Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
29. apr 2010

ten moj drobec vyvadza ako divy.. sa stale vypuca no hrozne cosi 😀 😀 😀

nadezdah
29. apr 2010

3.5.je super dátum. Na 99% to bude býček. Povedz mangelovi, nech ťa ide povoziť smerom na kub. hoľu. Švagrinká sa nemohla otvoriť, tak ju bol brácho trochu povoziť po kamenistej dráhe a večer porodila. Pomáha aj fit lopta, tak ak máš doma - hopsaj. 😅

bolulka
29. apr 2010

no mne vozenie v aute uz mesiac straasne nerobi dobre.. ja mam take bolesti pri kazdej nerovinke na ceste. tak v tom asi nieco bude.

deniskateniska
29. apr 2010

bolul mne celkovo vozenie v aute nerobi dobre, no ved otrasy... ako musim sa normalne riadne vystriet, alebo zapriet, lebo sa mi zda, ze mi ide brusko odletiet 😅

nadezdah
29. apr 2010

Keď šoféruje manžel, tak to nemusím byť ani tehotná a je mi na grcku. Začalo to keď som čakala dcéru a odvtedy mi býva v zákrutách blbo, ale len pri mužovi. Ale s tým natriasaním to vraj pomáha. Keď som rodila Lucku cca 14 hod. tak mi ani fit lopta, ani to že mi od rána dali niekoľko vyvolávačiek moc nepomáhalo, narodila sa po 16-tej.Ale to bolo asi tým, že pred tým do mňa 2 tt pchali injekcie a lieky na udržanie.Tak som rodila otvorená na 8 palcov a fajne som bola pozošívaná, týždeň som nemohla ani sedieť. Ale vraj druhé ide ak po masle.

danka.k
29. apr 2010

no ak ide druhe ako po masle tak to sa tesim 😀

bolulka
29. apr 2010

no ja sa tiez spolieham na to, ze druhe pojde ako po masle. 😝 ale stretla som sa uz aj s opacnym nazorom.

emmka3
30. apr 2010

Deni, to co popisujes v tom aute, ja som mala to iste 😅

deniskateniska
30. apr 2010

emmka fsak je to hrozne... teda pre teba bolo 😝 ja radsej teraz soferujem, lebo ked som ako spolujazdec hroza... a tie nase uzasne cesty, uz som akosi naucena, kde sa mam vystriet 😀

dobre ranko inak... 😉

nadezdah
30. apr 2010

Ahojte dievčatá. Čo dnes robíte? Ja som dovysávala a idem umývať. Salvi čo si sa neozvala. Ja že už postavím vodu na kafčo a ty nič.

danka.k
30. apr 2010

bre ranko?? no uz asi nie tak bry den 😉

co dnes robime?? no sla som riadit a zasa som skoncila na chvilku tu 😀 ale tiez idem vysavat

emmka3
30. apr 2010

deni, tak ja som bola spolujazdec vzdy a priznam sa, ze v tvojich tt som uz ani nikde autom nechodila ... vzdy ked sme boli na dolnakoch u svokrovcov, tak sa nieco pohubilo, tak som ku koncu len doma sedela 😅

my sme dnes uz sihli obehat urady, zhanala som polovicnu velkost Sunar 3 ale niekde nemaju, len 600g a to nechcem tak zhurta :-/ a chystam sa tiez troska pobehat s prachovkou a zehlickou ... dufam, ze Jr. pospi, bo doobeda uz nespal, tak var teraz potiahne aspon 3 hodky 😅

danka.k
30. apr 2010

majka dufaj.. a prid s tou handrickoku aj k nam, bo mna tí dvaja zabavaju a uz som sa aj vypla od nich a zasa s nimi kvakam 😀

danka.k
30. apr 2010

ale uz sa zasa idem vypnut radsej od nich 😀 😀 😀 😀

majdiska
30. apr 2010

ahojky,
tak ja sa dnes chystám umývať okná.. včera som si pocvičila a zvesila záclony.. ked som ich prášila, tak mi vyletela aj malého čiapka, tak som taká zmorená letela dole 😀 asi dnes dám oprať záclony a zajtra farebné a riadiť sa nechystám.. idem variť paradajkovú polievku a segedínsky guláš 🙂
bolul kde si?

anicka
30. apr 2010

ahojte, tak ja som ráno poprala, vyvesila už hádam bude aj suché 🙂 Dnes sme šli na Bysterec, boli sme na ihrisku na SNP Maťka sa hodinu hojdala na hojdačke a teraz už sladko spinká. Joj to je tak fajne keď je vonku tak krásne. 😀

anicka
30. apr 2010

Mamičky ktorá sa chystáte na míľu pre mamu? 😕

o emke viem 😀

majdiska
30. apr 2010

anicka ten program vyzerá super.. len škoda že my tu nebudeme.. 🙄

anicka
30. apr 2010

majdiska a kam sa chystáte? 😕

bolulka
30. apr 2010

ahojte, informujem o novinkach.. dnes rano mi odisla zatka, tak cakam, ci sa nieco bude diat.. mavam take slabsie bolesti od rana, ale ja uz neviem, ci su to poslicky, ci co..

anicka
30. apr 2010

bolulka myslíme na Teba, držkáme palčeky aby všetko dobre dopadlo, daj vedieť keď budete štyria 😉

nadezda: ospravedlňujem sa za tú hrúbku, slovenčina nie je moja silná stránka priznávam 😀

majdiska
30. apr 2010

bolul držím palec, daj vedieť potom ked budeš mať po 😉
anicka, no kde sa chystám 😀 no budem doma v SD.. cez víkendy tu nie sme..

katika82
30. apr 2010

ahojte maminy

tak je nemám na vás akosi čas, už mám doma pacientov dvoch, lukáško dostal predvčerom večer teplotu 38 včera to už bolo 39,5 cez deň už nič nezaberalo tak sme išli na pohotovosť večer, zdalo že sú to ušká tak nás poslali dnes na krčné ale má ich len podráždené takže nevieme z čoho sú teploty, asi je to nejaká vyrozá dali nám antibiotiká, a kvapky to ušiek, dnes iba zábaly dávame čo má také teploty, teraz mu klesla na 38 tak zaspinkal ale ked sa zobudí tak asi znova zábali, leob čipok môžeme až o o osmej dať další. júúj no takže veselo mám doma,

bolul a ty ešte nič??

majdiska
30. apr 2010

katika a skúsila si nurofen sirup?
prajeme skoré uzdravenie.. no to máš teraz fakt o držku.. :-/

katika82
30. apr 2010

majdiš, no nurofen vraj ešte nemôže ide mať len pol roka, aspon tak mi včera na pohotovosti povedala že radšej tie čípky nurofenové. tak tie mu dávam každých 6 hodín, každých 12 má antibiotiká, no dúfam že to už začne zaberať, najhoršie je že mi nechce piť čaj, sa bojím aby sa neodvodnil, lebo ma aj takú redšiu stolicu. no uvidíme do rána čo bude, vnoci celkom dobre spinkal vlastne celú noc iba o tretej som ho musela zobudiť lebo bol horúci dala som mu čípok a zaspinkal. v nedeľu ma pohotovosť naša doky tak povedala že ak niečo máme dojsť, aj ak by pretvávali horúčky vkuse ešte zajtra tak určite

anicka
30. apr 2010

katika to ma mrzí, že ste chorí ☹ prajeme skoré uzdravenie 😉

katika82
30. apr 2010

dakujem babulky no dúfam že zajtra už bude lepšie, ešte že máme susedu doktorku, tá mi je schopná aj v noci prísť k malému keby sa niečo dialo.

anicka
30. apr 2010

hlavne treba mať tú teplotu pod kontrolou lebo ona potvora väčšinou stúpa hlavne keď dieťatko spí, ale keď Vám zaberajú tie čípky tak je to super. U nás nepomáha nič, my sme s horúčkami vždy skončili na infúzkach v nemocnici ☹ 😖 😢

nadezdah
30. apr 2010

Katika antibiotiká väčšinou zaberajú po 48 hod. ale niektoré aj skôr. Keď je v horúčkach moja malá, tak tri noci nespím a dosť často sa stáva, že jej musím dať vlažnú sprchu( zábali neznáša), lebo tiež nezaberajú lieky od horúčky.Keď bola malá, myslím že sme dávali od horúčky Brufen sirup. Hlavne nech ti čo najviac pije. Skoré uzdravenie. Držkajte sa.

deniskateniska
30. apr 2010

kati tak to mi je lutko.. hlavne nech to co najskor prejde ☹ drzim palce

bolul tak nech to mas co najskor za sebou, daj vediet o dalsom priebehu 😉

anicka som ta videla, som sla ku mamine a videla som ako sa hojdate, ale kedze som nemala okuliare, tak som neriskovala 😀 ale tak ako citam boli ste to vy 😉

ja som si dnes bola kupit slapky do sprchy a sampon a telove mlieko do porodky.. popri tom som kupila cumlik a len tak nahodou som sla do sekaca kuk ci tam nieco nemaju a nasla som tam take kratasky na traky mendzestrove (ci ako sa to pise 😀 ) a ked som platila a ze 0,45 € tak ma skoro piclo, ze sa mi neoplati v normalnych obchodoch kupovat. 😀 a krasne, nadherne.. malinke 😀 😀 😀 a este sme jedny riflicky kupili 😀 ale to uz s ockom 😝

a som chcela dnes varit, ale prisla svokra tak sme kecali vonku a som taka unavena, ze nevladzem ani dychat.. tak varit budem musiet zajtra a sama ☹

a uz mame okna, len nam nedali na jedno okno do kupelky chinchilu - take sklo, aby nam dnu nebolo vidno, tak v pondelok ideme reklamovat.. 😠