Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
16. jún 2010

baby sup sup damsky magazin na jednotke 😉 kolostrum, dojcenie, prikrmy 😉

emmka3
16. jún 2010

janka, ale over si to ... ja mam pocit, ze pokial uz vstupujes podla noveho zakona na RD, tak nemozes robit, vobec, teda neviem o tom, zeby si mohla na dohodu a poberas mensi RD, tak sa mohli rozhodnut len tie, co este zacali v starom zakone, teda ako Anicka alebo majdiska

deniskateniska
16. jún 2010

jani pripajam sa.. ked som to studovala, zvyseny RD, tak nemozes pracovat... vobec, ide o pomoc maminkam ktore sa rozhodnu PLNE venovat drobcovi 😉

anicka
16. jún 2010

súhlasím s emkou mayocka treba to radšej preveriť, neviem či sa Ti dá ísť ešte podľa starého zákona 😖

danka.k
16. jún 2010

@mayocka no obcas je v pohode, ale aj tak stale robim veci tak ako sa nemaju... napr vcera ma zdrbala preco malemu nedavam na veceru bananovu kasu... reku na co ked to nechce jest ´, ale ona ze to musim lebo suseda to dava (hlavne ze ma mensie deti) ale nevadi.....

sme boli v polsku konecne som si saty na svadbu kupila.. uz sa mozem ist zabavat 😀 😀 😀 vyzeralo to tak ze idem v rifloch a tricku 😀

citam vecer, padam do mesta este

majdiska
16. jún 2010

@mayocka podľa starého zákona platného do 1. 1. 2009 mohla mamička pracovať aj robiť na dohodu po tuším 6 mesiacoch materskej.. rovnako podľa tohto zákona môže mamička robiť do 3 rokov veku dieťaťa a poberať normálny rodičovský vo výške cca 4790sk.. ak sa rozhodne že dá dieťa do škôlky - môže ale len do súkromnej.. v štátnej by prišla o rodičovský a vzťahovala by sa na nu novelizácia platná od r. 2009 - dostala by len príspevok na škôlku vo výške školného a stravného nič viac.
podľa nového zákona platného od 1. 1. 2009 - tento zákon neplatí retrospektívne, tzn. netýka sa mna ani anicky, týka sa len mamičiek, ktoré začali poberať rodičovský od 1. 1. 2009 máš nárok na teraz už zvýšený RP ale len vtedy ak si pred materskou odpracovala určitý čas. popri ale nesmieš pracovať na dohodu ani na živnosť. po dvoch rokoch klesneš na tú hodnotu, čo poberám teraz ja, ale rovnako nesmieš pracovať. na dohodu môžeš, len neviem či sa neponižuje o časť príjmu čo dosiahneš. čo sa týka umiestnenia dieťaťa do 3 rokov veku, je jedno či ho dáš do súkromnej alebo štátnej škôlke, výška príspevku je len vo výške tej čo zaplatíš vo škôlke. ak necháš dieťa napr. starej mame, tak sa výška RP znižuje na cca 1000 sk a ty ideš do práce.. pôvodná výška ti zostane len vtedy, ak stará mama bude mať živnosť a bude ti to fakturovať v tej výške - opatrovanie 😉

mayocka
16. jún 2010

@jana2033 no tak mavame aj my troj hodinove intervaly ale nie vzdy,niekedy nespi tak dlho 😖 no tak este kym nikam nepotrebujem ist a som doma tak to prezijem,ja som ale taka hlupa ze mne sa cez den nechce spat,nezaspim proste,neviem preco,cez den sa mi nechce ☹

@deniskateniska nie nie zivnost si nechcem zakladat ale tak uvazujem co bude po materskej vis?vzdy som chcela byt na vlastnej nohe a nie pod niekym kto buzeruje atd. a ked som chodila do roboty nemala som na nechty cas ked niekto chcel...ved tri roky je este dlha doba ale ujde to a treba skor rozmyslat,no ja uz robim rok aj 8mesiacov nechtiky,nejake tie zakaznicky uz su 😉 ibaze to nestaci ak to chces robit profesionalne a vela krat sa musis bat ci ta niekto nenabonzuje ...

mayocka
16. jún 2010

@deniskateniska kukame podstivo a zehlime plienocky 😉 😉 😉

mayocka
16. jún 2010

@danka.k no ked si da suseda prevrtat koleno tak si musis aj ty hej? 😀 toto je dobre,mame to tazke no...aspon nie som sama... 😅

@majdiska super info diky 😉 to som si aj myslela ale niekde som to nasla aj naopak napisane...tak som si nebola ista

danka.k
16. jún 2010

@mayocka presne tak.. aj ked sa pojde z mosta hodit sa pojdem s nou 😀 😀 😀

deniskateniska
16. jún 2010

@mayocka ja som povedala, ze o robote nejdem rozmyslat, aj ked korunky je treba a vzdy bude... ak mas zvyseny RD tak zatial staci aspon to 😉 a popri dakym kamoskam nechty urobit mozes 😉 a nabonzovat, ved nech si bonzuju ved do 50 000 ci ako to je nemusis priznavat prijem nie 😉 mozu ist do riti...
a mne jednotka vypadla tak mozem akurt tak csi kukat, ale idem varit -aspon pripravit bo mm donesie ingrediencie - zaziadal si moje spagetky, tak si musi ist kupit co na to treba 😀 tak idem aspon spekacky a cibulku nakrajat. 😝 ale sa mi taaaaaaaaaak nesce

deniskateniska
16. jún 2010

@mayocka @danka.k ani si neviete predstavit ako ssa ja "tesim" bo uz teraz mam postarane o to co budeme papat, kedy a asi aj kde 😀 😀 😀 lebo oni to tak robili 😀 😀

salvinka
16. jún 2010

baby uzavrite uz temu svokry bo zacnem ja pisat 😀
majdiska, dik za aktualne info 😉 konecne som v obraze 😀
@danka.k a kde si bola na saty?? aj ja by som mala zacat pomaly rozmyslat.. v auguste tiez ideme svadbit 😖

deniskateniska
16. jún 2010

@salvinka ved ty mas dobru svokrusu nie? 😉 ci?

a saty, moja segra si kupila take nadherneeeeee zeleneeeeeeeee, bohovske uzasne, len co ked ona je malinka .. ideme ich predat, len neviem za kolko 😅

nadezdah
16. jún 2010

@bolulka Dnes som ťa videla na nemocke, len som ti nechcela kričať, že som to ja, bo ti plakal malý, keď ste vyšli od Záňovej, mi sme sedeli pri Karetkovej, lebo naša nerobí. A videla som aj malú s nejakým pánom bola, som ju hneď poznala. Strašne zlatá bábika.

@salvinka A ty máš zlatú svokru, či nie?

Inak sa nám s tej víkendovej horúčky predsa len vyklubala angína a sme na ATB, tak do školy pôjde už len po vysvedčenie.

salvinka
16. jún 2010

@nadezdah @deniskateniska dobru, perfektnu ale niekedy az moc 😀
ale to je asi nejaky mamickovsky syndrom.. viem ze aj ja raz taka budem 🙂

ja by som chcela tyrkysove satocky.. no neviem kde ich mam hladat 😀

deniskateniska
16. jún 2010

@salvinka ved ja mam tiez dobru, ved to ze az moc a chce silou mocou pomoct, 🤐 co ked som nevesta a povedat nic nemozem 😅 to mna serieeeeeeeeee.. a to ze mooooooc pomoct... aj ked to ja robim a chcem inak 😒
a saty.. no ja som hladala po cinakoch.. na tvoju postavicku sa isto najdu 😉

katika82
16. jún 2010

jani áno môžeš na dohodu ale len v prípade že dostávaš rodičovský tých 150 eur či koľko to je, ak dostávaš tých 265 tak nemôžeš nič ani dhodu, ani brigádu nič. iba na čierno 😅 ak je niekto ochotný ti dať tak robotu.

no a idem sa pochváliť ale nie zakríknuť dnes sme spinkali už druhú nôcku úspešne bez zakrútenia v perinke. a dokonca celú nocku a ešte dlhšie ako inkokedy sa zobudil až o pol osmej a o osvej večer išiel spinkať takže skoro 12 hodín potiahol pekne a nezakrútený taká som rada. lebo mal už hrozný chrbátik toľko potničiek až fľaky už mal.

mayocka
16. jún 2010

@katika82 my uz perinku nemame asi taky tyzden 😀 😝 keby sa mi nestala nehoda,tak ju ma este stale ale zanevrela som na perinky uz na maximum 😒

deniskateniska
16. jún 2010

@mayocka co sa stalo?

@katika82 super, len tak dalej 😉

mayocka
16. jún 2010

@deniskateniska radsej to nechcem rozoberat,uz je po tom a nebolo to nic prijemne ale prezili sme to je hlavne 😅

deniskateniska
16. jún 2010

@mayocka 😉 to je hlavne.. 😉 kukam ze mala ma uz mesiac a pol.. ty brdo to ale uteka 😀

inak mayocka, salvinka.. nasa doky si berie pozicku, ide si kupit utz s prietokmi 😉 to bude, ziadne behacky na nemocku.. povedala ze sa pokusi uz tento tyzden ho mat, aby som nemusela ist na prietoky na nemocku tak som zvedava 😉

salvinka
16. jún 2010

@deniskateniska jeee to je super, uz teraz sa tesim na dalsie tehotenstvo 😀

deniskateniska
16. jún 2010

@salvinka fsak.. to bude jedina doktorka co bude mat secky veci - okrem hrudu, ale tam chodia secky mamicky z kubina 😅 joj to bude iny luxus, vydem z busu, rovno do ordinacie a z ordinacie rovno na bus 😀 😀 ziadne cakacky na nemocke 😉

mayocka
16. jún 2010

zase je futbal ci co? 😠 no mozem cakat na kody.... 😠 😠 😠

mayocka
16. jún 2010

@deniskateniska jupiiiiiiiiii tak uz len znova otehotniet 😀 😀 😀 a kde to ide mat?to bude musiet byt asi osobitna miestnost,lebo to dlho trva a potom by sa tam dlho cakalo...
inak uz ma asi presla trauma z porodu,brala by som dalsie ale az ked Ivanka podrastie,ale uz nemam ten bojazlivy pocit,ako bude tak bude hlavne ze bude zdrave,kaslat na mna,prezijem 😉 to moje slniecko ked sa zobudi furt sa usmieva,potom sa zacne mracit lebo je hladna ale tych par sekund co sa rehli by som nedala za nic na svete 😉

deniskateniska
16. jún 2010

@mayocka nie pasy, ale len prietoky, to co ti robila bud sestricka alebo doktor na utz.. ctg to budeme musiet stale na nemocku, ale povedala ze to jej nic nove nepovie, tak ma tam uz neposielala 😉

jana2033
16. jún 2010

@katika82 dakujem, no ved uvidim či sa šupnem ja mam ten nižší, možno to radšej necham tak a potom po materskej inak malý ti krásne spinkava pani by som brala 😀
@mayocka no ja mam zase naopak cez den by som tak spala ale mala mi to dako nedovoli, a vnoci mam problém zaspa.
@danka.k a komu idete na svadbu? či som daky článok preskočila? 😀 my ideme od soboty za týžden a šaty vobec ete nemam 😠 musím zbehnúť alebo dam tie čo som mala bráchovi na svadbe 😀

@salvinka salvinka ved už môžeš aj druhé 😀

salvinka
16. jún 2010

jani nestras! si to nedokazem predstavit.. pekne mame cas este 🙂

katika82
16. jún 2010

@mayocka kody už sú asi 10 minút im to trvalo a boli na nete. 😀
noa my sme sa pokúšali bez perinky už dlhšie ale nešlo to