Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anetaadam
3. júl 2010

@nadezdah Jednoducho sa musiš ukludniť,lebo babätko všetko cíti a preto aj to nadmerné tvrdnutie bruška.Ono ta serkláž by mala vydržať,robí sa jeden taký špecialny steh ktorí sa prestrihuje až pred pôrodom.Však oni ti v nemocke isto dajú aj niečo na ukľudnenie,magnezium injekcie a nejaky ten plegomazin (su to také ružové tbl,ale dava sa len štvrťka ) aspon v Trstenej sa to takto rieši a viem že to aj pomáha 😉

deniskateniska
3. júl 2010

nadi fakt viem ake je to ked ti kazdy hovori nestresuj sa a bla bla.ja by som vtedy vrazdila z kazdej strany niekto.ale to bolo jedine riesenie.pustila som kazdeho z hlavy myslela len na mna a babo a akosi ludi ktori mi total robili zle som ignorovala.a sme tu zdravy a stastny.a s tym zositim,vravim kamoska tak vynosila krasne babo.

nadezdah
3. júl 2010

Kočky ja som práve rada keď ma podporíte, lebo doma sa nemám ani s kým porozprávať, tak aspoň toto mi pomáha. Som si podložila madrac, tak prvú noc som ležala dola hlavou, trochu ma bolí hlava, ale dalo sa asi si budem musieť zviknúť. 😖
@anetaadam Dr. mi práveže hovoril čosi, že tam nedá niť, ale nejaký pásik, že to je pevnejšie. No nech to už mám za sebou.
Baby ja v tej nemocke zdiviem, som si napožičiavala knihy, ale keby to bolo aspoň kratšie, ale 12 dní. Hrúza. 😢

anetaadam
3. júl 2010

@nadezdah 12 dní není veľa,ja som pri prvej dcére ležala v nemocke od 4 mesiaca pomaly do porôdu a nejak sme to zvládli 😉
No ved ta serkláž drží až do termínu a niekedy sa nakoniec narodí babo až po termíne 😉

nadezdah
3. júl 2010

@anetaadam Veď nie je veľa keď ležíš s prvým, ale keď máš doma miláčika-myslím dcéru, tak je to ťažké. A rodiť budem možno cisárskym, ešte neviem, ale ak hej, tak neviem či mi tú pásku potom nejak odstránia alebo ako.

emmka3
3. júl 2010

@nadezdah to ako keby si opisovala moju diagnozu, ja som mala presne to iste, okrem toho krcka, totiz, nesili ma, ale tvrdlo mi brucho asi stale (neskor som to uz ani nevnimala), maly nizko, placenta na hranici krcka (neskor sa dvyhla ako rastlo brusko) a vidis, vsetko dobre dopadlo 🙂 ale mala som fakt kludovy rezim, co sa mi ako prvorodicke dalo, posledne 2m som uz len lezala s nohami hore, bo ked som co i len mala navarit obed, tak nedalo sa, velke tlaky ... porodila som cca 3tt dopredu ... a jedina vyhoda, ze maly bol nizko ... nikdy ma nepalila zaha a netlacil na organy 😉

emmka3
3. júl 2010

nadi a neviem, ako si si podlozila matrac, ale musis mat cele telo v sikmine, nie len nohy, to je na nic ... teda najlepsie podlozit nohy postele ... sak uvidis v nemocke, tam to isto nejaka tehulka bude mat ...

nadezdah
3. júl 2010

@emmka3 Ja som ležala v nemocke, keď som čakala Lucku, tak viem ako má byť šikmina, no matrac som podložila presne tak, že celé telo mám šikmo, ale ma hlava dnes bolela celý deň, asi z toho. Malá s mm išli na pálenie jánskej vatry, som ju pustila na hodinku.Vieš ja by som aj ležala ale ono sa to nedá, keď musíš minimálne navariť, ale asi mi už zabralo magnezko, už mi tvrdne bruško len občas, stredu, štvrtok mi celý deň tvrdlo,to možno aj tým, že som na to furt myslela a včera som sa vyzúrila na starom, tak mi trochu tvrdlo, ale dnes iba 3x. a to som cez deň ležala len 2 hodinky, Nebehala som ale som si nastrihala bylinky, sedkala po altánkom a viazala tie byliny, potom povešala a tak som sa motala, išla som pozrieť švagrinku, potom som zasa posedela a šla pozrieť susedov. Ja neviem obsedieť. Viem že by som mala ležať, ale keď sa mi akosi nedá, Ja sa v tej nemocke zbláznim. Od štvrtku som prečítala už 3 knihy, no hrúza, ešte že Lucka je dosť velká a nepreháňa ma.

emmka3
4. júl 2010

tak super Nadi, ze magnezko zabralo, ono sa predsalen musi dostat do krvi a este ta zasiju a pohoda, jahoda az do terminu 🙂

nadezdah
4. júl 2010

@emmka3 Dík si zlatá.
Už sme vstali, idem žehliť a Lucka ide dnes vystupovať v Or. Porube, tak kto ste odtial, chodte ju kuknúť. Malo by to začínať myslím o 14,00 a náš súbor sa volá Kukučka. Lucka má tmavohnedé vlasy po ramená, ale bude ich mať v cope, tak kukajte krpatý cop. Je to v súbore najkrajšie dievča, tak si ju nepomýlite. Ja tam ísť nemôžem, lebo v Porube býva náš okresný riaditeľ a nechcem riskovať. Bude tam s mm, taký krpatý čierny s briadkou, na FB mám fotky.

emmka3
4. júl 2010

Nadi, my sice do Poruby nejdeme, ale moj ocino tam ide, za mesto, ci co, tak sa ho aspon opytam, aky bol program 😉 my ideme do Dubovej, bolo Paula, tak vynsovat, majdiska chystaj kolaaaaceeeee 😎

mayocka
4. júl 2010

baby ja mam na sto péro alergiu jak hovado,vcera aj pred vcerom som bola skoro cele dni vonku a nemohla som sa dat dokopy,vcera som malinku ani prebalit nemohla,kychala som nad nou a z oci mi tiekli slzy jak keby som revala,hlava sa mi tocila,nie a nie sa vysoplit,ani som ju moc ku sebe netlacila ze ak mam nadchu ale figa,dnes som cely den doma zavreta a je mi tak super ze mi lepsie este ani nebolo,sople nikde a kychne sa mi len obcas aj to len ak vonku vyjdem alebo ak niekde zostal pel po vetrani...no fasa tak uz ani z domu nemozem vyjst,potesi...
neviete o liekoch ako je to ked kojim ci si mozem na alergiu pytat ,mate s tym niektora skusenosti? 😕

ja taky letny typ na krasne dni a takto ....ako za trest ☹ co som komu ☹ ☹ kedy konci toto pelove obdobie?

danka.k
4. júl 2010

@mayocka fuu no tak ja ti s liekmi neporadim, ale myslim ze ked zavolas svojej doky tak ti isto povie co a ako..

my sme sli vcera na gulas, domov sa nam nechcelo tak sme ostali spat u mojej strynej.. ale baby poviem vam ja som maleho takeho zleho vecer este nevidela.. on nemal nikdy problem niekde spat.... a zrazu vcera zacal vymyslat, ze musime ist domov autom, ze on chce zrazu hadika (ma doma takeho plysaka, nikdy s nim nespi), potom ze musi byt lampa zasvietena... no nechapala som... s takym revom zaspaval.... ale inak bol krasnucky, ked sa otukal tak bol so vsetkymi kamarat 😉

nadezdah
4. júl 2010

Babenky aký máte názor na meno Nikolas

danka.k
4. júl 2010

@nadezdah ma napadla vodka nikolauska 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale inak v pohode 😉

emmka3
4. júl 2010

@mayocka skus chodit vonka zaranky, vtedy je nevyrene malo pelu a ostatnych sajrajtov, a co sa tyka liekov, ako kojaca by som sa isto isla poradit s Dr., ale nasho alergologa by som asi nenavstivila, skor niekoho v RK alebo MT
btw. boli sme v Dubovej a asi tvojho muzicka som sa pytala, ci ste doma, som chcela ist na skok pozret Ivanku 😵 ale boli ste na prechadzke a my sme uz isli domov 😅

Nadi, no co ja viem, take nezvykle meno ... ja som skor na take rydzo slovenske mena ako Juraj, Matej, Matus, Lukas (to by sa inac k Lucinke hodilo 😉 )

danka.k
4. júl 2010

aj mne sa meno lukas pacilo.. pokial svokra raz nezapotila - Lukaš čo na poli šukáš 😀 😀 😀 😀

emmka3
4. júl 2010

Daniiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 ale toto 😝 to by sa dalo aj na ine mena, ale sak Lukas je aj tak pekne, Lukynko - Star 😵

danka.k
4. júl 2010

@emmka3 no prave preto sa mi moc mien nepaci, lebo maju rozne prirovnania 😀 😀 😀

mayocka
4. júl 2010

@emmka3 jj ☹ som aj kukala hore na balkon ci tam nie ste som rozmyslala ci zazvonit ale bolo mi blbe otravovat na oslave ☹ mobil som nestihala vziat,mala plakala tak som rychlo utekala ju povozit nech zaspi tak akurat na hodku sme vysli,skoda no ☹ ☹ ☹

salvinka
4. júl 2010

@nadezdah ja ked pocujem meno nikolas tak sa mi hned vybavi syn jednej kamosky.. ale to ste este nezazili jaky nevychovanec.. tak preto sa mi moc nelubi 😀
nadi a co ten misko?? 🙂

@mayocka ja som tiez mala toto.. tu sennu nadchu.. pri tom prvom slniecku hlavne.. nebola som u alergologa ale na krcnom nosnom ci co to je 😀 dala mi sprej do nosa vola sa to avamys a asi sestkrat som jej pri tom povedala ze kojim 😀

katika82
5. júl 2010

nadi ja som z poruby videla som deťúrence z kukučky zlaté boli aj naši zo škôlky no podarené detičky fakt. sme boli s lukym no ale ten jak na prižinách bol. ani spať len by hopkal do tanca 😀

katika82
5. júl 2010

moja kamoška ma teiž nikolasa a druhého simona. ale mne sa tiež také slovenské páčia. aj preto máme Lukáška.
ale zvažovali sme Peťko ale muž je tak že to sa budú mýliť a potom sme ešte Tomáško. ale mne sa páči aj Michal ale ked ho volajú michal nie mišo. a ešte sa mi aj samuel.

mayocka
5. júl 2010

no fasa,Ivanka to chytila odo mna,duska ju a ma sopliky,co jej mozem dat take co mame doma?asi nic ze?vo stvrtok sme na poradnu objednani tak hadam vydrzime dovtedy... ☹

nadezdah
5. júl 2010

@mayocka Majka ak myslíš alergiu, tak tá sa chytiť nedá. Skoč s ňou radšej ráno za dr. možno vám urobia rovno aj poradňu.
@katika82 Lukáš je pekné meno, ale brácho má Lukáša, a ja chcem také, čo v rodine ešte nie je. Ešte prichádza do úvahy Michal, Marek, Richard-toho má ale salvinka, Alexander.No ešte neviem, budem v nemocke študovať knihu o menách.

deniskateniska
5. júl 2010

ahojte kocky.tak mne blbne net uz aj v mobile.och.maly je akurat na cicke tak pohoda🙂vcera bola u nas sestricka,maleho kukla,ze fajn.romco je uzasny.ale akosh rychlo rastie,hlavicku sa snazi dvihat ked je trochu nakloneny v perinke.boli nas stale brusko☹uzivali ste niektora espumisan l?ako casto ste ho davali drobcovi?nam to pomaha len mu to nechcem davat moc casto.je zlatunky,len pri papani spi tak nam to trvaaaa.vcera som mala depku riadnu furt tu niekto bol odkedy sme doma.robila sa strecha na dome svokrovho uja,no ale ten dom je svokrov.no tak furt mi tu ktosi vyklopkaval ani spat ani nic.a ked niekomu neodpoviem na klopanie tak to asi znamena ze nemoze vojst.och vecer som bola taka zla.proste si tu chodili ako domov,nikoho nezaujmalo ze mi tu uz byvame.ale uz zamykam mam na haku.ked nieco chcu nech si zazvonia.

veronika13
5. júl 2010

nadezdah, aj mi máme Richarda 🙂 Marek sa mi tiež páči, s Michalmi nemám dobré skúsenosť 😀 Lukáš sa páči aj mne, a tiež sa pripájam do klubu obľúbencov slovenských mien 🙂

deniskateniska
5. júl 2010

mne sa pacia kadejake mena,aj niki je nadherne ja budem riesit samuela a riska pravdepodobne kedze dievca mna asi necaka nikdy🙂

mayocka
5. júl 2010

@nadezdah no neviem Nadi to som si doteraz myslela ze to je alergia ale zrejme nie no,ked to aj ona chytila.... ☹ zajtra idem so svagrom ku doky tak som zvedava ci jej uz vobec moze nieco dat,mala uz aj zvysenku chudatko 😒

@deniskateniska ako vies ze nebudes mat dievku?? 😕

nadezdah
5. júl 2010

@mayocka Majka ak ti má už zvýšenku, tak tam je zápal, jedine že by bola prehriata, ale dnes bolo škaredo, tak to asi ťažko. No asi ste čosi nachytali.
@deniskateniska Na dievčatko viem recept, mi sme chlapca robili podľa výpočtu a vidíš, vyšlo to .