Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

nenka83
30. nov 2007

ahojky bayka. no ja bez mojej maminy by som bola stratena! fakt mi velmi pomaha,aj ked dakde ideme, tak nema problem ostat s malinkou.nasi maju strasne radi deti, tak ja som aj vedela ze to tak bude 😝 no zas aj manzel mi velmi pomaha.pride z roboty a bere mi malu.aj dnes ma poobednu a je s nou.no su vedla v izbe tak si vies predstavit ako mi je, ked ich pocujem sa rehotat.cakam kedy "vypadnu" von 😀

no chcela by som mat nieco svoje, byt sama sebe panom. no to by som chcela. vies asi mi zo zaciatku bude jedno co len aby som mala vyssi prijem ako materska.no zas nesla by som robit do tesca alebo tak za par korun. daco co by ma aj naplnalo, a co by som sa aj daco priucila.

bolulka podnikou som mala aj ja, bola som na nej 5 krat.krava stara. aj manazment som mala.mam na to aj knihy ak bues chciet- aj obchodne pravo som mala, tam mam len ObZ: aj makroekonomiu... tam mam knihu od Liseho, mozno budes potrebovat.aj financie mam.
ja mam teraz skusku zo spravneho prava...tak sa bojim.z nasho rocnika 4 vyhodili zo skoly.a pisem dipolomovku.tak ju uz nenavidim.

bayka
30. nov 2007

nenka, tak to ti verim, ze ti uz diplomka lezie krkom .. ja som si jej finalnu verziu ani necitala, tak som ju mala pokrk ... 😉 a neboj, skusku zvladnes, len si opakuj, ze ucila som sa a viem to ... mne to pomahalo (aj ked som sa moc neucila 😉 )
Dnes sa ale malej bude vonka pacit, ked tak pekne snezi ... 🙂

nenka83
30. nov 2007

uz idu, akurat ju drahy oblieka.to obliekanie je hroza, place ako diva.inac tak mi pribrala ze mam hlavicku ako balonik. 🙂
bayka a ty kde pracujes? asi som nepostrehla.teraz si v praci? a co si vlastne studovala?

bolulka
30. nov 2007

nenka, aj sa mi zdalo na fotkach, ze ti pekne pribrala - bodaj by nie ked je taky jedáčik 😀

tá moja ma nasleduje - štíhlosť jak vráta.. 😀 inak tiež plače pri obliekaní

a tie knihy - no perfektný nápad.

som písala len seminárnu prácu (25 strán) a tiež ju ani za svet nemám náladu prečítať. je mi z nej tiež už nanič. teda na bakalarsku prácu (prípadne diplomovku sa veru neteším) 😔

bayka
30. nov 2007

nenka, ja som studovala anglictinu s aplikovanymi etikami v BB a potom este rok Mesmedialnu a merketingovu kominikaciu na Trnavskej uni. ... ano som v praci a mala by som pracovat a nie pisat 😅 takze, to kde pracujem mas v IP 😉

bolulka
30. nov 2007

aj ja chcem vedieť bayka kde pracuješ. ja som pracovala pred tehotenstvom u exekútorov a advokátov 😉

bayka
30. nov 2007

bolulka mas to v IP 😉

bolulka
30. nov 2007

dakujeeeem 🙂

nikuliq_
30. nov 2007

prepáčte že sa ešte vrátim k tej pretriasanej téme. bolulka opravím ťa - NIE! nemajú sa lepšie slobodné mamičky ani tie čo žijú samé ani tie čo žijú s partnerom bez zväzku. myslíš že majú čo i len o niečo vyšší rod. príspevok alebo materskú kvôli tomu že sú slobodné??? 😕 a ešte sa vyjadrím k tomu či ostať alebo neostať s dieťaťom doma až do troch rokov - nuž je to na každom z nás. a je to aj o tom či uprednostní človek dieťa alebo istý štandard od ktorého nechce upustiť (toť ´financie) pre ilustráciu života slob. matky - môj príjem je len rod. príspevok prídavok. spolu 5000. z toho dám hneď 2000 rodičom za to že u nich žijeme - spíme, papáme, umývame sa a tak.ostane mi 3000. čo myslíš ako sa žije z troch tisícoviek mesačne s malým dieťaťom v dnešnej dobe? s dieťaťom ktoré má navyše tri závažné diagnózy okrem nich nespočetné množstvo alergií, ktorému treba kupovať špeci mlieko,s ktorým treba pravidelne dochádzať do nemocnice v MT a v BA na špeci vyšetrenia a kontroly, okrem toho samozrejme lieky a špeci pomôcky na cvičenie a dalej ani nebudem pokračovať.no a teraz ti poviem jednu neuveriteľnú vec - dá sa to. nieje to síce ru žové a každú korunku pretrasiem nie 10 ani 20 ale 100 krát než si rozmyslím či kúpim to alebo to.ale dá sa to a dokonca mu kúpim aj vitamíny hračky a knižky 🙂 občas ked finančne nevychádzam malého postrážia starí rodičia chvíľu a ja si idem trošku zamakať na nejakú brigádua kvapne nejaká tá chabá korunka navyše.no moja finančná situácia ma vyháňa do práce už teraz, ale nechcem a nemôžem kvôli malému. chcem byť s ním čo najviac doma a venovať sa mu denno-denne pokiaľ to len pôjde. a som presvedčená o tom že konám správne, už len preto, že moje dieťa sa mi určite v budúcnosti nezavdačí za to, že som ho ako ročného obliekala do značkových vecí, alebo za to že som ho vozila v 20 tisícovom kočíku, ako sa niektoré mamičky mylne domnievajú.na deťoch sa kladne prejaví práve to, že im je venovaná úprimná materská starostlivosť a pozornosť do takej miery do akej to len ide. nechcem tým povedať že ak dáte dieťa do škôlky už ako dvojročné vyrastie z neho drzý fagan a pod, len to že si treba dobre premyslieť priority a tiež to či je pre nás dôležitejšie žiť v pohodlí alebo po zvyšok života s dobrým pocitom že som svojmu dieťaťu dala všetko a že som sa mu obetovala.ešte o sebe prezradím - moje rodičovstvo nebolo plánované a ani som naň nebola moc pripravená. a pred otehotnením som si žila takpovediac na vysokej nohe - pracovala smo v zahraničí odkiaľ som si prinášala na naše pomery nehorázne peniaze a mala som ľudovo povedané všetko po čom mi len srdce zapišťalo. a možno to bol pánBoh čo to zariadil a povedal si že by ma mal naučiť trošku skromnosti a obetavosti a nebolo to ani také ťažké 😉 na všetko sa dá zvyknúť no a pokiaľ sa pritom na vás usmieva vaše malé slniečko tak je všetko stokrát jednoduchšie a krajšie.
fu, ale som sa rozpísala. no ako to tak spätne čítam, mohlo by to niektorej z vás vyznieť ako útoky ale neberte to tak. chcela som tým povedať v podstate len to, že absolútne nemá význam sťažovať sa na to že naša vláda je tak poondiata ako je a máme tak pekelne malé príspevky, pretože tým nič nevyriešime.treba sa sústrediť na to prečo momentálne žijeme (pre mňa je to môj malý) a možno tak trošku aj bojovať so svojimi túžbami po materiálnych veciach, a sústrediť sa na tie duchovnejšie.teraz musím vyznieť ako taký kazateľ, ale pre mňa sú tieto veci o dosť podstatnejšie
pekný zasnežený deň kočky 😉

nikuliq_
30. nov 2007

a ešte mi nedá nezarypnúť do toho porovnávania vydaté verzus slobodné mamičky verzus dôchodcovia. príde mi to trochu infantilné 😒 závisť? alebo...? nerozumiem tomu ked si každý myslí ako sa má len zle a tiež to že ten druhý sa má určite lepšie .... ☹ je to celé smutné

bolulka
30. nov 2007

nikuliq, krásne slová 😔

bolulka
30. nov 2007

inak išlo mi len o princíp tohto sprostého štátu, nie o závisť dôchodcom, pre pána jána. však im naozaj nie je čo závidieť.

nikuliq_
30. nov 2007

bolulka ja viem že si poukazovala na náš štát a túto problematiku no ja som poukázala na to že šťažovaním si a lamentovaním nič nevyriešiš akurát okolo toho vznikajú búrlivé diskusie ako bola aj táto občas aj hádky a spory, ktoré v konečnom dôsledku absolútne k ničomu nevedú. akurát kazia ľudom pekné dni a sajú z nich energiu. tak načo ňou plytvať, ved tak uberám svoje dítko o pár pekných úsmevov z mojej strany 😉

bolulka
30. nov 2007

prečo nepokračujeme vo vianočných nákupoch.

ja potrebujem nápady na darčeky pre mužov. ten môj mi tu raz za týždeň nabehne s úsmevom, že má ďalší a ďalší darček pre mňa a ja som s nápadmi zapadla jak auto do blata. 😀

no malej sme ten byciklík kúpili, ale odročili sme ho na narodeniny, pretože aj tak ho po vianociach nevyužije. a predvčerom som sa rozhodla kúpiť jej nejakú bábiku. som myslela, že sa ešte s takými hračkami nevyhrá, no ale sme sa čosi nasmiali u našich keď sa hrala s bábikou. robila veci, ktoré robíme mi s ňou 😀
papkala nožičky, čistila noštek, dokonca jej dala jesť. 😀

nikuliq_
30. nov 2007

to je dobrý nápad ja už som s vianočnými nákupmi skončila. no pre chlapa ti neporadím -s takým sa ja netrápim aj ked by som chcela 😒 momentálne rozmýšľam o nejakej drobnosti malému na meninky - asi nejakú knižku

bolulka
30. nov 2007

nikuliq, moja rada číta, ale len sama 😀

nenka83
30. nov 2007

no nikulig vsetko je velmi pekne co si napisala.no ja by som z 3000 korun nevyzila, ani kedy som sa neviem ako uskromnila! za to ze chcem ist pracovat, nemam pocit ze by som sa malej nemohla venovat, alebo ze by som ju o nieco ukratila.´budem tu pre nu pooobede, budem tu cez vikedn.budem tu vzdy ked ma bude potrebovat. a co sa tyka tych 20 000 kocikov, preco nie ked na to niekto ma? pride mi to smiesne ze sa na tym pozastavujes.to je kazdeho osobna vec kolko do dietata vrazi.nema to nic spolocne s jeho vychovou.. aspon podla mna.tiez mi rodiacia vzdy dopriali... nemam pocit ze by som bola zle vychovana, nevdacna - co by som podla teba mala byt kedze som mala znackove veci- dakedy.nemam pocit ze by som bola rozmaznana, drza.

pracovat chcem ist preto, pretoze chcem byvat sama, chcem mat svoje byvanie a na o z tych 5OOO nenasetrim...
je ine ako ty vravis ze ta chlapcek potrebuje, pretoze ma diagnozy.moja mala je zatial chvala bohu zdrava, takze preto chcem ist pracovat.a co sa tyka tej zavisti, ja osobne som nikdy nikomu nezavidela. nech ma kazdy. a tot moj nazor, tvoj ti neberiem.

mna nase diskusie nekazia den. keby ano necitam ich 😔

nenka83
30. nov 2007

bolulka ja nemam eset ani jeden darcek.malej teiz rozmyslam babiku, nech kvace za vlasy ju, lebo ja uz zachvilu mat nebudem.
ten bicyklik aj ja rozmyslam na narodeniny.terz by tom bolo zbytocne. ja by som chcela pre nu nejaky stolik s kockami, hudbou.

manzelovi nemam nic a mrzi ma to.niekedy mam pocit ze na nho nemyslim.nieco musim vymysliet.

bolulka
30. nov 2007

nenka, chlapi sú veľmo zložitý na obdaruvávanie. ja už niečo mám, ale to je ništ a o tom už teoreticky aj vie. 😔

bolulka
30. nov 2007

srším... narástol mi nový zub múdrosti ☹ páni, som teda zvedavá koľko sa mi ich pri tom kojení pokazilo - za dva týždne sa dozviem ortieľ. 🙂 😖

nenka83
30. nov 2007

bolulka bez si ho vytrhnut!kym je maly.mne sa posunul z nich cely chrup!vies ake mam krive! ked dokojim tak idem trhat
kazdu chvilu.

nikuliq_
30. nov 2007

nenka úplne zle si to pochopila ☹ no nevadí. pokúsim sa to vysvetliť - nepísala som že deti ktoré chodia značkovo oblečené sú nevychované zlé alebo rozmaznané. mne samej bolo tiež v detstve dopriate.nenapísala som ani to že svoje dieťa o niečo ukrátiš ked pôjdeš pracovať. napísala som len svoju situáciu a svoj pohľad na vec a ty si si to celé prekrútila ako útok proti tebe. to ma mrzí, tiež som nenapísala že MNE tieto diskusie kazia deň - to som písala o hádkach ktoré vo všeobecnosti vznikajú ohľadom našej politiky a situácie v nej a rôznychsmiešnych príspevkov a podobne.a to či by si z 3000 korún vyžila alebo nevyžila nemôžeš ani tušiť, lebo si do takej situácie ešte pritlačená nebola. úprimne ti prajem aby si ani v budúcnosti nemusela byť, lebo to nieje jednoduché.ale ver že keby taká situácia nastala tak by si vyžila.Lebo rovnako ako rodič ktoré má dostatočné príjmy tak aj rodič ktorý je vo finančnej núdzi robí pre svoje dieťa všetko a dáva mu všetko to najlepšie čo je v jeho silách a v medziach jeho finančnej situácie.týmto poukazujem aj na to že , keby som na to mala možno by som kúpila aj ja svojmu dieťaťu 20 000 tisícový kočík , prečo nie.ale pre mňa nieje také podstatné dať dieťaťu materiálne veci , skôr sa sústredím na to druhé.tým nechcem povedať že tí čo na to majú zabúdajú na výchovu. ja som proste len písala o sebe, ale ty si to vzala úplne z opačného konca. tak sa na mňa nehnevaj 😉

bolulka
30. nov 2007

nenka, mne vzdy vyjde polovica a druha pod ďasnom a tú mi dr. nechcela vytrhnúť. 😔

bolulka
30. nov 2007

ste čítali článok - tuším v plus sedem dní o žene z Novote ako žije z 1.600 korú n aj s troma deťmi (tuším).. 😕 niečo strašné 😔

nikuliq_
30. nov 2007

bolulka nečítala som ho síce , ale takéto prípady konkrétne mne dosť pomáhajú. lebo vtedy si uvedomím že ľudia žijú ešte aj oveľa biednejšie a ťažšie životy a mňa to - možno to vyznie ironicky - ale dosť utešuje. 🙂

bolulka
30. nov 2007

nenka, nikuliq ten kočík a to značkové oblečenie nemyslela tak ako si to pochopila mám pocit. išlo o princíp, že je málo peniažkov, tak dieťa aj bez drahých vecí šťastné bude, ak bude mať mamičku pri sebe. 😉

bayka
30. nov 2007

holky, ja idem mojmu dat pod stromcek pyzamo a este daco prihodom ale netusim co kupim nasim tatom ... mojmu aj muzovemu ... ponozky a take nechcem tak mam z toho dilemu ... no a Adamkovi ideme asi dat tu prenosnu postielku, aby mohli chodit k nam aj na dlhsie nie len na par hodin 🙂 a este neterka si zaziadala Barbinu, tak som na Bysterci videla aj taku s babom a kocikom a postielkou za 350,- tak asi to kupime ... uvidim, hadam si mala nevsimne ze je to nejaka Steffi a nie Barby od Matela 😉

nikuliq_
30. nov 2007

bolulka, presne tak som to myslela. dík za pomoc. asi sa neviem správne vyjadriť 😖

nikuliq_
30. nov 2007

bayka tak tú stefi má dom amoja sestrička a poviem ti hrá sa s ňpou viac ako s origoš barbie. práve preto že má aj tú postielku kočík s bábätkom 😀

nenka83
30. nov 2007

nikuliq asi sme sa zle pochopili lebo ani ja som to tak nemyslela, nechajme to tak.
nikuliq ja som asi ina skola, ina povaha, no ja by som nedokazala brat od mojej dcery keby bola slobodna mamina 2OOO sk.prepac mi ze to pisem.neviem ako vasi ci robia a tak.hovorim o sebe, ked pozrem na malu ani korunu by som nevzala.ospravedlnujem sa za svoju uprimnost.

bolulka v sarme to bolo, no nemaju vodu, kurnie, nic dokopy nemaju!!! tak co za zivot maju tie deti.lasku mat mozu, ale ked im je zima, su spinave a hladne tak z tej lasky sa asi nenasytia... mamina by mohla ist dakde robit.namestovo kusok, tam su fabriky... 😠