ja sa musím pochvaliť s tým mojím.....ten môj mi stále varí, upratuje, vešia alebo skladá prádlo, postiela postele 🙂 no len nech mu to vydrží čo najdlhšie 🙂

bolulka
13. mar 2010

majkaa, 😔 ja som bola dnes za Spanikom a ten mi celu pracu kazal prepisat.. ja nic ine nerobim, iba ju prerabam.. furt mam inu strukturu, lebo mi ju kazdy meni.. som sla domov skoro s placom, lebo som ju mala pripravenu uz na vytlacenie.. uz fakt nevladzem..

jana2033
13. mar 2010

maji tak tomaš skvele, že nemusíš prepisovať nič a tých 7 strán už dako napíšeš 😝 , ja sa inak netešim na bakalarku lebo ked budeme my na rok robiť mne ju isto celú škrtne už to vidím, ale Birtus je velmi zlaty takto zase ustretový 🙂 my sme dneksa s ním písali písomku, no a druhý termín dal 27.3. hehe akurát na narodky tak dúfam že sa to podarí a malá bude dobručka že sa budem môcť učiť 😀

bolul to nemysliš vážne? inak no Spánik tak zvykne, nas riadne dotentoval, jednu od nas odmietol, bolul ale ty si šikula už to dako dotiahneš 😝

mayocka
13. mar 2010

emmka:super basnicka,som citala drahemu,sme sa smiali a dobre si to napisala,keby to bolo za sebou a nie v odsekoch asi by sa mi to tiez nechcelo citat ale nastastie si to uhladne napisala 😉

no my sme sa dohodli ze ja dam meno chlapcovi a manzel dievcatko no a ked prislo na to ze to je dievcatko tak v ziadnom pripade nesuhlasim s Kristinou 😠 😠
chlapcenskych mien mam az az, napr. Matej,Pavol,Tobias,Samuel,Andrej,Stanko (po tatovi) ale dievcenske len to jedno-Ivanka,rozmyslam nad inym ale na nic neviem prist...tie take ako Alexandra,Viktoria su otrepanice z predoslych dvoch rokov,to frcalo riadne a to uz take nechcem potom...

bolulka
13. mar 2010

Ivanka je pekne meno.. 😉

majkad2
13. mar 2010

dominika myslim si,že si nemala ist za španikom,z toho dôvodu,že ty pri nom nemas pracu, ked ju prepíšeš podľa želania španika tak potom ti ju zase škrntne tvoj vedúci práce (dropa-či koho to máš) lebo on bude mať zase inu predstavu na pracu než ma španik......toto je aspon moj nazor

jani len aby si do toho datumu (27.3) porodila 🙂 a ešte sa nič nerisuje?
inak birtus je isto zlatý, dnes ma dokonca celý čas prehováral aby som si dala odklad na štátnice, lebo sa ma pýtal,že kedy mam termín a ja som mu povedala,že niekedy cez štatnice....inak za bakalarku ma pochvalil,že som šikulka 🙂

bolulka
13. mar 2010

majka, aj Droppa vcera volal Spanikovi, aby sa mi na to pozrel, nakolko sa jednalo o tu marketingovu cast. no ale mam co robit.. 😝

veronika13
13. mar 2010

baby, s týmito školami vám fakt nezávidím, máte toho dosť, ja by som to už nezvládla 😝

majdiska
14. mar 2010

fíííííííííííha tu sa študuje vo veľkom 🙂
no ja som mala včera z malého šou.. som bola na chvíľku von za mayockou asi len 5 minút.. malý spal v postieľke - tej klasickej vysokej.. a ked som odchádzala počula som že sa preberá.. a si vravím, že sa ešte pohrá v postieľke, že môžem ísť.. kokso a ked som sa vrátila som skoro na riť spadla.. otváram dvere a skoro ma zrádnik chytil.. malý stál za vchodovými dverami a škeril sa na mna.. ja nechápem ako preliezol von z postieľky, otvoril si dvere na spálni a čakal ma.. 😀 ešte to nikdy nespravil... 😅

majdiska
14. mar 2010

ja už mám školu za sebou od r. 2004 - som končila v Nitre na SPU ako denná študentka 😀

deniskateniska
14. mar 2010

no baby to vam teda nezavidim s tymi skolami, ja by som na to nervy nemala... fakt...

majka ak ti pravdu mam povvedat tak ja si uz nepamatam 😀 😀 😀 ale ty si bola opreta o kosik 😀 😀 😀

jana2033
14. mar 2010

novidš majka tak si fakt šikula 😝 ,a na rok môžeš aj mne pomôcť 😀 z prácou ak tam dojdem 😀 a do toho 27.3. dufam že porodím už je to horor s tým bruškom chodiť, ale vôbec nič sa nerisuje bolesti mam raz za čas vôbec nie pravidelné a bruško stale nemam spadnuté, inak ta skúška ani neviem či ju spravim, ked si predstavím že budem v nemocke par dni tak asi aj tam zoberem papiere na učenie 😀 , no a ved uvidiš z tými štátnicami ale mala by si zase už po tom keby si spravila v juni 😝 maji aby som nezabudla do IP ti napíšem to moje číslo na orange bo asi sa ho nedočkáš 😀

majdiška juuuj ale ti je supeeer že maš po škole 😝 , dobre si si to naplánovala 😀 , my sme tiež plánovali ale plány sa narušili 😝

anicka
14. mar 2010

nezáviním Vám s tými školami, ja som rada že už mám výšku za sebou 🙂

boluka: neboj nejako to zmákneš 😉

majkad2
14. mar 2010

janka dám ti radu ako spraviť skúšku pri birtusovi....zober si na skúšku aj malú Simonku a birtusa hned obmäkčíš....a budeš to mať za A a bez učenia....ved aj na mňa bol strašne milý,ked videl,že som tehotná,nič som nevedela na skúške ešte aj písomnú časť som mala celú zle a dal mi B...on je zlatý, pri ňom prejdeš
a ozaj. aký máš názov bakalárskej práce? a pri kom ju máš?

anička ja dosť často banujem,že som sa na to vôbec dala 😀 ale teraz končím tretí ročník a začína pri asi prepínať,lebo zase uvažujem nad tým,že by som si dorobila už aj tie dva roky (Mgr) a potom si budem nadávať,že som bola sprostá,že som sa na to dala 😀

jana2033
14. mar 2010

majka juuuj tak to super, 😝 ved aj u nas že dal lahšiu písomku tehotným, tak sa Maji trošku spolieham na to že bude milí ale že sa aj na mňa pýtal 😀 a zakladné veci sa naučím a dúfam že da ten istý test 🙂 juuuj ale nech to už mám za sebou, inak maji aj ja som si nadavala na čo som sa to ja dala 😀 a to mam ešte pred sebou 1 apol roka, ty aspon už končíš 3 ročník 😝 , no a som sprostá aku som si vybrala temu lenže my sme ostali ako taky blbci, poslední sme si vyberali, prvý poprad potom stara lubovna a nakoniec mia take temy nam aj ostali ja mam Odpisovanie dlhodobého majetku a ked som bola pri nej podpisovať ten protokol tak ma dotentovala, že mi bolo do revu ja som sa fakt skoro rozrevala ☹ , vy ju nepoznáte iba nas tento rok ide učiť vas učila dáka iná.

inak maji ja si to isté budem hovoriť ak skončim Bc. a na Mgr. pojdem tak tiež na čo som tam išla 😀.

anička Vám je super čo už mate po tom my sme sa asi neskoro zbadali 😀

majkad2
14. mar 2010

janka ved ale ty si si nemusela vybrať temu z tých tem, ty si si mohla navrhnut aj svoju vlastnu, ja som si pozrela temy spred 2 rokov a tam bola jedna Daň z príjmov FO, tak som si navrhla svoju vlastnu....a inak tu temu si môžeš ešte zmeniť, čiže ak uvažuješ o tom,že by si si chcela navrhnut nejaku inu.
a čo inak robkáš, tieto posledné dni na teba akosi často myslím, a to v tom zmysle,že aká musíš byť nervozna z toho pôrodu, isto netrpezlivo čakaš kedy to už príde aby si mala čo najskôr potom a držala maličku v ručičkách...och ja si na tento okamih počkam ešte par týzdnov.....inak tie týždne nejak rapídne rýchlo pribúdajú, ta prvá polovica tehotenstva sa tak pomaly vliekla a od polovice sa to riadne rozbehlo 😀 nestíham vnimať ani v ktorom som to týždni 😀

bolulka
14. mar 2010

no baby, ja neviem co by som do tych vasich tem pisala.. ja mam manazment zakladania podniku.. a zakladam realny podnik..

inak ja uz mam vacsie brusko ako ked som rodila Klaudiu.. a nedokazem sa poriadne ani pohnut.. a to ma asi tak za dva tyzdne caka stahovanie.. no neviem si predstavit, ako to zvladnem, ked uz ani poriadne neriadim. vsetko za mna musi robit manzel..

majkad2
14. mar 2010

Dominika no to si neviem ani predstaviť ako sa môže pohybovať.....veď vieš aké mam ja malé bruško a ja mám už teraz problém sa hýbať, ale mne tlačí asi na chrbticu lebo už od začiatku tehotenstva má bolí chrbtica a kostrč....a teraz je to čím ďalej tým horšie...pomaly už nemôže v noci ani spávať, a to si nechcem ani predstaviť ako to bude za pár týždňov.
A to vy sa už idete sťahovať na 100 %....idete na tu šturku,či hatalku,či kde si mi to vlastne vravela? joj supiš ak idete na brezovec tak to budeme mať blizko 😀

emmka3
14. mar 2010

bolul, stahovanie??? co??? kde??? sak uz ste nasthovani, ci ako???

a tie prace a skolu .. fuuu tiez nezavidim ... ja do skoly uz len za katedru 😀

jana2033
14. mar 2010

No maji ono mohli sme si vybrať svoje temy lenže mna nič nenapadlo 😠 , v tej rýchlosti lebo nam to strašne neskoro povedali, no a keby som si vybrala neviem či by som si mohla aj Birtusa alebo nejakeho takeho, nmožno hej ale rozmýšlam velmi nad zmenou práce že požiadam 😀 tka dufam že sa mi to podarí lebo pri tej mojej vedúcej neviem či prejdem ta ma dotentovala ako ja učtujem jej vravím ale je to možne takto tak robím 😀

inak maji ja sa tak teším ked už budem mať po tom po pôrode a fakt malinku pri sebe bojim sa aj toho ako to budeme zvladať z manželom ale tešim sa straašne, dneska som sa chcela učiť ale nendem idem oddychnuť a maličkej tiež dam oddych 😀 , inak dufam že to tento týžden už inak take problemy ake maš z chrbitou som mala aj ja tiež ma mala tlačila do chrbtice a po 35 tt to prešlo 😝 , tak možno dako ta to potom prejde 😉 a zachviločku budeš mať aj ty malé pri sebe tak to rychlo prejde 😝

bolul ja by som zase mala problém z tvojou prácu ja zase na takéto temy moc rozum asi nemam 😀 jeej vy sa idete stahovať? a kde ? do väčšieho bytu? tak to maš teda riadne dosť práce a hlavne teraz

deniskateniska
14. mar 2010

no bolul tak to stahovanie.. no ja sa dufam budem v tvojom stadiu tiez 😉 co sice dost pochybujem, ale dufat mozem 🙂

dnes sme boli s muzom v martine, sme nakupili klince, sroby, hmozdinky... a dufam ze zajtra budu kvadry uz vyschnute a ze mozme zacat... dnes sme nasli v baumaxe polystyren na strop... kraaaaaaasny... biely so zelenym.. uz aj farby sme vybrali .. tak v utorok sa ide do polska vybrat obklady do kupelky a wc a mozme pomalinky robit.. 😀

a babky drzte mi palusky idem zajtra ku tej doktorke ze ci som ok, ked mi tvrdne to brusko.no som zvedava, ale ako sa poznam tak to zajtra hned prejde a bude ok, bo sa zlaknem co mi tam povie 😀

katika82
15. mar 2010

ahojte maminy

no tak ako ste víkendovali?? my sme boli u svokrovcov v zázrivej na víkend, malého si chceli trošku užíť, bolo fajne akurát tam je iný svet ako u nás je to síce len 17 km ale trošku vyššie ako sme mi no a u nás nič snehu a tam za dva dni napadlo 30 cm s kočím sme horko ťažko na prechádzke boli

ozaj chcela som sa vás opýtať myslíte si že keby som malému navarila viacej mrkvičky a rozmixovala a dala zasterilizovať do fľštiečiek že by sa to nepokazilo?? tak len na týždeň že by som si narobila.
zatiaľ mu dávam od hami alebo hipp mrkvičku, zeleninovú zmes, brokolicu a také ale sú drahé jak fras tie presnidávočky tak by som chcela domácu robiť, no len také malé množstvo sa zle mixuje tak som chcela viac a zastarilizovať neviete či sa to dá??

idem prečítať čo ste popísali za tie dva dni

katika82
15. mar 2010

bolul tak ty sa mi ideš predsa len odsťahovať??? no to už fakt nebudem mať s kým chodiť kočíkovať ☹

no inak baby ja som s bruškom štátnicovala aj robila bakalárku a to bolo také super, všetci na mňa brali ohľady, na štániciach ani neviem ako som ich urobila lebo mi dali také otázky že som fakt ani zaťať nevedela, úplne také okno som dostala, potom som sa akosi rozdýchala a všetko mi napadlo, ale všetci profáci boli zlatý potom ked sme si pripíjali tak to už bolo také všetko v pohode a super. ale musím povedať že bruško teda robilo svoje boli ku mne milší a asi aj trošku prihliadali na to lebo som fakt super známky dostala

anicka
15. mar 2010

majkad, janka: to by bola škoda si to neurobiť aj Mgr. keď budete mať Bc. je to tak ako píšete ak sa do toho "nedokopete" teraz tak už asi nikdy 😉
Ja som rada, že som si hneď po výške spravila ešte pedagogiku, teda dva roky doplnkové pedagogické. Ak by som si nenašla robotu, budem môcť ísť učiť na strednú prípadne vysokú. Mám to také zadné vrátka.

katika a Vy už prikrmujete? 😕 My sme začínali až po šiestom mesiaci 😵 Myslím si, že keď ju zasterelizuješ bude to úplne v pohode ja som tak Maťke sterelizovala presnidávku z domácich jabĺčok 😀

boluka Vy sa znovu sťahujete??? 😕 😵 a kam?

deniska aj ja by som šla na také nákupy 🙂 mňa to zariaďovanie a prerábanie strašne baví 😀 ešte ma čaká kúpelka, tak sa teším, len musím počkať kým v bytovke budú vymieňať rozvody vody.

emmka3
15. mar 2010

ahoj Katka, a vy uz mrkvickujete? kludne, pokial mas domacu mrkvicku tak si tak narob do zasoby, ja som tiez tak robila na 3-4 davky naraz, zasterlizovala a este pre istotu vychladnute davala do chladnicky ... a postupne som aj take zeleninove zmesy robila, a ked uz som zaviedla aj masko, tak to vychadzalo uz len na 2 davky, tak som to uz nesterlizovala, jedna davka sa spapala hned a druha v chladnicke pockala na druhy den 🙂 a mne sa velm osvedcilo na jesen pomrazit si zeleninove zmesy (mrkva, kalerab, petrzlen, hrasok - na kococky) posekany spenat, vacsie kusy tekvice, patizonu pomrazit a potom v zime som len vytahovala ako cerstve 😉

bolulka
15. mar 2010

no babky, velmi sa mi o tom pisat nechce, ale stahujeme sa opat na brezovec. 😉

majdiska
15. mar 2010

ja som nesterilizovala, mrkva je háklivá - rýchlo sa kazí.. ja som kupovala, aby mal malý zmenu a mna varenie na začiatku nebavilo, tak som kupovala hipp.. a teraz už malý papá všetko čo my.. a zje ako dospelý chlap 😅
včera na obed napr. plný tanier polievky, druhé kašu s rybími prstami a u svokrovcov 3a pol kuska knedle so segedákom, jogurt doma a na večer plný tanier polievky ešte a zapil 120 ml nutrilonom 😀

majdiska
15. mar 2010

ozaj a mám hotové danové, idem ho zajtra zaniesť tak sa vytešujem.. už zvládnuť len schôdzu v nedeľu 😝 a bude všetko super 😵