Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

veronika13
2. mar 2008

trutulka, pozerala som fotečky, boli ste s malým na dovolenke? my by sme tiež možno tento rok šli, len sa chcem popýtať ako zvládol cestu, zmenu klímy a tak celkovo... mám z toho trochu obavu, ale nechceme ísť bez neho

a s tým kaprom vo vani je suprový 🙂

bolulka
3. mar 2008

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

jeeemine toto je uzasneee tretulka 😀 taky mali strapusik... 😀 a my ziadne vlasky 😝

veronika13
3. mar 2008

nám tiež až teraz nedávno začali rásť, doteraz mal len takú bavlnku, vzadu má už dlhé a vlnia sa mu, to má po maminke 😎

nenka83
3. mar 2008

caute babulky. ako sa mate?
bolulka ale sa to blizi, kokso ja sa neviem dockat fotiek, strasne sa tesim.... a idete mat tu oslavu, ci?
my mame vlasov, sice take jemne ake kopuuu. sa mi snivalo ze ju svagrina ostrihala, sla som ju zabit! 😠

bolulka
3. mar 2008

nenka, velmi tazko... ☹ ☹ ☹ 😔 😔 😔 nie je kde....

neviete ci v cukrarni robia aj uzavretu spolocnost? 😕

nenka83
3. mar 2008

preco nie je kde? u svokrovcov??? preco tam nie? oni si to nepraju? neviem ci v cukroske nieco take robia, ved ale to by ta vyslo draho... ☹

bolulka
3. mar 2008

nenka, nie im, ale mne by to vadilo...

veronika13
3. mar 2008

bolulka chááápem, my oslavu absolvujeme tu, ale nechceme robiť nič veľké, lebo vôbec na to nemám chuť, radšej by som asi len v súkromí a ešte s našimi, ale to asi nepôjde, určite prídu aj manželovi súrodenci... no zas na druhej strane, sa aj trochu teším, len zas ten sprostý alkohol mi vadí, z našej rodiny nikto nepije, ani švagriny, to len keď svokrovci sú tu, musí sa vybrať fľaša, lebo to sa predsa patrí 😝

bolulka
3. mar 2008

ja mam tiez kopec dovodov... ty mas aspon priestor, to mas fajn.

ale pojdeme k nasim na torticku, tak asi tam nieco spiskame. no vsak sa uvidi... 😒

bolulka
3. mar 2008

jajaj, cela tato strana sme zienky zijuci u rodicov.... zeby nedostatok moznosti v DK? 😀

veronika13
3. mar 2008

aj nenka žije u svokrovcov?
a ako sa páči tebe?
no priestor, v našej kuchyni len a poviem ti, že to je izba 3v1 (kuchyňa, pracovňa a aj obývačka), máme to tu zapratané, že mám nervy, keď to treba každú chvíľu upratovať, no ale vďaka Bohu za ňu, lebo spoločnú so svekrovcami by som nechcela

však už možno budete v tom domčeku, nie? oslavu trochu posuniete

tretulka
3. mar 2008

ahojte kocky - nas Martinko bol odmalicka vlasac 😀 , uz peknych par ho strihame strojcekom, ale nie uplne nakratko...
veronika - boli sme vlani na dovolenke len tu na Slovensku, bola som si pozriet rodnu hrudu 😀 , urobili sme si vylet do Stúrova a presli sme aj do Ostrihomu...co sa tyka cestovania, s nasim Matkom je to tazke, neobsedi v sedacke, takze sa po nejakej dobe vzdy zacne strasne jedovat a plakat a to nam cestu poriadne otravi...tento rok by sme chceli ist na dovolenku k moru, ak sa zadari letecky ak nie, tak aspon autom do Chorvatska, ale pravdupovediac sa tej cesty trosku bojim...ale zas do leta bude Matko starsi, tak sa hadam umudri....vsetko zalezi od dietata, ktovie, mozno by som bola prekvapena, ako by zvladol taku dlhu cestu autom...mudrejsia budem, ked to vyskusame 😉

nenka83
3. mar 2008

ahojky veronika. ja zijem zatial pri svojich rodicoch, aj manzelom a malou samozrejme. no dokym si nedorobime byvanie a dokym neskoncime skolu.mne je dobre, mam dobrych rodicov a aj svokrovcov... no a oslavu by som robila za kazdu cenu, co i len malu, ved mi tiez nechceme velku oslavu.ved prvy rocik je len raz.

tretulka aj my sme chceli ist tento rok do chorvatska, no nakoniec nejdeme, bo nam treba peniazky na byvanie, ale neviem si predstavit tu cestu v aute, nasa uz nevydrzi v autosedacke dlho. 😠

bolulka
3. mar 2008

nenka, asi vsetci mame dobrych rodicov a svokrovcov... ale najlepsi su ked su daleko od nas 😀

ale nie, kazdopadne aj tie nalepsie vztahy sa po case v spolocnej domacnosti zmenia... ja mam tiez perfektnych svokrovcov, ale nakolko sme roznych nazorov co sa tyka domacnosti, vychovy dietata, tak pri spolocnom byvani to nerobi dobrotu.. 😉

bolulka
3. mar 2008

nenka, ono sa to s tou oslavou hovori lahko, ked nevies v akej sme situacii... 😔

nenka83
3. mar 2008

bolulka asi som sa zle vyjadrila.no je to potom o nicom robit oslavu. a ked pridu malej gratulovat? ci ako? no pocuj, aa keby ste niekde sli, ja si pamatam, moj kamarat mal krdtiny, v knazej, je to tam obycajne, proste o nicom, ale mne by to nevadili, hlavne ze by bolo.alebo ja neviem... ved urcite jej spravis krasne narodeniny, ci s oslavou ci bez. ved mi teiz budeme len malinku robit, len rodicia jedny druhy krsna a kto chce moze prist zagratulovat. vobec sa netrap, hlavne ze darceky dostane, jej tam bude u ritky oslava 😀
a stolik uz mate? ja idem na aute 19 twho no to je asi uz neskoro, ze?

bolulka
3. mar 2008

v stredu ide muzik do blavy na skolenie tak ho zrejme kupi 😀 😀

aj ty ides kupovat

ten modry je ale stolikku posteli...

veronika13
3. mar 2008

on je v aute celkom v pohode, ale na dlhé trasy sme ešte neboli, len asi hodinu max. no uvidíme, ako to dopadne...
čítala som tému "4 v jednej izbe" alebo tak nejak, a tam píšu baby veľké pravdy o žití s rodičmi, myslela som si, že som už ja premaznaná alebo čo, ale ono je pravda, že to nie je prirodzené aby žili takto rodiny spolu, i keď v minulosti to bolo normálne, ale odvtedy sa už veľa zmenilo, ľudia sú iný, mladý sú samostatnejší a o tom to je, nezávislosť, sloboda, súkromie.... ako ja túžim už bývať vo svojom 😔

bolulka a keby ste im normálne povedali, že chcte malej urobiť oslavu, či im to nebude vadiť, že to bude u nich?

o akom stolíku tu hovoríte? ak smiem vedieť 😅

bolulka
3. mar 2008

veronika, im by to urcite nevadilo, ale mne ano... a manzelovi...

stolik? poslem ti link...momeeeeeeeeent..................

bolulka
3. mar 2008

jaaaj veronika, co si mi to len dala precitat.. iba co som sa rozculila...

karieristky tu budu hovorit o nejakych zakonoch, ktorych sa maju vsetci drzat. velke moralistky.. 😠 😠 😠

nenka83
3. mar 2008

ake karieristky? ake zakony?

veronika13
4. mar 2008

pekný stolík aj stoličôčky, no mi až neskôr budeme také kupovať, teraz by sme to nemali kde dať
hej, sú tam názory rôzneho druhu, akurát že tie karieristky, tam začali od veci písať, asi mali potrebu niekoho poučovať 😝

bolulka
4. mar 2008

no vsak ma vytocili ako paragraf... skocili do temy, kde vobec nepatria a hraju sa na pani ucitelky zivota... ale to este nepoznaju, ze clovek uceny z neba nespadol?

nenka83
4. mar 2008

Necitala som to vsetko, ale ruku na srdce bolulka, vies ze mas nadhernu dcerku, milujes ju, tak ako my vsetky milujem e svoje deti, podla mn o tom sa bavit ani nemusime, ale nebolo by lepsie nasporit si pred tym na bytik??? a nemusim mi oponovat ze si stastna, ze teraz babo mas a nemenila by si, lebo to ja viem... ale sama vies ake je to teraz vsetko drahe a z materskej na to nenaskriabes ani keby si sa pokakala. ja z materskej zaplatim plienky, mlieko a stravu pre malu, neostane mi ani fenig. z manzlovej odkladame, zijeme.... no a to co malej kupujem veci tak za to co popredavam. ako nestazujem sa, ale myslim ze vela rodin je na tom este horsie, malo zarabaju, vynde im ledva na zivobitie, ti si isto uz nenasetri na byt a ak si zoberu uver tak nebudu ma doslova co jest. mne sa sice llahko mudruje, mne pomahaju rodicia, som jedinacik, maju len mna, maju sa trosku lepsie, tak mi pomahaju, len tiez sa necitim bohvieako super. 😖 furt rozmyslam ake ksefty by som rozbehla, keby som nemala skolu, joj popri matersej by som sa hned do niecoho vrhla, hned, uz mam plany co popri druhom babe, lebo materska je mizerna biedaaa!!!
vies a nedaj boze ze sa nieco prihodi, vcera som tu na koniku citala co pise jedna mamina, maju chote 6 mesacne babo, a potrebovali by viac peniazkou, strasne, celu noc som na to myslela.ono ludia vravia ze peniaze su neni dolezite, no vidis ake tu by boli dvolezite. ak by ta zaujmala dam ti link ze IP.

tretulka
4. mar 2008

nenka suhlasim s Tebou...je krasne mat dieta, ale neviem si predstavit, ze by som ho nemala kam "priviest" resp. by som mala len provizorne byvanie...viem, ze dnes je tazka doba, byty su nenormalne drahe, a zial nie kazdy ma rodicov, ktori su na tom financne tak dobre, ze vediat mladych sponzorovat...a niekto nema rodicov vobec 😔 ...
bolulka zvytocne sa rozculujes nad niektorymi prispevkami, baby len povedia svoj nazor a je samozrejme, ze sa nemusi zhodovat s Tvojim...nikto predsa neutoci na Teba...Ty s manzelom urcite urobite vsetko pre to, aby ste sa osamostatnili a zariadili si take byvanie, ktore Vam bude vyhovovat viac, ako to, co mate teraz, drzim palce 😉 ...

nenka83
4. mar 2008

Tretulka presne tak ako vravis, ja sa mozem "v rit kopat" ze mi nasi pomozu a aj svokrovci samozrejme, ci uz meterialne alebo inak. tiez sa chystame brat si uver, mali sme ist tento tyzden, no pojdeme az po prvej mojej statnici. trosku sa toho bojim,ale zaroven, mi to pride najnormalnejsie riesenia. kedze mam babo, uz do sveta nevycestujem, tak si zobrat uver musim...

bolulka
4. mar 2008

nenka, o com vlastne hovoris... keby si teraz bola vo vlastnom, tak by ste ako vyzili? - vsak si predstav uver navyse + platenie bytu + strava... tak preco hovoris ze najprv bytik a potom dieta.

ja nelutujem ze som si teraz spravila, iba to, ze sme si hned nehladali byvanie - cakali sme kym sa postavi nova bytovka, ktoru sme mali zajednanu - a keby sme sli co i len do podnajmu, tak by sme ten uver neuplatili. mne vyhovovalo, ze sme si spravili dietatko tak ako spravili, pretoze kym by ju postavili, ja by som uz mohla ist pracovat - dietatko by sme uz mali a nemuseli by sme zivorit na materskej. vdaka tomu, ze byvame tu, som jej mohla kupovat veci od vymyslu sveta, co by som si vo vlastnom ani zcasti dovolit nemohla. ako ten stolik, co teraz ideme kupit - no nikdy by ho nemala, keby sme boli vo svojom... takisto boli pre mna strasne tazke zaciatky a varenie svokry mi pomohlo na nezaplatenie.

ja nevidim problem ist cestou zivota s dcerkou za ruku. aj tak sa da.. ani sa nenazdame a budeme vo svojom, tam uz nejak doklepeme zitie s malo korun a pojdem coskoro do prace (dufam teda).

tretulka
4. mar 2008

ukazte mi mladu rodinu, ktora nema uver alebo nejaku pozicku????? sotva taku najdete....podnajom...platit niekomu cudziemu, za to, ze mam kde spat, tak to radsej tie peniaze dam na splatky hypo a budem splacat svoje, jasne, ze je to des, ked si predstavim, ze 20 rokov budem splacat, tiez ma napadne, ze sa moze vselico stat...ale treba mysliet pozitivne 😉 , vsetko bude, hlavne aby zdravie bolo
bolulka - pekna veta...nevidim problem ist cestou zivota s dcerkou za ruku 😵

bolulka
4. mar 2008

hovoris ze ti je pri rodicoch dobre - vsak ti pomozu aj financne aj s Ninkou a uz by si to spravila inak...

ja keby som vratila cas, tak by som hned po otehotneni hladala nejaky bytik - to je pravda, ale spravili by sme si ju rovnako. pretoze len ona nas zacala "v rit kopat" 😀... pokial tu nebola, tak sme vsetky peniaze pominali, fajcili sme ako turci, buducnost sme brali ako nieco daleko, vysoku som nechcela - vsak na co, mohli sme dostat od starkej zadarmo byt - ale vsak opet na co, vsak nam je dobre, atd atd... a keby neprisla mala, stale by sme boli na rovnakej vlne.. to ona nam dala zivotny ciel, rozum,..... prestali sme fajcit - nebudeme predsa ukradat dieta o peniazky, prihlasila som sa na vysoku - nech sa ma mala v zivote lepsie, a teraz sme si zacali hladat byvanie.

dakujem Bohu ze nam nasho anjelika zaslal - zmenila nam zivot, dala nam ciel a spravila z nas lepsich ludi... a to ze sme byvali u rodicov nas tiez vela veciam v zivote priucilo..