Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
22. júl 2008

ahojky, tak náš malý vstáva teraz o 5h ráno, hodinku sa hrá a potom spí 2 hod.. ale má i obdobie ked vstáva o 7h, ale to je málokedy, vačšinou je to o 6h ráno.. takže bolulka to máš fajn že ti tak dobre pospí 🙂
malý sa v noci vrtí, mrnčí.. ale už som prišla čím to je. stal sa z neho veľký papkáč 🙂 . na ranajky zožužle rožok, desiata je ovocná, obed už 200 ml príkrmu, olovrant chlebík s maslom a večera plná miska kaše. popritom papá ešte piškotiky 😀 som rada že mu tak chutí, konečne začne priberať a nás dr. pochváli 🙂

veronika13
22. júl 2008

no to je riadny papkáč, to môj nezje ani za dva dni 😀

bolulka
22. júl 2008

moja toho tiez poje a je chuda ako prutik 😔 ale nevadi.. hlavne je ze je zdravucka, vsak? 😉

veronika, u nas sa zacinaju tiez trosicka prejavovat male vzdory.. som zvedava, co budeme robit, ked to prepukne naozaj... 😒

tretulka
22. júl 2008

bolulka, dufam, ze budes mat pravdu 😉
veronika, obdobie vzdoru je na programe aj u nas 😠 , 1x ho to chytilo asi v takom veku ako je Tvoj maly, casom to preslo a teraz znovu zaciname...na vsetko je odpoved nie, alebo potom, a kedy budes papat? potom 😝 ...ked ho vyhresim, tak sa mi estre do oci smeje a vsetko si chce vyplakat...este si uzijeme 😒 ...prajem pevne nervy

veronika13
22. júl 2008

a také to hádzanie o zem ako riešite?

nenka83
22. júl 2008

Ahojte baby.aj moja Ninka sa srdi. no moc nie, este nas to asi len caka.no hlas zvysim aj capnem po zadku, nie silno ale capnem.

chcela by som sa vas opytat ze od akeho veku by som Ninke mohla robit kakao? a kedy by som do varenia mohla aj Ninke pridavat smotanu?

A neporadite mi recet na dobry tekvicovy privarok?

Dakujem krasne!

anicka
22. júl 2008

boblulka vav do pol desiatej 😕 😕 😕 a o ktorej chodíte večer spinkávať? Ja dám malú spikať o siedmej večer v noci sa 3 prípadne 4 krát kojíme a ráno o 6:15 je čulá ako rybička. A popri tom sa ešte zobúdzam aj na pomaly každé jej šuchnutie v postielke. Preto tom preto som písala, že kráľovstvo za jednu prespinkanú noc. 😵

majdiska
22. júl 2008

anicka my detto 😖 , už ani neviem, čo je to poriadne sa vyspať.
dnes sme prišli nato, že malému sa začínajú tlačiť hore jedničky - obe naraz, tak už nebude vypadať ako malý upírik 😀 a sa mi zdá, že aj dole štvorka, či päťka - má dosť biele dasienko...
no dnes mu tak nechutilo 😒 , asi to bude tými zúbkami ..

veronika13
22. júl 2008

Tekvicový prívarok I

1 cibuľa, rastlinný olej, 600 g tekvice, 30 g hladkej múky, soľ, ocot, nadrobno posekaný čerstvý kôpor.

Očistenú cibuľu posekáme nadrobno a speníme na rastlinnom oleji. Tekvicu ošúpeme, zbavíme jadrovníka, postrúhame na hrubom strúhadle a pridáme k cibuľovému základu. Podlejeme vodou a dusíme takmer do mäkka. Potom tekvicu zahustíme hladkou múkou, ktorú sme rozhabarkovali v troche studenej vody. Ešte krátko povaríme, osolíme, dochutíme octom a nadrobno posekaným čerstvým kôprom. Vhodnou prílohou k takto pripravenému tekvicovému prívarku sú zemiaky.

-ja by som si ho ešte zlepšila opečenou špekáčkou,mňam 😉

veronika13
22. júl 2008

živo si spomínam na tie noci, keď som aj 5-6x kojila, brrrr, ale zvládli sme. Nebojte, bude lepšie 🙂 len vydržať, všetkému koniec býva

nenka83
22. júl 2008

veronika dakujem krasne! to sa nemixuje vsak? a o tom kakau nic nevies?

veronika13
22. júl 2008

no kakao, to neviem... a smotanu ja už dávam dávno, no môj je na polotučnom mlieku

bolulka
23. júl 2008

no nenka, ja som mojej davala od desiateho mesiaca do jedla smotanu. tam sa uz mozu davat mliecne vyrobky podla tabulky a ze smotana je mliecny vyrobok, ci nie 😀

veronika, ja tiez malej uz tyzden robim kravske na veceru... zatial vypije tak max. 50 ml, ale hadam sa rozbehne.. uz ju pripravujem na odstavenie.. ale v prvom rade sa musim ja sama presvedcit, ze chcem prestat 😔

nenka83
23. júl 2008

no tak super dakujem. moja ma zevraj miernu alergiu na kravske mlieko, tak pije nutrillon pepti. no snazim sa ju po troske ucit aj na jogurty a tak.doktorka vravela ze ju nemam uplne nechat bez mliecnych vyrobkov. zatial je uplne ok, tak uvidime.

tak s tym kakaom este teda pockam.

pozeram ze dnes je vonku nadhenre 😠 zas den plny zabavy ☹

majdiska
23. júl 2008

nenka neboli ste náhodou včera na plavárni? sa mi zdlo, že si to ty v tej vode ale nebola som si istá.. voda bola fajn, teplučka 30 stupnov, len keby bola čistejšia 😒
to počasie je dnes fakt super, ako na jesen, ledva 12 stupnov.. 😝

anicka
23. júl 2008

majdiska to máš pravdu, presne ako na jeseň, to isté ma nadpadlo, keď som ráno otvorila okno v spálni, že idem trošku vyvetrať a ovial ma ten studený vzduch. Tieto lietania tých teplôt sú úplne "úžasné." 😢

Chcem sa Vás opýtať dávali ste detičky do ohrádky? Ak áno mali ste drevenú alebo tú sieťkovú alebo ste používali cestovnú postieľku?
Maťka sa veľmi snaží už sedkať sama sem tam sa jej to aj na 5 sekúnd podarí, tak by som ju radšej mala v ohrádke ako v postieľke.

Veronika kedy ste Vy prespinkali celú noc?

veronika13
23. júl 2008

vraj, keď aj je alergia na kravské, jogurty a mliečne výrobky sa možu, ale možno nie všetky
ja som dávala do cestovnej postieľky, páčilo sa mu tam, ale teraz už nie 😝
anicka, my sme ešte neprespali celú noc 😀

nenka83
23. júl 2008

majdiska hej boli sme. Ja som videla Adamka, mala ho na rukach ta pani co vybera vstupne, mal fialove pery, vsak? ci sa mi to zdalo.taky bucko zacina byt, ze?

veronika ano, ako ktore jogurty.sojove by mohla, no nechutia jej a zevraj aj activiu, no tu mi tiez nezje.teraz mi doktorka vravela ze mam skusit dobra mama jogurty.tie jej chutia, no 2 krat sa jej zapalilo ocko, neviem ci naozaj po nich, no vtedy ich papala.tvaroh nesmie.tam je bielkoviny najviac.cize tvaroch a kravske mlieko - myslim krabickove vobec nedavam.ostatne po troske ano, a zatial je v poriadku. pijeme Nutrillon Pepti.je hnusny ale mala si uz pomalicky zvykla. a je to len mierna alergia tak hadam to prejde. dufam aspon

ani nasa Ninka celu noc neprebuva. a som rada, aspon to mliecko v noci vypije, lebo cez den moc nechce. no vsatva len raz, max 2 razy, tak nad ranom.

co dnes s drobcami robite ekd je tak skaredo, moja teraz buva, no ked je hore, furt chodi k dveram a placlivym hlasom ukazuje a hovori "tata". ☹ no na vikend uz hlasia lepsie pocasie, tak sa tesim. 🙂

bolulka
23. júl 2008

nenka, mi sme dnes prvykrat ostali doobeda doma, a mala som z toho pekelny strach ako to zvladneme, ale v pohode... zachvilu sa chystame do porodnice obzriet babenko kamaratky, tak poobedie by sme z casti ako tak mali.. co dalej, ale netusim... 😔

bolulka
23. júl 2008

vzdy ked vonku prsi, tak to tu kraaasne vyplname 😀

majdiska
23. júl 2008

nenka on je fialový furt, ja neviem, prečo je taký zimomravý. veď voda bola teplá a jeho drkotalo. možno je to tým, že sme dva týždne neboli a on to čo sa mu nepáči, tak zabúda. ale na budúce bude hádam lepšie. tá pani ho mala na rukách, lebo som si chcela zbaliť ešte veci a segra mi zdrhla von.. 🙂
a pucko začína byť dobrý, no veď už bolo na čase, keď ho kúpem tak cítim len samé rebrá 😝 konečne dostaneme pochvalu za priberanie.. len dokedy, lebo teraz už zas papať nechce zas kvôli zúbkom...
no my dnes von nejdeme, len na otočku k svokrovcom - moc fúka 😒

majdiska
23. júl 2008

a ozik aj mne malý spinká 😀

nenka83
23. júl 2008

no tak poobedie by sme ja my aj my idem k svokrovcom, svokra ma dnes meniny a svagrina amla narodky. no nic este nemam kupene tak pojdem do mesta aj v dazdi 😒 no tak poobedie by sme ja my mali. a mozno mrknut kamosku uvidime.

majdiska aj moja je taka zimomrava, dnes v noci bola taka studuena,, normalne som uz dnes prikurila. cela bola studena.az som sa zlakla. no je asi po mne.aj ja som taka uzimena.

bolulka a co ma kamoska?

veronika13
23. júl 2008

my sa tiež pučime doma, pozeráme z okna, čítame knižky.... na nervy, a tak som sa tešila na leto, že budeme pol dňa vonku, a tu len stále upratujem, čo sa stále niečo rozhadzuje, normálne depka z toho. Ale má byť lepšie, tak uvidíme na koľko dní 😒

bolulka
23. júl 2008

nenka, kamoska ma dievku.. silvinku.. 😉

veronika13
23. júl 2008

moje tri kamošky čo nedávno porodili majú všetky chalanov, a štvrtá má termín do mesiaca, tak tiež guliara čaká 😀

majdiska
23. júl 2008

nenka, ja som tiež uzimená na noc som si dala už hrubé ponožky, lebo ked mám studené nohy tak nespím 😒 .
my ešte nekúrime, zatiaľ máme v byte 22,5 stupňa čo sa dá celkom vydržať.. ale keby bolo viac dní takto ako je teraz a chladno 10 stupnov, tak kúrenie zapneme akonáhle by teplota začala klesať pod 20 stupňov, no hádam nebudeme nútení 😠

veronika13
23. júl 2008

my prekurujeme každý druhý deň kvôli vode, no malého obliekam na noc skoro ako v zime 😖

majdiska
23. júl 2008

ja zatiaľ len pyžamko tak ako obyčajne, zatiaľ sa dá.. ale ked sa ochladí dáme aj spací vak 😉

veronika13
23. júl 2008

ja aj hrubé ponožky, lebo ma nohy ako žaba, keď je naboso