Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

salvinka
19. máj 2010

deni riadne kopce 😀 😀

deniskateniska
19. máj 2010

salvi sa ti smeje co 😀 😀 😀 ale ved aj mne je to smiesne bo vsetci ze mam ist lezat a tak, ze to je riadne a ja som ok, az na to ze ma maly okopava - ha ze maly ma viac sily ako ja 😀 😀 😀 a v rucickach ani nehovorim 😀 😀

katika82
19. máj 2010

deni ja som mala niečo podobné ked ma zobrali na príjem že máte silné kontrakcie a ja že čooo?? ja nič necítim 😀 a to bolo o dvanástej a o siemej večer ma už rezaali 😀

deniskateniska
19. máj 2010

😀 😀 kati a ty si mala planovanu sekciu? ci ako? uz sa v tom akosi stracam 😀 ja akoze citim ked sa mi stiahne, a vecer aj take ako predkramovske bolesti ale totalne mini.. ze to ma tak bolievalo brusko skor pred ovulaciou alebo tak.. ale to fakt predycham a je.. ved ja som si povedala kym sa mi babo hybe tak je secko ok.. a nejdem stresovat.. ked budem mysliet na to ze by som mala ist rodit tak to pride.. a to nechcem este 😀 😀 😀

salvinka
19. máj 2010

presne tak, ked ty budes pozitivne naladena, aj babo bude 🙂

deniskateniska
19. máj 2010

😉

deniskateniska
20. máj 2010

dobre rano kocky.. tak u mna zase zacina obdobie ak ona zaciatku tehu ze som vstavala s mm a potom este dospavala bo uz treti den je to takto a ide mi to teda riadne na nervy.. 😠 😠
vecer som fakt mala pocit ze idem rodit alebo co..maly sa neprestal hybat, proste bol ako vrtulka... a tak tymi rucickami smatral, ze som si myslela ze sa preskriabe vonku 😅 ani lezat ani sediet ani nic.. navyse mi bolo zle, nevedela som ci mam ist na pokec s wc alebo co... joj... a zaha... nieco hrozne.. ☹ celu noc mi tvrdlo brusko, nespala som poriadne.. k tomu mrchovske bolesti... - nie silne, ale tak som sa zlakla riadne.. som mm upozornila na to, ze ak ho budem v noci budit tak ideme do nemocky... a dnes rano. hroza... tak vstanem, idem si zohriat polievocku a take krce do bruska som dostala, ani sa pohnut ani nic.. ale ked zacal maly smatrat rucickami tak som si povedala ze je to ok.. teda dufam.. ale moze sto byt aj tym ze som sa nalakala skor z toho vsetkeho co sa vcera stalo .. - dufam teda 😅

a urobila sa mi prva stria na brusku 😢 😢 😢 😢 tak som si myslela ze sa mi uz neurobia 😢 😢 a mm vravi stale ze sa mu zda ze to brusko coraz viac vypucam 😀 😀 😀 no brusko rastie kazdy den viac a viac.. tak som zvedava aka bude konecna podoba strii na brusku 😖

hojka
20. máj 2010

Dobre ranko 🙂 Dakujem vam za privitanie 😉
danka k: tak ty si bola tiez v MT? A v ktorom tt si porodila?
deniska: to teda si mala riadne ctg 😝 A kde teraz byvate? To teda dufam,ze sa stretneme,to by bola sranda,keby sme boli spolu este aj na izbe,ale ktovie...
Tak tiez chodis k Regulyovej?Ja tiez a som s nou velmi spokojna,aj pri malej mi bola pri porode,aj teraz by som ju chcela,len neviem ci stihnem,lebo ide mat 3 tyzdne dovolenku.

deniskateniska
20. máj 2010

dobre ranko 😉
hojka: teraz momentalne sme v parnici, a prerabame dom v zaskove.. keby uz bol hotovy by bolo super.. lebo s babom tam musime uz byvat, lebo tu sme len na chalupe a nemame tu ani postielku kde dat 😅 Nechodim k regulyovej, ale k sunalovej na bysterec.. , len regulyova ma kukala odspodu ci ma ide prijat do nemocky ci nie 😉 ale fpohode bola... no ja som zvedava kto mna bude rodit...

hojka
20. máj 2010

deniska: tak si este oddychni kym sa ti da 🙂 Mne chodi mala nastastie do skolky,sice zatial doobeda,ale aj to pomoze.Tiez si oddychnem aspon trosku a ked pride,tak si ideme na obed spolu trosku podriemkat,takze fajn 😀
A mne sa tiez brat zenil a nebola som na svadbe,lebo ma nepustili,bolo to hrozne ☹ Ale bol aspon muz s malou,takze partnerku mal 😀

anicka
20. máj 2010

hojka ahoj 😉 aj ja mám Regulyovú a som veľmi spkojná, bola mi aj pri pôrode a keď raz budeme čakať druhé tak by som ju chcela aj pri ňom 🙂

katika pošlem 😉

mayocka aj ja som ráčik a voda to je moje 😀 Maťka je vodnár takže my si plavošku užívame 😀 mužíček je tiež býk a má rád vodu, takže určite aj Ivanke sa bude páčiť 😉 A vonku sme chodili za načiatku aj s vankúšom a vo fusaku keďže sme januárové a postupne som dávala bez fusaku ale v hrubej deke, potom v tenšej no a v lete len bodík a tenká deka 😉

hojka
20. máj 2010

anicka ahoj 😉 Aj ja som rak,same racice sme tu 😀

danka.k
20. máj 2010

baby tak ja do vasho klubu racic pridavam aj mojho muza 😀 😀 😀 maly je tiez vodnar a ja panna tak mi vodu tiez mozme 😀

hojka ja som porodila v 31 tt...

baby moj synator sa zobudil rano 4,30. naspaty, vysmiaty 😲 😲 kukam po nom ci je normalny... chcel mlieko, vypil dva glgy, skoro ma piclo.. pustil si rozpravky ale o piatej asi zistil sam ze sa mu chce spať, tak to vypol a spal do 8,45... oooooch. uz som sa zlakla ze ideme byt hore od pol piatej 😀 😀 😀

danka.k
20. máj 2010

aj majkad by uz mala kedysi v juny rodit vsak?? ale uz si nepamatam ci na zaciatku alebo v strede 😉

danka.k
20. máj 2010

11. juna ma ona termin.. som ju odhalila 😀

deniskateniska
20. máj 2010

dani no neviem ci ju ja nepredbehnem ☹ baby ja som sla do obchodu - jednotu mam fakt 50 metrov od domu ... a akokeby som bezala maraton alebo co.. som skoro porodila cestou.. pichanie dolu, potom v slabinach... a picha ma v boku akokeby som behala tisicku.. joj ☹ tak idem asi uz len lezat alebo co ☹

danka.k
20. máj 2010

denis ty uz iba lez lebo tiez poputujes do MT.. este vydrz dva tyzden... mozes vstat jedine na zachod, ani nevar ani nic... je ti to jasne!!!!

katika82
20. máj 2010

deni áno ja som mala plánovaný cisársky ale až v utorok ráno a pondelok som prišla na príjem a tak ako má byť všetko
no a ked ma dali na obed na pásy tak že mám silné kontrakcie a že do utorka to nevydržím. a tka aj bolo luky zistil že som v nemocke že sme pod dohľadom a veru večer o siedmej už bol na svete. a to sme sa s mm dolu na príjme smiali že mamina a čo keby bol luky už dnes na svete ha ha. a takto sme srandovali ale ked som mu na obed volala že asi to sranda nebola tak veru nám už nebolo všekto jedno, ale nakniec všetko dobre dopadlo. 😀

a veru pekne lež lebo pôjdeš ležať do nemocky a doma je to určite pohodlnejšie. tak pekne oddychuj svokruša nech navarí a ty len telkukukaj a nič nrerob a koníkuj 😀

deniskateniska
20. máj 2010

no baby asi to bude tak.. uz len lezkat budem.. musim vymysliet ze co by sa malo varit a poprosim svokru... ved fakt som zvedava co mi povie doktorka zajtra... musime vydrzat este chvilku... aby sme nemuseli inkubatorovat 😉

danka.k
20. máj 2010

no deniska radsej ty pekne lezkaj.. lebo ak zacnes rodit a prevezu ta do MT a tam aj porodis skor ako v 37 tyzdni tak ani nechci vediet kolko vysetreni do roka tam budes musiet absolvovat... tak fakt pekne lezkaj a nic nerob....

deniskateniska
20. máj 2010

dani v sobotu koncime 36 tt.. tak dufam ze bude secko ok... hlavne babo aby bolo v poriadku.. sa vykaslat na materku.. 😒

danka.k
20. máj 2010

deni jasne.. vykaslat sa na nu.. hlavne nech je drobcek v poriadku. 😉 mozno ta zajtra doky fakt posle lezat do nemocky... ale tak vydrzis to tam.. a maleho v tebe udrzia tak ze budes este prenasat 😀

deniskateniska
20. máj 2010

ved ked beriem magnezko tak vsetky babule co ho beru tak prenasaju. tak neviem .. ale inak v junovkach vcera porodila jedna kocka chlapceka 53 cm 😕 riadny valibuk.. a dalsej vcera odtiekla plodova voda a rano bola na poradni a povedali ze este sa nechysta a vecer... 😀 😀 a ine babule uz na sekciu idu... ale ide spl tak asi preto 😀 😀 😀

majkad2
20. máj 2010

ahojte babenky.....prave sa vám chystám napísať ako som dopadla na vyšetrení.....a ako tak čítam, tak ma tu niekto spomínal (danka 😀 ) no danka: takže dnes mi doktrorko povedal, že som otvorená na 2 cm a dosť veľká pravdepodobnosť,že do týždňa porodím, takže to možno bude ešte v máji....inak mi to naše malé babätko trošku viac škrtlo plány, lebo som chcela stihnut štátnice 2.6. a termín som mala 4.6...... Dnes som od doktora normálne taká rozklepaná vyšla, keď som si predstavila, že do týždňa budem roidť 😀 no a ked som príšla domkov, tak som bola taká šikovná, že už som si zbalila aj tašku do pôrodnice 😀

Deniska takže ma možno nepredbehneš 😀

a to som si chcela isť v sobotu kupovať kočík do targu....no ale teraz už asi nepôjdem, to sa budem báť isť na takú dlhú cestu

deniskateniska
20. máj 2010

majka no teda.. ine baby prenasaju riadne a my ideme uz rodit 😀 😀 😀 hlavne sa nestresuj, lebo pojdes este skor 😉 ja by som tiez chcela ist niekedy 3.6. tak sa mozno stretneme 😀 😀 😀

danka.k
20. máj 2010

majka neboooooj.. zvladnes to.. sa uz mozes pripravovat na to 😉 😉 😉 no do targu by som sa asi aj ja bala ist, ale tak pojdes po porode, my sme kocik boli tiez kupovat az po porode... ti drobciatko kludne potom aj postrazim 😉

katika82
20. máj 2010

no my sme asi na plávaní chytili trošku nádchu nie moc ale soplíme sa tak vysávame len taký fukot.

majkad2
20. máj 2010

no deniska ja sa snažím nestresovať......ale ked sa bojim, že ked ma to chytí tak budem sama domka (že mužíka budem mať v práci)......a to som si myslela, že ja budem patriť tiež medzi tie prenášajúce maminky...ale asi nie
a ked si predstavim, že idem bez epidurálky tak sa bojim ešte viac.....ty si ideš dať deniska epidurálku?

bolulka
20. máj 2010

majka, ja som bola teraz bez epi a dalo sa. 😉 pri prvom som mala vacsie bolesti, ale to bolo asi tym vyvolavanim a oxytocinom.

anicka
20. máj 2010

katika prajeme chytručké uzdravenie 😉

deniska tak ako píšu kočky len si pekne oddychuj, leškaj, skrátka vegetuj 😉