Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

oroslanovci
16. apr 2008

my sme na umelom mliecku uz pekne dlho a urcite to nie je lacna zalezitost, ale o kravskom do troch rokov nechcem ani pocut, tiez sa mi to nezda ako mudra rada.
Ozaj, boli ste sa uz niekto ockovat tym prevenarom? Ako ste to zvladli, myslim ci boli nejake teploty, mrzutost a tak. My ideme v pondelok, konecne sme zohnali vakcinu, ale bolo to dost narocne.

bolulka
16. apr 2008

oro, my sme tiez horko-tazko zohnali vakcinu.. z jednej lekarne ma zo smiechom poslali domov, ze sa jej nedozijeme.. no uz ju mame zanesenu a ideme v stredu.. ale asi sa dame preobjednat na pondelok, lebo sa bojim, ze to este stihneme ochoriet...

veronika13
16. apr 2008

ahojte, tretulka mi sme prešli na Nutrilon a malý ho prijal v pohode, no aj mne smrdí. Tiež mi hlavne staršia generácia od nás radí prejsť na kravské a bla bla, bola som zásadne proti, ale teraz váham. Lebo ceny tých umelín idú stále hore, tak si predstav, že pred necelým rokom stál Nutrilon nejakých 370,- a teraz 449,- a to tam je ešte aj o 50g menej 😲 dokedy to chcú dvíhať neviem, asi dovtedy, kým im niekto nenatrieska na hubu, ja tu budem teraz vyzerať, že sa mi lúti dať decku na mlieko, ale začínam si myslieť, že kravským mu neublížim a už neni taký malinký, ale stále váham, ako som písala. Som rozmýšľala, že cez den kravské, na noc Nutrilon, len neviem či by to takto akceptoval 😕 Doktorky som sa tiež na to pýtala, no povedala mi to čo si aj v každej knihe a časopise, čo propaguju umelé mlieka, že to je najlepšie pre deti do 3 rokov, no ale aj to, že je to na uvážení rodičov.
Tak neviem ako to vyriešim, zatiaľ sme stále na Nutrilone, iné mlieko sme ani neskúšali, ale sunar sa mi tiež celkom pozdáva, však sme ho pili aj my, a sme tu, tak bude tiež dobrý.

veronika13
16. apr 2008

oro, dík za typ na stránku s receptami, musím prelúskať, ten recept vyzerá dobre, no ja určite bez jablka, takéto kombinácie fakt nemusím 🙂

nikuliq_
16. apr 2008

tretulka, najlepsie mlieko chuťovo je france lait. má takú jemne vanilkovú chuť, takú typickú "mliečkovú" by som povedala, tie ostatné mliečka sú také umeliny.

bolulka
16. apr 2008

veronika, ja som si povedala, ze od roku a pol jej dam kravske, vsak vela takych poznam, co takto presli a navyse nase mami nas dali frcat na takychto mliekach omnoho skor. (okolo mna su zeny co tak cinili ani nie od polroka) urcite je to propagacia umelych, vsak za jeden rok by toho vela nezarobili... ja som citala, ze sa to neodporuca, lebo je tam vela bielkovin, ale toho mlieka uz v jedalnicku nie je tak vela, no nie?

veronika13
16. apr 2008

bolulka, tak od teba by som toto nečakala, ale potešila si ma 🙂 tiež tak uvažuje, zatiaľ ho môj pije 5x denne po cca 150ml, rada by som bola keby dve nočné papania odpadli, no to ukáže čas, ale tiež mám okolo seba kooopec mám čo dávali deťom oveľa skôr kravské a nič im nebolo, ale tým nechcem odhovarať od umelých do roka.

nenka83
17. apr 2008

ahojte. tak my sme mali vcera rocik. bolo nadherne.

veronika malinky pije mliecko az 5 krat denne??? fuha, riadny papkos 😀 moja tak 2-3 krat po 250. jaaaaaaaaaaaaj az teraz som si vsimla ze 150 ml.tak to sme vyrovnany. ja budem davat umele mliecko aspon do troch rokov, kravske urcite nie. iba do pudingu alebo tak... ak jej bude stale chutit nevidim dovod.
veronika na novej fotocke sa s Riskom strasne podobate! 😵

bolulka
17. apr 2008

veru, krasna fotka.. taky dvaja zalubenci 😉

bolulka
17. apr 2008

nenka, krasne fotocky z prvych narodenin... a malinka ma super darcek.. aj vam zabera miesta, co? 😉

veronika13
17. apr 2008

nenka,150-200ml ako kedy 😀 bolul, už štartuješ kočík?

bolulka
17. apr 2008

vsetko startujem 😀 makam na obede, a chystam pre muzika, co mu zanesiem... 😝

veronika13
17. apr 2008

a ešte stíhaš aj PC?

bolulka
17. apr 2008

veru, a startujes motor 😀

bolulka
17. apr 2008

no vidíš, dnes je výnimočne pustený, kôli tebe...

keby sa niečo menilo... 😉

veronika13
17. apr 2008

ja tu tiež sedím teraz kvôli tebe 😀 ale nie, uvarené mám odvčera, keď sa vrátim budem upratovať, včera som sa pustila do skrín, dnes budem pokračovať

bolulka
17. apr 2008

ja by som tak chcela upratovat hlbsie.. mam aj kopu zehlenia (posledne dve mi robil manzel) bo ucenia mam viac nez vyse hlavy... 😔

my ideme papat... co ste varili, co by som zajtra uvarila.. ja dnes zemiacikovo-vajickovu polievocku ala bolulka 😀 a granatier (moj prvy) 🙂

lysan
17. apr 2008

ahojte aj my sa k vam pripajame 24.03.08 sa nam narodila krasna bambulka LISA /Zuberec/ 🙂

bolulka
17. apr 2008

ahoj lysan.. vitaj medzi nami.. konecne sa nam to tu rozrasta 😉

veronika13
17. apr 2008

ja som robila pečienku s ryžou, dúfam, že sa Riško naje, aby potom nebol hladný, ale zoberiem mu do mištičky a u kamošky zohrejem
ahoj lysan, vitaj 🙂

nenka83
17. apr 2008

my mame pecienku so zemiackami, ryzu mi malinka nejak nechce. dnes sme boli u dr, bo mala stale sopli a kasle a to sme aj ATB brali, von sme poraidne ani neboli, tak ideme na alergologiu.ci nie je alergicka.no som aj rada, lebo aj tie vyrazky sa sem tam objavia....

mna upratovanie, umyvanie okien a zehlenie a pranie zaclon caka v utorok.v pondelok mam skusku tak nestihacka... no ak mam povedat pravdu aj sa na upratovanie tesim. a nabuducu sobotu mame velku oslavu! teraz sme neoslavolai malinkej rocik, bo mam skusku a krstny je mino cely tyzdne aby sme boli vsetci.dufam ze bude pekne a budeme robit oslavu von. joj tak sa tesim....

lysan ahojky...

baby kedy chcete mat druhe babo?? ja rozmyslam... 😵

tretulka
17. apr 2008

ahojte...tak sme zacali odstavovat ... dala som malemu nutrilon, ale nejako ho nenadchol.../viac som sa rozpisala v teme Bezny den mamiciek, ktore odstavuju deticky 😉 /

veronika - krasna fotka, Risko sa naozaj velmi podoba na Teba 🙂 , ved sa aj vravi, ze chlapci su na mamu a dievcata na ocka 🙂

nenka - vsetko najlepsie k 1. rocku 😵 ...no ja uz pomaly tiez rozmyslam nad druhym babom, do konca roka by som rada patrila k tehulkam 🙂

lysan
17. apr 2008

chcela by som sa opytat chodi niekto z vas v DK s babatkom plavat? dakujem

nenka83
17. apr 2008

tretulka moja zo zaciatku nutrillon vobec nechcela, skusali sme potom bebu tu uz vobec, potom sunar ten ako tak, a potom sme pridali malu cajovu lyzicku banonovej kase a mala mi nutrillon vypila. teraz mi bez problemov vypije bez kase.asi 3 dni som jej tej kase dala. on si musi zvyknut.ved predtym tak dlhooo mal len maminkine, a to je podla mna aj chutovo 100 krat lepsie. neboj.

Baby nestretneme sa dakedy nabud tyzden?? na namesti a nepojdeme dakde? mam strasnu chut niekde ist... 😅

bolulka
17. apr 2008

no ale dievcata, toto sa patri? takto nas navadzat na mimi... vsak som sa prave rozhodla, ze si to odlozim a vy takto... clovek sa ma chut pridat...

nenka, dobry napad... ale kam?





















😕

bolulka
17. apr 2008

jeeezine, kde mi to hodilo ten ksichtik.. asi mi mala entrovala... 😀

majdiska
17. apr 2008

ahojte 🙂 ,
my sme mali ísť očkovať zajtra, ale nejdeme, lebo nemáme vakcínu. neviete kedy ju dostanú do nejakej lekárne? ani do poradne sme nešli, lebo dr. si myslí, že bud. týžden by sme ju už mohli mať, a ak aj nie, tak pôjdeme do poradne bez očkovania. baby, vy už chodíte na plavaren a na koľkú? my sme boli na 9:30 ale som Vás nestretla. malý bol super, až na to že sa bojí sprchy. v bazéne na začiatok plakal, ale potom to už bolo lepšie, prežil oblievanie, sťahovanie z brehu a z podložky do vody 😀 ..
ahol lylah, ak máš také malé bábo, tak patríš do našej skupiny - nesediace, nechodiace.. 😀
bolulka, vieš o tiom, že si ma v stredu o 14:30 obchádzala, ale tak si bežala, že som sa ti nechcela hodiť pod kolesá - tebe aj malej - ak máš trojkolku hráškovo zelenú Xlander, ale isto si to bola ty - pri prarku na Brezovci, vedľa našej bytovky. ja som šla s malým do mesta 😀

nenka83
17. apr 2008

boluka na namesti? a pojdeme do cukrosky alebo pre mame na pizzu??? mam chut niekde ist...ň

majdiska ani my nemame vakcinu, lekarne na nu cakaju.

ja mam chut na druhe babo.... len kedby situaci nasa bola ina.. 😔

bolulka
17. apr 2008

nenka, fajn napad... ja som dostala poslednu vakcinu 😀 majdiska, ja som zaniest malu svagrovcom, bo som mala autoskolu.. tak som musela aj tak nakoniec brat taxik, lebo som meskala len taky fikot... no skoda, ze sme sa teda znova nestretli...

ludia, ja som vyvarila flasu z ktorej ledva tecie mlieko - velmi mala dierka a dala som jej vzorku nutrilonu.. a ona sa z toho vytesovala a pila. .ale vypila len dvadsat mililitrov a vykaslala sa na to... 😒

majdiska
17. apr 2008

ozaj a ešte som chcela napísať, že som zistila že o 14 h ked je pekne tak sa stretáva veľa maminiek pred kostolom na hornom námestí - neviem ako sa volá, nad nemocnicou... postretala som toľko spolužiačiek zo ZS, aj sme pokecali, že normálne ľutujem že nebývam v meste, ale že som sa odsťahovala 😒
konečne by mi išiel čas rýchlejšie 😉