Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

kviotecek
9. feb 2012

chodite tu niekto na zumbu ktora byva vo stvrtok s patrikom?

nadezdah
10. feb 2012

Babule, tak som dnes doktorke spomenula, že malého očkovať na MMR nedám. Jej reakcia ma normálne položila, skoro po mňa ziapala, že ma nahlási a že mi do škôlky potvrdenie nedá. Keď som jej povedala, že v škôlke o očkovaní nevyžadujú záznam, tak mi povedala, že mi to na to potvrdenie napíše a že mi ho nevezmú. A že keď mi malý dostane zápal semeníkov, tak sa mi poďakuje, a furt sa vypytovala, že prečo ho nechcem dať očkovať. No dosť som z toho bola smutná. Dokonca mám z veľmi dobrých zdrojov, že niektorý doktory to ani nenahlasujú. Som na váhach, ale vnútorne cítim, že túto vakcínu odmietnem. Mám z nej obrovský strach. Je sice pokuta vyše 330 €, no ale čo už. Fakt neviem, čo robiť. Nikde som na tú vakcínu nenašla nič pozitívne, naopak až príliš veľa negatívneho.

kviotecek
10. feb 2012

@nadezdah a kedy sa to ockuje na to?

deniskateniska
10. feb 2012

@nadezdah nikde nikdy nie je napisane nieco pozitivne a to nevravim len ze ockovanie ale vseobecne... je to na tebe ako sa rozhodnes a nejaka doktorka nema pravo ti to prikazat je to tvoje dieta na tvojom mieste po takomto incidente by som menila doktorku lebo uz nikdy sa ku vam nebude normalne spravat podla mna...

nadezdah
10. feb 2012

@kviotecek V 15. mesiaci

@deniskateniska Deni, presne toto ma napadlo keď som od nej odchádzala. Idem si pozisťovať, ktorá dr. a aký má názor na očkovanie a asi si vezmem kartu. A pritom som vyčítala, že napr. nemali by sa očkovať deti so zníženou imunitou, to je naša dcéra a pôjdem aj za imunologičkou sa spýtať na jej názor, lebo aj ju by mali v 11 roku preočkovávať. No vieš, ktorý dr ti na očkovanie povie negatívne, keď má za to prachy? Je to verejne známe, takže by išli sami proti sebe. Neviem sa rozhodnúť. Ja som tiež povedala, že povinné dám, ale mám už dlho zlý pocit z toho a vnútorný hlas mi hovorí, že to mám odmietnuť. No ale do škôlky ísť musí, tak neviem. Na jednej strane máš slobodné právo rozhodnúť, na druhej ťa pritlačia k múru. Tak kde je tá sloboda? Je to svinstvo prvého stupňa.

kviotecek
11. feb 2012

hmm ja som ani nerozmyslal ze by som to nemala dat ockovat niekedy je dobre o tom necitat....

deniskateniska
11. feb 2012

@nadezdah neviem ja som sa len vylakala ked som si to vsetko precitala ale nakoniec som dala iba v dnesnej dobe sa zacalo vymyslat o vsetkom moznom doteraz o tom nikto nevedel.. ja to zase beriem tak ze v dnesnej dobe sa vymyslaju kadejake veci a vsetky deti do jedneho su chore kazdy mesiac maju same alergie a my? sme boli ockovany normalne nikto nevymyslal a nie sme alergicky na nic... tak neviem na jednej strane je to tak a na druhej inak... ale vravim je to na kazdom rozhodnuti... napr u nas sa stale bali na siroko inde aj na svk uz sa nebali takze asi tak.. a doktory.. neviem sa mi zda ze bolulka hovorila o tom ze ktorasi doktorka je proti ockovaniu... skus jej napisat...

danka.k
11. feb 2012

ked nebol internet nikto neriešil pozitívum a negatívum. Kazdy sa riadil svojim rozumom a to bolo najlepšie.

nadezdah
11. feb 2012

@danka.k Dani, veď práve to "vlastným rozumom". Ja som vždy bola názoru, že povinné očkovanie dám, ostatné nie. Ale nemôžem si pomôcť, pri tejto vakcíne mám strach.
Možno vám to bude smiešne, ale niektorý ľudia veria Tarotu, patrím k nim aj ja a dala som si vvyložiť, čo bude ak dám a čo ak nedám. Jednoznačne mi vyšlo nedávať. Akurát ma štve, že sa vyhrážajú tou škôlkou, to neviem ako idem riešiť. Už mám málo času, ale keby som vedela, ktorá dr. nerobí pri odmietnutí problémy, berem kartu a odchádzam k nej. Ak niekto o nejakej viete, pošlite mi prosím IP. Ď.

danka.k
12. feb 2012

@nadezdah Lucka toto ockovanie zvládala ako? Ja o očkovaní radšej nikde nečítam, kazdy ma na to iný názor, kazdy svojim spôsobom zavádza a potom človek nevie čo ma robiť.

anaxamon
13. feb 2012

ahojte, dievcata ospravedlnujem sa ze vam sem pisem, ale chcem sa spytat ci by ste mi vedeli odporucit nejake prijemne ubytko v kubine, blizko kubinskej hole, najlepsie s polpenziou. dakujem za infosky🙂)

dadusskask
16. feb 2012

Ahojte, my sme sa len pred pol rokom pristahovali do DK a tak som sa Vas chcela spytat, ci su v meste nejake pohybove aktivity pre 7 mesacne deti, resp. ci chodite do MC pistalky. A na ten aquaaerobic sa urcite pridam hned od pondelka. Dakujem za rady.

adulikka
16. feb 2012

@dadusskask dobre ,lebo aj ja idem konečne ,už nebola dva razy a už mi to chýba ...tak o 19 hod...dúfam ,že nič mi zas neprekazí plány

danka.k
19. feb 2012

@nadezdah práve som vypisovala prihlášku malému do škôlky a je tam aj riadok udaje o povinnom očkovaní. Najprv som si myslela, ze ked si tu napísala ze doktorka ti nepotvrdí prihlášku ze sa ti iba vyhráža, ale škôlky to fakt vyžadujú

nadezdah
19. feb 2012

@danka.k Dani ale vraj nie každá škôlka, len niektoré a podľa najnovších mojich info, škôlka je povinná zobrať aj neočkované dieťa pokial je zdravé. No ideme v stredu. Ešte som to úplne nezavrhla, možno ho predsa len zaočkovať dám. Ale zatial to chcem aspoň odložiť. Ja aj Lusi sme boli choré, teda ja už 3 tt kašlem a krpcovi sa tlačia stoličky, tak možno by bolo vhodnejšie počkať. Dúfam, že na toto mi nebude dr. nadávať.

danka.k
19. feb 2012

@nadezdah veď neviem ako to je, len som ti dala info, ze toto tam chcú mať 🙂

nadezdah
19. feb 2012

@danka.k Dík.

deniskateniska
20. feb 2012

@nadezdah ak ste doma chori isto pockajte, to by ti doktorka nemala ani zaockovat.. musi byt zdravy a podobne a nas sa hned pytala ci nam nejdu prave zuby lebo my sme mali so zubami a ockovanim v 3 mesiacoch vysoke horucky...

nadezdah
20. feb 2012

Deni, no malému idú stoličky hore aj dole napravo naraz, ľavé sa už predrali. Už 2 tt je s ním na nevydržanie, čo je protivný a zle spí. On okrem soplíkov je zatial v pohode, no ja a Lusi sme mali minulý tt ATB a ja ešte furt kašlem, čo mi nie a nie prejsť. Tak by som to chcela zatial odložiť. Ale furt váham, či dať, či nie. Ale asi nakoniec dám, len nie tento mes. .

deniskateniska
20. feb 2012

@nadezdah no stolicky aj nam sli vsetky naraz kym sa predrali trvalo to... ale potom bol konecne pokoj po roku 😀 😀

zahadka
23. feb 2012

ahojte, ako to vyzera teraz v Kubine, este nemaju nadstandard? Pripadne, ake novinky sa tam udiali?

majkad2
7. mar 2012

@deniskateniska ja som takého nazoru, že čo sa očkovalo v minulosti to dávame očkovať aj naše deturence a tie novinky odmietam.

majjjka24
14. mar 2012

Ahojte mamičky, ak vás to nebude obťažovať a nie ste konkurencia 🙂 mohli by ste dať Mirkovi nejaké hlasy? JE V KATEGORII NAJSMEJKO.
Je potrebné sa pod fotkou prihlásiť s AZET KONTOM a potom prepísať kod z obrazku. Tým, že dáte like, hlas nedáte.
Dá sa hlasovať každú hodinu... do 21.3.
MOMENTALNE SME NA 2 MIESTE, chyba nam len par hlasov k 1...
Ďakujem krásne za každý 1 hlas 😉
tu je link:
http://lesk.cas.sk/zlaticko2012/profil/8663

sisi79
20. mar 2012

ahojte chcem sa spytat ci ste niektora chodili plavat s babatkami na plavaren? ako to tam prebieha a ako ste boli spokojne?

deniskateniska
20. mar 2012

@sisi79 ahoj my sme chodili samy plavat ale len chvilku lebo tam byvala zima, uz sme dlho neboli .. a kurzy ked sme chodili byvali tak marketka sa tusim vola je uplne zlatunka, detickom sa to paci spievaju si a tak... myslim ze treba vyskusat my sa chystame teraz s druhym chodit a starsi sa bude s ockom capkat v detskom ;)

sisi79
20. mar 2012

a kolko mal maly ked ste tam chodili?a ako dlho trval taky kurz?

deniskateniska
20. mar 2012

@sisi79 http://www.aquakubin.sk/plavecka_skola/plavanie... tu mas infosky o tom plavani detskom... my sme boli plavat tusim ked mal 4 mesiace..

sisi79
20. mar 2012

@deniskateniska dakujem idem to kuknut 🙂

zahadka
2. apr 2012

baby, co sa to dnes stalo v porodnici???

zajkka
2. apr 2012

@zahadka neviete odkial a kto bola ta zena,co vyskocila z okna?je mi to tak luto,ze nemozem ani zaspat ☹