Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

veronika13
12. mar 2008

nám tiež čipky lepšie pomáhajú, ale máme aj sirupy, tie dávam, keď teplota nie je až taká vysoká

oroslanovci
12. mar 2008

ahojte,
bolulka - iste ze su lepsie cipky, lebo naozaj nezatazuju brusko, ale nam nezaberaju ani paralen ani Nurofen, pokial su v cipkovej forme. Mame vyskusane, ze zabera sirup, tak malemu davam sirup. Ako som predtym pisala, sama musis prist na to, co najlepsie zabera tvojej Klaudii, ale pokial jej zaberaju cipky, tak je to urcite lepsie.

bolulka
12. mar 2008

ahojte dievcata,

tak v noci sme davali zabaly, pretoze este nebol cas na cipku... aky strach a paniku som len pred tymto riesenim prezivala... no nakoniec nam po dvoch prebaloch teplotka klesla na 38, tak sme mohli tak rychlo tuto cinnost ukoncit...

ach jaj, zdravie nadovsetko.. 😔

veronika13
12. mar 2008

veru veru, zdravie je najdôležitejšie, neboj bude lepšie, prejde jej to, ako jedna kamoška hovorí, deti rastú s chorobami

oroslanovci
12. mar 2008

bolulka, vies ze mozes kombinovat paralen s nurofenom?
Ked neklesne teplota po paralene o tri hodiny, mozes podat nurofen, neovplyvňuje sa to, lebo pracuju na inom principe,

bolulka
12. mar 2008

ach jaj a ja som si kupila teraz nurofenove cipy... aj sirup mam nurofen... takze mozem kombinovat cipky? alebo sirup verzus cipky?

oroslanovci
12. mar 2008

na tom nezalezi, ked dat cipok, tak cipok, ale ked nezaberie po troch hodinach paralen, daj nurofen, po troch hodinach premeraj, ta teplota by mala ist dole.

veronika13
12. mar 2008

oroslavka, kukla som fotečky, malý je úžasný, veru aj dievčatko by z neho bolo s tým copíkom 😀 😀
Bolulka, môžeš sirup aj čipky kombinovať, ale najskôr asi zisti čo zaberie lepšie, či sirup či čipky

oroslanovci
12. mar 2008

no, to je pravda, po cipku jej teplota neklesla?

oroslanovci
12. mar 2008

dakujem veronika

veronika13
12. mar 2008

bolulka, aj tvoje foto som kukla, Klaudia mala dve torty? ta sa mááá 😀

bolulka
12. mar 2008

oro, uz vie aj rozpravat Marosko?

bolulka
12. mar 2008

veronika hej... kedze boli komplikacie s dorazenim prvej, tak sa narychlo zbuchala ta nahradna 😀

oroslanovci
12. mar 2008

no, uz vie, nie su to suvisle vety ale slov uz vie vela, vety len take "mama, pod sem", "mako papam" (on sa oslovuje mako) a tak

bolulka
12. mar 2008

kto bol na tej plavarni.. my asi az o dva tyzdne.. 😔 nejak nam to s tou plavarnou nepraje. 😒

oro, jaaaj, to sa tesim, ked ma bude skutocne volat... teraz iba zo sna a ked som prec, tak na mna vola mamou... ale ked to povie zo sna, tak mi tak stisne srdiecko a vyjde slza... je to nadherny pocit, pocut "mama"... 🙂

oroslanovci
12. mar 2008

to je, len Marosko najprv volal mama vsetkych, ale teraz uz vie kto je naozaj mama, dokonca uz ma zacal volat aj mami.

tretulka
12. mar 2008

my sme ostali tiez nejaky soplavy, malemu len tak buble v nosteku, kazdu chvilku ma pod nosom sviecku, mal aj zvysenku, 37, dufam, ze to nebude stupat...sice uz sa snazi fukat nostek, ale sopliky su stale v prevahe, tak niekedy pouzijeme odsavacku, aj v noci ked treba a vobec sa netrapim tym, ze si susedia myslia, ze nam sisi ked vrcime vysavacom 😀 ...na radu kamaratky som ho teraz dala spat v ciapke, vraj to pomaha pri nadche, tak uvidime, moje zlatko ani neprotestovalo, ked som mu ju davala 🙂

oroslanovci
12. mar 2008

tretulka - to som este nepocula, ale niekedy to vyskusame, daj vediet ci to pomohlo.

veronika13
12. mar 2008

tiež som nepočula o tej čiapke, ale môže byť 😉
švagrina mi dnes poradila, že pomáha Alpa, ale pre dospelých, malému by som sa to bála, ale možno by tiež pomohlo, že Alpou si vytrieť nos, a odvážnejší si môžu aj tak dať ako kvapky, dnes to idem vyskúšať, lebo už týždeň ma drží taká nádcha, že ma hlava z toho boli ako koňa 🙄

bolulka
12. mar 2008

veronika, kazdopadne informuj...

dievcata a tie teploty vam potom ako prestali - postupne boli nizsie alebo sekom?

oro a tych sedem dni mal tiez take krute?

bolulka
12. mar 2008

nam dnes vysla doobeda na 38,2 a teraz znova zacala stupat..no vcera boli vyssie.. tak dufam, ze to ide pomaly dolu... a robili ste uz zabaly? alebo ste radsej sprchovali?

dnes vecer po cipke (ked nebude mat teplotu) ju idem okupat, bo som citala, ze je to potrebne aby sa vyliecila. ze ta koza dycha a ma tam este stale tu vypotenu chorobu, ci co?

oroslanovci
12. mar 2008

to boli krute dni, bol hotovy, ked mu zliezla teplota tak trosku ozil, ale ked mu sla hore, tak bol otapceny. Teploty nam klesli az ked zabrali antibiotika, vtedy ustupili po 24 hodinach a Makusko bol ako vymeneny. Vies, tychto malickych teploty strasne rychlo zlozia, ale ked zaberie liecba, tak dokazu neskutocne rychlo ozit, neverila by si. Ja som mu ten 6. a 7. den zacala davat aj Coca-colu, to mi tiez poradila Skerlikova, vraj ho to trosku povzbudi. Nechala som ju vybublinkovat a potom som mu tak 10 lyziciek dala. No a toho Kuliska pil s cajikom. Tiez som maleho sprchovala, ked mu klesli teploty, lebo takeho spoteneho som ho nechcela nechat. Ale nerobila som to zasa kazdy den.

bolulka
12. mar 2008

oro, a antibiotika vam dali az po tych siestich dnoch? co ste vtedy mali? chripku? takze coca colu? ona ked nema teplotu je ako vymenena tiez... dnes sa dokonca ukazkovo napapala...

oroslanovci
12. mar 2008

my sme najprv tri dni nemali antibiotika, potom nam povedali, ze ma maly anginu, takze tam su antibiotika nutne, lenze mu tri dni nezaberali, takze mu ich museli vymenit a potom trvalo uz len 24 hodin, kym zabrali. Malej neurobila Skerlikova vytery?

bolulka
12. mar 2008

nie, pozrela jej do hrdla...

no boli sme prave na pohotovosti.. zatial vsetko v poriadku... jajaj, tam zo mna musia mat radost.. nahodou tam bola skerlikova, a to som jej vcera este aj domov o osmej vecer volala.. no sa hanbim.. 😅 ale radsej sa prehanat, ako nieco zanedbat, nie? 😒

oroslanovci
12. mar 2008

bolulka, ja som taka ista, ale zase radsej trikrat zbytocne ako raz neskoro, no nie? no a co povedala na tie teplotky, ze to prejde?

bolulka
12. mar 2008

hej, ze do toho piatku by sme ich este mali mat...

ja som prisla, ci nema este nieco ine nabalene.. ze mame anginu a tak... ale za tych 60 korun, co mi dali pokojnejsi spanok, to stalo... hned som pokojnejsia...

culinka
12. mar 2008

Ahojky baby,

bolulka dufam,ze malickej je uz lepsie a ze vas uz konecne spozname. 🙂

tretulka-tak aj Matko zacina soplikovat?ale dneska ste nam krasne mavali z okienka,Tamarka posiela veeeelku pusku.

oroslanovci
12. mar 2008

takze teraz uz len vydrzat, hlavne Klaudia. Pre mna boli vzdy najhorsie noci, stale som kontrolovala, ci nema teplotu, ci dycha a tak. Ja som nevedela ani spat. Vecer som si isla lahnut s malym o osmej a o jedenastej som uz bola vyspata.

tretulka
13. mar 2008

bolulka, vy sa teda natrapite...ja sa vzdy bojim, ze bude mat Martinko vysoke teploty, ale zatial mal najvyssie tak 38,8, zvladli sme to v pohode...coca colu poradila dr. pri hnacke aj nam, mali sme mu davat len po lyzickach, trosku, velmi mu chutila 😀 ...ja maleho sprchujem aj ked ma teplotu, aj dr. mi vravela, ze sa moze a aj som to niekde citala, ze koza musi dychat

culinka - no veru, podareny bol ako Ti kyval a vzdy ked sa pozerame z okna tak mi hovori teta avoj a pozera smerom k Vam 😉 ...sopliky vcera boli poriadne, noc bola v pohode, teraz spinka, v ciapke 🙂 , tak hadam to zabera