Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
12. máj 2010

dani to dufam 😉

danka.k
12. máj 2010

ale to je jasnacka 😉

deniskateniska
12. máj 2010

😉 lebo ja si myslim ze som silna ale tak moje predstavy sa dost asi lisia od reality 😒 😖
ale tak var dako to zvladneme 😉

danka.k
12. máj 2010

zvladneme.. my budeme na teba mysliet a silno drzať palce 😉

deniskateniska
12. máj 2010

juchuuuuuuuu... 😀 😀 😀 😀

mayocka
12. máj 2010

ema 1987: v porodnici si nevidela ako mala to vrecusko nalepene?presne tak ako ti to opisala nadezdah 😉 baby sa tam stazovali sestrickam ze sa im to odlepilo a skoro nic vo vrecku neostalo no ja cela stastna som ju rozbalila a vrecko plne a neporusene bolo 😉

deniska: mysli na to ze babo ma väcsie bolesti pri porode ako ty,to pomaha,mam odskusane 😉 😉 😝 funguje to naozaj, a mysli na to ako o chvilku ho uz budes drzat na rukach a plakat od stastia,tento pocit to je nieco uzasne,ta euforia to ti nenahradi nic,a potom to zacne,nebudes chciet drobca nikomu ani len pozicat 😉
ja som plakala ked mala revala v noci a ja som nevedela preco a chcela som si oddychnut tak som ju zaniesla sestrickam tak som sa chcela vratit pre nu,neurobila som tak,ale ani zaspat som nemohla,revala som do vankusa,bolo to silne,Ivanku nedam nikomu samu bezomna,ani len kocikovat,je to naozaj silne,mozno ma to chytilo viac ako ine baby ale bez nej uz ani na krok!!!!!!

deniskateniska
12. máj 2010

mayocka na to sa spolieham ze mi to pomoze 😀 😝 a viem ze budem presne taka ista, uz teraz mi ide na nervy a dokaze ma vytocit ked len o tom rozprava mama alebo segra ze ako budu chodit kocikovat a ako budeme chodit ku nim a ako ho budu vlacit na rukach a bozkavat.. a bla bla bla.. no uz teraz nervacim. 😠 😠 😠 moj princ... nikoho ineho 😀 😀 😀

ema1987
12. máj 2010

mayocka no ja newem ako sa to dava uz len z toho dovodu ze v nemocke nam to nikdo neukazoval asi to bolo preto ze som rodila cisarskym newem ale asi to bude koli tomu 🙂

nadezdah
12. máj 2010

Ka mevoe, ani čo to tá 1 doba je, mňa šupli rovno na sálu a tam som bola od 03 v noci do ˇ16,30 kým nebolo po všetkom.Ale pri tých bolestiach som nemala ani kedy myslieť na iné, len aby to bolo čím skôr za mnou.Bolo to hrozné. Ale sú babenky čo ich to chytí dojdu do pôrodnice a rovno idú rodiť. Bude to OK.
Ako píšete ani ja som Lucku nikomu nedala samú, neviem či budem takto reagovať aj pri druhom, ale je dobré občas si oddýchnuť. Stanete sa tak otrokmi sami sebe. Ja to vidím teraz,moc sme na seba naviazané, má 9 a keď minule jednu noc spala pri kámoške, tak som doma revala, čo mi bolo strašne smutno. A to nehovoriac o tom, keď bola 5 dní v nemocke, celé noci som prerevala, ani jesť mi nechutilo. Asi to nie je dobré tak sa viazať. Ale pri prvom to je logické a všetky vás chápem.

Mne skôr robili problém po pôrode tie včeličky čo nám pichali, tak to si musíme každá odsr....Ale za ten malý batôštek šťastia človek vytrpí čokolvek.

nadezdah
12. máj 2010

ema tak skús ráno skočiť k vašej doky, nech jej to dá a toľko počkáte kým cvrkne, rovno jej ho vyšetria. Myslím že s cisárskym to nemá nič spoločné. Ak máš tých sáčkov viac, tak skús ten postup čo som písala ak sa nepodarí skoč k doky.Veď to nie je hanba, nie si odborníčka, tak čo.

nadezdah
12. máj 2010

Dobrú nôcku všetkým. Ráno načítanou.

katika82
13. máj 2010

dobré ránko,,

no tak my sme už od šiestej hore, lebo náš miláčik sa tak skoro zobudil ale zasa išiel spinkať o osmej. takže spinkal krásne celú nôcku bez mrnknutia.

emi no u chlapcov je to jednoduchšie ale postup lepenia je vraj rovnaký ako u chlapcov ako u dievčat. akurát že u chlapcov jeto jednoduchie, ale aj mne sa už stalo že som nič nezachytila, sa mu fifík nejak lalepil na bok toho sáčku avšetééétko nám vytieklo 😀

mne to ukazovala segra doma - kedže je sestrička ale v nemocnici nám tiež neukazovali.

anicka
13. máj 2010

s tým lepením sáčku som sa ja natrápila, ale keď sme boli naposledy v nemocnici tak nám ho brali asi 4x tak som chytila prax 🙂 tak ako to píše nadežda je to asi tak ako by som to napíslala aj ja a keď už budeš mať nalepený sáčok tak jej ho daj smerom k ritke a tak daj plienoku. neboj zvládneš 😉

deniska: na všetko čo si sa pýtala Ti určite bude najpresnejšie a najaktualnejšie odpovedať sestrička na tých cvičeniach. Mňa nastrihávali na 4 cm a dalo sa to v pohode vydržať pri šití, to už som vedela že je Maťka OK, tak to bolo v pohode. Všetci ma strašili s tými "včeličkami", ale baby mňa to vôbec neštípalo ja neviem či som nejaká iná 😖 😵

deniskateniska
13. máj 2010

no som zvedava ako to vsetko dopadne, chcela by som mat uz drobca pri sebe stale sa mi sniva ze rodim alebo tak..joj... dufam ze ked mam vysoky prah bolesti tak vydrzim aj toto 😀 😀

salvinka
13. máj 2010

o akych vcelickach vravite?? 😀 😀 davali to aj mne?? 😀 😀
deni jest nemozes ani pit, len omocit pery.. ale ak budes ako mayocka 34hodin tak ti aj najest daju 😀 😀
a mne sa zda ze prave na tu prvu dobu porodnu moze mm, a potom podla chuti na salu.. no ale anicka pise pravdu, sestricka na cviceniach na vsetko odpovie najaktualnejsie.. ale poradim ti, pis si zoznam co sa chces spytat bo prave vtedy ta to nenapadne 😀
a ak bude romanko taky valibuk ako sa ukazuje, tak ta isto nastrihnu 😀 ale to vobec necitis.. a sitie ti najskor umrtvia, takze tiez skoro necitis.. 😵

nadezdah
13. máj 2010

Salvi ideme dnes kočíkovať ak nebude pršať? Ja by som mohla o 14 ak ti to vyhovuje, to už bude aj Lucka doma.

nadezdah
13. máj 2010

salvi včeličky ti dávali určite, to sa dáva na stiahnutie maternice, len teraz neviem či do stehna alebo zadku, ale myslím že do stehna. Fuj, nemám rada injekcie. Béééééééé

deniskateniska
13. máj 2010

salvi uvidime buduci tyzden idem na UTZ a CTG tak som zvedava co mi povedia 😀 stale dufam ze sa sekol utz u nasej doky 😀 😀 😀

bolulka
13. máj 2010

nadezdah, ee, vcelicky uz v nemocnici nedostanete.. ja som dostala iba tu po porode a to bolo vsetko. zda sa, ze je zdravotnictvo v dobrej sracke. lieky uz tam len tak nedostanete.

danka.k
13. máj 2010

ja som tiez ziadne vcelicky nedostala.... mne uz po porode nepychali nic.. iba co mi krv brali nic viac 😀

salvi na prvu dobu urcite nie.. mala som tam dost velku protekciu a aj tak nedovolili 😀

mayocka
13. máj 2010

cafko 😉 ja som dostala dve vcely,lebo mala je rh pozitiv a ja negativ 😅 ty kokos,to potom bolelo ani na rit som si sadnut nemohla,sestricka prisla po dvoch dnoch s druhou tak som zvrestala ked sa ma tam len dotkla...ako keby som tam mala modrinu,neviem co to tak zareagovalo....

denis: mame to rovnake 😒 neznasam ked ju druhi bozkavaju,nemalo by sa to...ani matka by ju nemala na usta bozkavat,kazi to chrup ci co...no poviem daco tak budem zasa za bosorku...ako som prisla z nemocky,mam len nervy kruci...furt len komusi cosi zakazujem...ale tak krd nevedia co sa patri....

vcera som mala zase 3hod.navstevu svokrovcov....ochch....iba som sa znervoznila a nemohla ani zaspat 😠 😠 😠 furt len po svojom!!!! a natahovacky ked mala spi....slak ma triafa,sa asi zbalim a odidem odtialto... ☹

nadezdah: ja ti tu 1.dobu porodnu aj nakreslim do detailu ak chces ale len ciernou fixkou,prezila som si tam peklo ☹ som bola cela stastna ked som sla uz na sal odtial!!!!

emmka3
13. máj 2010

maji, ja nechapem ludi, co natahuju babo ed spi ... to im da, urobit to tomu drobcovi??? 😠 to by si fakt mala riesit s tm, bo to nem dobre, takto jej narusat "rezim" ... ked je hore, budis, ale ked spi, ma spat a nie vlacit po rukach ...

mne vcely davali furt, aj pred odchodom domov a nepomohlo 😅 az sa im minuli tie tenke injekcie a posledne spom dostavala uz riadnymi 😖 bolul, a kde ti teda daju vcely, ked nie v nemocke? 😕 sak ked to potrebujes, tak musia dat, ak mas maternicu OK, tak nedavaju ...

danka.k
13. máj 2010

emmka mozme ju kreslit spollu... ty ciernou fixkou a ja farebne.. po 24 hodinach ju mam zmapovanu dokonale 😀 😀 😀

danka.k
13. máj 2010

teda nie emmka ale mayocka 😀

deniskateniska
13. máj 2010

inak mayocka ja som zvedava aku krv bude mat malinka.. lebo ja mam A+ a mm ma A-... a kdesi som citala ze ak by to bolo napopak, tak musia davat akesi lieky aby maternica "nevypudila" dieta ako daky virus... to ma mama strasila, ze nebudeme mat ani deti s romcom..ale nastastie mame rh odlisne 😝

a inak ja by som vrazdila, prepana maminka moze byt rada ze spinka babo a ludia sa takto spravaju.. ja som aj mm povedala ze ma budu nenavidiet ludia za to ze im budem vsetko zakazovat.. a k tomu bozkavaniu ........ prve mesiace by dieta nemalo byt v kontakte s inymi ludmi ako rodicmi - myslim kontakte ze pusinkovat male... moja mama ked som jej to povedala tak ze ho bude na nozicku... 😠 no isto..

a mm dnes zacal basnit o tom ako budu s malym vystrajat a ako si budu kopkat... 😀 😀 😀 a ze uz teraz sa ide starat o pole, ze tam urobi ihrisko pre maleho 😀 😀 😀

emmka3
13. máj 2010

dani, sak citam, ze co? ja? kde? 😀 😀 😀

deni, a Dr. o tom vie, ze mate rozdielne faktory s tm? bo mna sa na krv otca ani nepytali 😅 moja svagrina to tak tiez maju a ona na to aj nieco brala ...

katika82
13. máj 2010

baby tie včeličky sa dávajú na sťahovanie maternice je to vlastne oxitocín a má účel ten že maternica začne pracovať pred pôrodom začne pracovať aby urýchlila pôrod a po pôrode aby urýchlila sťahovanie maternice. ja som po cisárskom dostala 4 pretože po normálnom pôrode sa vraj maternica sťahuje prirodzenejšie a rýchlejšie ako pri cisráskom. pri normálnom pôrode dávajú včerličky iba tým mamičkám ktoré sa pomalšie sťahujú. tak mi to povedala sestrička. no a oni ani nieže tak štípu ako potom boli brucho znich. vlastne vtedy sa sťahuje maternica a to bolí jak sviňa ja som si po tých včeličkách ešte aj brufen dala lebo to bolo des jak to bolelo.

emmka3
13. máj 2010

kati, presne ako pises .. ja som po vcelickach ani existovat nemohla ... som sa tak tesila v den odchodu, ze uz mi ju nedaju a oni svac, ze treba ... dali a som sa ledva pobalila a domov zasla 😅 a aj tak nepomohli 😝 kyret to istil ...

ema1987
13. máj 2010

No tak mi sme teda uz domka no sacok sme nalepili akosi zle ale sestricka nam ho opravila a sli sme eest ena nozicky ale ked sme prisli uz k doky tak sme ho nemali aj tak dostatok takze musim e este doniest.Ale mala celkom v pohode ked nas pichali tak si ovrestala ale zvladla to a dostala aj obrovsku odmenu sme jje tak dlhansku husenicu na nemocke kupili..xiixix 😀 😀 😀
No a vazime 6700g a 67cm ak si dobre pamatam
A ozaj baby super sprava uz nemusime nosit plienocky uz len pampersky tak som rada len newem ako si este na to zvykneme ale dufam ze to bude dobre ..xixix 😀 😀 😀

A dneska som vydela Annicku aj z malou ale oni sa neobzreli tak smola ..xixix 😝 😝 😝 bo anicka citala akysi caspois . 😝

danka.k
13. máj 2010

no tak mne sa maternica asi dobre stahovala, ked mi nic nepichali... ktovie aspon ma brucho nebolelo 😀