Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

janulap
16. sep 2007

Caute baby 😀 😀 Dnes je nadherne,dufam,ze to vydrzi co najdlhsie 😉

nenka83
16. sep 2007

holubok idem do skoly chodit tak ak zachyba materske dam umele.nemam uz tolko na odstrekovanie.neviem co budem robit tak preto sa pytam.

majdiska
16. sep 2007

ahojte kočky 🙂 . dnes som zasa v DK, oslavujeme Máriu. dnes som si dohodila pár fotiek z mojej svadby spred 3 rokov. bóže ako len človek starne 😉

anicka
18. sep 2007

Ahoj majdiska: môj manžel v poslednej dobe chodí okolo mňa ako okolo porcelánovej bábiky. 🙂 Len, aby sa mi nič nestalo, aby som sa náhodou niekde nebuchla 😀, taký je zlatý. Myslím, že má trošku strach. Že sa v ňom začlala prebúdzať otcovská zodpovednosť a asi si nie je istý, či je na ňu pripravený. 🙂 Sem tam sa s drobčekom aj porozpráva. Zasiaľ mám len maličké bruško, tak si ešte tak naplno nepripúšťa, že vo vnútri nám rastie náš najmilovanejší dorbček. 🙂
S tými plienkami to čaká aj mňa, keďže chcem zo začiatku dávať len látkové plienky. Ja mám k žehleniu, taký povedala by som neutrálny vzťah. Keď treba tak ožehlím, ale nejako sa do neho moc nehrniem. Ale priznám sa, že keď si mám vybrať, tak všetky domáce práce sú lepšie ako varenie. Keby som tak nemusela variť ☹ to by bolo super 😀
Ako bolo na cvičení? Bola si pokojná?

vavka33
18. sep 2007

Nenka,bola som u ocina na Matuskovej
Jani,okolo parku sme sa v sobotu prechadzali a videli sme,ze tam bola svadba 😉

vavka33
18. sep 2007

Holubok,aj my pijeme francuzke mliecko a sme spokojni 😉 uz su aj kasicky,tak davame aj tie a chutia 😝

ritaklea
18. sep 2007

prave sme sa vratili z nemocnice... fuuuuuuhaaaaa

nic prijemne.. 😒

anicka
18. sep 2007

ritaklea: prečo ste boli v nemocnici? 😕

tretulka
18. sep 2007

ahojte kubincanky, aj vy sa tak tesite z pekneho pocasia? 🙂
ritaklea - joj, to Ti verim...co sa stalo, ze ste skoncili v nemocnici?
anicka - to aj moj manzel bol taky, ked som bola tehu 🙂

ritaklea
18. sep 2007

ahojte, no tak sme mali zapalenu cikulku a z mocu si mysleli ze je to zapal mocovych ciest alebo oblieciek, ci kieho 🙂

ritaklea
18. sep 2007

nenka, ja by som aj rodila - ale tiez by som chcela take malinke babenko znova.... 🙂

teraz ked sme sa s manzelom pozerali na 2-mesacne babetko v nemocnici, tak sme skonstatovali, ze uz sa nevieme dockat druheho... 😀

janulap
18. sep 2007

Vavka,no boli tam dve svadby 😀 😀 Ale ta na ktorej sme boli my bola lepsia.ludia sa lepsie zabavali,nevesta bola ze vraj krajsia...ja neviem nevidela som tu druhu.Iba som videla,ze na tej druhej svadbe,casto ludia fajcili vonku.
Ritaklea,dufam,ze ste uz zdrave.Nam pomaha Imazol a pythiol 😉

vavka33
18. sep 2007

Jani,urcite ta vasa bola lepsia.
Rita,tak zapal moc.ciest a obliciek je velky rozdiel,teda myslim v zavaznosti,mala by si vediet,co to teda bolo.Prajem skore uzdravenie

anicka
18. sep 2007

ritaklea: aj ja prajem skoré uzravenie 🙂
Ako sme na tom s tou tabuľkou kubínskych mamičiek a budúcich mamičiek? 🙂 😉
To Ťa naozaj tak facinujú tie pôrody, že by si šla hneď ešte raz rodiť 😕 😕 😕 Ja mám z pôrodu poriadny strach. Bojím sa ako to všetko zváladnem. Či to nebude moc bolieť ☹ a či budem mať dosť síl, aby som vládala tlačiť. 😢
Keď Ti dávali epidúralku mala si dopredu dohodnutý termín pôrodu alebo si čakala akým prídu spontánne kontrakcie a potom Ti ju dali?

vavka33
18. sep 2007

anicka,ked porodis,tak si povies nikdy viac,ale po case si povies,ze este chces,ale len koli tomu pocitu,ked s teba vyje to nadherne stvorenie,zaplace a ty budes stastna.Koli tomu by som sla rodi aj ja.Ale tie starosti potom... 😅
Neboj,vsetko zvladnes a aj vladat budes,je to normalny strach,ale ten ta prejde,ked to pride 😉

anicka
18. sep 2007

vavka ĎAKUJEM za povzbudenie 😉 musím pozitívne myslieť, aby to všetko dobre dopadlo 🙂 utešujem sa, že svojim spôsobom mám výhodu, že neviem do čoho idem 😀

vavka33
18. sep 2007

presne si to vystihla.ale nie je to take hrozne,ako sa zda a pocuvas a citas.vies,kazda zena je ina a aj kazdy porod.A to ze to boli,je jasne.Ja som rodila bez epi a ani by som si ju nedavala-nikdy.rozhodnutie je len na tebe,ale ver mi,nie je to take strasne,a hlavne,na konci je to krasne a strasna ulava. 😉

majdiska
18. sep 2007

ahoj anicka, cvičenie dopadlo dobre. tak som sa odrelaxovala, že som skoro zaspala 😀 . od doktorky som prišla až o 13 h. najprv som bola u ženskej, kde mi povedala, že maličké nebude až také maličké - už teraz má 3 kg a to ma ešte čaká 1 mesiac. už teraz si zo mńa uťahujú, či náhodou nečakám 2 deti a nie jedno. vyzerám ako malá skrinka. potom som bola na prietokoch a počúvala som ako mu bije srdiečko, striedavo ho prerušovalo jeho kopkanie, ktoré na konci bolo dosť intenzívne. neviem, či to nebolo aj hladom, lebo každá budúca mamička tam strávila 45 min. 😉 . placenta je na úrovni vyživovania na začiatku 3-ky, celkovo sú 3 stupne. potom som bola cvičiť. rozprávali sme i o epidurálke, ja si ju asi dám, lebo sa dosť bojím bolesti. 😒 . no som prostre mancika. mala som ísť ešte na testy, ale už som to nestihla - či si môžem dať epidurálku...

bolulka
18. sep 2007

vavka, no ale fakt neviem - ale rozhodne to nebolo ani jedno - bolo to iba podozrenie... skreslovala to zapalena cikulka...

sakra, ale vidis, ako to ze to neviem...boli to bud mocove cesty, mocovy mechur alebo mozno aj tie oblicky - 😒 ale vlastne ani jedno 😀

bolulka
18. sep 2007

vavka, ja som ti akosi tu ulavu nepocitovala... zacula som malu a iba som rozmyslala nad nou - zabudla som na to, ako sa citim... iba som citila ako mi trci pupocna snura a mika sa s nou - zvlastny pocit... 😀 😀 😀

vavka33
18. sep 2007

Kazdy sa citi inak,ale urcite sa ti ulavilo,ked skoncili bolesti,trapenie a bola tam malinka.

bolulka
18. sep 2007

ja ti neviem, ja som si akosi tie bolesti vychutnavala - i ked boli straaasneee 😢 ... skor mi bolo luto, ze je po vsetkom... 😅

bolulka
18. sep 2007

no a vlastne, ja som citila straaaasnu ulavu po kazdej kontrakcii, tak som po tej poslednej nejak necitila rozdiel...

bolulka
18. sep 2007

no a anicka, neboj sa... zaklad je mysliet pozitivne... a ako pise vavka, kazda zena preziva porod inac a s tou epi to mas tazke - clovek predsa nemoze vediet dopredu co ho caka. ja som sa pre nu rozhodla a pytala som si davky iba v prve hodiny - aby som nebola velmo vycerpana. a som spokojna. bola to taka zaruka, keby to bolo skutocne neznesitelne.

a ta tabulka, no z toho asi nist - lebo udaje si poslala iba ty 😀 😀 😀

janulap
18. sep 2007

Bolulka,aj ja cchem poslat udaje,ale neviem ako 😠 Pisala si,ze cez IP...ale ja neviem co to je.Som este amater ☹
Anicka,vies ake to bude krasne,ked uz budes tlacit??uz budes vediet,ze bambino bude zachvilu pri tebe.Ja by som rodila kazdy rok.Emka,ked mala 3mesiace,strasne som zatuzila po druhom.Bol by presne medzi nimi rok rozdiel.Keby sa jasne zadarilo.Ale manzel este nechcel,tak som si to vynahradila,ked mala rok aj tri mesiace.a chceeeem este tretiu babulku,ale Peto ,ze nie 😠 😠 😠

bolulka
18. sep 2007

janulap podobne 😀

ja by som rodila kazdy den 😅

a IP je interna posta 😀. neboj ja som to tiez nevedela, kym mi to nebolo vysvetlene... 😒

janulap
18. sep 2007

Bolulka,dobre a co mam teraz robit,aby som ti mohla poslat tie udaje do tabulky?Ozaj a co za udaje chces 😀 😀 😀 ??

bolulka
18. sep 2007

to mas tam hore... 😉

bolulka
18. sep 2007

sakra, vsak ale ty mi posielas IP-cky, tak kde je problem 😀 😀 😀

no vsak nejake ako meno, meno dieťatka, vaha a vyska po porode, termin porodu, ulica a uz sa nepametam - vsak keby mi dacuo zachybalo, napisem... ale asi tabulku nezozbierame, lebo sa nikto nechyta... 😀

janulap
18. sep 2007

bolulka,precitala som si tu temu,co ta hnevaju a nieco som tam dopisala.To som este nezazila,co sa tu robiasi ostanem len na MMB.
Idem ti napisat odkaz 😀